Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 21.01.2020 - 09:38

Dinamo Bucuresti in 1959-60

Dinamo Bucuresti in 1959-60

1959-60. Un titlu câștigat fără emoții

1

CCA

22

15

4

3

52

-

25

34

8

Dinamo

22

6

9

7

29

-

29

21

Dinamo a avut un tur slab, iar antrenorul Iuliu Baratky a fost schimbat cu Traian Ionescu la sfârșitul lunii octombrie, când Dinamo se afla pe locul 10. Printre rezultatele nesatisfăcătoare s-a numărat și înfrângerea acasă în fața dinamoviștilort băcăuani. Fostul portar al echipei naționle va reuși să obțină, cu dinamoviștii, de două ori mai multe puncte decît Baratky. Dar nimic nu contează mai mult pentru dinamoviști decât meciurile cu C.C.A. Și în acest campionat, militarii au pierdut 3 puncte din 4, dar au cucerit titlul de campioni la pas. Cădariu, Nicolae Nicușor Dumitru, Iosif și Ludovic Szakacs și Iosif Szökö lasă locul în retur pentru Ivan, Lică Nunweiller și Eftimie. Campionatul a fost precedat de a doua ediție a cupei Scînteii, în care s-a întâlnit echipa campioană, Petrolul și deținătoarea Cupei României, Dinamo. Noutăți în formație: Petre Cădariu, Haralambie Eftimie, Dumitru Ivan și Lică Nunweiller, ultimii doi au evoluat mulți ani la Dinamo. În finala Cupei României a ajuns Dinamo Obor, echipă care a activat în categoria B. Din lotul ”secunzilor” au promovat, ulterior, la prima echipă portarul Datcu, fundașul Ștefan și atacantul Selymesi.

Antrenori: Iuliu Baratky (până la 26 octombrie), apoi Traian Ionescu

DINAMO BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI 2-0(1-0)

stadion Republicii, Bucureşti, 9.08.1959, Arb: Andrei Rădulescu (Bucureşti)

Dinamo: Gheorghe Cosma (Iuliu Uţu), Corneliu Popa, Valeriu Călinoiu, Ludovic Szakacs II; Gheorghe Dragomir, Ion Nunweiller; Vasile Semenescu, Nicolae Nicuşor Dumitru (60 Iosif Varga), Alexandru Ene, Iosif Szökö (Iosif Szakacs I), Ladislau Köszegi.

Petrolul: Vasile Sfetcu, Gheorghe Pahonţu, Nicolae Marinescu, Ion Neacşu,Alexandru Fronea, Constantin Tabarcea; Alexandru Constantinescu (60 Ionescu), Marcel Marin, Mircea Dridea, Petre Babone, Pavel Bădulescu-Bardatz (Virgil Dridea). Antrenor: Ilie Oană

Au marcat: Ene (12), Varga (70)

 

16-08-59     Ştiinţa Cluj                     D     1     -     2     Ene (43)                                                                                      Dumitru Rusu (Arad)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Szakacs II, Alexandru, I. Nunweiller, Varga, Dumitru, Ene, Szakacs I, Szökö

 

23-08-59     Minerul Lupeni              A     0     -     0                                                                                                        Octavian Comşa (Craiova)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Szakacs II, Alexandru, Dragomir, Semenescu, Dumitru, Ene, Varga, Köszegy

 

06-09-59     CCA Bucureşti               A     2     -     1                                                                                                        Ştefan Ionescu (Bucureşti)

CCA: Voinescu, V. Zavoda, Apolzan, Dragomirescu, Jenei, Bone, Raksi, Constantin, Alecsandrescu, F. Zavoda, Tătaru. Jenei a fost eliminat (65)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Panait, Alexandru, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Bükössy, Szakacs I, Köszegy. Bükössy a fost eliminat (50)

Au marcat: I. Nunweiller (79, 87) / Raksi (86)

 

13-09-59     UT Arad                         D     0     -     2                                                                                                        Octavian Comşa (Craiova)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait, Dragomir, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Bükössy, Szakacs I, Köszegy

 

20-09-59     Dinamo Bacău                A     0     -     2                                                                                                        Aurel Iftimie (Braşov)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait, Dragomir, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Bükössy, Szökö, Semenescu

 

27-09-59     Progresul Bucureşti        D     1     -     1     Ene (48)                                                                                      Andrei Rădulescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Panait, Alexandru, I. Nunweiller, Anghel, Bükössy, Ene, Dragomir, Köszegy

 

11-10-59     Petrolul Ploieşti              D     2     -     0     Szakacs I (8), Cădariu (33)                                                         Gheorghe Osiac (Timişoara)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Panait, Alexandru, I. Nunweiller, Anghel, Cădariu, Ene, Szakacs I, Köszegy

 

18-10-59     Steagul Roşu Braşov      A     2     -     2     Ene (49,61)                                                                                 Dumitru Rusu (Arad)

Dinamo: Uţu, Popa, Călinoiu, Panait, Alexandru, I. Nunweiller, Anghel, Cădariu, Ene, Szakacs I, Köszegy

 

25-10-59     Rapid Bucureşti              D     0     -     1                                                                                                        Constantin Mitran (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Szakacs II, Călinoiu, Panait, Alexandru, I. Nunweiller, Bükössy, Cădariu, Ene, Szakacs I, Anghel

 

15-11-59     Jiul Petroşani                  D     0     -     0                                                                                                        Gheorghe Osiac (Timişoara)

Dinamo: Uţu, Szakacs II, Alexandru, Panait, I. Nunweiller, Dragomir, Anghel, Varga, Bükössy, Szakacs I, Köszegy

 

22-11-59     Farul Constanţa              A     1     -     1     Anghel (46)                                                                                 I. Manta (Deva)

Dinamo: Uţu, Szakacs II, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, Dragomir, Anghel, Varga, Bükössy, Szakacs I, Köszegy

 

06-03-60     Ştiinţa Cluj                     A     0     -     0                                                                                                        Gheorghe Osiac (Timişoara)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait, Alexandru, Dragomir, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

13-03-60     Minerul Lupeni              D     2     -     2     Ene (21), Semenescu (64)                                                           Zaharia Drăghici (Constanţa)

Dinamo: Uţu, Călinoiu, Motroc, Panait, Alexandru, Dragomir, Anghel,85,Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

20-03-60     CCA Bucureşti               D     3     -     3     Voinescu (25 ag), Bükössy (29), Varga (74)                               Vasile Dumitrescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Călinoiu, Motroc, Panait, Alexandru, Dragomir, Bükössy, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

CCA: Voinescu, V. Zavoda, Apolzan, F. Zavoda, Jenei, Mihăilescu, Cacoveanu, Constantin, Alecsandrescu, Raksi, Tătaru. Au marcat: Alecsandrescu (22), Constantin (81, 85)

 

27-03-60     UT Arad                         A     2     -     2     Eftimie (36,71)                                                                           Aurel Man (Baia Mare)

Dinamo: Uţu, Călinoiu, Motroc, Panait, Alexandru, Dragomir, Bükössy, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

03-04-60     Dinamo Bacău                D     4     -     1     Eftimie (19), Anghel (47), Semenescu (57), Ene (62)                 Alexandru Toth (Oradea)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Călinoiu, Alexandru, Dragomir, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

10-04-60     Progresul Bucureşti        A     0     -     1                                                                                                        Ioan Chiriţescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Călinoiu, Alexandru, Dragomir, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

02-06-60     Petrolul Ploieşti              A     1     -     3     Anghel (39)                                                                                 Ion Dobrin (Petroşani)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait, Dragomir, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Bükössy, Eftimie, Semenescu

 

08-05-60     Steagul Roşu Braşov      D     2     -     1     Varga (55,60)                                                                              Dumitru Rusu (Arad)

Dinamo: Uţu, Popa, Motroc, Panait, Alexandru, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Bükössy, Eftimie, Semenescu

 

05-06-60     Rapid Bucureşti              A     2     -     0     Varga (40,72)                                                                              Mircea Cruţescu (Bucureşti)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Călinoiu, Dragomir, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

12-06-60     Jiul Petroşani                  A     3     -     1     Romoşan (50 ag), L. Nunweiller (57), I. Nunweiller (70)            Gheorghe Osiac (Timişoara)

Dinamo: Cosma, Popa, Motroc, Călinoiu, Dragomir, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, L. Nunweiller, Semenescu

 

19-06-60     Farul Constanţa              D     1     -     3     Anghel (57)                                                                                 Octavian Comşa (Craiova)

Dinamo: Cosma, Popa, Călinoiu, Ivan, Dragomir, I. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, L. Nunweiller, Semenescu

 

 

Lotul folosit: Gheorghe Cosma (3 m- 4 gp), Iuliu Uţu (19-25) (portari), Valeriu Călinoiu (15-0), Dumitru Ivan (1-0), Ion Motroc (12-0), Nicolae Panait (15-0), Corneliu Popa (16-0), Ludovic Szakacs II (5-0) (fundași), Vasile Alexandru (16-0), Ion Nunweiller III (14-3) (mijlocași), Vasile Anghel (18-4), Iosif Bükössy (11-1), Petre Cădariu (3-1), Gheorghe Dragomir (16-0), Nicolae Nicuşor Dumitru (2-0), Haralambie Eftimie (9-3), Alexandru Ene (15-6), Ladislau Köszegi (8-0), Lică Nunweiller IV (3-1), Vasile Semenescu (13-2), Iosif Szakacs I (8-1), Iosif Szökö (2-0), Iosif Varga (18-5) (atacanți).

 

În Cupa României:

29.11.1959     Metalul Tîrgovişte         N       4      -     3     Eftimie (5), Ene (12), Varga (77,85)                                        Simion Popa (Mediaş)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, Dragomir, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu

 

06.12.1959     Prahova Ploieşti             N       3      -     1     Anghel (2), Ene (3), Eftimie (63)                                             Cornel Niţescu (Sibiu)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, Dragomir, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Semenescu








» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Dinamo Bucuresti in 1983-84

1983-84. În semifinalele Cupei Campionilor Europeni

Dinamo Bucuresti in 1982-83

1982-83. Program mai lejer ca al Universității

Dinamo Bucuresti in 1981-82

1981-82. Cupa și campionatul 1

Dinamo Bucuresti in 1980-81

1980-81. Oltenii au fost mai buni

Dinamo Bucuresti in 1979-80

1979-80. Trei locuri mai jos

Dinamo Bucuresti in 1978-79

1978-79. Nu a vrut Dobrin

Dinamo Bucuresti in 1977-78

1977-78. Dispută acerbă pentru titlu

Dinamo Bucuresti in 1976-77

1976-77. Titlul 9  

Dinamo Bucuresti in 1975-76

Dinamo a reușit să învingă Real Madrid cu 1-0, dar după ce aceștia câștigaseră cu 4-1 la Madrid. ”Nașul” Sandu a trimis Dinamo pe ultimul loc, după 2 etape

Dinamo Bucuresti in 1974-75

1974-75. Dinamo a defilat 1

Dinamo Bucuresti in 1973-74

1973-74. 7-0 nu a fost suficient pentru încă un titlu




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1983-84

-Dinamo Bucuresti in 1982-83

-Dinamo Bucuresti in 1981-82

-Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 26

-Gavril Pele Balint: Mă simt ataşat de Clubul Sportiv al Armatei

-Dinamo Bucuresti in 1980-81




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2016-2017)
Nemec
Rivaldinho
D. Popa
Bušuladžić
Oliva
S. Filip
Romera
Hanca
Černiauskas
Bawab
Nedelcearu
Nistor
Dudea
Nedelcearu
Palić
Dielna
Bumba
Mahlangu
P. Petre
Spătaru
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Abel Gómez Moreno
Spania
38 ani

Alfredo Rojas
Argentina
83 ani

André Chorda
Franța
82 ani

Artur Boruc
Polonia
40 ani

Bogdan Ungurușan
România
37 ani

Ciprian Binder
România
44 ani

Ciro Immobile
Italia
30 ani

David Davis
Anglia
29 ani

Dušan Đokić
Serbia
40 ani

Fabrício
Brazilia
30 ani

George Văduva
România
30 ani

Ha Seok-Ju
Coreea de Sud
52 ani

Humberto Maschio
Argentina
87 ani

Ion Geolgău
România
59 ani

Ionuț Vână
România
25 ani

Jan Šimůnek
Cehia
33 ani

Jari Litmanen
Finlanda
49 ani

Jimmy Greaves
Anglia
80 ani

Joël Epalle
Camerun
42 ani

Karim Bagheri
Iran
46 ani

Krste Velkovski
Macedonia
32 ani

Maciej Murawski
Polonia
46 ani

Marcos Gullón
Spania
31 ani

Marius Albu
România
29 ani

Martin Bergvold
Danemarca
36 ani

Moham. Khakpour
Iran
51 ani

Moisés Hurtado
Spania
39 ani

Moussa N'Diaye
Senegal
41 ani

Neven Marković
Serbia
33 ani

Nicolás Spolli
Argentina
37 ani

Peter Osgood
Anglia
73 ani

Philip Neal
Anglia
69 ani

Rachid Bouaouzan
Olanda
36 ani

Rahman Rezaei
Iran
45 ani

Robert Gucher
Austria
29 ani

Siniša Mihajlović
Serbia
51 ani

Song Chong-Gug
Coreea de Sud
41 ani

Sorin Popescu
România
35 ani

Stelică Stemat
România
33 ani

Tony Hibbert
Anglia
39 ani

Wim van Hanegem
Olanda
76 ani

Yonese Hanine
Maroc
30 ani

Zdravko Lazarov
Bulgaria
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
14.02.2020 Chindia Târgoviște FC Voluntari C
14.02.2020 CFR 1907 Cluj FC Viitorul C
15.02.2020 Academica Clinceni Gaz Metan Mediaş C
15.02.2020 CSM Politehnica Iaşi Universitatea Craiova C
16.02.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Botoșani C
16.02.2020 Dinamo București Fotbal Club FCSB C
17.02.2020 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Universitatea Craiova 46
3. Fotbal Club FCSB 43
4. FC Botoșani 42
5. Astra Giurgiu 41
6. Gaz Metan Mediaş 40
7. FC Viitorul 39
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 32
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 24
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 21
14. FC Voluntari 17
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017