Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 30.01.2020 - 13:36

Dinamo Bucuresti in 1966-67

Dinamo Bucuresti in 1966-67

1966-67. Rapidiștii campioni la 44 de ani de la înființare

1

Rapid

26

13

8

5

39

-

21

34

2

Dinamo

26

13

6

7

38

-

23

32

5

Steaua

26

10

6

10

36

-

28

26

 

Dinamo, Progresul și Universitatea Craiova au ocupat  locul 1, în timpul turului, oltenii fiind campioni de toamnă la mai puțin de 2 ani de la promovare. După etapa a 16-a, pe primul loc a trecut Rapidul și a rămas pe 1 până la finalul campionatului. Matematic ar fi existat posibilitatea ca Dinamo să câștige titlul în ultima etapă dacă Rapidul pierdea la Ploiești (scor final 0-0) și Dinamo ar fi câștigat cu 3-0 meciul cu UTA (scor final 1-1). Dinamo a pierdut în retur atât în fața steliștilot cât și a rapidiștilor, ambele meciuri fiind jucate pe stadionul 23 August. Împreună cu Daniel Ene, Vadimir Marica, Spiridon Niculescu și Petre Nuțu a debutat la Dinamo Cornel Dinu.

 

  Cornel Dinu s-a născut la 2.08.1948 la Târgoviște. A debutat la Metalul Târgoviște, de la care a venit la Dinamo, pentru care a debutat în divizia A la 25.09.1966 în meciul cu Steagul Roșu (surprinzător, pierdut cu 1-0). A jucat 454 meciuri în divizia A unde a marcat 53 goluri, toate pentru Dinamo. S-a retras la 18.06.1983 la meciul Dinamo – Universitatea Craiova (1-1). A cucerit 6 titluri de campion: 1971, 1973, 1975, 1977, 1982. A câștigat două finale ale Cupei României: 1968 și 1982, a jucat în 44 meciuri în care a marcat 8 goluri. A debutat la 1.05.1968 pentru echipa națională, într-un meci cu Austria, totalizând 67 meciuri (3 goluri) în tricoul echipei naționale cu care s-a calificat la turneul final al campionatului mondial din Mexico (1970) și în sferturile de finală ale Campionatului European (1972). S-a retras din națională la meciul cu Danemarca (15.04.1981). În cupele europene a jucat 33 meciuri (3 goluri). După retragere a devenit antrenor secund al dinamoviștilor care s-au calificat în semifinala Cupei Campionilor Europeni (1984). A fost promovat antrenor principal (1984-85), după care a urmat nestatornica soartă a antrenorilor: CS Târgoviște (1985-87), ASA Târgu Mureș (1987-88), Oțelul Galați (1988), Universitatea Cluj (1989), echipa națională (1992-93), din nou la Dinamo (1996, 1998-03). A câștigat două titluri ca antrenor principal: 2000 și 2002. A fost ales cel mai bun fotbalist român al anului în 1970, 1972 și 1974.

 

Antrenori: Traian Ionescu şi Angelo Niculescu

21-08-66       Universitatea Craiova    A     4      -     1     Frăţilă (1,90), Mihăilescu (16 ag), Pîrcălab (73)                      Mircea Rotaru (Iaşi)

Dinamo: Niculescu, Popa, I. Nunweiller, Ivan, Stoenescu, Gergely, Popescu, Pîrcălab, Frăţilă, Ene, R. Nunweiller (78 Haidu)

 

28-08-66       Dinamo Piteşti              D     3      -     1     Frăţilă (80,82), Gh. Ene (88p)                                                 Iosif Ritter (Timişoara)

Dinamo: Datcu, Popa (46 Ene), I. Nunweiller, Ivan, Stoenescu, Gergely, L. Nunweiller, R. Nunweiller, Frăţilă, Ştefan, Haidu

 

04-09-66       Steaua Bucureşti           A     1      -     1     Petescu (18 ag)                                                                        Aurel Bentu (Bucureşti)

Steaua: Haidu, Petescu, Jenei, Nicolae, Sătmăreanu, Negrea, Popescu, Pantea  (46 Raksi), Constantin, Voinea, Avram. A marcat: Constantin (56)

Dinamo: Niculescu, Pîrvu, I. Nunweiller, L. Nunweiller, Ştefan, Gergely, Popescu, Pîrcălab, Frăţilă, Ene, R. Nunweiller

 

11-09-66       Universitatea Cluj         A     4      -     0     Gergely (22), R. Nunweiller (31), Haidu (74,83)                     Gavrilă Pop (Braşov)

Dinamo: Datcu, Popa, I. Nunweiller, L. Nunweiller, Stoenescu, Gergely, Popescu, Pîrcălab, Ene (71 Haidu), Frăţilă, R. Nunweiller

 

14-09-66       Petrolul Ploieşti             D     0      -     3                                                                                                    Mircea Rotaru (Iaşi)

Dinamo: Niculescu (46 Datcu), Popa, I. Nunweiller, L. Nunweiller, Stoenescu, Gergely (46 Ştefan), Popescu, Pîrcălab, Frăţilă, Haidu, R. Nunweiller

 

25-09-66       Steagul Roşu Braşov     A     0      -     1                                                                                                    Alexandru Toth (Oradea)

Dinamo: Datcu, Pîrvu, I. Nunweiller, L. Nunweiller, Ştefan, Dinu, Popescu (57 Pîrcălab), R. Nunweiller, Varga, Frăţilă, Haidu

 

02-10-66       Rapid Bucureşti            A     2      -     1     Frăţilă (26,73)                                                                         Aurel Bentu (Bucureşti)

Dinamo: Datcu, Popa, I. Nunweiller, L. Nunweiller, Stoenescu, Gergely, R. Nunweiller, Pîrcălab, Frăţilă, Ene (70 Grozea), Haidu

Rapid: Necula, Lupescu, Motroc, Coe, Greavu, Dinu (25 Codreanu), Georgescu, Năsturescu, Dumitriu, Ionescu, Kraus. A marcat Codreanu (38)

 

09-10-66       Politehnica Timişoara   D     2      -     4     Haidu (5), Marica (65)                                                            Cornel Niţescu (Sibiu)

Dinamo: Datcu (10 Niculescu), Popa, Ivan, L. Nunweiller, Stoenescu, Gergely, Grozea, Pîrcălab, Ene (55 Marica), Frăţilă, Haidu

 

23-10-66       CSMS Iaşi                     A     2      -     1     Frăţilă (17), Pîrcălab (38)                                                        Nicolae Cursaru (Ploieşti)

Dinamo: Niculescu, Popa, Popescu, L. Nunweiller, Ştefan, Dinu, R. Nunweiller, Pîrcălab, Frăţilă, Ene (29 Grozea), Varga

 

06-11-66       Farul Constanţa             D     1      -     2     Ene (11)                                                                                  Adrian Macovei (Bacău)

Dinamo: Datcu, Popa (60 Pîrvu), Popescu, L. Nunweiller, Stoenescu, Dinu, Ştefan, Pîrcălab, Frăţilă, Ene, Haidu

 

09-11-66       Progresul Bucureşti       A     2      -     0     Popescu (7), Haidu (17)                                                          Nicolae Mihăilescu (Bucureşti)

Dinamo: Datcu, Pîrvu, I. Nunweiller, L. Nunweiller, Stoenescu, Gergely, Popescu, Pîrcălab, Frăţilă, Ene, Haidu

 

12-11-66       Jiul Petroşani                A     1      -     0     Popescu (69)                                                                           Iosif Ritter (Timişoara)

Dinamo: Datcu, Popa, I. Nunweiller, L. Nunweiller, Stoenescu, Gergely, Popescu, Pîrcălab, Frăţilă, Ene, Haidu

 

29-11-66       UT Arad                       D     0      -     0                                                                                                    Octavian Comşa (Craiova)

Dinamo: Datcu, Pîrvu, I. Nunweiller, L. Nunweiller, Stoenescu, Gergely, Popescu, Grozea, Frăţilă, Ene, Haidu (75 Ene)

 

26-02-67       Universitatea Craiova    D     1      -     1     Haidu (11)                                                                              Evangelos Pazarapoulos (Grecia)

Dinamo: Datcu, Popa, I. Nunweiller, Dinu, Stoenescu, Gergely, Popescu, Pîrcălab, Frăţilă, Ene, Haidu (78 Nuţu)

 

12-03-67       Dinamo Piteşti              A     2      -     0     Dumitrache (61), Pîrcălab (90)                                                Mircea Rotaru (Iaşi)

Dinamo: Datcu, Popa, I. Nunweiller, Dinu, Stoenescu, Gergely, Popescu, Pîrcălab, Frăţilă, Nuţu (57 Dumitrache), Haidu

 

15-03-67       Steaua Bucureşti           D     0      -     1                                                                                                    Muzaffer Sarvan (Turcia)

Steaua: Haidu, Sătmăreanu, Jenei, Nicolae, Chiru, Negrea, Popescu, Pantea, Constantin, Voinea, Avram. A marcat: Voinea (77)

Dinamo: Datcu, Popa, I. Nunweiller, Dinu, Stoenescu, Gergely, Popescu, Pîrcălab (64 Dumitrache), Frăţilă, Ene, Haidu

 

26-03-67       Universitatea Cluj         A     0      -     0                                                                                                    Nicolae Rainea (Bîrlad)

Dinamo: Datcu, Popa, I. Nunweiller, Dinu, Stoenescu, Gergely, Popescu, R. Nunweiller, Frăţilă, Nuţu (52 Ene), Haidu

 

02-04-67       Petrolul Ploieşti             A     1      -     0     R. Nunweiller (58)                                                                  Rusev Spasov (Bulgaria)

Dinamo: Datcu, Popa, I. Nunweiller, Dinu, Stoenescu, Gergely, Popescu, R. Nunweiller, Frăţilă, Ene, Haidu

 

09-04-67       Steagul Roşu Braşov     D     0      -     1                                                                                                    Mircea Rotaru (Iaşi)

Dinamo: Datcu, Popa, I. Nunweiller, Dinu, Stoenescu, Gergely, Popescu, Grozea, Frăţilă, Ene, R. Nunweiller (57 Dumitrache)

 

16-04-67       Rapid Bucureşti            D     0      -     2                                                                                                    Antonias Kitsoukalis (Grecia)

Dinamo: Datcu, Popa, I. Nunweiller, Dinu, Ştefan, Gergely, R. Nunweiller, Grozea, Nuţu, Frăţilă, Haidu (71 Ene)

Rapid: Necula, Lupescu, Motroc, Coe, Greavu, Dinu, Jamaischi, Năsturescu, Dumitriu, Ionescu, Codreanu. Au marcat Dumitriu (37) și Năsturescu (62)

 

30-04-67       Politehnica Timişoara   A     1      -     0     Frăţilă (38)                                                                 








» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

În primul meci din etapa a 5-a a sezonului regular al Ligii 1, Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat cu scorul de 2-1 pe stadionul "Anghel Iordănescu", după ce la pauză era condusă cu...

Europa League, turul al-III-lea preliminar: Fotbal Club FCSB - Slovan Liberec 0-2

Afectată foarte grav de COVID-19, Fotbal Club FCSB a fost eliminată de Slovan Liberec, în turul al al-III-lea preliminar Europa League. Echipa cehă a câştigat cu scorul de 2-0 pe stadionul...

Europa League, turul al-III-lea preliminar: Djurgårdens IF - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj a câştigat la Stockholm cu scorul de 1-0 în meciul jucat cu Djurgårdens IF, în turul al-III-lea preliminar din Europa League. Unicul gol al...

Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

Chindia Târgovişte a pierdut cu scorul de 3-1 meciul disputat acasă la Ploieşti cu FC Hermannstadt, în etapa a 4-a a sezonului regular din Liga 1. Dâmboviţenii au deschis scorul prin Daniel...

Europa League, turul 2 preliminar: FK TSC Bačka Topola - FCSB 6-6 (2-1, 4-4), după prelungiri, 4-5 la loviturile de departajare

Fotbal Club FCSB, cu lotul afectat puternic de coronavirus, a eliminat-o pe FK TSC Bačka Topola în turul 2 preliminar al Europa League, după un meci dramatic, care a avut de toate, cu multe...

Europa League, turul 2 preliminar: FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1

FC Botoşani a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă cu KF Shkëndija, în turul al doilea preliminar din Europa League, fiind eliminată din competiţie. Golul nord-macedonienilor a fost...

Liga 1 - Etapa 3: Rezultate şi marcatori

FC Argeş Piteşti şi FC UTA Arad au terminat la egalitate, scor 1-1, în primul meci din etapa a 3-a a Ligii 1. "Alb-roşii" au deschis scorul în minutul 10 prin Sorin Buștea 10,...

Ionuţ Badea: Un punct de moral

La finalul partidei de vineri seară, cu UTA, terminată la egalitate, 1-1, Ionuţ Badea, antrenorul echipei FC Argeş, s-a declarat mulţumit de rezultat, în contextul în care...

Amical: FC Argeș - Academica Clinceni 4-1

FC Argeș a obținut o victorie de moral în amicalul de sâmbătă, de la ora 11, cu Academica Clinceni. Piteștenii s-au impus cu 4-1 în testul cu ilfovenii prin...

FC Botoşani - Shkendija, o confruntare plină de inedit

FC Botoşani urmează să ȋntâlnească formaţia Shkendija ȋn turul al II-lea preliminar al Europa League, ȋnvingătoarea urmând să se confrunte cel mai probabil, pe terenul...

Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

Gaz Metan Mediaş a învins-o acasă cu scorul de 2-0 pe nou promovata FC Argeş Piteşti, în etapa a 2-a a sezonului regular al Ligii 1. "Gaziştii" au avut 11 meciuri consecutive...



Top News

-Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

-Germania - Bundesliga - Etapa 2

-Anglia - Premier League - Etapa 3

-Italia - Serie A - Etapa 2

-Spania - La Liga - Etapa 3

-Europa League, turul al-III-lea preliminar: Fotbal Club FCSB - Slovan Liberec 0-2

-Europa League, turul al-III-lea preliminar: Djurgårdens IF - CFR Cluj 0-1




S-au nascut azi

Adalbert Kovacs
România
100 ani

Ahmed Shobair
Egipt
59 ani

Aleksandr Anyukov
Rusia
38 ani

Alex Paşcanu
România
22 ani

Andrés Guardado
Mexic
34 ani

Benjamin Nicaise
Franța
40 ani

Bogdan Mihalache
România
43 ani

Claudio Borghi
Argentina
56 ani

Emil Petru
România
81 ani

Fabrice Ehret
Franța
41 ani

FC PORTO
Portugalia
127 ani

Gabriel Debeljuh
Croaţia
24 ani

Jonhes
Brazilia
41 ani

Lucian Bunea
România
42 ani

Mark Randall
Anglia
31 ani

Mathieu Valbuena
Franța
36 ani

Pavel Dochev
Bulgaria
55 ani

Rashid Browne
Olanda
27 ani

Robert Vancea
România
44 ani

Saïd Chiba
Maroc
50 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
25.09.2020 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
25.09.2020 FC Argeș Pitești Universitatea Craiova C
26.09.2020 Academica Clinceni Gaz Metan Mediaş C
26.09.2020 FC Viitorul Astra Giurgiu C
27.09.2020 CFR 1907 Cluj Chindia Târgoviște C
27.09.2020 CSM Politehnica Iaşi Fotbal Club FCSB C
28.09.2020 FC Hermannstadt
18:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
28.09.2020 Dinamo București
21:00
FC UTA Arad Telekom Sport 1 C


1. Universitatea Craiova 15
2. CFR 1907 Cluj 11
3. Fotbal Club FCSB 9
4. CSM Politehnica Iaşi 9
5. FC Botoșani 8
6. FC Voluntari 7
7. Academica Clinceni 6
8. Gaz Metan Mediaş 6
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 6
10. FC Hermannstadt 5
11. Dinamo București 5
12. Chindia Târgoviște 5
13. FC Viitorul 5
14. FC UTA Arad 3
15. FC Argeș Pitești 1
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
25.09.2020 Unirea Slobozia
-
Farul Constanța AMANAT C
26.09.2020 Aerostar Bacău AFK Csíkszereda C
26.09.2020 ASU Poli Timişoara Ripensia Timișoara C
26.09.2020 Gloria Buzău CSM Reșița C
26.09.2020 Pandurii Târgu-Jiu CS Mioveni C
26.09.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele Concordia Chiajna C
26.09.2020 ACS Comuna Recea Rapid București C
26.09.2020 Petrolul Ploiești Dunărea Călărași C
27.09.2020 Metaloglobus București Universitatea Cluj C
29.09.2020 Universitatea Craiova
19:00
CSM Slatina   C


1. ASU Poli Timişoara 11
2. Universitatea Craiova 10
3. Rapid București 10
4. Petrolul Ploiești 9
5. Dunărea Călărași 9
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 8
7. Concordia Chiajna 8
8. Farul Constanța 7
9. Universitatea Cluj 7
10. CSM Reșița 7
11. Metaloglobus București 6
12. Gloria Buzău 6
13. CS Mioveni 6
14. Viitorul Târgu-Jiu 6
15. AFK Csíkszereda 4
16. Unirea Slobozia 4
17. CSM Slatina 3
18. Aerostar Bacău 3
19. ACS Comuna Recea 3
20. Ripensia Timișoara 3
21. Pandurii Târgu-Jiu 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017