Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 30.01.2020 - 00:10

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2019-2020

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2019-2020
Liga 1 este în pauza de iarnă, urmând a reveni pe 31.01.2020, când se va începe etapa a 23-a din sezonul regular. Până atunci Romaniansoccer vă oferă toate transferurile care au avut loc la cele 14 echipe, pagina urmând a fi actualizată zilnic.
 
► CFR Cluj (antrenor Dan Petrescu, confirmat)
 
Au venit: Grzegorz Sandomierski -Polonia- (portar, Jagiellonia Białystok), Cristian Manea (fundaş dreapta, Apollon Limassol), Denis Ciobotariu (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Răzvan Andronic (mijlocaş dreapta, FC Botoşani), Cristian Paleoca (mijlocaș, Arieșul Turda), Alexandru Chipciu (mijlocaş dreapta, RSC Anderlecht Bruxelles)
 
Au plecat: Jesús Fernández -Spania- (portar, FC Panetolikos), Cosmin Vâtcă (portar, contract reziliat), Andrei Peteleu (fundaş dreapta, Sheriff Tiraspol), Mihai Butean (fundaş dreapta, Gaz Metan Mediaş), Andrei Mureşan (fundaş central, Universitatea Cluj), Alexandru Paşcanu (fundaş central, FC Voluntari), Răzvan Horj (fundaş central, Academica Clinceni), Rareş Ispas (fundaş stânga, CSM Reşiţa), Juan Emmanuel Culio -Argentina- (mijlocaş central, Quilmes Atlético Club), Sebastian Mailat (extremă stânga, Universitatea Cluj)
 
► Astra Giurgiu (antrenor Bogdan Andone, confirmat)
 
Au venit: Takayuki Seto -Japonia- (mijlocaş defensiv, FK Rīgas Futbola Skola), Alexandru Ioniță II (extremă dreapta, Universitatea Craiova), Raoul Baicu (atacant, Universitatea Craiova), Kehinde Fatai -Nigeria- (atacant, Dinamo Minsk)
 
Au plecat: Miguel Santos -Portugalia- (portar, Academica Clinceni), Mirel Bolboaşă (portar, UTA Arad), Gabriel Enache (mijlocaş dreapta, FC Kyzyl-Zhar), Radu Crişan (fundaş central, UTA Arad), Daniel Barbir (fundaş central, Kansas City II), Paul Copaci (fundaş stânga, Rapid Bucureşti), Toni Silva -Guinea-Bissau- (extremă dreapta, FC Taraz), Florentin Matei (mijlocaş ofensiv, Apollon Limassol), Raul Gavârliță (atacant, Metaloglobus Bucureşti)
 
► Fotbal Club FCSB (antrenor Bogdan Argeş Vintilă, confirmat)
 
Au venit: George Miron (fundaş central, FC Botoșani, dar la finalul sezonului regular), Darius Olaru (mijlocaş ofensiv, Gaz Metan Mediaş), Andrei Tănasă (atacant, CSM Politehnica Iaşi), Cristian Dumitru (atacant, Academica Clinceni)
 
Au plecat: Claudiu Belu-Iordache (fundaş dreapta, FC Voluntari), Cristian Manea (fundaş dreapta, Apollon Limassol), Bozhidar Chorbadzhiyski -Bulgaria- (fundaş central, ŢSKA Sofia), Dragoş Nedelcu (mijlocaş defensiv, MOL Fehérvár FC), Mihai Pintilii (mijlocaş defensiv, retras), Thierry Moutinho -Elveţia- (extremă dreapta, Córdoba CF), Diogo Salomão -Portugalia- (extremă stânga, CD Santa Clara), Juvhel Tsoumou -Congo- (atacant, contract reziliat), Ioan Hora (atacant, Gaz Metan Mediaş), Łukasz Gikiewicz -Polonia- (atacant, Al-Faisaly SC)
 
► Universitatea Craiova (antrenor Corneliu Papură, nou)
 
Au venit: Claude Dielna -Franţa- (fundaș central, Portland Timbers), Adrian Juncu (fundaş stânga, SSC Farul Constanţa), Dan Nistor (mijlocaş central, Dinamo Bucureşti), Andrei Burlacu ((extremă stânga, Chindia Târgovişte), Alexandru Popescu (atacant, Academica Clinceni)
 
Au plecat: Florin Borţa (fundaş dreapta, Concordia Chiajna), Renato Kelić -Croaţia- (fundaş central, contract reziliat), Alexandru Ioniță II (extremă dreapta, Astra Giurgiu), Goran Zakarić -Bosnia- (extremă dreapta, FK Borac Banja Luka), Carlos Fortes -Portugalia- (atacant, Ittihad Tanger), Raoul Baicu (atacant, Astra Giurgiu), Jovan Marković (atacant, Academica Clinceni)
 
► Gaz Metan Mediaş (antrenor Edward Iordănescu, confirmat)
 
Au venit: Mihai Butean (fundaş dreapta, CFR Cluj), Gabriel De Moura -Brazilia- (fundaş dreapta, Dinamo Bucureşti), Ioan Hora (atacant, Fotbal Club FCSB), Rareș Dogaru (atacant, CS Blejoi)
 
Au plecat: Mite Cikarski -Macedonia de Nord- (fundaş stânga, Akademija Pandev), Darius Olaru (mijlocaş ofensiv, Fotbal Club FCSB), Moussa Sanoh -Olanda- (extremă dreapta, FC Voluntari)
 
► FC Viitorul (antrenor Gheorghe Hagi, confirmat)
 
Au venit: Cristian Ganea (fundaş stânga, Athletic Bilbao), Malcom Edjouma -Franţa- (mijlocaş defensiv, FC Lorient), Cosmin Bârnoi (mijlocaş stânga, CSM Politehnica Iaşi), Aurelian Chiţu (atacant, Daejeon Hana Citizen)
 
Au plecat: Valentin Cojocaru (portar, FC Voluntari), Marius Leca (fundaş central, SSC Farul Constanţa), Robert Neciu (fundaş stânga, Universitatea Cluj), Steliano Filip (fundaş stânga, AE Larissa), Lyes Houri -Franţa- (mijlocaş central, MOL Fehérvár Székesfehérvár), Eric de Oliveira -Brazilia- (mijlocaş ofensiv, FC Voluntari), Andreias Calcan (extremă stânga, Újpest Budapesta)
 
► FC Botoşani (antrenor Marius Croitoru, confirmat)
 
Au venit: Alin Şeroni (fundaş central, FC UTA Arad), Alessio Carlone -Belgia- (mijlocaş ofensiv, CSM Politehnica Iaşi), Realdo Fili -Albania- (extremă stânga, Luftëtari Gjirokastër), Marko Dugandžić -Croaţia- (atacant, NK Osijek)
 
Au plecat: Ņikita Koļesovs -Letonia- (fundaş central, contract reziliat), George Miron (fundaş central, Fotbal Club FCSB, dar la finalul sezonului regular), Răzvan Andronic (mijlocaş dreapta, CFR Cluj), Leonel Pierce -Argentina- (mijlocaş defensiv, Petrolul Ploieşti), Hervin Ongenda -Franţa- (mijlocaş ofensiv, Chievo Verona), Dragoş Penescu (mijlocaş central, Universitatea Cluj), Alexandru Piftor (mijlocaş ofensiv, Chindia Târgoviște), Sofien Moussa -Tunisia- (atacant, Academica Clinceni)
 
► Sepsi Sfântu Gheorghe (antrenor Leo Grozavu, confirmat)
 
Au venit: Daniel Celea (fundaş dreapta, CS Mioveni), Lóránt Kovács -Ungaria- (mijlocaş defensiv, Újpest Budapesta), Lóránd Fülöp (mijlocaş central, Puskás Akadémia FC), Ioan Dumiter (extremă dreapta, Chindia Târgoviște), Anass Achahbar -Olanda- (atacant, FC Dordrecht), Tomás Díaz -Argentina- (atacant, Barracas Central)
 
Au plecat: Horaţiu Moldovan (portar, Ripensia Timişoara), Szabolcs Kilyen (fundaş dreapta, Dinamo Bucureşti), Oumar Diakhité -Senegal- (fundaş central, CD Aves), Hugo Konongo -Congo- (fundaş stânga, contract reziliat), Hilal Ben Moussa -Olanda- (mijlocaş central, FC Emmen), Dylan Flores -Costa Rica- (mijlocaş ofensiv, contract reziliat), Yasin Hamed (extremă dreapta, AFK Csikszereda)
 
► Dinamo Bucureşti (antrenor Dušan Uhrin Jr., confirmat)
 
Au venit: Szabolcs Kilyen (fundaş dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Kristián Koštrna -Slovacia- (fundaş dreapta, FC DAC 1904 Dunajská Streda), Marco Ehmann (fundaş central, CSM Reşiţa), Lukáš Skovajsa -Slovacia- (fundaş stânga, AS Trenčín), Andrei Bani (mijlocaş stânga, Dinamo tineret), Valentin Lazăr (extremă stânga, Ümraniyespor)
 
Au plecat: Mihai Eşanu (portar, SSC Farul Constanţa), Gabriel De Moura -Brazilia- (fundaş dreapta, Gaz Metan Mediaş), Laurenţiu Corbu (fundaş dreapta, Chindia Târgovişte), Denis Ciobotariu (fundaş central, CFR Cluj), Linas Klimavičius -Lituania- (fundaş central, CSM Politehnica Iaşi), Florin Bejan (fundaş central, Academica Clinceni), Alin Dudea (fundaş central, CSM Reşiţa), Dan Nistor (mijlocaş central, Universitatea Craiova), Brito -Capul Verde- (extremă dreapta, contract reziliat), Ivan Pešić -Croaţia- (extremă stânga, contract reziliat), Aleksandru Longher (extremă stânga, CSM Politehnica Iaşi), Gabriel Răducan (atacant, CSM Reșița)
 
► FC Hermannstadt (antrenor Vasile Miriuţă, nou)
 
Au venit: Tiago Almeida -Capul Verde- (fundaş dreapta, Académico Viseu), Alin Dobrosavlevici (fundaș central, Concordia Chiajna), Adrian Bălan (atacant, CSM Politehnica Iaşi)
 
Au plecat: Claudiu Pamfile (fundaş stânga, Minaur Baia Mare), Mattia Persano -Italia- (atacant, FC Rieti)
 
► CSM Politehnica Iaşi (antrenor Mircea Rednic, nou)
 
Au venit: Linas Klimavičius -Lituania- (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Fomba Bourama -Bali- (fandaş, Ceahlăul Piatra Neamţ), Răzvan Grădinaru (mijlocaş dreapta, Concordia Chiajna), Manuel De Iriondo -Argentina- (mijlocaş defensiv, Unión de Santa Fe), Michael Omoh -Nigeria- (mijlocaş stânga, Örebro SK), Lucas Chacana -Argentina- (extremă dreapta, CD Morón), Aleksandru Longher (extremă stânga, Dinamo Bucureşti), Kevin Luckassen -Olanda- (atacant, Almere City), Habib Habibou -Republica Centrafricană- (atacant, KSC Lokeren)
 
Au plecat: Alberto Cobrea (portar, CSM Reşiţa), Adrià Gallego -Spania- (fundaş dreapta, contract reziliat), Bradley Diallo -Franţa- (fundaş central, Chindia Târgoviște), Florian Loshaj -Kosovo- (mijlocaş central, KS Cracovia), Cosmin Bârnoi (mijlocaş stânga, FC Viitorul), Marius Chelaru (mijlocaş central, Aerostar Bacău), Didac Devesa -Spania- (mijlocaş central, Ermis Aradippou), Iuliu Hațiegan (mijlocaş ofensiv, contract reziliat), Alessio Carlone -Belgia- (mijlocaş ofensiv, FC Botoşani), Luwagga Kizito -Uganda- (atacant, Hapoel Kfar Saba), Adrian Bălan (atacant, FC Hermannstadt), Andrei Tănasă (atacant, Fotbal Club FCSB)
 
► Chindia Târgoviște (antrenor Viorel Moldovan, confirmat)
 
Au venit: Laurenţiu Corbu (fundaş dreapta, Dinamo Bucureşti), Bradley Diallo -Franţa- (fundaş central, CSM Politehnica Iaşi), Alexandru Piftor (mijlocaş ofensiv, FC Botoşani), Filip Dangubić -Croaţia- (mijlocaş ofensiv, Spartak Trnava), Cătălin Barbu (atacant, FC Argeş Piteşti), Valmir Berisha -Suedia- (atacant, Velež Mostar)
 
Au plecat: Alin Dudea (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Mihai Leca (fundaş central, FC Argeş Piteşti), Stelian Cucu (mijlocaş defensiv, contract reziliat), Ioan Dumiter (extremă dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Andrei Burlacu ((extremă stânga, Universitatea Craiova)
 
► Academica Clinceni (antrenor Gheorghe Poenaru, confirmat)
 
Au venit: Miguel Santos -Portugalia- (portar, Astra Giurgiu), Giannis Kontoes -Grecia- (fundaş dreapta, CFR Cluj), David Humanes -Spania- (fundaş central, Slavia Sofia), Alexandru Albu (fundaş central, Concordia Chiajna), Florin Bejan (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Răzvan Horj (fundaş central, CFR Cluj), Denis Ventúra -Slovacia- (mijlocaş defensiv, ŠKF Sereď), Aristote N'Dongala -RD Congo- (extremă stânga, Cherno More Varna), Sofien Moussa -Tunisia- (atacant, FC Botoşani), Jovan Marković (atacant, Universitatea Craiova)
 
Au plecat: Andrei Răuţă (fundaş central, Petrolul Ploieşti), Bogdan Barbu (mijlocaş ofensiv, Universitatea Cluj), Laurenţiu Buş (mijlocaş stânga, CSM Reşiţa), Cristian Dumitru (atacant, Fotbal Club FCSB), Alexandru Popescu (atacant, Universitatea Craiova)
 
► FC Voluntari (antrenor Mihai Teja, nou)
 
Au venit: Valentin Cojocaru (portar, FC Viitorul), Claudiu Belu-Iordache (fundaş dreapta, Fotbal Club FCSB), Alexandru Paşcanu (fundaş central, CFR Cluj), Pablo de Lucas -Spania- (mijlocaş defensiv, FC Xanthi), Eric de Oliveira -Brazilia- (mijlocaş ofensiv, FC Viitorul), Moussa Sanoh -Olanda- (extremă dreapta, Gaz Metan Mediaş), Vlad Morar (atacant, FC Panetolikos), Alexandru Tudorie (atacant, Arsenal Tula)
 
Au plecat: Constantin Nica (fundaş dreapta, FK Vojvodina Novi Sad), Julio César Rodríguez -Spania- (fundaş central, contract reziliat), Martin Harrer -Austria- (mijlocaş central, contract reziliat), Franco Signorelli -Venezuela- (mijlocaş central, contract reziliat), Avtandil Ebralidze -Georgia- (extremă stânga, Leixões SC), Athanasios Papazoglou -Grecia- (atacant, AE Larissa)
 
► STRANIERI
 
Tudor Băluță - Brighton & Hove Albion ---> ADO Den Haag
Romario Benzar - US Lecce ---> Perugia Calcio
Ianis Hagi - KRC Genk ---> Glasgow Rangers
Iasmin Latovlevici - Bursaspor Kulübü ---> Kisvárda FC
Alexandru Maxim - 1. FSV FSV Mainz ---> Gaziantep Gazişehir
Ionuț Nedelcearu - FC Ufa ---> Brescia Calcio
Costel Pantilimon - Nottingham Forest ---> Omonia Nicosia
Ionuț Radu - Genoa CFC ---> Parma Calcio
Cristian Săpunaru - Denizlispor Kulübü ---> Kayserispor Kulübü
Vladimir Screciu - KRC Genk ---> Lommel SK
Gabriel Torje - Sivasspor Kulübü ---> AE Larisa






Taguri: RoMercato    transferuri    Liga 1    iarna    2019-2020   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

FC Argeş Piteşti a obţinut vineri seară primul succes de la revenirea în Liga 1, după ce a învins-0 acasă în Trivale cu scorul de 1-0 pe Astra Giurgiu, în etapa a 7-a a sezonului regular....

Amical: Universitatea Craiova - FC Argeș Piteşti 1-0

Universitatea Craiova a ȋnvins cu 1-0 pe FC Argeș Piteşti ȋn amicalul de sâmbătă după-amiază. Unicul gol al confruntării de la baza sportivă din Lunca Jiului a fost marcat de...

Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

Universitatea Craiova a obţinut a 6-a victorie victorie consecutivă în sezonul regular al Ligii 1, după ce a învins-o acasă cu scorul de 1-0 pe CSM Politehnica Iaşi. Unicul gol al meciului a...

Variante de pariuri cu super cote pentru FCSB - Dinamo în Liga 1

Cel mai răsunător meci din fotbalul românesc, eternul derby FSCB - Dinamo București, se joacă sâmbătă, 3 octombrie, de la ora 21:00, pe Arena Națională. Meciul din etapa a 6-a din Liga 1...

Europa League, play-off: CFR Cluj - KuPS Kuopio 3-1

Campioana României CFR Cluj a învins-o, acasă, cu scorul de 3-1, pe campioana Finlandei, Kuopion Palloseura, în play-off-ul Europa League. Golurile...

Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

În primul meci din etapa a 5-a a sezonului regular al Ligii 1, Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat cu scorul de 2-1 pe stadionul "Anghel Iordănescu", după ce la pauză era condusă cu...

Europa League, turul al-III-lea preliminar: Fotbal Club FCSB - Slovan Liberec 0-2

Afectată foarte grav de COVID-19, Fotbal Club FCSB a fost eliminată de Slovan Liberec, în turul al al-III-lea preliminar Europa League. Echipa cehă a câştigat cu scorul de 2-0 pe stadionul...

Europa League, turul al-III-lea preliminar: Djurgårdens IF - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj a câştigat la Stockholm cu scorul de 1-0 în meciul jucat cu Djurgårdens IF, în turul al-III-lea preliminar din Europa League. Unicul gol al...

Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

Chindia Târgovişte a pierdut cu scorul de 3-1 meciul disputat acasă la Ploieşti cu FC Hermannstadt, în etapa a 4-a a sezonului regular din Liga 1. Dâmboviţenii au deschis scorul prin Daniel...

Europa League, turul 2 preliminar: FK TSC Bačka Topola - FCSB 6-6 (2-1, 4-4), după prelungiri, 4-5 la loviturile de departajare

Fotbal Club FCSB, cu lotul afectat puternic de coronavirus, a eliminat-o pe FK TSC Bačka Topola în turul 2 preliminar al Europa League, după un meci dramatic, care a avut de toate, cu multe...

Europa League, turul 2 preliminar: FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1

FC Botoşani a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă cu KF Shkëndija, în turul al doilea preliminar din Europa League, fiind eliminată din competiţie. Golul nord-macedonienilor a fost...



Top News

-Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 5

-Italia - Serie A - Etapa 4

-Germania - Bundesliga - Etapa 4

-Remember România - Bulgaria 1990

-Remember România - Irlanda de Nord 1985

-Liga Naţiunilor: România - Austria 0-1




S-au nascut azi

Ciprian Dombrovoschi
România
27 ani

Ciprian Lupșa
România
41 ani

Danny Pugh
Anglia
38 ani

Donal McDermott
Irlanda
31 ani

Erwin Sánchez
Bolivia
51 ani

George Friend
Anglia
33 ani

Gonzalo Pineda
Mexic
38 ani

Habib Bèye
Senegal
43 ani

Jonathan Santana
Paraguay
39 ani

Jorge Valdivia
Chile
37 ani

Lucas Thwala
Africa de Sud
39 ani

Miroslav Stoch
Slovacia
31 ani

Okan Buruk
Turcia
47 ani

Raúl Tamudo
Spania
43 ani

Valeri Broshin
URSS
58 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2020-2021


Liga 1 2020-2021
16.10.2020 FC Argeș Pitești Astra Giurgiu C
17.10.2020 Chindia Târgoviște Gaz Metan Mediaş C
17.10.2020 CSM Politehnica Iaşi Sepsi Sfântu Gheorghe C
17.10.2020 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
18.10.2020 FC Hermannstadt FC UTA Arad C
18.10.2020 Dinamo București Universitatea Craiova C
19.10.2020 FC Voluntari
18:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C
19.10.2020 Academica Clinceni
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. Universitatea Craiova 18
2. CFR 1907 Cluj 15
3. Fotbal Club FCSB 12
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 12
5. Chindia Târgoviște 11
6. FC Voluntari 10
7. FC Hermannstadt 9
8. CSM Politehnica Iaşi 9
9. FC Botoșani 8
10. Academica Clinceni 7
11. FC UTA Arad 7
12. Gaz Metan Mediaş 7
13. FC Viitorul 6
14. Dinamo București 5
15. FC Argeș Pitești 4
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
16.10.2020 Universitatea Cluj Concordia Chiajna C
17.10.2020 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.10.2020 Ripensia Timișoara Metaloglobus București C
17.10.2020 AFK Csíkszereda Unirea Slobozia C
17.10.2020 Dunărea Călărași Gloria Buzău C
17.10.2020 Viitorul Târgu-Jiu ASU Poli Timişoara C
17.10.2020 CSM Slatina Aerostar Bacău C
17.10.2020 Farul Constanța Turris Oltul Turnu-Măgurele C
18.10.2020 ACS Comuna Recea Petrolul Ploiești C
29.10.2020 Rapid București
-
CS Mioveni   C


1. Universitatea Craiova 17
2. Metaloglobus București 16
3. Universitatea Cluj 14
4. ASU Poli Timişoara 14
5. Petrolul Ploiești 13
6. Rapid București 13
7. Unirea Slobozia 13
8. Turris Oltul Turnu-Măgurele 12
9. Dunărea Călărași 12
10. CS Mioveni 10
11. Farul Constanța 10
12. Concordia Chiajna 9
13. Gloria Buzău 9
14. CSM Reșița 8
15. AFK Csíkszereda 7
16. Viitorul Târgu-Jiu 7
17. CSM Slatina 6
18. Ripensia Timișoara 6
19. ACS Comuna Recea 4
20. Aerostar Bacău 3
21. Pandurii Târgu-Jiu 3
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017