Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 26.02.2020 - 12:03

Dinamo Bucuresti in 1988-89

Dinamo Bucuresti in 1988-89

1988-89. Calificare în sferturile Cupei Cupelor

1

Steaua

34

31

3

0

121

-

28

65

2

Dinamo

34

30

2

2

130

-

30

62

 

                Încă un duel Steaua – Dinamo în care, după 19 etape, cele două echipe aveau câte 18 victorii și un meci egal (cel direct). În etapa a 19-a cele două echipe au avut încă un meci aprig disputat, în care Hagi a deschis scorul în min.14, în timp ce Andone a egalat (min.75). Au urmat două eliminări la Dinamo, Vaișcovici (78), Cămătaru (84), după care Balint a adus victoria Stelei (min. 87). Dinamo a revenit pe primul loc, deoarece Steaua a avut amânat meciul cu Universitatea Cluj, dar pe 3 mai 1989 Dinamo a pierdut la Scornicești cu 1-0 (gol Pena 64), iar lupta pentru titlu a fost, practic, încheiată. Adversarii celor două echipe și-au pus doar întrebarea câte goluri vor lua de la Steaua sau Dinamo. Golaverajele acestora se pot vedea mai sus, iar Dinamo a bătut recordul de goluri marcate în divizia A (recordul celor 126 marcate de ITA în 1947-48, în 29 meciuri jucate a fost depășit). Finala Cupei României s-a disputat într-un oraș neutru, la Brașov și a fost câștigată de Steaua, care a reușit încă un event. În Cupa Cupelor Dinamo a eliminat pe Kuusysi Lahti și pe scoțienii de la Dundee United, dar nu au putut învinge pe italienii de la Sampdoria, astfel încât s-au oprit în faza sferturilor de finală. Dar dacă nu au putut ajunge într-o finală, Gheata de Aur era un trofeu ușor de adjudecat și Dorin Mateuț a marcat 43 goluri (în timp ce Cămătaru marcase 47). Recordul fostului jucător al ITA, 1947-48, Ludovic Bonyhadi, 49 goluri (în 25 meciuri jucate) a rămas o ștachetă foarte înaltă pentru deceniile care au urmat și vor mai veni. Revenind la Gheata de Aur, Marcel Coraș transferat la Victoria, a marcat 36 de goluri și a cîștigat Gheata de Argint, iar Gheorghe Hagi a marcat 31 de goluri. Festival de goluri împotriva celorlalte formații care nu vroiau să indispună pe mai marii acelor ani. Abuzurile au continuat în următorii ani, bulgarul Stoichkov a câștigat gheata de aur în 1990 împreună cu Hugo Sanchez, care juca pentru Real Madrid, iar în 1991 decernarea trofeului care a revenit sârbului Darko Pancev a fost amânată deoarece s-a susținut că în Cipru a existat un jucător care a marcat 40 de goluri. Astfel competiția a fost suspendată (1991) și reluată în 1996 când s-au stabilit coeficienți cu care numărul de goluri marcate de un jucător era înmulțit. Astfel, golurile marcate în campionate puternice (precum Anglia, Spania, Italia, Olanda) se înmulțeau cu 2, campionatele cu valoare medie (România, Portugalia, coția, etc) aveau coefficient 1,5, iar cele de valoare scăzută aveau 1 (Țara Galilor, locul 2 1997). 

Noutăți la Dinamo: Romeo Dochia, Michael Klein, Adrian Matei, Adrian Nicoară, Ioan Ovidiu Sabău, Gheorghe Viscreanu. Internaționalii Klein și Sabău au rămas puțin la Dinamo, anul 1990 aducându-le transferul ”afară”. Antrenori: Antrenori: Mircea Lucescu şi Florin Cheran.


21-08-88       SC Bacău                        D     3     -     1     Mihăescu 43, Lupu 55 p, Vaişcovici 66 p                                  Ion Igna (Timişoara)

Dinamo: Stelea, Viscreanu (60 Bucur), Rednic, Andonie, Sabou, Sabău, Mateuţ, Lupu, Mihăescu, Vaişcovici, Cămătaru (70 Timiş)

 

28-08-88       Victoria Bucureşti           A     3     -     1     Răducioiu 17, Timiş 40, 81                                                        Gh. Constantin (Rm. Vîlcea)

Dinamo: Stelea, Mihăescu (68 Viscreanu), Rednic, Bucur, Varga, Sabău, Lupescu, Mateuţ, Lupu (46 Dochia), Răducioiu, Timiş

 

31-08-88       FC Bihor Oradea             D     2     -     1     Cămătaru 28, Mateuţ 43                                                              Ilie Coţ (Ploieşti)

Dinamo: Stelea, Mihăescu, Rednic (46 Nicolae), Andonie, Varga, Lupescu, Sabău, Mateuţ, Lupu, Vaişcovici (71 Răducioiu), Cămătaru

 

11-09-88       FC Inter Sibiu                 A     8     -     1     Mateuţ 3,24, Mihăescu 6,7, Răducioiu 47,60p, Dochia 75, Lupescu 70           Mircea Axente (Arad)

Dinamo: Stelea, Viscreanu (67 Dochia), Rednic, Andonie (59 Timiş), Sabou, Lupescu, Sabău, Mateuţ, Răducioiu, Cămătaru, Mihăescu

 

14-09-88       FC Argeş Piteşti              D     2     -     1     Vaişcovici 18, Mateuţ 28                                                            Doru Buciuman (Timişoara)

Dinamo: Stelea, Viscreanu, Rednic, Andonie, Varga, Mateuţ, Lupescu, Sabău, Mihăescu, Vaişcovici (46 Răducioiu), Cămătaru (62 Dochia)

 

17-09-88       Rapid Bucureşti              A     6     -     0     Cămătaru 2,49, Mateuţ 7, Rednic 11, Andonie 19, Vaişcovici 61p   Viorel Alexandru (Bucureşti)

Dinamo: Moraru, Varga, Rednic, Andonie, Sabou, Sabău, Lupescu, Mihăescu, Mateuţ, Vaişcovici (62 Timiş), Cămătaru (50 Răducioiu)

 

25-09-88       Sportul Studenţesc          D     4     -     1     Vaişcovici 35, Lupu 51, Mateuţ 62, Andonie 83                        Mircea Salomir (Cluj)

Dinamo: Stelea, Varga, Rednic, Andonie, Sabou (46 Lupu), Sabău, Lupescu (76 Orac), Mateuţ, Mihăescu, Vaişcovici, Cămătaru

 

28-09-88       Universitatea Cluj           A     4     -     1     Vaişcovici 23 p, 50 p, Orac 48, Viscreanu 70.                            Octavian Ştreng (Oradea)

Dinamo: Stelea, Mihăescu (61 Viscreanu), Rednic, Nicolae, Varga, Sabău, Lupescu, Mateuţ, Lupu (46 Orac), Vaişcovici, Cămătaru

 

09-10-88       Universitatea Craiova     D     6     -     3     Mateuţ 13, 35, 86, Cămătaru 17, Sabău 43, Vaişcovici 65 p       Cornel Corocan (Reşiţa)

Dinamo: Stelea, Viscreanu, Rednic, Andonie, Varga, Lupescu, Sabău, Mateuţ, Lupu, Vaişcovici (71 Răducioiu), Cămătaru (52 Timiş)

 

12-10-88       FC Olt Scorniceşti           A     6     -     0     Cămătaru 2, Vaişcovici 33 p, 45, 48 p, Mateuţ 51, 86.               Grigore Macavei (Deva)

Dinamo: Moraru, Varga, Rednic, Andonie, Sabou (66 Viscreanu), Lupescu, Sabău, Mateuţ, Lupu (46 Orac), Vaişcovici, Cămătaru

 

05-11-88       Flacăra Moreni               A     3     -     1     Cămătaru 13, Vaişcovici 15, Mateuţ 21                                      Vasile Curt (Constanţa)

Dinamo: Stelea, Mihăescu, Rednic, Andonie (46 Nicolae), Varga, Lupu, Sabău, Mateuţ, Orac, Vaişcovici, Cămătaru (46 Răducioiu)

 

13-11-88       Corvinul Hunedoara       D     2     -     1     Mateuţ 2, 42                                                                               Ion Velea (Craiova)

Dinamo: Moraru, Mihăescu, Rednic, Nicolae, Varga, Lupescu, Sabău, Mateuţ, Răducioiu, Cămătaru (56 Timiş), Lupu (46 Bucur)

 

19-11-88       A.S.A Tg Mureş             A     7     -     0     Vaişcovici 5,56, Rednic 25,79, Cămătaru 40, Lupescu 54, Răducioiu 88        

Arb: Mircea Axente (Arad)

Dinamo: Stelea, Mihăescu, Rednic, Andonie, Varga (56 Sabou), Sabău, Mateuţ, Lupescu, Vaişcovici, Cămătaru, Dochia (39 Răducioiu)

 

27-11-88       FCM Braşov                   D     3     -     1     Răducioiu 43, Mateuţ 48, 75                                                       Florin Popescu (Ploieşti)

Dinamo: Stelea, Viscreanu, Rednic, Bucur, Sabou, Lupescu, Mateuţ, Lupu, Mihăescu (66 Nicoară), Răducioiu, Cămătaru (53 Timiş)

 

03-12-88       Steaua Bucureşti             A     0     -     0                                                                                                        Adrian Porumboiu (Vaslui)

Dinamo: Stelea, Mihăescu, Rednic, Andonie, Varga, Lupu, Lupescu, Mateuţ, Sabău, Vaişcovici (69 Răducioiu), Cămătaru

Steaua: Lung, Petrescu, Iovan, Belodedici, Ungureanu, Stoica, Rotariu, Hagi, Dumitrescu, Lăcătuş, Piţurcă (69 Balint)

 

07-12-88       Farul Constanţa              D     7     -     0     Sabău 5,8, Vaişcovici 47, Mateuţ 57, Cămătaru 63, Rednic 75, Răducioiu 68

Arb: Grigore Macavei (Deva)

Dinamo: Stelea, Viscreanu, Andonie (72 Bucur), Rednic, Varga, Sabău, Mateuţ, Lupescu, Vaişcovici, Cămătaru (67 Răducioiu), Lupu

 

11-12-88       Oţelul Galaţi                   A     6     -     3     Mateuţ 15,17,65, Vaişcovici 10,73 p, Răducioiu 52                   Ion Igna (Timişoara)

Dinamo: Moraru (41 Stelea), Viscreanu (69 Mihăescu), Andonie, Rednic, Varga, Sabău, Lupescu, Mateuţ, Lupu, Vaişcovici, Răducioiu

 

05-03-89       Oţelul Galaţi                   D     2     -     0     Andonie 13, 90                                                                           Constantin Gheorghe (Suceava)

Dinamo: Stelea, Varga, Rednic, Andonie, Klein, Sabău, Lupescu, Mateuţ, Orac (55 Lupu), Răducioiu (70 Mihăescu), Cămătaru

 

08-03-89       Farul Constanţa              A     6     -     0     Mateuţ 40,64,76,80, Rednic 28, Mihăescu 67                             Mircea Salomir (Cluj)

Dinamo: Stelea, Viscreanu (38 Orac), Rednic, Matei, Klein, Lupescu, Mihăescu, Sabău, Mateuţ, Vaişcovici (60 Răducioiu), Cămătaru

 

22-03-89       Steaua Bucureşti             D     1     -     2     Andonie 75                                                                                 Ion Crăciunescu (Rm. Vîlcea)

Steaua: Lung, Petrescu, Iovan, Bumbescu, Ungureanu (83 Negrău), Stoica, Hagi, Rotariu, Dumitrescu (74 Balint), Lăcătuş, Piţurcă. Au marcat: Hagi 14, Balint 87

Dinamo: Stelea, Varga (63 Mihăescu), Rednic, Andonie, Klein, Lupescu, Sabău, Mateuţ, Lupu, Vaişcovici, Cămătaru. Au fost eliminați: Vaișcovici (78), Cămătaru (84).

 

02-04-89       FCM Braşov                   A     3     -     0     Mihăescu 8, Mateuţ 14, 41                                                         Doru Buciuman (Timişoara)

Dinamo: Stelea, Varga, Rednic, Matei, Klein, Lupescu, Sabău, Mateuţ, Răducioiu, Cămătaru (76 Dochia), Mihăescu (46 Lupu)

 

08-04-89       ASA Tg. Mureş              D     7     -     2     Mateuţ 21,65,78 p, Cămătaru 33, Răducioiu 38p, Lupu 82, Mihăescu 73

Arb: Cornel Corocan (Reşiţa)

Dinamo: Stelea, Viscreanu (66 Varga), Rednic, Matei, Klein, Mihăescu, Mateuţ, Sabău, Lupu, Răducioiu (46 Sabou), Cămătaru

 

16-04-89       Corvinul Hunedoara       A     3     -     1     Lupescu 27, Rednic 55, Mateuţ 69                                             Ion Velea (Craiova)

Dinamo: Moraru, Mihăescu (24 Viscreanu), Rednic, Matei, Klein, Sabău, Lupescu, Lupu (66 Varga), Mateuţ, Răducioiu, Cămătaru

 

30-04-89       Flacăra Moreni               D     5     -     1     Vaişcovici 25 p, Mateuţ 45, 69, 75, Mihăescu 47                       Vergiliu Antohi (Iaşi)

Dinamo: Stelea, Mihăescu, Bucur, Matei (62 Nicolae), Sabou, Klein, Sabău, Mateuţ, Lupu, Vaişcovici, Cămătaru (60 Răducioiu)

 

03-05-89       FC Olt Scorniceşti           D     0     -     1                                                                                                        Adrian Moroianu (Ploieşti)

Dinamo: Stelea, Mihăescu, Rednic, Matei (26 Lupescu), Sabou, Sabău, Klein, Mateuţ, Lupu, Vaişcovici (70 Răducioiu), Cămătaru

 

06-05-89       Universitatea Craiova    









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei

Dinamo Bucuresti in 2009-10

2009-10. Al doilea titlu pentru clujeni

Dinamo Bucuresti in 2008-09

2008-09. Schimbarea 1

Dinamo Bucuresti in 2007-08

2007-08. Clujenii înaintea bucureștenilor 1

Dinamo Bucuresti in 2006-07

2006-07. Al 18-lea titlu 1

Dinamo Bucuresti in 2005-06

2005-06. Bucureștiul la putere 1.

Dinamo Bucuresti in 2004-05

2004-05. Cupa și locul 2




Top News

-Jacques Zoua a plecat de FC Viitorul

-Dinamo Bucuresti in 2014-15

-Dinamo Bucuresti in 2013-14

-FC Argeș a depus dosarul de licențiere pentru Liga 1

-Dinamo Bucuresti in 2012-13

-Dinamo Bucuresti in 2011-12

-COVID-19 le-a diminuat salariile fotbaliştilor




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adriano Grimaldi
Germania
29 ani

Andrei Mutulescu
România
32 ani

Andrius Velička
Lituania
41 ani

Bakary Saré
Coasta de Fildeș
30 ani

Bojan Đorđević
Serbia
36 ani

Boris Keca
Bosnia
42 ani

Cesare Natali
Italia
41 ani

Cristian Onţel
România
22 ani

Cristian Săpunaru
România
36 ani

FC PORTSMOUTH
Anglia
122 ani

Fedor Kudryashov
Rusia
33 ani

Fernando Morientes
Spania
44 ani

George Galamaz
România
39 ani

Isaac Cofie
Ghana
29 ani

Jorge Martínez
Uruguay
37 ani

Joris Mathijsen
Olanda
40 ani

Kisho Yano
Japonia
36 ani

Marius Dulcianu
România
39 ani

Marius Lăcătuș
România
56 ani

Matthias Jaissle
Germania
32 ani

Mitsuo Ogasawara
Japonia
41 ani

Nelson Parraguez
Chile
49 ani

Ondřej Kušnír
Cehia
36 ani

PAÇOS DE FERREIRA
Portugalia
70 ani

Pontus Kåmark
Suedia
51 ani

Ramón Mifflin
Peru
73 ani

Richard Gough
Scoția
58 ani

Romulus Miclea
România
40 ani

Sercan Yıldırım
Turcia
30 ani

Sergei Lepmets
Estonia
33 ani

Simone Inzaghi
Italia
44 ani

Thomas Finney
Anglia
98 ani

Thomas Hitzlsperger
Germania
38 ani

Timo Hildebrand
Germania
41 ani

Uğur Uçar
Turcia
33 ani

Vicente Lezcano
Paraguay
83 ani

Vlada Avramov
Serbia
41 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017