Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 24.02.2020 - 10:42

Dinamo Bucuresti in 1986-87: Gheata de aur mai slabă decât 17 Nentori Tirana

Dinamo Bucuresti in 1986-87: Gheata de aur mai slabă decât 17 Nentori Tirana

1986-87. Gheata de Aur

1

Steaua

34

25

9

0

87

-

17

59

2

Dinamo

34

17

10

7

84

-

46

44

 

Încă un an dominat de Steaua care a câștigat campionatul cu o diferență consistentă de puncte și, de asemeni, finala Cupei României. Un rezultat rușinos în Cupa Cupelor, unde Dinamo a fost eliminată din primul tur de albanezii de la 17 Nentori Tirana. În vara anului 1986 antrenorul Mircea Lucescu îl cheamă pe Rodion Cămătaru la Dinamo. Vîrful de atac al echipei naționale, autorul unui senzațional gol marcat Suediei, la Solna (cartier al Stockholmului), în 1983, a devenit golgheterul echipei Dinamo, pentru care a marcat 17 goluri în tur. Cu această performanță, dinamoviștii și-au adus aminte de ghetele de aur ale lui Dudu Georgescu. La sfârșitul lunii aprilie, Cămătaru care însumase 18 goluri în acel moment, încă nu anunța ce va urma. Folosindu-se de echipele satelit (Victoriei i-a marcat 4 goluri, echipei din Moreni 2), dar și de ”amabilitatea” adversarilor și arbitrilor, Cămătaru a marcat 26 goluri în ultimele 10 etape. În acest timp, austriacul Anton Polster și-a văzut irosite speranțele de a-și trece numele pe lista câștigătorilor Ghetei de Aur. Revistele de specialitate au constatat ușor că atacantul dinamovist a marcat un număr neverosimil de goluri în scopul câștigării acestui trofeu, în două meciuri Cămătaru a marcat 4 goluri, Jiului i-a marcat 5, iar altor 3 adversari le-a marcat câte 3 goluri. Curios, dar echipei campioane, Steaua, nu a reușit să îi marcheze în cele două meciuri din campionat niciun gol. Și la fel de curios este că atunci când Cămătaru a marcat cele 26 goluri, echipa a obținut numai 9 puncte (din 20 posibile). Ziaristul revistei lunare World Soccer a scris că Dinamo a cedat puncte în schimbul golurilor marcate de Cămătaru și chiar ziariștii din presa românească se arătau jenați la întrebările primite. Dar nu au existat afrmații oficiale, astfel încât France Football a decernat Gheata de Aur lui Rodion Cămătaru. Trofeul i-a fost retras lui Cămătaru în 1990 și acordat lui Anton Polster (39 goluri marcate), dar gheata primită a rămas în posesia lui Cămătaru.

Clanul Dinamo s-a mărit. Nu a fost suficientă promovarea echipei Victoria și ascensiunea acesteia pe locul 3. În vara lui 1986 a promovat în divizia A echipa Flacăra Moreni. Mulți ani echipa din fosta comună Moreni (anii 1920), astăzi municipiul Moreni (2010) a fost întreținută de exploatarea petrolieră din zonă, ocupând locul 2 în 1951 și de câteva ori locul 3. Din 1971 echipa a început să decadă. La mijlocul anilor 1980 a început o colaborare bună cu Ministerul de Interne, un general al serviciului de pașapoarte fiind născut în Moreni, iar Flacăra a urcat până în Cupa UEFA (1989-90). Antrenorul Mircea Lucescu i-a adus la Dinamo pe Ilie Balaci, Rodion Cămătaru, Benone Dohot, Dănuț Lupu, Dorin Mateuț, Marcel Sabou, Cristian Sava. Au mai debutat Bogdan Bucur, Ioan Angelo Lupescu, Bogdan Stelea, Alexandru Tene.

Antrenori: Mircea Lucescu şi Florin Cheran

17-08-86         F.C.M. Braşov                      D      1       -     0     Cămătaru 53.                                                              Ion Igna (Timişoara)

Dinamo: Moraru, Varga, Nicolae, Movilă, Stănescu, Rednic, Andonie, Mihăescu (68 Văidean), Orac (46 Balaci), Cămătaru, Damaschin

 

24-08-86         Gloria Buzău                        A      10     -     2     Nicolae 4, Mihăescu 6, Andone 11,13, Cămătaru 15,19,87, Varga 51,67, Movilă 54

Arb: Doru Buciuman (Timişoara)

Dinamo: Moraru, Varga, Nicolae, Movilă, Stănescu, Rednic, Andonie, Orac (46 Suciu), Mihăescu, Cămătaru, Damaschin (46 Balaci)

 

31-08-86         Universitatea Craiova           A      1       -     1     Nicolae 60 p.                                                              Radu Petrescu (Braşov)

Dinamo: Moraru, Varga, Nicolae, Movilă, Stănescu, Rednic, Andonie, Mihăescu, Orac (46 Balaci), Suciu (46 Văidean), Damaschin

 

10-12-86         F.C. Olt Scorniceşti              D      0       -     0                                                                                       Mircea Salomir (Cluj)

Dinamo: Moraru, Jercălău, Nicolae, Movilă, Stănescu, Dragnea, Sava, Varga, Mihăescu (76 Văidean), Cămătaru, Orac (67 Balaci)

 

21-09-86         S. C Bacău                            A      4       -     1     Nicolae 27, Movilă 36 p, Cămătaru 68, 74 p              Şerban Necşulescu (Tîrgovişte)

Dinamo: Moraru, Varga, Nicolae, Movilă, Stănescu, Rednic, Andonie, Balaci (68 Lupescu), Mihăescu, Cămătaru, Damaschin (60 Suciu)

 

26-09-86         Universitatea Cluj                 D      0       -     0                                                                                       Constantin Gheorghe (Suceava)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Movilă, Varga, Dragnea, Andonie, Mihăescu, Damaschin (58 Balaci), Cămătaru, Orac

 

05-10-86         Chimia Rm. Vîlcea               A      7       -     0     Văidean 8,67, Mihăescu 12, Cămătaru 25 p,70, Varga 86, Suciu 90.

Arb: Mircea Axente (Arad)

Dinamo: Moraru, Rednic, Nicolae, Movilă, Stănescu, Dragnea, Mihăescu (65 Suciu), Varga, Balaci (61 Lupescu), Văidean, Cămătaru

 

12-10-86         Victoria Bucuresti                D      1       -     1     Cămătaru 57.                                                              Mihai Niculescu (Bucureşti)

Dinamo: Moraru, Rednic, Movilă, Andonie, Stănescu, Lupescu, Mihăescu, Dragnea (69 Suciu), Varga, Văidean (46 Damaschin), Cămătaru

 

18-10-86         Petrolul Ploieşti                    A      3       -     0     Movilă 24, Cămătaru 29, Rednic 54.                          Ştefan Rotărescu (Iaşi)

Dinamo: Moraru, Rednic, Movilă (65 Andonie), Nicolae, Stănescu, Dragnea, Mihăescu, Varga, Suciu, Văidean, Cămătaru (38 Damaschin)

 

26-11-86         Steaua Bucureşti                   D      0       -     3                                                                                       Ion Crăciunescu (Rm. Vîlcea)

Dinamo: Moraru, Rednic, Movilă, Nicolae, Stănescu, Andonie, Mihăescu, Varga, Damaschin (66 Dragnea), Cămătaru, Orac (64 Balaci)

Steaua: Stîngaciu, Iovan, Bumbescu, Belodedici, Weiszenbacher, Stoica, Bărbulescu, Bălan (88 Ivan), Balint (85 Majearu), Lăcătuş, Piţurcă. Au marcat: Bumbescu 5, Piţurcă 57, 79 p

 

02-11-86         FC Argeş Piteşti                    A      3       -     0     Varga 24, Damaschin 44, Cămătaru 48.                     Radu Petrescu (Braşov)

Dinamo: Prunea, Rednic, Movilă, Nicolae, Stănescu, Mihăescu, Dragnea, Varga, Suciu (52 Balaci), Văidean (40 Damaschin), Cămătaru,

 

16-11-86         Corvinul Hunedoara             D      5       -     3     Orac 45, Cămătaru 63, 87 p, Balaci 79, Mihăescu 82.            Şerban Necşulescu (Tîrgovişte)

Dinamo: Bucu, Varga, Movilă, Nicolae, Stănescu, Rednic (64 Damaschin), Andonie, Dragnea, Mihăescu, Cămătaru, Orac (76 Balaci)

 

20-11-86         Oţelul Galaţi                         A      2       -     0     Cămătaru 19, Orac 25.                                               Vasile Curt (Medgidia)

Dinamo: Stelea, Varga, Movilă, Nicolae, Stănescu, Mihăescu, Andonie, Dragnea (72 Bucur), Balaci, Cămătaru, Orac (61 Văidean)

 

23-11-86         Flacăra Moreni                     D      3       -     1     Rednic 22, Cămătaru 26, 83.                                      Grigore Macavei (Deva)

Dinamo: Moraru, Jercălău, Andonie, Varga, Stănescu, Rednic (43 Baicea), Suciu (78 Balaci), Orac, Mihăescu, Cămătaru, Damaschin

 

02-12-86         Sportul Studenţesc               A      0       -     1                                                                                       Ion Igna (Timişoara)

Dinamo: Moraru, Mihăescu, Movilă, Nicolae, Stănescu, Andonie (78 Dragnea), Varga, Balaci, Damaschin (74 Văidean), Cămătaru, Orac

 

07-12-86         Jiul Petroşani                        D      0       -     2                                                                                       Ştefan Rotărescu (Iaşi)

Dinamo: Moraru, Jercălău, Movilă, Nicolae, Stănescu, Dragnea (68 Lupescu), Andonie, Balaci (55 Sava), Damaschin, Cămătaru, Orac

 

14-12-86         Rapid Bucureşti                    A      2       -     0     Andone 45, Cămătaru 51.                                          Mircea Neşu (Oradea)

Dinamo: Moraru, Jercălău, Andonie, Nicolae, Stănescu, Sava (65 Orac), Dragnea, Varga, Mihăescu, Cămătaru, Balaci (13 Lupescu). Nicolae a fost eliminat (45)

 

08-03-87         F.C.M. Braşov                      A      2       -     0     Andone 20, Cămătaru 47.                                          Mircea Axente (Arad)

Dinamo: Moraru, Mihăescu (85 Jercălău), Andonie, Movilă (74 Lupescu), Orac, Rednic, Lupu, Balaci, Mateuţ, Răducioiu, Cămătaru

 

15-03-87         Gloria Buzău                        D      1       -     0     Mihăescu 63.                                                             Ion Crăciunescu (Rm. Vîlcea)

Dinamo: Moraru, Varga, Movilă (64 Balaci), Andonie, Orac, Rednic, Lupu, Mateuţ, Sabou, Răducioiu (30 Mihăescu), Cămătaru

 

18-03-87         Universitatea Craiova           D      1       -     1     Mihăescu 42                                                              Ştefan Rotărescu (Iaşi)

Dinamo: Moraru, Varga, Movilă, Andonie, Orac, Rednic, Balaci (82 Sava), Mateuţ, Mihăescu, Cămătaru, Sabou (65 Jercălău)

 

29-03-87         F.C. Olt Scorniceşti              A      1       -     0     Andone 9.                                                                  Doru Buciuman (Timişoara)

Dinamo: Moraru, Varga, Nicolae, Andonie, Orac, Lupu, Rednic, Mateuţ, Sabou (67 Văidean), Sava (46 Balaci), Cămătaru

 

04-04-87         S. C. Bacău                           D      1       -     2     Orac 79 p.                                                                  Ion Velea (Craiova)

Dinamo: Moraru, Mihăescu, Nicolae, Movilă, Varga, Lupu, Rednic, Mateuţ (60 Sabou), Orac, Răducioiu (85 Balaci), Cămătaru

 

12-04-87         Universitatea Cluj                 A      2       -     0     Mateuţ 19, 28.                                                            Adrian Moroianu (Ploieşti)

Dinamo: Moraru, Mihăescu, Nicolae, Andonie, Varga, Rednic, Lupu, Mateuţ, Orac (81 Sabou), Răducioiu (60 Balaci), Cămătaru

 

22-04-87         Chimia Rm. Vîlcea               D      4       -     1     Andone 38, Damaschin 70, Lupu 75, Mateuţ 83.       Ilie Coţ (Ploieşti)

Dinamo: Moraru, Jercălău, Nicolae, Andonie, Sabou, Rednic (20 Movilă, 46 Damaschin), Mateuţ, Lupu, Orac, Cămătaru, Mihăescu

 

03-05-87         Victoria Bucureşti                A      4       -     4     Cămătaru 4, 18, 46p, 55.                                            Jean Grama (Bucureşti)

Dinamo: Moraru (46 Dohot), Jercălău, Lupescu, Andonie, Sabou, Lupu, Varga, Mateuţ, Damaschin, Cămătaru (63 Balaci), Orac









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei

Dinamo Bucuresti in 2009-10

2009-10. Al doilea titlu pentru clujeni

Dinamo Bucuresti in 2008-09

2008-09. Schimbarea 1

Dinamo Bucuresti in 2007-08

2007-08. Clujenii înaintea bucureștenilor 1

Dinamo Bucuresti in 2006-07

2006-07. Al 18-lea titlu 1

Dinamo Bucuresti in 2005-06

2005-06. Bucureștiul la putere 1.

Dinamo Bucuresti in 2004-05

2004-05. Cupa și locul 2

Dinamo Bucuresti in 2003-04

2003-04. Al șaselea event 1.

Dinamo Bucuresti in 2002-03

2002-03. Cupa României 1.

Dinamo Bucuresti in 2001-02

2001-02. Patru echipe bucureștene pe primele patru locuri

Dinamo Bucuresti in 2000-2001

2000-01. Un pas înapoi 1




Top News

-COVID-19 le-a diminuat salariile fotbaliştilor

-Remember: România - Polonia 1995

-Lumea fotbalului s-a mobilizat împotriva coronavirusului

-Când am putea avea din nou fotbal, ce campionate au fost oprite și unde se mai joacă

-Dinamo Bucuresti in 2010-11

-COVID-19 a diminuat salariile jucătorilor de la FCSB

-Dinamo Bucuresti in 2009-10




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandar Jevtić
Serbia
35 ani

Álvaro Silva
Spania
36 ani

Anatoli Timoșciuk
Ucraina
41 ani

Antonio Langella
Italia
43 ani

Athanasios Papazoglou
Grecia
32 ani

Bernardo Corradi
Italia
44 ani

Christoph Spycher
Elveția
42 ani

Cristian Contescu
România
52 ani

Dorin Mărmăreanu
România
29 ani

Elinton Andrade
Brazilia
41 ani

Gary A. Stevens
Anglia
58 ani

Gerard Plessers
Belgia
61 ani

Gilles Sunu
Franța
29 ani

İsa Bağcı
Turcia
30 ani

Jan Koller
Cehia
47 ani

Jan Olsson
Suedia
78 ani

Javier Portillo
Spania
38 ani

John Harold Lozano
Columbia
48 ani

Karel Poborský
Cehia
48 ani

Laurențiu Brănescu
România
26 ani

Péter Disztl
Ungaria
70 ani

Péter Hannich
Ungaria
63 ani

Philippe Mexès
Franța
38 ani

Ricardo Osorio
Mexic
40 ani

Robert Herbin
Franța
81 ani

Roderick Miranda
Portugalia
29 ani

Rodney Strasser
Sierra Leone
30 ani

Rodrigo Barrera
Chile
50 ani

Ryan Donk
Olanda
34 ani

Sergio Ramos
Spania
34 ani

Silvio Dorrego
Uruguay
33 ani

Slavčo Georgievski
Macedonia
40 ani

Stéphane Grichting
Elveția
41 ani

Tomislav Butina
Croația
46 ani

Werner Friese
RDG
74 ani

Wilner Nazaire
Haiti
70 ani

Yeom Ki-Hun
Coreea de Sud
37 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017