Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 23.01.2020 - 09:32

Dinamo Bucuresti in 1960-61

Dinamo Bucuresti in 1960-61

1960-61. Detașare în final

1

CCA

26

17

3

6

61

-

36

37

2

Dinamo

26

14

4

8

56

-

31

32

 

Traian Ionescu a rămas antrenor principal iar Dinamo a reușit 10 meciuri fără înfrângere. În etapa a 11-a eternii rivali reușesc să învingă Dinamo cu 3-2 (după ce la pauză scorul era 2-2). Cu înfrângerea din ultima etapă a turului, de la Brașov, Dinamo a pierdut locul 1 pe care s-a instalat CCA. În retur duelul Dinamo – CCA a continuat. Dinamoviștii au revenit pe primul loc la 30 aprilie 1961, unde au rezistat doar două săptămâni. Beneficiara a încă unei victorii în meciul-retur, CCA a reușit să se distanțeze în clasament. Din retur schimbarea portarului și a unui jucător de câmp va fi, din nou, permisă. Puține echipe vor apela însă, la schimbări. Jucători noi folosiți: Traian Băloiu, Ilie Constantinescu, Constantin David, Vasile Florescu, Mircea Sasu, Tiberiu Selymes, Mircea Stoenescu, Gheorghe Ene, Constantin Frățilă și Ion Țîrcovnicu, ultimii trei au devenit piese de bază în atac.

Antrenori: Traian Ionescu și Nicolae Nicușor Dumitru

04-09-60       U.T. Arad                     A     3      -     0     Gh. Ene (4), Ţîrcovnicu (6), Varga (42)                                      Mihai Popa (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Ţîrcovnicu, Eftimie

 

11-09-60       Ştiinţa Cluj                    D     1      -     0     Varga (72)                                                                                   Alexandru Toth (Oradea)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Ţîrcovnicu, Eftimie

 

18-09-60       Progresul Bucureşti      A     1      -     1     Ţîrcovnicu (63)                                                                           Mircea Cruţescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Ţîrcovnicu, Eftimie

 

25-09-60       Ştiinţa Timişoara          A     3      -     2     Gh. Ene (50), Nunweiller III (60), Alexandru (85)                      Octavian Comşa (Craiova)

Dinamo: Cosma, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Anghel, Ţîrcovnicu, Ene, Eftimie, Selymes

 

02-10-60       Minerul Lupeni            D     2      -     1     Ţîrcovnicu (24), Gh. Ene (55)                                                     Cornel Niţescu (Sibiu)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Anghel, Ţîrcovnicu, Ene, Eftimie, Selymes 

 

09-10-60       Dinamo Bacău              A     2      -     0     Ţîrcovnicu (69), Eftimie (79)                                                      Iosif Ritter (Timişoara)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Ţîrcovnicu, Eftimie 

 

16-10-60       Rapid Bucureşti            A     0      -     0                                                                                                         Mircea Cruţescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Ţîrcovnicu, Eftimie

 

23-10-60       CSMS Iaşi                    D     2      -     2     Gh. Ene (14), Eftimie (17)                                                           Constantin Ianopol (Constanţa)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, Dragomir, Anghel, Ţîrcovnicu, Ene, Eftimie, Selymes

 

30-10-60       Corvinul Hunedoara     A     4      -     0     Ţîrcovnicu (38), Popescu (68 ag), Anghel (66), Gh. Ene (73)     Gheorghe Osiac (Timişoara)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Ţîrcovnicu, Eftimie

 

06-11-60       Farul Constanţa            D     1      -     0     Gh. Ene (22)                                                                                Andrei Rădulescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Ţîrcovnicu, Eftimie

 

13-11-60       CCA Bucureşti              D     2      -     3     Varga (17), Ţîrcovnicu (19)                                                         Nicolae Mihăilescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Ţîrcovnicu, Eftimie

CCA: Voinescu, V. Zavoda, Apolzan, Staicu, Jenei, Bone, Cacoveanu, Constantin, Alecsandrescu, Raksi, Tătaru. Au marcat: Alecsandrescu 15, Constantin 43p, 81

 

21-11-60       Petrolul Ploieşti            A     6      -     0     Ţîrcovnicu (16,60), Gh. Ene (21,46,49,72)                                 Iosif Ritter (Timişoara)

Dinamo: Cosma, Popa, I. Nunweiller, Dragomir, Alexandru, L. Nunweiller, Selymes, Varga, Ene, Ţîrcovnicu, Eftimie

 

27-11-60       Steagul Roşu Braşov     D     1      -     3     Gh. Ene (59)                                                                                Gheorghe Osiac (Timişoara)

Dinamo: Cosma, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Selymes, Varga, Ene, Ţîrcovnicu, Eftimie. Eftimie a fost eliminat

 

19-03-61       U.T. Arad                     D     0      -     1                                                                                                         Romulus Sabău (Cluj)

Dinamo: Uţu, Ivan, I. Nunweiller, Panait, L. Nunweiller, Dragomir, Anghel, Ţîrcovnicu, Ene, Eftimie (46 Varga), Sasu, Varga. Dragomir a fost eliminat 89

 

26-03-61       Ştiinţa Cluj                    A     0      -     2                                                                                                         Iosif Ritter (Timişoara)

Dinamo: Uţu, Ivan, Constantinescu, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Eftimie, Sasu. Alexandru a fost eliminat 25

 

02-04-61       Progresul Bucureşti      D     2      -     1     Gh. Ene (28), Eftimie (81)                                                           Andrei Rădulescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Ivan, Constantinescu, Panait, L. Nunweiller, Dragomir, Anghel, Varga, Ene, Ţîrcovnicu (46 Eftimie), Sasu

 

09-04-61       Ştiinţa Timişoara          D     1      -     2     Varga (70p)                                                                                 Cornel Niţescu (Sibiu)

Dinamo: Uţu, Popa, Constantinescu, Ivan, Florescu, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Ene, Ţîrcovnicu, Sasu (56 Eftimie)

 

16-04-61       Minerul Lupeni            A     6      -     0     Eftimie (37,80), Frăţilă (38,62,65), Varga (39)                            Vasiliu Mihai (Ploieşti)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Ivan, Alexandru, L. Nunweiller, Ene, Varga, Frăţilă, Eftimie, David

 

23-04-61       Dinamo Bacău              D     3      -     2     David (5), Eftimie (59,70)                                                           Stelian Mataizer (Craiova)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Ivan, Alexandru, L. Nunweiller, Ene, Varga, Eftimie, Ţîrcovnicu, David

 

30-04-61       Rapid Bucureşti            D     1      -     2     Varga (28)                                                                                   Mihai Popa (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Ivan, Alexandru, L. Nunweiller, Ene, Varga, Eftimie, Ţîrcovnicu, David

 

07-05-61       CSMS Iaşi                    A     3      -     2     Frăţilă (19,67), Gh. Ene (37)                                                       Alexandru Toth (Oradea)

Dinamo: Cosma, Popa (89 Constantinescu), I. Nunweiller, Ivan, Dragomir, L. Nunweiller, Anghel, Varga, Frăţilă, Ene, David

 

19-04-61       Corvinul Hunedoara     D     1      -     1     Ţîrcovnicu (75)                                                                           Octavian Comşa (Craiova)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Ivan, Alexandru, L. Nunweiller, Ene, Varga, Frăţilă (46 Ţîrcovnicu), Eftimie, Anghel

 

26-04-61       Farul Constanţa            A     7      -     0     Ene (10,87), Eftimie (14), David (15), Frăţilă (70), Ţîrcovnicu (47,69)              Vasiliu Mihai (Ploieşti)

Dinamo: Uţu (54 Cosma), Popa, I. Nunweiller, Ivan, Alexandru, L. Nunweiller, Ene, Varga (46 Frăţilă), Eftimie, Ţîrcovnicu, David

 

29-06-61       CCA Bucureşti              A     2      -     3     Frăţilă (2), I. Nunweiller (77)                                                       Andrei Rădulescu (Bucureşti)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Ivan, Alexandru, L. Nunweiller, Ene, Varga, Frăţilă, Eftimie (46 Sasu), David

CCA: Voinescu, V. Zavoda, Apolzan, Ivănescu, Jenei, Bone, Cacoveanu (70 Crișan), Constantin, Alecsandrescu, Raksi, Tătaru. Au marcat: Constantin 5, Raksi 26, Tătaru 31

 

02-07-61       Petrolul Ploieşti            D     0      -     3                                                                                                         Nicolau Stavru (Constanţa)

Dinamo: Uţu, Ivan, I. Nunweiller, Panait, Florescu, Alexandru, Sasu, Ene (46 Constantinescu), Frăţilă, Băloiu, David 

 

09-07-61       Steagul Roşu Braşov     A     2      -     0     Sasu (73,86)                                                                                Adrian Macovei (Bacău)

Dinamo: Uţu, Popa, I. Nunweiller, Panait, Alexandru, L. Nunweiller, Stoenescu, Ene, Frăţilă, Sasu, David









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Dinamo Bucuresti in 1987-88

1987-88. Eșec la Timișoara 1

Dinamo Bucuresti in 1985-86

1985-86. Campionii Europei învinși în finala Cupei

Dinamo Bucuresti in 1984-85

1984-85. Predarea ștafetei 1

Dinamo Bucuresti in 1983-84

1983-84. În semifinalele Cupei Campionilor Europeni

Dinamo Bucuresti in 1982-83

1982-83. Program mai lejer ca al Universității

Dinamo Bucuresti in 1981-82

1981-82. Cupa și campionatul 1

Dinamo Bucuresti in 1980-81

1980-81. Oltenii au fost mai buni

Dinamo Bucuresti in 1979-80

1979-80. Trei locuri mai jos

Dinamo Bucuresti in 1978-79

1978-79. Nu a vrut Dobrin

Dinamo Bucuresti in 1977-78

1977-78. Dispută acerbă pentru titlu




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1987-88

-Dinamo Bucuresti in 1986-87: Gheata de aur mai slabă decât 17 Nentori Tirana

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-Dinamo Bucuresti in 1985-86

-Anglia: Premier League - Etapa 27

-Franta: Ligue 1 - Etapa 26

-Spania: Primera Division - Etapa 25




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2016-2017)
Nemec
Rivaldinho
D. Popa
Bušuladžić
Oliva
S. Filip
Romera
Hanca
Černiauskas
Bawab
Nedelcearu
Nistor
Dudea
Nedelcearu
Palić
Dielna
Bumba
Mahlangu
P. Petre
Spătaru
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Arne Nilis
Belgia
29 ani

BAYERN MüNCHEN
Germania
120 ani

Boban Stojanović
Serbia
41 ani

Bogdan Vintilă
România
48 ani

Carlos A. Parreira
Brazilia
71 ani

Dănuț Lupu
România
53 ani

David Button
Anglia
31 ani

Diniyar Bilyaletdinov
Rusia
35 ani

Djalma Santos
Brazilia
91 ani

Dmitri Popov
Rusia
53 ani

Giani Gorga
România
47 ani

Gil Bahia
Brazilia
28 ani

GKS KATOWICE
Polonia
56 ani

Hugo de León
Uruguay
62 ani

Ilia Sagdatullin
Rusia
29 ani

Ilie Lazăr
România
54 ani

Jaime Duarte
Peru
65 ani

James Beattie
Anglia
42 ani

Jonjo Shelvey
Anglia
28 ani

Julián López
Spania
33 ani

Kakha Kaladze
Georgia
42 ani

Klaus-Dieter Sieloff
Germania
78 ani

Kyrylo Kozlov
Ucraina
30 ani

Marius Bratu
România
47 ani

Miguel Santoro
Argentina
78 ani

Nikola Michellini
Bosnia
38 ani

Otman Bakkal
Olanda
35 ani

Ovidiu Popescu
România
26 ani

Roberto Santamaría
Spania
35 ani

Ryder Matos
Brazilia
27 ani

Sergei Semak
Rusia
44 ani

Ståle Solbakken
Norvegia
52 ani

Yves Lenaerts
Belgia
37 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
29.02.2020 FC Botoșani
20:30
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
01.03.2020 Universitatea Craiova
19:15
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C
02.03.2020 CFR 1907 Cluj
20:30
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 0
2. CFR 1907 Cluj 0
3. FC Botoșani 0
4. Fotbal Club FCSB 0
5. Gaz Metan Mediaș 0
6. Universitatea Craiova 0
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
28.02.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe
18:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
28.02.2020 Dinamo București
20:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
29.02.2020 FC Viitorul
17:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
02.03.2020 FC Hermannstadt
18:00
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C


1. Academica Clinceni 0
2. Chindia Târgoviște 0
3. CSM Politehnica Iaşi 0
4. Dinamo București 0
5. FC Hermannstadt 0
6. FC Viitorul 0
7. FC Voluntari 0
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
21.02.2020 Daco-Getica București
-
ASU Poli Timişoara ANULAT C
21.02.2020 Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C
22.02.2020 SSC Farul Constanţa Concordia Chiajna C
22.02.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
22.02.2020 Sportul Snagov Gloria Buzău C
22.02.2020 Ripensia Timișoara Metaloglobus București C
22.02.2020 Petrolul Ploiești Dunărea Călărași C
22.02.2020 Pandurii Târgu-Jiu CSM Reșița C
24.02.2020 AFK Csíkszereda UTA Arad C
25.02.2020 Rapid București
19:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C


1. UTA Arad 44
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 34
5. Petrolul Ploiești 34
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
7. SSC Farul Constanţa 32
8. ASU Poli Timişoara 31
9. Gloria Buzău 31
10. Metaloglobus București 31
11. Viitorul Târgu-Jiu 30
12. Dunărea Călărași 27
13. Ripensia Timișoara 27
14. Universitatea Cluj 25
15. AFK Csíkszereda 24
16. CSM Reșița 21
17. Concordia Chiajna 21
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017