Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 19.02.2020 - 09:36

Dinamo Bucuresti in 1983-84

Dinamo Bucuresti in 1983-84

1983-84. În semifinalele Cupei Campionilor Europeni

1

Dinamo

34

19

11

4

69

-

36

49

2

Steaua

34

21

5

8

59

-

23

47

 

                A fost cel mai bun an din istoria echipei Dinamo București. Cu aceiași antrenori la cârmă, campionii României au trecut ușor de campioana Finlandei, Kuusysi Lahti. În turul II sorții au fost nemiloși. Dinamo urma să întâlnească deținătoarea trofeului, ediția 1982-83, Hamburger SV. La 19 octombrie 1983 meciul tur disputat pe stadionul 23 August s-a încheiat cu un senzațional 3-0. AUGUSTIN, MULȚESCU ȘI ORAC au marcat cele 3 goluri. Victoria a fost una din cele mai mari izbânzi din istoria fotbalului românesc. După 63 minute din meciul retur, Hamburg conducea tot cu 3-0. A fost tot ce au putut face nemții, în ultimele 5 minute Țălnar și Mulțescu au marcat două goluri care au dus la o mare surpriză, campioana Europei eliminată de o echipă românească. După eliminarea echipei Feyenoord de arădeni (1970), antrenorul Ernst Happel, acum la Hamburger S.V., a fost din nou eliminat de o formaţie românească. În sferturile de finală Dinamo a întâlnit campioana URSS, Dinamo Minsk. Cum în martie era destul de frig în capitala de azi a Belarusului, meciul tur s-a jucat la Tbilisi și s-a terminat la egalitate. Golul lui AUGUSTIN a dus Dinamo în semifinale. Aici campioana Angliei, Liverpool FC, a fost prea puternică pentru echipa lui Nicușor și Dinu. În campionat, Dinamo a reușit să termine cu 2 puncte avans față de Steaua, returul fiind început la mijlocul lunii februarie și s-a încheiat la 13 mai, pentru că echipa națională s-a reunit în vederea participării la turneul final Euro 1984. Totuși, Dinamo a avut multe meciuri amânate din cauza meciurilor europene, așa că a încheiat campionatul cu două meciuri restanță, care i-a dus pe locul 1. Deși Lăcătuș a deschis scorul din min.10, în finala Cupei României, Dinamo a reușit să răstoarne scorul și a obținut încă un event (campionat – cupă). Dinamoviștii au uitat întâlnirile din campionat cu Steaua (acasă) și Universitatea Craiova (deplasare), ambele pierdute cu 3-0. Dinamo i-a transferat pe Mircea Rednic și Ioan Andonie de la Corvinul. Ambii promovați de fostul jucător dinamovist Mircea Lucescu la Hunedoara, apoi în echipa națională, au cucerit titlul de campion cu Dinamo atât ca jucători cât și ca antrenori. Ioan Andonie a fost cunoscut în presă cu un nume scurtat: Andone. În această carte am folosit numele lui real. Nu  au rămas mult la echipă Ion Liviu Baicea, Ovidiu Barba, Răzvan Dima, Gheorghe Iamandi, Grațian Moldovan, Iulius Nemțeanu, Viorel Radu și Viorel Turcu.


 

Mircea Rednic s-a născut la 9.04.1962 la Hunedoara. Este jucătorul român cu cele mai multe meciuri la nivel de vîrf (prima divizie, cupe europene, echipa națională, cupe naționale. A debutat în divizia A la 2.08.1980 în meciul Corvinul – ASA Târgu Mureș 4-1 și s-a retras la 10.05.2000 cu meciul Rapid – Universitatea Craiova 3-1. A jucat 391 meciuri și a marcat 29 goluri în divizia A pentru Corvinul (1980-83), Dinamo (1983-90), Rapid (1997-2000). În 1991 a jucat pentru Bursaspor (14 meciuri - 0 goluri) în superliga turcă, după care a jucat pentru Standard Liège (1991-96, 140 meciuri – 3 goluri) și Sint Truiden (10 meciuri – 0 goluri). De 3 ori campion al României (1984, 1990, 1999), patru finale de cupă câștigate (1984, 1986, 1990, 1998), o cupă a Belgiei (1993), cu 53 meciuri și 4 goluri în Cupa României. Promovat de Mircea Lucescu în echipa națională (11.11.1981) în timp ce juca pentru Corvinul, a colecționat 83 meciuri în care a marcat 2 goluri pentru România A. A jucat la turneurile finale ale campionatului european (1984) și mondial (1990). A făcut parte din echipa care s-a calificat și a jucat în semifinalele Cupei Campionilor Europeni (1984). În cupele europene a jucat 47 meciuri și a marcat 3 goluri. A jucat și în echipa naționala de tineret U21 (11 meciuri) și juniori (19 meciuri – 1 gol). A jucat la campionatul mondial de juniori din Australia, 1981, în care România a câștigat medaliile de bronz învingând Anglia, după ce au pierdut în semifinale cu R.F. Germană și au întâlnit Brazilia, Italia, Coreea de Sud în grupă și Uruguay în sferturi. A jucat 738 meciuri în primele divizii ale României, Turciei și Belgiei, echipa națională și cele de club în cupele europene, cupa României, fără să adun meciurile din cupa Belgiei, Turciei și naționalele de tineret și juniori. După finalul carierei a devenit antrenor, trecând pe la Rapid (1998, 2000-01, 2002-03, campion în 2003, 2007-08), FCM Bacău (2001), Al Nasr (Arabia Saudită, 2003), Universitatea Craiova (2004), FC Vaslui (2005-06), Dinamo (2006-07, campion, apoi 2008-09, 2015-16), Alania Vladikavkaz (2009), Xäzär Lankaran (Azerbaijan, locul 2, 2010-11), Astra Ploiești (2011-12), Petrolul Ploiești (2012, 2015), Standard Liège (2012-13), CFR Cluj (2013), KAA Gent (2013-14), Royal Mouscron-Péruwelz (2016-18)

 

Antrenori: Nicolae Nicușor Dumitru și Cornel Dinu

27-08-83         Chimia Rm. Vâlcea               A      2      -     0     Nemţeanu 3 p, Mulţescu 47                                          Şerban Necşulescu (Târgovişte)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Andonie, Stănescu, Augustin (46 Ţălnar), Movilă, Custov, Mulţescu, Nemţeanu, Iamandi (75 Orac)

 

03-09-83         Politehnica Iaşi                     D      0      -     0                                                                                          Ioan Igna (Timişoara)

Dinamo: Moraru, Rednic, Ion, Andonie, Stănescu, Dragnea, Mulţescu, Movilă (79 Nicolae), Custov, Augustin, Iamandi (79 Radu)

 

10-09-83         Petrolul Ploiești                    A      4      -     0     Gălăţeanu 65 ag, Iamandi 68, Nemţeanu 73, 84            Octavian Ştreng (Oradea)

Dinamo: Moraru, Rednic, Ion, Nicolae, Stănescu (51 Iamandi), Dragnea, Mulţescu, Movilă (75 Ţălnar), Custov, Augustin, Nemţeanu

 

18-09-83         Rapid Bucureşti                    D      2      -     1     Augustin 62, Nemţeanu 78                                           Radu Petrescu (Braşov)

Dinamo: Moraru, Rednic, Ion, Nicolae, Stănescu, Augustin, Dragnea, Andonie, Mulţescu (74 Custov), Nemţeanu, Iamandi (28 Ţălnar)

 

24-09-83         Dunărea CSU Galaţi             D      0      -     0                                                                                          Cristian Teodorescu (Buzău)

Dinamo: Moraru, Rednic, Andonie, Nicolae, Ion, Mulţescu, Movilă (67 Custov), Dragnea, Ţălnar (46 Orac), Radu, Augustin

 

01-10-83         F.C. Baia Mare                     A      4      -     1     Dragnea 24, 50, Orac 42, 55                                         Vergiliu Antohi (Iaşi)

Dinamo: Moraru, Rednic, Andonie, Nicolae, Ion, Augustin, Mulţescu, Movilă (25 Orac), Ţălnar, Dragnea (52 Custov), Nemţeanu

 

09-10-83         F.C. Olt                                D      0      -     1                                                                                          Nicolae Rainea (Bîrlad)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Andonie, Ion (24 Stănescu), Augustin, Dragnea, Custov, Ţălnar, Nemţeanu, Orac

 

07-12-83         Universitatea Craiova           A      2      -     1     Augustin 34, Orac 68                                                    Radu Petrescu (Braşov)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Ion, Stănescu, Mulţescu (21 Movilă), Dragnea (80 Mărginean), Custov, Ţălnar, Augustin, Orac

 

22-10-83         Steaua Bucureşti                   A      0      -     3                                                                                          Dan Petrescu (Bucureşti)

Dinamo: Moraru, Rednic, Andonie, Ion, Nicolae, Movilă (46 Ţălnar), Augustin, Mulţescu, Custov, Dragnea, Orac

Steaua: Iordache (83 Duckadam), Iovan, Tătăran, Marin, Eduard, Balint, Stoica, Petcu, Majearu (56 Turcu), Lăcătuş, Piţurcă. Au marcat: Lăcătuş 3, Majearu 49, Turcu 89

 

20-12-83         F.C. Argeş                            D      1      -     1     Orac 57 p                                                                      Mircea Axente (Arad)

Dinamo: Moraru, Mărginean, Nicolae, Ion, Rednic, Movilă (60 Andonie), Dragnea, Custov, Ţălnar (78 Turcu), Augustin, Orac

 

23-12-83         Corvinul Hunedoara             A      4      -     2     Dragnea 24, 87, Turcu 44, Augustin 70                        Ioan Igna (Timişoara)

Dinamo: Moraru (89 Eftimescu), Rednic, Nicolae, Ion, Mărginean, Dragnea, Augustin, Custov (76 Movilă), Ţălnar, Turcu, Orac

 

16-11-83         CS Târgovişte                       D      3      -     2     Dumitrescu 19 ag, Dragnea 34, 67                                Florin Popescu (Ploieşti)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Ion, Stănescu, Dragnea, Andonie, Mulţescu (79 Custov), Ţălnar, Augustin, Orac

 

19-11-83         ASA Tg. Mureş                    A      3      -     0     Mulţescu 9, 35, Augustin 66                                         Nicolae Rainea (Bîrlad)

Dinamo: Moraru (38 Eftimescu), Rednic, Ion, Andonie (73 Mărginean), Stănescu, Mulţescu, Dragnea, Custov, Ţălnar, Augustin, Orac

 

04-12-83         Sportul Studenţesc               D      3      -     0     Mulţescu 14, Augustin 50, 85                                       Dan Petrescu (Bucureşti)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Ion (86 Movilă), Stănescu (71 Mărginean), Mulţescu, Dragnea, Custov, Ţălnar, Augustin, Orac

 

10-12-83         Jiul Petroşani                        D      1      -     1     Mărginean 41                                                                Ioan Igna (Timişoara)

Dinamo: Moraru, Mărginean, Nicolae, Andonie, Stănescu (46 Iamandi), Augustin, Rednic, Movilă, Custov, Ţălnar (69 Radu), Orac

 

14-12-83         F.C. Bihor Oradea                A      3      -     1     Augustin 20, Iamandi 82, 87                                        Ion Crăciunescu (Rm. Vâlcea)

Dinamo: Moraru, Mărginean, Nicolae, Andonie, Stănescu (46 Movilă), Rednic, Dragnea (79 Iamandi), Custov, Ţălnar, Augustin, Orac

 

17-12-83         SC Bacău                              D      1      -     1     Dima 51                                                                        Octavian Ştreng (Oradea)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Movilă, Mărginean, Dragnea, Radu, Custov, Ţălnar, Iamandi (33 Dima), Orac

 

18-02-84         Chimia Rm. Vâlcea               D      1      -     1     Dragnea 32                                                                   Octavian Ştreng (Oradea)

Dinamo: Moraru, Rednic, Movilă, Nicolae, Stănescu, Mulţescu (87 Radu), Dragnea, Custov (63 Moldovan), Ţălnar, Augustin, Turcu

 

21-02-84         Politehnica Iaşi                     A      4      -     1     Dragnea 30, 58, Movilă 52, Stănescu 81                       Cristian Teodorescu (Buzău)

Dinamo: Moraru, Rednic, Movilă, Nicolae, Stănescu, Custov (35 Mulţescu), Ion, Dragnea, Turcu (60 Moldovan), Orac, Augustin

 

26-02-84         Petrolul Ploiești                    D      0      -     0                                                                                          Mircea Salomir (Cluj)

Dinamo: Moraru, Mărginean, Ion, Nicolae, Stănescu, Mulţescu (78 Rednic), Movilă, Dragnea, Ţălnar (69 Moldovan), Augustin, Turcu

 

29-02-84         Rapid Bucureşti                    A      1      -     0     Augustin 65                                                                  Ioan Igna (Timişoara)

Dinamo: Moraru, Nicolae (59 Mărginean), Andonie, Ion (81 Moldovan), Stănescu, Mulţescu, Movilă, Dragnea, Iamandi, Augustin, Turcu

 

11-03-84         Dunărea CSU Galaţi             A      3      -     1     Andonie 45, Augustin 47, 64                                        Nicolae Dinescu (Rm. Vâlcea)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae (71 Mărginean), Andonie, Stănescu, Mulţescu, Movilă, Dragnea, Ţălnar, Augustin, Orac (66 Iamandi)

 









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei

Dinamo Bucuresti in 2009-10

2009-10. Al doilea titlu pentru clujeni

Dinamo Bucuresti in 2008-09

2008-09. Schimbarea 1

Dinamo Bucuresti in 2007-08

2007-08. Clujenii înaintea bucureștenilor 1

Dinamo Bucuresti in 2006-07

2006-07. Al 18-lea titlu 1

Dinamo Bucuresti in 2005-06

2005-06. Bucureștiul la putere 1.

Dinamo Bucuresti in 2004-05

2004-05. Cupa și locul 2




Top News

-Jacques Zoua a plecat de FC Viitorul

-Dinamo Bucuresti in 2014-15

-Dinamo Bucuresti in 2013-14

-FC Argeș a depus dosarul de licențiere pentru Liga 1

-Dinamo Bucuresti in 2012-13

-Dinamo Bucuresti in 2011-12

-COVID-19 le-a diminuat salariile fotbaliştilor




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adriano Grimaldi
Germania
29 ani

Andrei Mutulescu
România
32 ani

Andrius Velička
Lituania
41 ani

Bakary Saré
Coasta de Fildeș
30 ani

Bojan Đorđević
Serbia
36 ani

Boris Keca
Bosnia
42 ani

Cesare Natali
Italia
41 ani

Cristian Onţel
România
22 ani

Cristian Săpunaru
România
36 ani

FC PORTSMOUTH
Anglia
122 ani

Fedor Kudryashov
Rusia
33 ani

Fernando Morientes
Spania
44 ani

George Galamaz
România
39 ani

Isaac Cofie
Ghana
29 ani

Jorge Martínez
Uruguay
37 ani

Joris Mathijsen
Olanda
40 ani

Kisho Yano
Japonia
36 ani

Marius Dulcianu
România
39 ani

Marius Lăcătuș
România
56 ani

Matthias Jaissle
Germania
32 ani

Mitsuo Ogasawara
Japonia
41 ani

Nelson Parraguez
Chile
49 ani

Ondřej Kušnír
Cehia
36 ani

PAÇOS DE FERREIRA
Portugalia
70 ani

Pontus Kåmark
Suedia
51 ani

Ramón Mifflin
Peru
73 ani

Richard Gough
Scoția
58 ani

Romulus Miclea
România
40 ani

Sercan Yıldırım
Turcia
30 ani

Sergei Lepmets
Estonia
33 ani

Simone Inzaghi
Italia
44 ani

Thomas Finney
Anglia
98 ani

Thomas Hitzlsperger
Germania
38 ani

Timo Hildebrand
Germania
41 ani

Uğur Uçar
Turcia
33 ani

Vicente Lezcano
Paraguay
83 ani

Vlada Avramov
Serbia
41 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017