Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 21.01.2020 - 09:38

Dinamo Bucuresti in 1959-60

Dinamo Bucuresti in 1959-60

1959-60. Un titlu câștigat fără emoții

1

CCA

22

15

4

3

52

-

25

34

8

Dinamo

22

6

9

7

29

-

29

21

Dinamo a avut un tur slab, iar antrenorul Iuliu Baratky a fost schimbat cu Traian Ionescu la sfârșitul lunii octombrie, când Dinamo se afla pe locul 10. Printre rezultatele nesatisfăcătoare s-a numărat și înfrângerea acasă în fața dinamoviștilort băcăuani. Fostul portar al echipei naționle va reuși să obțină, cu dinamoviștii, de două ori mai multe puncte decît Baratky. Dar nimic nu contează mai mult pentru dinamoviști decât meciurile cu C.C.A. Și în acest campionat, militarii au pierdut 3 puncte din 4, dar au cucerit titlul de campioni la pas. Cădariu, Nicolae Nicușor Dumitru, Iosif și Ludovic Szakacs și Iosif Szökö lasă locul în retur pentru Ivan, Lică Nunweiller și Eftimie. Campionatul a fost precedat de a doua ediție a cupei Scînteii, în care s-a întâlnit echipa campioană, Petrolul și deținătoarea Cupei României, Dinamo. Noutăți în formație: Petre Cădariu, Haralambie Eftimie, Dumitru Ivan și Lică Nunweiller, ultimii doi au evoluat mulți ani la Dinamo. În finala Cupei României a ajuns Dinamo Obor, echipă care a activat în categoria B. Din lotul ”secunzilor” au promovat, ulterior, la prima echipă portarul Datcu, fundașul Ștefan și atacantul Selymesi.

Antrenori: Iuliu Baratky (până la 26 octombrie), apoi Traian Ionescu

DINAMO BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI 2-0(1-0)

stadion Republicii, Bucureşti, 9.08.1959, Arb: Andrei Rădulescu (Bucureşti)

Dinamo: Gheorghe Cosma (Iuliu Uţu), Corneliu Popa, Valeriu Călinoiu, Ludovic Szakacs II; Gheorghe Dragomir, Ion Nunweiller; Vasile Semenescu, Nicolae Nicuşor Dumitru (60 Iosif Varga), Alexandru Ene, Iosif Szökö (Iosif Szakacs I), Ladislau Köszegi.

Petrolul: Vasile Sfetcu, Gheorghe Pahonţu, Nicolae Marinescu, Ion Neacşu,Alexandru Fronea, Constantin Tabarcea; Alexandru Constantinescu (60 Ionescu), Marcel Marin, Mircea Dridea, Petre Babone, Pavel Bădulescu-Bardatz (Virgil Dridea). Antrenor: Ilie Oană

Au marcat: Ene (12), Varga (70)

 

16-08-59     Ştiinţa Cluj                     D     1     -     2     Ene (43)                                                                                      Dumitru Rusu (Arad)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Szakacs II, Alexandru, I. Nunweiller, Varga, Dumitru, Ene, Szakacs I, Szökö

 

23-08-59     Minerul Lupeni              A     0     -     0                                                                                                        Octavian Comşa (Craiova)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Szakacs II, Alexandru, Dragomir, Semenescu, Dumitru, Ene, Varga, Köszegy

 

06-09-59     CCA Bucureşti               A     2     -     1                                                                                                        Ştefan Ionescu (Bucureşti)

CCA: Voinescu, V. Zavoda, Apolzan, Dragomirescu, Jenei, Bone, Raksi, Constantin, Alecsandrescu, F. Zavoda, Tătaru. Jenei a fost eliminat (65)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Panait, Alexandru, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Bükössy, Szakacs I, Köszegy. Bükössy a fost eliminat (50)

Au marcat: I. Nunweiller (79, 87) / Raksi (86)

 

13-09-59     UT Arad                         D     0     -     2                                                                                                        Octavian Comşa (Craiova)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait, Dragomir, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Bükössy, Szakacs I, Köszegy

 

20-09-59     Dinamo Bacău                A     0     -     2                                                                                                        Aurel Iftimie (Braşov)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait, Dragomir, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Bükössy, Szökö, Semenescu

 

27-09-59     Progresul Bucureşti        D     1     -     1     Ene (48)                                                                                      Andrei Rădulescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Panait, Alexandru, I. Nunweiller, Anghel, Bükössy, Ene, Dragomir, Köszegy

 

11-10-59     Petrolul Ploieşti              D     2     -     0     Szakacs I (8), Cădariu (33)                                                         Gheorghe Osiac (Timişoara)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Panait, Alexandru, I. Nunweiller, Anghel, Cădariu, Ene, Szakacs I, Köszegy

 

18-10-59     Steagul Roşu Braşov      A     2     -     2     Ene (49,61)                                                                                 Dumitru Rusu (Arad)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Panait, Alexandru, I. Nunweiller, Anghel, Cădariu, Ene, Szakacs I, Köszegy

 

25-10-59     Rapid Bucureşti              D     0     -     1                                                                                                        Constantin Mitran (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Szakacs II, Călinoiu, Panait, Alexandru, I. Nunweiller, Bükössy, Cădariu, Ene, Szakacs I, Anghel

 

15-11-59     Jiul Petroşani                  D     0     -     0                                                                                                        Gheorghe Osiac (Timişoara)

Dinamo: Uţu, Szakacs II, Alexandru, Panait, I. Nunweiller, Dragomir, Anghel, Varga, Bükössy, Szakacs I, Köszegy

 

22-11-59     Farul Constanţa              A     1     -     1     Anghel (46)                                                                                 I. Manta (Deva)

Dinamo: Uţu, Szakacs II, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, Dragomir, Anghel, Varga, Bükössy, Szakacs I, Köszegy

 

06-03-60     Ştiinţa Cluj                     A     0     -     0                                                                                                        Gheorghe Osiac (Timişoara)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait, Alexandru, Dragomir, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

13-03-60     Minerul Lupeni              D     2     -     2     Ene (21), Semenescu (64)                                                           Zaharia Drăghici (Constanţa)

Dinamo: Uţu, Călinoiu, Motroc, Panait, Alexandru, Dragomir, Anghel,85,Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

20-03-60     CCA Bucureşti               D     3     -     3     Voinescu (25 ag), Bükössy (29), Varga (74)                               Vasile Dumitrescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Călinoiu, Motroc, Panait, Alexandru, Dragomir, Bükössy, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

CCA: Voinescu, V. Zavoda, Apolzan, F. Zavoda, Jenei, Mihăilescu, Cacoveanu, Constantin, Alecsandrescu, Raksi, Tătaru. Au marcat: Alecsandrescu (22), Constantin (81, 85)

 

27-03-60     UT Arad                         A     2     -     2     Eftimie (36,71)                                                                           Aurel Man (Baia Mare)

Dinamo: Uţu, Călinoiu, Motroc, Panait, Alexandru, Dragomir, Bükössy, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

03-04-60     Dinamo Bacău                D     4     -     1     Eftimie (19), Anghel (47), Semenescu (57), Ene (62)                 Alexandru Toth (Oradea)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Călinoiu, Alexandru, Dragomir, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

10-04-60     Progresul Bucureşti        A     0     -     1                                                                                                        Ioan Chiriţescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Călinoiu, Alexandru, Dragomir, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

02-06-60     Petrolul Ploieşti              A     1     -     3     Anghel (39)                                                                                 Ion Dobrin (Petroşani)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait, Dragomir, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Bükössy, Eftimie, Semenescu

 

08-05-60     Steagul Roşu Braşov      D     2     -     1     Varga (55,60)                                                                              Dumitru Rusu (Arad)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait, Alexandru, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Bükössy, Eftimie, Semenescu

 

05-06-60     Rapid Bucureşti              A     2     -     0     Varga (40,72)                                                                              Mircea Cruţescu (Bucureşti)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Călinoiu, Dragomir, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

12-06-60     Jiul Petroşani                  A     3     -     1     Romoşan (50 ag), L. Nunweiller (57), I. Nunweiller (70)            Gheorghe Osiac (Timişoara)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Călinoiu, Dragomir, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, L. Nunweiller, Semenescu

 

19-06-60     Farul Constanţa              D     1     -     3     Anghel (57)                                                                                 Octavian Comşa (Craiova)

Dinamo: Cosma, Popa, Călinoiu, Ivan, Dragomir, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, L. Nunweiller, Semenescu

 

 

Lotul folosit: Gheorghe Cosma (3 m- 4 gp), Iuliu Uţu (19-25) (portari), Valeriu Călinoiu (15-0), Dumitru Ivan (1-0), Ion Motroc (12-0), Nicolae Panait (15-0), Corneliu Popa (16-0), Ludovic Szakacs II (5-0) (fundași), Vasile Alexandru (16-0), Ion Nunweiller III (14-3) (mijlocași), Vasile Anghel (18-4), Iosif Bükössy (11-1), Petre Cădariu (3-1), Gheorghe Dragomir (16-0), Nicolae Nicuşor Dumitru (2-0), Haralambie Eftimie (9-3), Alexandru Ene (15-6), Ladislau Köszegi (8-0), Lică Nunweiller IV (3-1), Vasile Semenescu (13-2), Iosif Szakacs I (8-1), Iosif Szökö (2-0), Iosif Varga (18-5) (atacanți).

 

În Cupa României:

29.11.1959     Metalul Tîrgovişte         N       4      -     3     Eftimie (5), Ene (12), Varga (77,85)                                        Simion Popa (Mediaş)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, Dragomir, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

06.12.1959     Prahova Ploieşti             N       3      -     1     Anghel (2), Ene (3), Eftimie (63)                                             Cornel Niţescu (Sibiu)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, Dragomir, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu








» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei

Dinamo Bucuresti in 2009-10

2009-10. Al doilea titlu pentru clujeni

Dinamo Bucuresti in 2008-09

2008-09. Schimbarea 1

Dinamo Bucuresti in 2007-08

2007-08. Clujenii înaintea bucureștenilor 1

Dinamo Bucuresti in 2006-07

2006-07. Al 18-lea titlu 1

Dinamo Bucuresti in 2005-06

2005-06. Bucureștiul la putere 1.

Dinamo Bucuresti in 2004-05

2004-05. Cupa și locul 2

Dinamo Bucuresti in 2003-04

2003-04. Al șaselea event 1.

Dinamo Bucuresti in 2002-03

2002-03. Cupa României 1.




Top News

-FC Argeș a depus dosarul de licențiere pentru Liga 1

-Dinamo Bucuresti in 2012-13

-Dinamo Bucuresti in 2011-12

-COVID-19 le-a diminuat salariile fotbaliştilor

-Remember: România - Polonia 1995

-Lumea fotbalului s-a mobilizat împotriva coronavirusului

-Când am putea avea din nou fotbal, ce campionate au fost oprite și unde se mai joacă




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alberto Rodríguez
Mexic
46 ani

Alberto Zaccheroni
Italia
67 ani

Amr Zaki
Egipt
37 ani

Arrigo Sacchi
Italia
74 ani

Bojan Jović
Serbia
38 ani

Christian Schulz
Germania
37 ani

Clarence Seedorf
Olanda
44 ani

Cristiano Doni
Italia
47 ani

Dan Săndulescu
România
35 ani

Daniel Lafferty
Irlanda de Nord
32 ani

David N'Gog
Franța
31 ani

Dieter Müller
Germania
66 ani

Florin Dan
România
41 ani

Franco Zennaro
Belgia
27 ani

Giancarlo Antognoni
Italia
66 ani

Guilherme
Brazilia
30 ani

Hamid Estili
Iran
53 ani

Haminu Dramani
Ghana
34 ani

Helmuth Duckadam
România
61 ani

Itamar Dos Santos
Brazilia
42 ani

Ladislav Kačáni
Cehoslovacia
89 ani

Lorenzo Petroni
Italia
28 ani

Marco Rossi
Italia
42 ani

Marin Tudorache
România
52 ani

Mihăiță Gheorghe
România
37 ani

Miloš Malović
Serbia
31 ani

Olimpiu Bucur
România
31 ani

Paolo Conti
Italia
70 ani

Róbert Vittek
Slovacia
38 ani

Sergiu Negruț
România
27 ani

T a d e u
Brazilia
34 ani

T i t a
Brazilia
62 ani

Toto Tamuz
Israel
32 ani

Vitorino Antunes
Portugalia
33 ani

Vladimir Bestchastnykh
Rusia
46 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017