Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 19.01.2020 - 08:19

Dinamo Bucuresti in 1958-59

Dinamo Bucuresti in 1958-59

1958-59. La un punct de titlu, prima cupă

1

Petrolul

22

15

1

6

47

-

23

31

2

Dinamo

22

13

4

5

47

-

27

30

3

CCA

22

12

5

5

35

-

26

29

 

                Cu același antrenor principal, Dinamo a fost campioană de toamnă, dar a pierdut locul 1 la 29 martie 1959, după o înfrângere pe teren propriu în fața Progresului. A urmat încă o înfrângere pe teren propriu, în fața rivalilor de la CCA, iar în ultima etapă au învins Petrolul, dar rezultatul nu a mai schimbat podiumul clasamentului. Dacă în 1958 Dinamo a părăsit Cupa României din primul tur, în 1959, bucureștenii au reușit, în sfârșit, să cucerească trofeul. După ce au eliminat UTA, CCA și Rapid, în finală nu au avut o opoziție puternică din partea divizionarei B din Baia Mare. Clujenii nu s-au lăsat cuceriți de Dinamo, echipa care s-a mutat în 1957 din Brașov în Cluj. Știința Cluj a revenit în categoria A (1958), iar Dinamo Cluj s-a mutat la Bacău, acolo unde dinamoviștii locali rataseră promovarea, ocupând locul 2. Din loturile echipelor care activaseră în Cluj și în Bacău s-a făcut o echipă redutabilă, în timp ce locul din categoria B a fost translatat la Galați, orașul de pe Dunăre devenind și el deținătorul „brandului” Dinamo. Echipa omonimă din Bîrlad și-a schimbat numele din Dinamo în Rulmentul. Saga Dinamo nu s-a terminat aici, în categoria B a promovat Dinamo Miliție (București), care a evoluat la Pitești, începând cu 1959-60. AS Pompierul București va reveni la numele Dinamo Obor, în anul 1960, când a ajuns în finala Cupei României. Noutăți multe: Iosif Bükössy, Gheorghe Dragomir, Gheorghe Dumitrescu, Ștefan Feodot, Nicolae Panait, Vasile Semenescu, Iosif și Ludovic Szakacs și Iosif Varga; ultimul a jucat mai mult de 110 meciuri pentru Dinamo.

 

Antrenor: Iuliu Baratky

24-08-58       Steagul Roşu Braşov           A       6      -     0     Ene (23), Suru (27p), Varga (47,56,65), V. Alexandru (69)     Zaharia Drăghici (Constanţa)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Szökö, Alexandru, Nunweiller, Köszegi, Varga, Ene, Feodot, Suru

 

31-08-58       Jiul Petroşani                      D       1      -     1     Bükősy (43)                                                                    Gheorghe Osiac (Timişoara)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Szökö, Alexandru, Nunweiller, Köszegi, Bükössy, Ene, Dumitrescu, Suru

 

21-09-58       Progresul Bucureşti             D       2      -     1     Dumitrescu (36p), V. Alexandru (82)                             Constantin Mitran (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait II, Alexandru, Nunweiller, Köszegi, Varga, Ene, Dumitrescu, Suru

 

28-09-58       Dinamo Bacău                    A       3      -     2     I. Nunweiller (25,28), Suru (65)                                     Constantin Ianopol (Constanţa)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait II, Alexandru, Nunweiller, Köszegi, Varga, Ene, Szökö, Suru

 

05-10-58       UT Arad                             D       2      -     1     Bükősy (28), Ene (58)                                                    Dumitru Costa (Oradea)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait II, Alexandru, Nunweiller, Bükössy, Szakacs I, Ene, Dragomir, Suru

 

12-10-58       CCA Bucureşti                    D       2      -     0     Ene (43), Szakacs I (85)                                                 Dumitru Schulder (Bucureşti)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Panait II, Alexandru, Nunweiller, Anghel, Dragomir, Ene, Szakacs I, Suru

CCA: Toma, V. Zavoda, F. Nagy, Staicu, Jenei, Bone, Cacoveanu, Constantin, Alecsandrescu, F. Zavoda, Tătaru

 

05-11-58       Ştiinţa Cluj                          A       1      -     0     Nicuşor (63)                                                                   Cornel Niţescu (Sibiu)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Panait II, Alexandru, Nunweiller, Anghel, Dumitru, Ene, Szakacs I, Suru

 

09-11-58       Farul Constanţa                   D       4      -     1     Anghel (38,60,75), Nicuşor (57)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Panait II, Alexandru, Nunweiller, Anghel, Dumitru, Ene, Szakacs I, Suru

 

16-11-58       Rapid Bucureşti                  A       2      -     3     Suru (7), Varga (47)                                                        Vasile Dumitrescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Alexandru, Motroc, Szakacs I, Dragomir, Nunweiller, Anghel, Dumitru, Ene, Varga, Suru

 

19-11-58       Ştiinţa Timişoara                 A       4      -     1     Dumitru (11,65), Suru (38), Ene (88)                             Mihai Marinciu (Ploieşti)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Szökö, Alexandru, Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Dumitru, Suru

 

23-11-58       Petrolul Ploieşti                   D       1      -     3     Ene (29)                                                                          Eugen Bucşa (Sibiu)

Dinamo: Uţu, Szakacs I, Motroc, Szökö, Alexandru, Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Dumitru, Suru

Petrolul: Sfetcu, Pahonţu, Marinescu, Topşa, Tabarcea, I. Neacşu, Botescu, M. Marin, Zaharia, Babone, Bădulescu. Au marcat: Marin (19,70), Zaharia (27)

15-03-59       Steagul Roşu Braşov           D       2      -     3     Szakacs I (4), I. Nunweiller (79)                                     Nicolae Vizireanu (Cluj)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Călinoiu, Alexandru, Nunweiller, Köszegi, Dumitru, Ene, Szakacs I, Suru

 

22-03-59       Jiul Petroşani                      A       2      -     1     I. Nunweiller (79), Semenescu (82)                                Constantin Ianopol (Constanţa)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Călinoiu, Dragomir, Nunweiller, Köszegi, Szakacs I, Bükössy, Ene, Semenescu

 

29-03-59       Progresul Bucureşti             A       0      -     1                                                                                            Vasile Dumitrescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Călinoiu, Dragomir, Nunweiller, Köszegi, Bükössy, Ene, Szakacs I, Suru

 

05-04-59       Dinamo Bacău                    D       1      -     1     Anghel (90p)                                                                   Dumitru Schulder (Bucureşti)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Călinoiu, Alexandru, Nunweiller, Anghel, Köszegi, Bükössy, Szakacs I, Semenescu

 

03-05-59       UT Arad                             A       2      -     0     I. Nunweiller (19), Ene (29)                                            Octavian Comşa (Craiova)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Panait II, Alexandru, Nunweiller, Anghel, Dumitru, Ene, Dragomir, Suru

 

10-05-59       CCA Bucureşti                    A       0      -     1                                                                                            Vasile Dumitrescu (Bucureşti)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Panait II, Alexandru, Nunweiller, Anghel, Dumitru, Ene, Dragomir, Suru

CCA: Toma, Cepolschi, F. Nagy, Staicu, Jenei, Bone, Constantinescu, Crişan, Alecsandrescu, F. Zavoda, Tătaru. A marcat: Alecsandrescu (35)

 

17-05-59       Ştiinţa Cluj                          D       1      -     1     Szakacs I (11)                                                                 Dumitru Rusu (Arad)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Panait II, Alexandru, Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Szakacs I, Köszegi

 

23-05-59       Farul Constanţa                   A       1      -     1     Szőkő (68)                                                                      Eugen Bucşa (Sibiu)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Panait II, Alexandru, Nunweiller, Anghel, Szökö, Ene, Szakacs I, Köszegi

 

31-05-59       Rapid Bucureşti                  D       3      -     2     Szakacs (49), Ene (58), Kőszegi (75)                              Vili Măicănescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Panait II, Alexandru, Nunweiller, Anghel, Szökö, Ene, Szakacs I, Köszegi

 

07-06-59       Ştiinţa Timişoara                 D       5      -3   Kőszegi (35), V. Alexandru (37), Szakacs I (67,81), Semenescu (83)             Octavian Comşa (Craiova)

Dinamo: Cosma, Popa, Călinoiu, Panait II, Alexandru, Nunweiller, Semenescu, Varga, Ene, Szakacs I, Köszegi

 

10-06-59       Petrolul Ploieşti                   A       2      -     0     Ene (9), V. Alexandru (20)                                             Dumitru Rusu (Arad)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Szakacs II, Alexandru, Nunweiller, Anghel, Szökö, Ene, Szakacs I, Köszegi

Petrolul: Sfetcu, Pahonţu, Marinescu, Topşa, Fronea, I. Neacşu, Zaharia, Constantinescu, M. Dridea, Tabarcea, Babone

 

 

Lotul folosit: Gheorghe Cosma (10 m- 8 gp), Iuliu Uţu (12-19) (portari), Valeriu Călinoiu (8 m - 0 gm), Ion Motroc (18-0), Nicolae Panait (12-0), Corneliu Popa (20-0), Ludovic Szakacs II (1-0) (fundași), Vasile Alexandru (20-4), Ion Nunweiller (22-5) (mijlocași), Vasile Anghel (13-4), Iosif Bükössy (5-2), Gheorghe Dragomir (7-0), Gheorghe Dumitrescu (2-1), Nicolae Nicuşor Dumitru (8-4), Alexandru Ene (21-8), Ştefan Feodot (1-0), Ladislau Köszegi (13-2), Vasile Semenescu (3-2), Ioan Suru (15-4), Iosif Szakacs I (15-6), Iosif Szökö (8-1), Iosif Varga (8-4) (atacanți).









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Dinamo Bucuresti in 1989-90

1989‑90. În loc de carne și lapte, fotbal

Dinamo Bucuresti in 1988-89

1988-89. Calificare în sferturile Cupei Cupelor

Dinamo Bucuresti in 1987-88

1987-88. Eșec la Timișoara 1

Dinamo Bucuresti in 1985-86

1985-86. Campionii Europei învinși în finala Cupei

Dinamo Bucuresti in 1984-85

1984-85. Predarea ștafetei 1

Dinamo Bucuresti in 1983-84

1983-84. În semifinalele Cupei Campionilor Europeni

Dinamo Bucuresti in 1982-83

1982-83. Program mai lejer ca al Universității

Dinamo Bucuresti in 1981-82

1981-82. Cupa și campionatul 1

Dinamo Bucuresti in 1980-81

1980-81. Oltenii au fost mai buni

Dinamo Bucuresti in 1979-80

1979-80. Trei locuri mai jos




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1989-90

-Dinamo Bucuresti in 1988-89

-Dinamo Bucuresti in 1987-88

-Dinamo Bucuresti in 1986-87: Gheata de aur mai slabă decât 17 Nentori Tirana

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-Dinamo Bucuresti in 1985-86

-Anglia: Premier League - Etapa 27




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2016-2017)
Nemec
Rivaldinho
D. Popa
Bušuladžić
Oliva
S. Filip
Romera
Hanca
Černiauskas
Bawab
Nedelcearu
Nistor
Dudea
Nedelcearu
Palić
Dielna
Bumba
Mahlangu
P. Petre
Spătaru
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alberto Escasi
Spania
31 ani

Alexandru Golban
Moldova
41 ani

Andriy Nesmachny
Ucraina
41 ani

Antonio Candreva
Italia
33 ani

Antonio Jakoliš
Croaţia
28 ani

Arkadiusz Milik
Polonia
26 ani

Artur Wichniarek
Polonia
43 ani

Baek Ji-Hoon
Coreea de Sud
35 ani

BENFICA LISABONA
Portugalia
116 ani

Branko Ivanković
Yugoslavia
66 ani

Carlos Mario Hoyos
Columbia
58 ani

Christian Poulsen
Danemarca
40 ani

D i e g o
Brazilia
35 ani

Daniel Olcina
Spania
31 ani

Davy Schollen
Belgia
42 ani

Dino Zoff
Italia
78 ani

Dumitru Moșteanu
România
40 ani

Eric Van Meir
Belgia
52 ani

Florin Apetrei
România
39 ani

Fredrik Stoor
Suedia
36 ani

Gheorghe Petrescu
România
101 ani

INDEPENDIENTE SANTA FE
Columbia
79 ani

Iulian Anca-Trip
România
25 ani

Jan Ceulemans
Belgia
63 ani

Kerrea Gilbert
Anglia
33 ani

Konstantin Ryabov
Rusia
28 ani

Lee Carsley
Irlanda
46 ani

Marcel Avdić
Bosnia
29 ani

Mark Brown
Scoția
39 ani

Mattia Montini
Italia
28 ani

Moise Kean
Italia
20 ani

Néstor Lorenzo
Argentina
54 ani

Paulo Futre
Portugalia
54 ani

Pepe Mel
Spania
57 ani

Piotr Giza
Polonia
40 ani

Randel Shakison
Olanda
30 ani

Raúl Lara
Mexic
47 ani

Remco van der Schaaf
Olanda
41 ani

Sebastian Rudy
Germania
30 ani

Sepp Maier
Germania
76 ani

Stefano Cincotta
Germania
29 ani

Valentin Sandu
România
37 ani

Wes Fletcher
Anglia
30 ani

Włodzimierz Lubański
Polonia
73 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
29.02.2020 FC Botoșani
20:30
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
01.03.2020 Universitatea Craiova
19:15
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C
02.03.2020 CFR 1907 Cluj
20:30
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 0
2. CFR 1907 Cluj 0
3. FC Botoșani 0
4. Fotbal Club FCSB 0
5. Gaz Metan Mediaș 0
6. Universitatea Craiova 0
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
28.02.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe CSM Politehnica Iaşi C
28.02.2020 Dinamo București
20:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
29.02.2020 FC Viitorul
17:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
02.03.2020 FC Hermannstadt
18:00
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C


1. CSM Politehnica Iaşi 18
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 18
3. Dinamo București 17
4. Academica Clinceni 11
5. FC Hermannstadt 0
6. FC Viitorul 0
7. FC Voluntari 0
8. Chindia Târgoviște 0
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
21.02.2020 Daco-Getica București
-
ASU Poli Timişoara ANULAT C
21.02.2020 Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C
22.02.2020 SSC Farul Constanţa Concordia Chiajna C
22.02.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
22.02.2020 Sportul Snagov Gloria Buzău C
22.02.2020 Ripensia Timișoara Metaloglobus București C
22.02.2020 Petrolul Ploiești Dunărea Călărași C
22.02.2020 Pandurii Târgu-Jiu CSM Reșița C
24.02.2020 AFK Csíkszereda UTA Arad C
25.02.2020 Rapid București
19:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C


1. UTA Arad 44
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 34
5. Petrolul Ploiești 34
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
7. SSC Farul Constanţa 32
8. ASU Poli Timişoara 31
9. Gloria Buzău 31
10. Metaloglobus București 31
11. Viitorul Târgu-Jiu 30
12. Dunărea Călărași 27
13. Ripensia Timișoara 27
14. Universitatea Cluj 25
15. AFK Csíkszereda 24
16. CSM Reșița 21
17. Concordia Chiajna 21
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017