Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 20.02.2020 - 09:45

Dinamo Bucuresti in 1984-85

Dinamo Bucuresti in 1984-85

1984-85. Predarea ștafetei

1

Steaua

34

23

8

3

71

-

24

54

2

Dinamo

34

21

10

3

59

-

31

52

 

Cornel Dinu a rămas antrenor principal din vara anului 1984. Turul campionatului a însemnat un duel aprig între Steaua și Dinamo. Militarii au reușit să conducă mai mult timp în clasament și au terminat turul pe locul 1 cu 28 puncte și o singură înfrângere, în fața dinamoviștilor. Aceștia au terminat pe locul 2 cu 27 puncte. O nouă înfrângere a dinamoviștilor, acasă, cu Sportul Studențesc (care a însemnat schimbarea antrenorului Cornel Dinu), apoi la Bacău și Brașov au netezit drumul Stelei către titlu, deși au pierdut și ei în fața Corvinului și Universității Craiova. Performanța din Cupa Campionilor, din 1984, nu a mai putut fi egalată, așa cum nici Craiova nu va mai egala semifinala europeană și nici Steaua nu va mai câștiga Cupa Campionilor Europeni după marea performanță din 1986. La 16 martie 1985, pe stadionul 23 August, 100.000 de spectatori s-au bucurat de un cuplaj memorabil. Dacă victoria Stelei în fața Rapidului era plauzibilă, Dinamo a fost ”luată repede” de Sportul Studențesc, care conducea cu 2-0 în min.15. Până la final Dinamo a reușit doar să reducă scorul, prin Zare, în min.84. Steaua s-a dstanțat la 4 puncte și,până la final, Dinamo a mai pierdut 2 puncte pe teren propriu (0-0 cu Universitatea Craiova și 0-0 cu Steaua) și 4 puncte în deplasare (la Bacău și Brașov). Steaua a pierdut la Hunedoara și Craiova și a remizat acasă cu Sportul Studențesc și FC Bihor, pierzând un punct și la Timișoara. În final, clasamentul îl aveți mai sus. În Cupa României sorții au hotărât ca Steaua să întâlnească Dinamo în semifinală. A fost una din cele mai dure înfrângeri suferită de dinamoviști de la militari, 5-0. Debutanți la Dinamo : Eugen Frîncu, Nicolae Ivan, Sorin Răducanu, Alexandru Suciu, Andrei Toma, Gheorghe Tulba, Adrian Zare.  Antrenori: Cornel Dinu (până la 23.03.1985) și Vasile Anghel (după 23.03.1985)

02-09-84         A.S.A Tg. Mureş                  A      1      -     0     Dragnea 37                                                                       Florin Popescu (Ploieşti)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Ion, Stănescu, Suciu (87 Andonie), Movilă, Dragnea, Tulba, Augustin, Orac (76 Mulţescu)

 

05-09-84         F.C. Olt                                 D      1      -     0     Augustin 66                                                                      Radu Petrescu (Braşov)

Dinamo: Moraru, Rednic, Ion, Nicolae, Stănescu, Suciu, Movilă, Dragnea (89 Andonie), Orac, Augustin, Tulba (73 Mulţescu)

 

15-09-84         Corvinul Hunedoara             A      2      -     1     Dragnea 7, Orac 70                                                           Ion Crăciunescu (Rm. Vîlcea)

Dinamo: Moraru, Movilă, Ion, Nicolae, Stănescu, Mulţescu (60 Radu), Dragnea, Orac, Ţălnar, Suciu, Tulba

 

23-09-84         Sportul Studenţesc                D      3      -     3     Dragnea 3, Andonie 24, Movilă 31                                   Mircea Salomir (Cluj)

Dinamo: Moraru, Movilă, Nicolae, Ion, Stredie (74 Radu), Andonie, Dragnea, Suciu, Ţălnar (87 Moldovan), Tulba, Orac

 

26-09-84         F. C. Argeş Piteşti                 D      0      -     0                                                                                              Ioan Igna (Timişoara)

Dinamo: Moraru, Movilă, Nicolae, Ion, Vlad, Suciu, Andonie, Dragnea, Orac, Augustin, Tulba (73 Ţălnar)

 

29-09-84         Chimia Rm. Vîlcea                A      4      -     2     Augustin 2, 31, Andonie 82, Nicolae 88                           Şerban Necşulescu (Tîrgovişte)

Dinamo: Moraru, Nicolae, Ion, Vlad, Rednic, Augustin, Suciu (71 Moldovan), Movilă, Ţălnar, Tulba (68 Andonie), Orac

 

07-10-84         Universitatea Craiova           D      4      -     2     Dragnea 16, Orac 33, Suciu 48, M. Ion 58                       Radu Petrescu (Braşov)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Ion, Vlad, Movilă (38 Stredie), Dragnea, Andonie, Ţălnar (69 Tulba), Suciu, Orac

 

14-10-84         Rapid Bucureşti                    A      1      -     1     Movilă 72                                                                         Nicolae Dinescu (Rm. Vîlcea)

Dinamo: Toma, Vlad, Nicolae, Ion, Andonie (60 Movilă), Rednic, Suciu, Dragnea, Orac, Ţălnar (71 Tulba), Augustin

 

18-10-84         Politehnica Iaşi                     A      4      -     3     Dragnea 8, Suciu 16, 81, Stredie 74                                  Octavian Ştreng (Oradea)

Dinamo: Toma (46 Moraru), Vlad, Ion (52 Stredie), Movilă, Rednic, Dragnea, Andonie, Suciu, Ţălnar, Augustin, Orac

 

28-10-84         Gloria Buzău                        D      0      -     0                                                                                              Aurel Gheorghe (Piatra Neamţ)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Ion, Stănescu, Andonie, Dragnea (78 Moldovan), Tulba, Ţălnar (60 Radu), Augustin, Orac

 

31-10-84         S. C. Bacău                           A      2      -     0     Augustin 3, Movilă 89                                                      Doru Buciuman (Timişoara)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Ion, Stănescu, Suciu, Dragnea, Andonie (46 Movilă), Ţălnar, Augustin (66 Tulba), Orac

 

11-11-84         Steaua Bucureşti                   D      2      -     1     Andonie 34, Dragnea 81                                                   Ioan Igna (Timişoara)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Ion, Stănescu (81 Vlad), Andonie, Dragnea, Suciu, Orac, Ţălnar (70 Mulţescu), Tulba

Steaua: Duckadam, Bărbulescu, Bumbescu, Iovan, Eduard, Petcu, Stoica, Bölöni (58 Majearu), Balint (58 Piţurcă), Lăcătuş, Radu. A marcat: Petcu 26

 

18-11-84         Jiul Petroşani                        D      1      -     1     Dragnea 50                                                                       Cristian Teodorescu (Buzău)

Dinamo: Toma, Vlad, Ion, Nicolae, Stredie, Mulţescu (65 Movilă), Dragnea, Suciu, Ţălnar, Tulba (46 Augustin), Orac

 

25-11-84         F.C M. Braşov                      A      2      -     0     Rednic 51, Mulţescu 54                                                    Şerban Necşulescu (Tîrgovişte)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Ion, Movilă, Andonie, Suciu, Dragnea, Ţălnar (46 Mulţescu), Augustin (69 Tulba), Orac

 

02-12-84         Politehnica Timişoara           D      0      -     0                                                                                              Radu Petrescu (Braşov)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Ion, Movilă, Mulţescu (72 Tulba), Dragnea, Andonie, Suciu (46 Ţălnar), Augustin, Orac

 

08-12-84         F.C. Bihor Oradea                 A      4      -     0     Augustin 15, 72, Rednic 39, 87                                        Mircea Axente (Arad)

Dinamo: Moraru, Rednic, Ion, Andonie, Movilă, Dragnea (67 Stredie), Mulţescu, Suciu (80 Tulba), Ţălnar, Augustin, Orac

 

12-12-84         F.C. Baia Mare                      D      0      -     0                                                                                              Mircea Neşu (Oradea)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Andonie, Movilă, Suciu, Dragnea, Mulţescu (46 Radu), Ţălnar, Augustin, Orac

 

03-03-85         A.S.A Tg. Mureş                  D      1      -     0     Răducanu 32                                                                    Ioan Igna (Timişoara)

Dinamo: Moraru, Movilă (88 Vlad), Nicolae, Zare, Stănescu, Rednic, Ivan, Suciu, Dragnea, Răducanu, Augustin (83 Ţălnar)

 

10-03-85         F.C. Olt                                 A      4      -     0     Augustin 17, Suciu 37, Răducanu 52, Stănescu 69           Aurel Gheorghe (Piatra Neamţ)

Dinamo: Moraru, Vlad, Andonie, Zare, Stănescu, Rednic, Suciu, Dragnea (87 Movilă), Răducanu, Augustin, Orac (77 Tulba)

 

13-03-85         Corvinul Hunedoara             D      2      -     2     Ivan 73, Suciu 85                                                             Radu Petrescu (Braşov)

Dinamo: Moraru, Vlad (46 Movilă), Zare, Andonie, Stănescu, Rednic, Dragnea (46 Ivan), Suciu, Orac, Răducanu, Augustin

 

16-03-85         Sportul Studenţesc                A      1      -     2     Zare 84                                                                             Dan Petrescu (Bucureşti)

Dinamo: Moraru (18 Toma), Ivan, Zare, Nicolae, Stănescu, Rednic, Suciu, Dragnea, Răducanu (80 Ţălnar), Augustin, Orac

 

23-03-85         F. C. Argeş Piteşti                 A      3      -     2     Augustin 2, Suciu 12, Zare 40                                          Ion Crăciunescu (Rm. Vîlcea)

Dinamo: Toma, Rednic, Nicolae, Zare, Stănescu, Ţălnar (62 Movilă), Suciu, Dragnea, Orac, Augustin, Răducanu

 

07-04-85         Chimia Rm. Vîlcea                D      1      -     0     Dragnea 16                                                                       Mircea Neşu (Oradea)

Dinamo: Moraru, Vlad (70 Movilă), Nicolae, Zare, Stănescu, Rednic, Andonie, Dragnea, Orac (78 Ţălnar), Augustin, Tulba

 

10-04-85         Universitatea Craiova           A      0      -     0                                                                                              Nicolae Dinescu (Rm. Vîlcea)

Dinamo: Moraru, Vlad, Zare, Nicolae (18 Movilă), Stănescu, Rednic, Andonie, Dragnea, Suciu (66 Orac), Augustin, Tulba

 

14-04-85         Rapid Bucureşti                    D      3      -     2     Tulba 27, Suciu 34, Dragnea 77                                       Aurel Gheorghe (Piatra Neamţ)

Dinamo: Moraru, Vlad (65 Ţălnar), Andonie, Zare, Movilă, Rednic, Augustin, Dragnea, Suciu, Răducanu, Tulba

 

20-04-85         Politehnica Iași      &nbs









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei

Dinamo Bucuresti in 2009-10

2009-10. Al doilea titlu pentru clujeni

Dinamo Bucuresti in 2008-09

2008-09. Schimbarea 1

Dinamo Bucuresti in 2007-08

2007-08. Clujenii înaintea bucureștenilor 1

Dinamo Bucuresti in 2006-07

2006-07. Al 18-lea titlu 1

Dinamo Bucuresti in 2005-06

2005-06. Bucureștiul la putere 1.

Dinamo Bucuresti in 2004-05

2004-05. Cupa și locul 2

Dinamo Bucuresti in 2003-04

2003-04. Al șaselea event 1.




Top News

-Dinamo Bucuresti in 2013-14

-FC Argeș a depus dosarul de licențiere pentru Liga 1

-Dinamo Bucuresti in 2012-13

-Dinamo Bucuresti in 2011-12

-COVID-19 le-a diminuat salariile fotbaliştilor

-Remember: România - Polonia 1995

-Lumea fotbalului s-a mobilizat împotriva coronavirusului




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aidan McGeady
Irlanda
34 ani

Alex-Ray Harvey
Anglia
30 ani

Awal Issah
Ghana
34 ani

B r a n c o
Brazilia
56 ani

Chris Herd
Australia
31 ani

Dietmar Kühbauer
Austria
49 ani

É m e r s o n
Brazilia
44 ani

Elvir Rahimić
Bosnia
44 ani

Ezequiel Carboni
Argentina
41 ani

Félix Barbosa
Mexic
60 ani

Florin Ganea
România
44 ani

Florin Pancovici
România
43 ani

Frank Fielding
Anglia
32 ani

George Șerban
România
38 ani

Håvard Flo
Norvegia
50 ani

João Bigode
Brazilia
98 ani

José Peseiro
Portugalia
60 ani

José Sanfilippo
Spania
85 ani

Júnior Moraes
Brazilia
33 ani

Marko Mugoša
Muntenegru
36 ani

McDonald Mariga
Kenya
33 ani

Miguel España
Mexic
59 ani

Paul Codrea
România
39 ani

Paul Parker
Anglia
56 ani

Pavel Solomatin
Rusia
27 ani

Răzvan Frițea
România
37 ani

René Girard
Franța
66 ani

Robert Villand
România
32 ani

Sami Khedira
Germania
33 ani

Sergiu Hanca
România
28 ani

Sven Vermant
Belgia
47 ani

Vurnon Anita
Olanda
31 ani

William Amamoo
Ghana
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017