Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 03.03.2020 - 18:04

Dinamo Bucuresti in 1992-93

1992-93 Lupta tranșată la final de campionat

1

Steaua

34

25

7

2

84

-

22

57

2

Dinamo

34

23

7

4

81

-

24

53

 

                Deși Steaua a condus în clasament timp de 28 etape, lupta pentru titlu a fost foarte strânsă. Înaintea etapei nr. 29, Dinamo se afla la egalitate de puncte cu Steaua și avea meci acasă cu Selena Bacău, club aflat pe locul 17. Surprinzător, moldovenii au câștigat pe stadionul Dinamo cu 1-0, în timp ce Steaua a reușit doar un egal la Sibiu, după care a obținut 9 puncte din 5 meciuri.

                După înfrângerea în fața băcăonilor acuzele de blat au apărut în clubul dinamovist și acesta a mai reușit numai 6 puncte în cele 5 etape rămase, 3 puncte fiind pierdute în cele două meciuri disputate la Craiova cu Electroputere (1-1) și Universitatea (1-2). Acest final de campionat pare că a hotărât supremația în fotbalul românesc pentru mulți ani. Începând cu 1992 și până în anul 2000 Dinamo nu a mai câștigat niciun meci jucat cu Steaua și nu a mai câștigat niciun titlu de campion. Debutanți: Cezar Dinu, Leo Grozavu, Ovidiu Hanganu, Eugen Popistașu.

 

Antrenori: Florin Halagian, Viorel Hizo şi Florin Cheran (până la 5.10.1992), Alexandru Moldovan şi Florin Cheran ( de la 5.10.1992 la 3.05.1993), Florin Halagian, Alexandru Moldovan, Florin Cheran şi Ion Andone (de la 3.05.1993 la 23.05.1993), Florin Halagian şi Ionel Augustin (după 23.05.1993)

 

16-08-92       Politehnica Timişoara     A     4     -     0    Demollari (32,61), Gerstenmajer (34,88)                                     Gh. Constantin (Rm Vâlcea)

Dinamo: Tene, Kadar, Mihali, Cheregi, Selymes, C. Pană (73 Grozavu), Gerstenmajer, Timofte, Munteanu, Hanganu, Demollari

 

23-08-92       Dacia Unirea Brăila         D     1     -     1    Munteanu (32)                                                                             Cornel Sorescu (Pitești)

Dinamo: Tene, Kadar, Mihali, Cheregi, Selymes, Timofte, C. Pană, Gerstenmajer, Munteanu, Hanganu (71 Moga), Demollari. C. Pană a fost eliminat (78)

 

30-08-92       Inter Sibiu                      A     4     -     0    Kadar (2), Gerstenmajer (44), Demollari (45), Munteanu (75)    Ioan Costin Toma (P. Neamț)

Dinamo: Prunea, M. Pană, Matei, Mihali, Selymes, Kadar, Gerstenmajer, Cheregi (46 Grozavu), Munteanu, Demollari, Hanganu (68 Sava)

 

02-09-92       Farul Constanţa              D     2     -     2    Selymes (47), Munteanu (53)                                                      Octavian Ștreng (Oradea)

Dinamo: Prunea, M. Pană (46 Cheregi), Mihali, Matei, Selymes, Kadar, Timofte (52 Moga), Gerstenmajer, Munteanu, Demollari, Hanganu

 

06-09-92       Gloria Bistriţa                 A     4     -     1    Munteanu (22), Gerstenmajer (25), Moga (77, 86)                      Aron Huzu (Sibiu)

Dinamo: Tene, Jercălău, Mihali, Matei, Cristea, Hanganu (67 Priseceanu), Grozavu, Gerstenmajer, Munteanu, Moga, Demollari (46 Kadar)

 

11-09-92       FC Braşov                      D     2     -     0    Munteanu (40), Mihali (63)                                                         Cornel Sorescu (Pitești)

Dinamo: Tene, Kadar, Mihali, Matei, Selymes, Cheregi (76 Grozavu), Hanganu, Gerstenmajer, Munteanu, Demollari, Moga (81 Mensah)

 

20-09-92       Rapid Bucureşti              A     2     -     1    Mensah (10), Mihali (78)                                                            Dan Petrescu (București)

Dinamo: Prunea, M. Pană, Mihali, Matei (70 Hanganu), Selymes, Kadar, Cheregi, Gerstenmajer, Munteanu, Mensah (74 Moga), Demollari

 

26-09-92       Steaua Bucureşti             D     0     -     1                                                                                                        George Ionescu (București)

Steaua: Gherasim, Panait, Doboş, Bucur, Pîrvu, Fulga, Panduru (82 Sburlea), Stan, Dumitrescu, Vlădoiu (77 Ion), Andrasi. A marcat Dumitrescu (10)

Dinamo: Tene, M. Pană, Matei, Mihali, Selymes, Cheregi (60 Hanganu), Gerstenmajer, Munteanu, Kadar, Demollari, Mensah (46 Moga)

 

04-10-92       Oţelul Galaţi                   A     2     -     1    Gerstenmajer (24), Moga (27)                                                     Ion Velea (Craiova)

Dinamo: Tene, Kadar, Grozavu, Mihali, Selymes, Munteanu, Timofte (72 Hanganu), Gerstenmajer, Mensah , Moga (46 Cristea), Demollari

 

17-10-92       FC Ploieşti                      D     1     -     0    Gerstenmajer (47)                                                                        Ioan Costin Toma (P. Neamț)

Dinamo: Tene, Jercălău, Mihali, Cheregi, Selymes, Kadar (87 M. Pană), Timofte, Gerstenmajer, Munteanu, Demollari (65 C. Pană), Hanganu

 

25-10-92       Universitatea Cluj           A     3     -     0    Kadar (1), Hanganu (37), Gerstenmajer (73)                               Cornel Sorescu (Pitești)

Dinamo: Tene, Jercălău, Mihali, Cheregi, Selymes (46 M. Pană), C. Pană, Timofte, Gerstenmajer, Munteanu, Kadar, Hanganu

 

30-10-92       Selena Bacău                  D     0     -     0                                                                                                        Aron Huzu (Sibiu)

Dinamo: Tene, Jercălău, Mihali, Cheregi, Selymes, Kadar, Timofte, Gerstenmajer, Munteanu, Hanganu (70 Moga), Demollari (70 C. Pană)

 

08-11-92       Progresul Bucureşti        A     7     -     0    Hanganu (43,59,86), Gerstenmajer (70), Kadar (82), Munteanu (84), Selymes (88)        

Arb: Ion Crăciunescu (Rm Vâlcea)

Dinamo: Prunea, Jercălău (57 Priseceanu), Mihali, Cheregi, Selymes, Timofte, C. Pană, Gerstenmajer, Munteanu, Hanganu, Moga (68 Kadar)

 

21-11-92       CSM Reşiţa                     D     2     -     1    Munteanu (57), Kadar (59)                                                          Mircea Salomir (Cluj)

Dinamo: Prunea, Jercălău, Matei, Cheregi (46 Grozavu), Selymes, Munteanu, Timofte, Gerstenmajer, C. Pană, Demollari (46 Kadar), Hanganu. Selymes a fost eliminat (32)

 

02-12-92       Electroputere                  A     2     -     0    Gerstenmajer (14,34)                                                                   Ioan Danciu (Petroșani)

Dinamo: Prunea, Jercălău, Matei, Mihali, Selymes, C. Pană (68 Priseceanu), Timofte, Gerstenmajer, Munteanu, Hanganu (73 Moga), Kadar

 

06-12-92       Universitatea Craiova     A     5     -     1    Munteanu (29), Gerstenmajer (38,79), Hanganu (57), Kadar (74)    Aron Huzu (Sibiu)

Dinamo: Prunea, Jercălău, Mihali, Matei, Selymes, C. Pană (58 Cheregi), Timofte (76 Moga), Gerstenmajer, Munteanu, Kadar, Hanganu

 

09-12-92       Sportul Studenţesc          D     3     -     0    Kadar (29,43), Demollari (46)                                                     George Ionescu (București)

Dinamo: Prunea, Jercălău, Mihali, Matei, Selymes, C. Pană, Cheregi, Demollari (77 Grozavu), Munteanu, Kadar, Hanganu (77 Moga)

 

14-03-93       Politehnica Timişoara     D     2     -     0    Munteanu (16), Kadar (85)                                                          Cornel Sorescu (Pitești)

Dinamo: Prunea, Jercălău, Mihali, Matei, Selymes, C. Pană (82 Priseceanu), Demollari, Timofte, Munteanu, Kadar, Hanganu (71 M. Pană)

 

21-03-93       Dacia Unirea Brăila         A     2     -     1    Mihali (51), Munteanu (55)                                                         Dan Dragoș Crăciun (Cluj)

Dinamo: Prunea, Jercălău, Matei, Mihali, Selymes, Timofte, C. Pană (78 Cheregi), Munteanu, Demollari, Kadar, Hanganu (83 Moga)

 

25-03-93       Inter Sibiu                      D     1     -     1    Cheregi (51)                                                                                 Constantin Gheorghe (Suceava)

Dinamo: Prunea, Jercălău, Matei, Mihali, Selymes, Timofte, Cheregi (76 Hanganu), C. Pană, Munteanu, Kadar, Demollari (85 Priseceanu)

 

28-03-93       Farul Constanţa              A     3     -     2    Kadar (21,34), Selymes (69)                                                       Octavian Ștreng (Oradea)

Dinamo: Prunea, Jercălău, Matei, Mihali, Selymes, Timofte, C. Pană, Cheregi (59 Hanganu), Munteanu, Kadar, Demollari (85 Priseceanu)

 

04-04-93       Gloria Bistriţa                 D     2     -     1    C. Pană (55), M. Pană (86)                                                          Mircea Salomir (Cluj)

Dinamo: Prunea, M. Pană, Cheregi, Mihali, Selymes, C. Pană, Timofte, Munteanu, Kadar, Hanganu (60 Demollari), Moga

 

07-04-93       FC Braşov                      A     3     -     0    C. Pană (32), Demollari (62), Hanganu (87)                                Ion Velea (Craiova)

Dinamo: Prunea, M. Pană, Mihali, Cheregi, Selymes, Timofte, C. Pană, Demollari (72 Moga), Munteanu, Kadar (77 Savu), Hanganu

 

17-04-93       Rapid Bucureşti              D     0     -     2                                                                                                        Aron Huzu (Sibiu)

Dinamo: Prunea, Jercălău (79 Savu), Mihali, Matei, Selymes, C. Pană, Demollari, Cheregi (73 Grozavu), Munteanu, Kadar, Hanganu

 

25-04-93       Steaua Bucureşti             A     1     -     1    Hanganu (54)                                                                               Adrian Porumboiu (Vaslui)

Dinamo: Prunea, Mihali, Matei, Cheregi, Selymes, C. Pană (79 Moga), Timofte, Demollari, Munteanu, Kadar, Hanganu

Steaua: Stîngaciu, Sburlea, Doboş, Prodan, Fulga (71 Iftodi), Filipescu (62 Ion), Panduru, Stan, Gîlcă, Andrasi, Dumitrescu. A marcat Panduru (72)

 

02-05-93       Oţelul Galaţi                   D     3     -     0    Hanganu (63), Munteanu (78 p, 89)                                            Constantin Gheorghe (Suceava)

Dinamo: Prunea, Mihali, Matei, Cheregi, Selymes, C. Pană, Timofte, Demollari, Munteanu, Kadar (68 Moga), Hanganu

 

08-05-93       Petrolul Ploieşti              A     5     -     0    Demollari (4), Hanganu (45), Munteanu (59p), Priseceanu (70), Mensah (84)   Marcel Lică (Const.)

Dinamo: Prunea, Matei, Mihali, Selymes, C. Pană, Kadar (68 Priseceanu), Cheregi, Demollari, Munteanu, Hanganu (63 Mensah), Moga

 

16-05-93       Universitatea Cluj           D     2     -     0    Munteanu (63), Demollari (75)                                                    Adrian Moroianu (Ploiești)

Dinamo: Prunea, Matei, Cheregi, Selymes, C. Pană, Timofte, Mihali (78 Priseceanu), Munteanu, Demollari, Hanganu, Kadar (86 Grozavu). C. Pană a fost eliminat (83)

 

23-05-93       Selena Bacău                  A     0     -     1                                                                                                        Ioan Danciu (Petroșani)

Dinamo: Prunea, Cheregi, Matei, Mihali, Selymes, Timofte, Munteanu, Kadar (61 Priseceanu), Moga (72 Mensah), Hanganu, Demollari

 

06-06-93       Progresul Bucureşti        D     1     -     1    Priseceanu (69)                                                                            Aron Huzu (Sibiu)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Matei, Selymes, C. Pană, Timofte, Hanganu, Munteanu, Mensah (66 Priseceanu), Moga (46 Savu)

 

09-06-93       CSM Reşiţa                     A     6     -     0    Hanganu (10,56, 63), C. Pană (19), Savu (85), Selymes (65)      Cornel Sorescu (Pitești)

Dinamo: Prunea, Kadar, Matei, Grozavu, Selymes, Priseceanu (59 Savu), C. Pană, Timofte (70 Jercălău), Munteanu, Hanganu, Demollari

 

13-06-93       Electroputere                  D     1     -     1    Priseceanu (49)                                                                            Ioan Costin Toma (P. Neamț)

Dinamo: Musta, Kadar, Matei, Mihali, Grozavu (38 Moga), C. Pană, Savu, Timofte, Munteanu, Hanganu, Demollari (46 Priseceanu)

 

16-06-93       Universitatea Craiova     D     1     -     2    Munteanu (53)                                                                             Gh. Constantin (Rm Vâlcea)

Dinamo: Musta, Kadar, Mihali, Grozavu, Matei, Timofte (42 Jercălău), Moga, Munteanu, C. Pană, Hanganu, Mensah (75 Priseceanu). Matei (60) și Hanganu (65) au fost eliminați

 

20-06-93       Sportul Studenţesc          A     4     -     2    Priseceanu (7,37), Mensah (43), Mihali (67)                               Adrian Porumboiu (Vaslui)

Dinamo: Musta, Jercălău, Moga, Mihali, Matei, Timofte (79 Popistaşu), Kadar, C. Pană, Munteanu, Mensah , Priseceanu (83 Dinu)

 

 

Lotul folosit de Dinamo: Perlat Musta (3 m- 5 gp), Florian Prunea (22-15), Alexandru Florin Tene (9-4) (portari), Marius Cheregi (25-1), Tudorel Cristea (2-0), Leo Florin Grozavu (12-0), Vasile Jercălău (17-0), Zoltan Kadar (34-10), Adrian Matei (25-0), Gheorghe Mihali (32-4), Marian Pană (9-1), Cristian Sava (1-0), Tibor Selymes (30-4) (fundași), Alexandru Cezar Dinu (1-0), Gabor Gerstenmajer (16-12), Dorinel Munteanu (34-15), Costel Pană (26-3), Eugen Popiştaşu (1-0), Daniel Timofte (26-0) (mijlocași), Sulejman Demollari (27-7), Cornel Ovidiu Hanganu (33-12), Sebastian Ioan Moga (23-3), Samuel Nelson Mensah (9-3), Nicolae Marius Priseceanu (14-5), Marian Savu (5-1) (atacanți).

 

 

În Cupa Campionilor Europeni

KUUSYSI LAHTI - DINAMO BUCUREŞTI 1-0(1-0)

Kisapuisto  Lahti  16.09.92  Ora 19  Arbitri: Wilfred Wallace; P.Cooney, D.Allen (Irlanda)  1.330 spectatori

KUUSYSI: Jyrki Rovio; Ilkka Remes, Jarmo Saastamoinen, Kalle Lehtinen, Valery Glusakov, Kimmo Tarkkio, Petri Järvinen, Jari Rinne, Jari Kinnunen, Mike Belfield (84 Harri Munukka), Juha Annunen (88 Sami Vehkakoski).  Antrenor: Antti Muurinen

DINAMO: Florin Tene; Zoltan Kadar, Tibor Selymes, Gheorghe Mihali, Adrian Matei, Leo Florian Grozavu, Dorinel Munteanu, Gabor Gerstenmajer, Ioan Sebastian Moga (46 Ioan Ovidiu Hanganu), Daniel Timofte (70 Nelson Mensah), Sulejman Demollari. Antrenor: Florin Halagian

A marcat: Rinne (16)

 

DINAMO BUCUREŞTI - KUUSYSI LAHTI 2-0(0-0,1-0)

Dinamo  Bucureşti  30.09.92  Ora 15  Arbitru: Stavros Zakestidis (Grecia)  9.000 spectatori

DINAMO: Florin Tene; Marian Pană (79 Daniel Timofte), Gheorghe Mihali, Adrian Matei (46 Nelson Mensah), Tibor Selymes; Zoltan Kadar, Marius Cheregi, Gabor Gerstenmajer, Dorinel Munteanu, Sebastian Moga, Sulejman Demollari. Antrenor: Florin Halagian

KUUSYSI: Jyrki Rovio; Jari Kinnunen, Jarmo Saastamoinen, Valery Glusakov, Ilkka Remes, Petri Järvinen, Juha Annunen (78 Jari Sulander), Kalle Lehtinen, Jari Rinne (105 Harri Munukka), Kimmo Tarkkio, Mike Belfield.

Au marcat: Gerstenmajer (75), Demollari (117)

 

DINAMO BUCUREŞTI - OLYMPIQUE MARSILIA 0-0

Naţional  Bucureşti  21.10.1992  Ora 18  Arbitru: Peter Mikkelsen (Danemarca)  45.000 spectatori

DINAMO: Florin Tene; Vasile Jercălău, Tibor Selymes, Gheorghe Mihali (Cap), Daniel Timofte, Marius Cheregi, Dorinel Munteanu, Gabor Gerstenmajer, Ioan Ovidiu Hanganu, Zoltan Kadar (65 Constantin Pană), Sulejman Demollari (79 Nelson Mensah). Antrenor: Alexandru Moldovan

OLYMPIQUE: Fabien Barthez; Jocelyn Angloma, Eric Di Meco, Basile Boli, Franck Sauzee, Marcel Desailly, Bernard Casoni (Cap), Jean-Christophe Thomas (46 Jean-Jacques Eydelie), Rudi Völler, Abedi Pele, Didier Deschamps.  Antrenor: Jean Fernandez

 

OLYMPIQUE MARSILIA - DINAMO BUCUREŞTI 2-0(1-0)

Velodrome  Marsilia  4.11.1992  Ora 19  Arbitru: Arcangelo Pezzella (Italia)  25.000 spectatori

OLYMPIQUE: Fabien Barthez; Marcel Desailly, Basile Boli, Bernard Casoni, Manuel Amoros (66 Jean-Jacques Eydelie), Franck Sauzee, Didier Deschamps, Jean-Philippe Durand, Alen Boksic, Rudi Völler (70 Eric Di Meco), Abedi Pele.

DINAMO: Florin Tene; Vasile Jercălău, Tibor Selymes, Gheorghe Mihali, Daniel Timofte, Marius Cheregi, Dorinel Munteanu, Gabor Gerstenmajer, Ovidiu Hanganu (70 Nelson Mensah), Zoltan Kadar, Sulejman Demollari (9 Constantin Pană). Antrenor: Alexandru Moldovan

Au marcat: Boksic (32,67)

 

În Cupa României

28-02-1993      Danubiana București   D     8     -     1     Mihali 18, Demollari 21,54,85, C. Pană 30, Selymes 61, Kadar 81, Munteanu 83           

Arb: Alexandru Crișan (București)

Dinamo: Prunea, Jercălău, Mihali, Matei, Selymes, C. Pană, Timofte (74 Grozavu), Munteanu, Demollari, Kadar, Hanganu (74 Priseceanu)

 

17-03-1993      Universitatea Cluj        N     2     -     3     Hanganu (27), Demollari (86p)                                           Ioan Danciu (Petroșani)

Dinamo: Prunea, Jercălău, Mihali, Matei, Selymes, C. Pană (68 Savu), Timofte, Munteanu, Demollari, Hanganu, Kadar

 









» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Jacques Zoua a plecat de FC Viitorul

Atacantul camerunez Jacques Zoua nu mai este jucătorul clubului FC Viitorul. Africanul a decis rezilierea de comun acord a contractului cu clubul patronat şi antrenat de Gheorghe Hagi....

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei

COVID-19 a diminuat salariile jucătorilor de la FCSB

Jucătorii celei mai iubite echipe din România au acceptat diminuarea salariilor până în luna septembrie, în contextul crizei provocate de pandemia Coronavirus, care a oprit activitățile...

Dinamo Bucuresti in 2009-10

2009-10. Al doilea titlu pentru clujeni

Dinamo Bucuresti in 2008-09

2008-09. Schimbarea 1

Dinamo Bucuresti in 2007-08

2007-08. Clujenii înaintea bucureștenilor 1

Dinamo Bucuresti in 2006-07

2006-07. Al 18-lea titlu 1




Top News

-Jacques Zoua a plecat de FC Viitorul

-Dinamo Bucuresti in 2014-15

-Dinamo Bucuresti in 2013-14

-FC Argeș a depus dosarul de licențiere pentru Liga 1

-Dinamo Bucuresti in 2012-13

-Dinamo Bucuresti in 2011-12

-COVID-19 le-a diminuat salariile fotbaliştilor




S-au nascut azi

Adriano Grimaldi
Germania
29 ani

Andrei Mutulescu
România
32 ani

Andrius Velička
Lituania
41 ani

Bakary Saré
Coasta de Fildeș
30 ani

Bojan Đorđević
Serbia
36 ani

Boris Keca
Bosnia
42 ani

Cesare Natali
Italia
41 ani

Cristian Onţel
România
22 ani

Cristian Săpunaru
România
36 ani

FC PORTSMOUTH
Anglia
122 ani

Fedor Kudryashov
Rusia
33 ani

Fernando Morientes
Spania
44 ani

George Galamaz
România
39 ani

Isaac Cofie
Ghana
29 ani

Jorge Martínez
Uruguay
37 ani

Joris Mathijsen
Olanda
40 ani

Kisho Yano
Japonia
36 ani

Marius Dulcianu
România
39 ani

Marius Lăcătuș
România
56 ani

Matthias Jaissle
Germania
32 ani

Mitsuo Ogasawara
Japonia
41 ani

Nelson Parraguez
Chile
49 ani

Ondřej Kušnír
Cehia
36 ani

PAÇOS DE FERREIRA
Portugalia
70 ani

Pontus Kåmark
Suedia
51 ani

Ramón Mifflin
Peru
73 ani

Richard Gough
Scoția
58 ani

Romulus Miclea
România
40 ani

Sercan Yıldırım
Turcia
30 ani

Sergei Lepmets
Estonia
33 ani

Simone Inzaghi
Italia
44 ani

Thomas Finney
Anglia
98 ani

Thomas Hitzlsperger
Germania
38 ani

Timo Hildebrand
Germania
41 ani

Uğur Uçar
Turcia
33 ani

Vicente Lezcano
Paraguay
83 ani

Vlada Avramov
Serbia
41 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017