Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 30.01.2020 - 00:10

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2019-2020

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2019-2020
Liga 1 este în pauza de iarnă, urmând a reveni pe 31.01.2020, când se va începe etapa a 23-a din sezonul regular. Până atunci Romaniansoccer vă oferă toate transferurile care au avut loc la cele 14 echipe, pagina urmând a fi actualizată zilnic.
 
► CFR Cluj (antrenor Dan Petrescu, confirmat)
 
Au venit: Grzegorz Sandomierski -Polonia- (portar, Jagiellonia Białystok), Cristian Manea (fundaş dreapta, Apollon Limassol), Denis Ciobotariu (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Răzvan Andronic (mijlocaş dreapta, FC Botoşani), Cristian Paleoca (mijlocaș, Arieșul Turda), Alexandru Chipciu (mijlocaş dreapta, RSC Anderlecht Bruxelles)
 
Au plecat: Jesús Fernández -Spania- (portar, FC Panetolikos), Cosmin Vâtcă (portar, contract reziliat), Andrei Peteleu (fundaş dreapta, Sheriff Tiraspol), Mihai Butean (fundaş dreapta, Gaz Metan Mediaş), Andrei Mureşan (fundaş central, Universitatea Cluj), Alexandru Paşcanu (fundaş central, FC Voluntari), Răzvan Horj (fundaş central, Academica Clinceni), Rareş Ispas (fundaş stânga, CSM Reşiţa), Juan Emmanuel Culio -Argentina- (mijlocaş central, Quilmes Atlético Club), Sebastian Mailat (extremă stânga, Universitatea Cluj)
 
► Astra Giurgiu (antrenor Bogdan Andone, confirmat)
 
Au venit: Takayuki Seto -Japonia- (mijlocaş defensiv, FK Rīgas Futbola Skola), Alexandru Ioniță II (extremă dreapta, Universitatea Craiova), Raoul Baicu (atacant, Universitatea Craiova), Kehinde Fatai -Nigeria- (atacant, Dinamo Minsk)
 
Au plecat: Miguel Santos -Portugalia- (portar, Academica Clinceni), Mirel Bolboaşă (portar, UTA Arad), Radu Crişan (fundaş central, UTA Arad), Daniel Barbir (fundaş central, Kansas City II), Paul Copaci (fundaş stânga, Rapid Bucureşti), Toni Silva -Guinea-Bissau- (extremă dreapta, FC Taraz), Florentin Matei (mijlocaş ofensiv, Apollon Limassol), Raul Gavârliță (atacant, Metaloglobus Bucureşti)
 
► Fotbal Club FCSB (antrenor Bogdan Argeş Vintilă, confirmat)
 
Au venit: George Miron (fundaş central, FC Botoșani, dar la finalul sezonului regular), Darius Olaru (mijlocaş ofensiv, Gaz Metan Mediaş), Andrei Tănasă (atacant, CSM Politehnica Iaşi), Cristian Dumitru (atacant, Academica Clinceni)
 
Au plecat: Claudiu Belu-Iordache (fundaş dreapta, FC Voluntari), Cristian Manea (fundaş dreapta, Apollon Limassol), Bozhidar Chorbadzhiyski -Bulgaria- (fundaş central, ŢSKA Sofia), Dragoş Nedelcu (mijlocaş defensiv, MOL Fehérvár FC), Mihai Pintilii (mijlocaş defensiv, retras), Thierry Moutinho -Elveţia- (extremă dreapta, Córdoba CF), Diogo Salomão -Portugalia- (extremă stânga, CD Santa Clara), Juvhel Tsoumou -Congo- (atacant, contract reziliat), Ioan Hora (atacant, Gaz Metan Mediaş), Łukasz Gikiewicz -Polonia- (atacant, Al-Faisaly SC)
 
► Universitatea Craiova (antrenor Corneliu Papură, nou)
 
Au venit: Claude Dielna -Franţa- (fundaș central, Portland Timbers), Adrian Juncu (fundaş stânga, SSC Farul Constanţa), Dan Nistor (mijlocaş central, Dinamo Bucureşti), Andrei Burlacu ((extremă stânga, Chindia Târgovişte), Alexandru Popescu (atacant, Academica Clinceni)
 
Au plecat: Florin Borţa (fundaş dreapta, Concordia Chiajna), Renato Kelić -Croaţia- (fundaş central, contract reziliat), Alexandru Ioniță II (extremă dreapta, Astra Giurgiu), Goran Zakarić -Bosnia- (extremă dreapta, FK Borac Banja Luka), Carlos Fortes -Portugalia- (atacant, Ittihad Tanger), Raoul Baicu (atacant, Astra Giurgiu), Jovan Marković (atacant, Academica Clinceni)
 
► Gaz Metan Mediaş (antrenor Edward Iordănescu, confirmat)
 
Au venit: Mihai Butean (fundaş dreapta, CFR Cluj), Gabriel De Moura -Brazilia- (fundaş dreapta, Dinamo Bucureşti), Ioan Hora (atacant, Fotbal Club FCSB), Rareș Dogaru (atacant, CS Blejoi)
 
Au plecat: Mite Cikarski -Macedonia de Nord- (fundaş stânga, Akademija Pandev), Darius Olaru (mijlocaş ofensiv, Fotbal Club FCSB), Moussa Sanoh -Olanda- (extremă dreapta, FC Voluntari)
 
► FC Viitorul (antrenor Gheorghe Hagi, confirmat)
 
Au venit: Cristian Ganea (fundaş stânga, Athletic Bilbao), Malcom Edjouma -Franţa- (mijlocaş defensiv, FC Lorient), Cosmin Bârnoi (mijlocaş stânga, CSM Politehnica Iaşi), Aurelian Chiţu (atacant, Daejeon Hana Citizen)
 
Au plecat: Valentin Cojocaru (portar, FC Voluntari), Marius Leca (fundaş central, SSC Farul Constanţa), Robert Neciu (fundaş stânga, Universitatea Cluj), Steliano Filip (fundaş stânga, Újpest Budapesta), Lyes Houri -Franţa- (mijlocaş central, MOL Fehérvár Székesfehérvár), Eric de Oliveira -Brazilia- (mijlocaş ofensiv, FC Voluntari), Andreias Calcan (extremă stânga, Újpest Budapesta)
 
► FC Botoşani (antrenor Marius Croitoru, confirmat)
 
Au venit: Alin Şeroni (fundaş central, FC UTA Arad), Alessio Carlone -Belgia- (mijlocaş ofensiv, CSM Politehnica Iaşi), Realdo Fili -Albania- (extremă stânga, Luftëtari Gjirokastër), Marko Dugandžić -Croaţia- (atacant, NK Osijek)
 
Au plecat: Ņikita Koļesovs -Letonia- (fundaş central, contract reziliat), George Miron (fundaş central, Fotbal Club FCSB, dar la finalul sezonului regular), Răzvan Andronic (mijlocaş dreapta, CFR Cluj), Leonel Pierce -Argentina- (mijlocaş defensiv, Petrolul Ploieşti), Hervin Ongenda -Franţa- (mijlocaş ofensiv, Chievo Verona), Dragoş Penescu (mijlocaş central, Universitatea Cluj), Alexandru Piftor (mijlocaş ofensiv, Chindia Târgoviște), Sofien Moussa -Tunisia- (atacant, Academica Clinceni)
 
► Sepsi Sfântu Gheorghe (antrenor Leo Grozavu, confirmat)
 
Au venit: Daniel Celea (fundaş dreapta, CS Mioveni), Lóránt Kovács -Ungaria- (mijlocaş defensiv, Újpest Budapesta), Lóránd Fülöp (mijlocaş central, Puskás Akadémia FC), Ioan Dumiter (extremă dreapta, Chindia Târgoviște), Anass Achahbar -Olanda- (atacant, FC Dordrecht), Tomás Díaz -Argentina- (atacant, Barracas Central)
 
Au plecat: Horaţiu Moldovan (portar, Ripensia Timişoara), Szabolcs Kilyen (fundaş dreapta, Dinamo Bucureşti), Oumar Diakhité -Senegal- (fundaş central, CD Aves), Hugo Konongo -Congo- (fundaş stânga, contract reziliat), Hilal Ben Moussa -Olanda- (mijlocaş central, FC Emmen), Dylan Flores -Costa Rica- (mijlocaş ofensiv, contract reziliat), Yasin Hamed (extremă dreapta, AFK Csikszereda)
 
► Dinamo Bucureşti (antrenor Dušan Uhrin Jr., confirmat)
 
Au venit: Szabolcs Kilyen (fundaş dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Kristián Koštrna -Slovacia- (fundaş dreapta, FC DAC 1904 Dunajská Streda), Marco Ehmann (fundaş central, CSM Reşiţa), Lukáš Skovajsa -Slovacia- (fundaş stânga, AS Trenčín), Andrei Bani (mijlocaş stânga, Dinamo tineret), Valentin Lazăr (extremă stânga, Ümraniyespor)
 
Au plecat: Mihai Eşanu (portar, SSC Farul Constanţa), Gabriel De Moura -Brazilia- (fundaş dreapta, Gaz Metan Mediaş), Laurenţiu Corbu (fundaş dreapta, Chindia Târgovişte), Denis Ciobotariu (fundaş central, CFR Cluj), Linas Klimavičius -Lituania- (fundaş central, CSM Politehnica Iaşi), Florin Bejan (fundaş central, Academica Clinceni), Alin Dudea (fundaş central, CSM Reşiţa), Dan Nistor (mijlocaş central, Universitatea Craiova), Brito -Capul Verde- (extremă dreapta, contract reziliat), Ivan Pešić -Croaţia- (extremă stânga, contract reziliat), Aleksandru Longher (extremă stânga, CSM Politehnica Iaşi), Gabriel Răducan (atacant, CSM Reșița)
 
► FC Hermannstadt (antrenor Vasile Miriuţă, nou)
 
Au venit: Tiago Almeida -Capul Verde- (fundaş dreapta, Académico Viseu), Alin Dobrosavlevici (fundaș central, Concordia Chiajna), Adrian Bălan (atacant, CSM Politehnica Iaşi)
 
Au plecat: Claudiu Pamfile (fundaş stânga, Minaur Baia Mare), Mattia Persano -Italia- (atacant, FC Rieti)
 
► CSM Politehnica Iaşi (antrenor Mircea Rednic, nou)
 
Au venit: Linas Klimavičius -Lituania- (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Fomba Bourama -Bali- (fandaş, Ceahlăul Piatra Neamţ), Răzvan Grădinaru (mijlocaş dreapta, Concordia Chiajna), Manuel De Iriondo -Argentina- (mijlocaş defensiv, Unión de Santa Fe), Michael Omoh -Nigeria- (mijlocaş stânga, Örebro SK), Lucas Chacana -Argentina- (extremă dreapta, CD Morón), Aleksandru Longher (extremă stânga, Dinamo Bucureşti), Kevin Luckassen -Olanda- (atacant, Almere City), Habib Habibou -Republica Centrafricană- (atacant, KSC Lokeren)
 
Au plecat: Alberto Cobrea (portar, CSM Reşiţa), Adrià Gallego -Spania- (fundaş dreapta, contract reziliat), Bradley Diallo -Franţa- (fundaş central, Chindia Târgoviște), Florian Loshaj -Kosovo- (mijlocaş central, KS Cracovia), Cosmin Bârnoi (mijlocaş stânga, FC Viitorul), Marius Chelaru (mijlocaş central, Aerostar Bacău), Didac Devesa -Spania- (mijlocaş central, Ermis Aradippou), Iuliu Hațiegan (mijlocaş ofensiv, contract reziliat), Alessio Carlone -Belgia- (mijlocaş ofensiv, FC Botoşani), Luwagga Kizito -Uganda- (atacant, Hapoel Kfar Saba), Adrian Bălan (atacant, FC Hermannstadt), Andrei Tănasă (atacant, Fotbal Club FCSB)
 
► Chindia Târgoviște (antrenor Viorel Moldovan, confirmat)
 
Au venit: Laurenţiu Corbu (fundaş dreapta, Dinamo Bucureşti), Bradley Diallo -Franţa- (fundaş central, CSM Politehnica Iaşi), Alexandru Piftor (mijlocaş ofensiv, FC Botoşani), Filip Dangubić -Croaţia- (mijlocaş ofensiv, Spartak Trnava), Cătălin Barbu (atacant, FC Argeş Piteşti), Valmir Berisha -Suedia- (atacant, Velež Mostar)
 
Au plecat: Alin Dudea (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Mihai Leca (fundaş central, FC Argeş Piteşti), Stelian Cucu (mijlocaş defensiv, contract reziliat), Ioan Dumiter (extremă dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Andrei Burlacu ((extremă stânga, Universitatea Craiova)
 
► Academica Clinceni (antrenor Gheorghe Poenaru, confirmat)
 
Au venit: Miguel Santos -Portugalia- (portar, Astra Giurgiu), Giannis Kontoes -Grecia- (fundaş dreapta, CFR Cluj), David Humanes -Spania- (fundaş central, Slavia Sofia), Alexandru Albu (fundaş central, Concordia Chiajna), Florin Bejan (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Răzvan Horj (fundaş central, CFR Cluj), Denis Ventúra -Slovacia- (mijlocaş defensiv, ŠKF Sereď), Aristote N'Dongala -RD Congo- (extremă stânga, Cherno More Varna), Sofien Moussa -Tunisia- (atacant, FC Botoşani), Jovan Marković (atacant, Universitatea Craiova)
 
Au plecat: Andrei Răuţă (fundaş central, Petrolul Ploieşti), Bogdan Barbu (mijlocaş ofensiv, Universitatea Cluj), Laurenţiu Buş (mijlocaş stânga, CSM Reşiţa), Cristian Dumitru (atacant, Fotbal Club FCSB), Alexandru Popescu (atacant, Universitatea Craiova)
 
► FC Voluntari (antrenor Mihai Teja, nou)
 
Au venit: Valentin Cojocaru (portar, FC Viitorul), Claudiu Belu-Iordache (fundaş dreapta, Fotbal Club FCSB), Alexandru Paşcanu (fundaş central, CFR Cluj), Pablo de Lucas -Spania- (mijlocaş defensiv, FC Xanthi), Eric de Oliveira -Brazilia- (mijlocaş ofensiv, FC Viitorul), Moussa Sanoh -Olanda- (extremă dreapta, Gaz Metan Mediaş), Vlad Morar (atacant, FC Panetolikos), Alexandru Tudorie (atacant, Arsenal Tula)
 
Au plecat: Constantin Nica (fundaş dreapta, FK Vojvodina Novi Sad), Julio César Rodríguez -Spania- (fundaş central, contract reziliat), Martin Harrer -Austria- (mijlocaş central, contract reziliat), Franco Signorelli -Venezuela- (mijlocaş central, contract reziliat), Avtandil Ebralidze -Georgia- (extremă stânga, Leixões SC), Athanasios Papazoglou -Grecia- (atacant, AE Larissa)
 
► STRANIERI
 
Tudor Băluță - Brighton & Hove Albion ---> ADO Den Haag
Romario Benzar - US Lecce ---> Perugia Calcio
Ianis Hagi - KRC Genk ---> Glasgow Rangers
Iasmin Latovlevici - Bursaspor Kulübü ---> Kisvárda FC
Alexandru Maxim - 1. FSV FSV Mainz ---> Gaziantep Gazişehir
Ionuț Nedelcearu - FC Ufa ---> Brescia Calcio
Costel Pantilimon - Nottingham Forest ---> Omonia Nicosia
Ionuț Radu - Genoa CFC ---> Parma Calcio
Cristian Săpunaru - Denizlispor Kulübü ---> Kayserispor Kulübü
Vladimir Screciu - KRC Genk ---> Lommel SK
Gabriel Torje - Sivasspor Kulübü ---> AE Larisa






Taguri: RoMercato    transferuri    Liga 1    iarna    2019-2020   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Dinamo Bucuresti in 1984-85

1984-85. Predarea ștafetei 1

Dinamo Bucuresti in 1983-84

1983-84. În semifinalele Cupei Campionilor Europeni

Dinamo Bucuresti in 1982-83

1982-83. Program mai lejer ca al Universității

Dinamo Bucuresti in 1981-82

1981-82. Cupa și campionatul 1

Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 14 februarie 2020 14.02.2020, Ploieşti, Stadion: "Ilie Oană", ora: 17:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look...

Gavril Pele Balint: Mă simt ataşat de Clubul Sportiv al Armatei

Fostul mare jucător Gavril Pele Balint, actualmente consultant la DigiSport, a acordat un interviu exclusiv pentru RomanianSoccer ȋn care trece ȋn revistă cele mai importante momente ale...

Dinamo Bucuresti in 1980-81

1980-81. Oltenii au fost mai buni

Dinamo Bucuresti in 1979-80

1979-80. Trei locuri mai jos

Dinamo Bucuresti in 1978-79

1978-79. Nu a vrut Dobrin

Dinamo Bucuresti in 1977-78

1977-78. Dispută acerbă pentru titlu

Dinamo Bucuresti in 1976-77

1976-77. Titlul 9  




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1983-84

-Dinamo Bucuresti in 1982-83

-Dinamo Bucuresti in 1981-82

-Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 26

-Gavril Pele Balint: Mă simt ataşat de Clubul Sportiv al Armatei

-Dinamo Bucuresti in 1980-81




S-au nascut azi

Abel Gómez Moreno
Spania
38 ani

Alfredo Rojas
Argentina
83 ani

André Chorda
Franța
82 ani

Artur Boruc
Polonia
40 ani

Bogdan Ungurușan
România
37 ani

Ciprian Binder
România
44 ani

Ciro Immobile
Italia
30 ani

David Davis
Anglia
29 ani

Dušan Đokić
Serbia
40 ani

Fabrício
Brazilia
30 ani

George Văduva
România
30 ani

Ha Seok-Ju
Coreea de Sud
52 ani

Humberto Maschio
Argentina
87 ani

Ion Geolgău
România
59 ani

Ionuț Vână
România
25 ani

Jan Šimůnek
Cehia
33 ani

Jari Litmanen
Finlanda
49 ani

Jimmy Greaves
Anglia
80 ani

Joël Epalle
Camerun
42 ani

Karim Bagheri
Iran
46 ani

Krste Velkovski
Macedonia
32 ani

Maciej Murawski
Polonia
46 ani

Marcos Gullón
Spania
31 ani

Marius Albu
România
29 ani

Martin Bergvold
Danemarca
36 ani

Moham. Khakpour
Iran
51 ani

Moisés Hurtado
Spania
39 ani

Moussa N'Diaye
Senegal
41 ani

Neven Marković
Serbia
33 ani

Nicolás Spolli
Argentina
37 ani

Peter Osgood
Anglia
73 ani

Philip Neal
Anglia
69 ani

Rachid Bouaouzan
Olanda
36 ani

Rahman Rezaei
Iran
45 ani

Robert Gucher
Austria
29 ani

Siniša Mihajlović
Serbia
51 ani

Song Chong-Gug
Coreea de Sud
41 ani

Sorin Popescu
România
35 ani

Stelică Stemat
România
33 ani

Tony Hibbert
Anglia
39 ani

Wim van Hanegem
Olanda
76 ani

Yonese Hanine
Maroc
30 ani

Zdravko Lazarov
Bulgaria
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
14.02.2020 Chindia Târgoviște FC Voluntari C
14.02.2020 CFR 1907 Cluj FC Viitorul C
15.02.2020 Academica Clinceni Gaz Metan Mediaş C
15.02.2020 CSM Politehnica Iaşi Universitatea Craiova C
16.02.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Botoșani C
16.02.2020 Dinamo București Fotbal Club FCSB C
17.02.2020 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Universitatea Craiova 46
3. Fotbal Club FCSB 43
4. FC Botoșani 42
5. Astra Giurgiu 41
6. Gaz Metan Mediaş 40
7. FC Viitorul 39
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 32
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 24
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 21
14. FC Voluntari 17
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017