Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 05.03.2020 - 17:20

Dinamo Bucuresti in 1993-94

1993-94. Medalii de bronz

1

Steaua

34

22

9

3

63

-

19

53

2

U Craiova

34

16

8

10

64

-

46

40

3

Dinamo

34

16

7

11

65

-

40

39

 

Dinamo a pierdut la scor primul meci jucat în noul campionat și a continuat cu o evoluție modestă. Mai mult, au pierdut la masa verde meciul tur cu Progresul, încheiat 1-1 pe teren, pe baza art.167 b (ameninţarea sau folosirea violenţei faţă de arbitrii jocurilor de către jucători, antrenori). Campionatul a fost terminat la finalul lunii aprilie, deoarece jucătorii echipei naționale au fost convocați în cantonament în vederea participării la turneul final al campionatului mondial. S-a renunțat la practica folosită în urmă cu 4 ani când echipele au jucat ultimele etape fără jucătorii convocați la echipa națională.

Debutanți la Dinamo: Sorin Nicolae Anastasescu, Marian Ghiorghiţă Cobulianu, Florin Constantinovici, Marius Mihai Coporan, Damian Militaru, Dinu Viorel Moldovan, Marian Năstase, Cristian Puşcaş, Gabriel Marian Răduţă, Viorel Tănase.

 

Antrenori: Florin Halagian, Mihai Stoichiţă şi Ionel Augustin

15-08-93      Steaua Bucureşti          A     0    -     3                                                                                                    George Ionescu (București)

Steaua: Stîngaciu, Csik, Doboş, Prodan, Pîrvu, Stan, Panduru, Gîlcă, Dumitrescu, Vlădoiu, Ilie (88 Filipescu). Au marcat: Vlădoiu 58, Dumitrescu 76, Ilie 85

Dinamo: Prunea, Kadar (74 Militaru), Mihali, Matei, Tănase (77 Priseceanu), C. Pană, Constantinovici, Cristea, Moga, Demollari, Moldovan

 

22-08-93      FC Braşov                   D     0    -     0                                                                                                    Ioan Velea (Craiova)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Matei, Tănase, C. Pană, Constantinovici, Cristea, Moga (46 Năstase), Militaru (71 Grozavu), Moldovan

 

28-08-93      Gloria Bistriţa              A     2    -     0     Moldovan 7, Puşcaş 50                                                          Gheorghe Constantin (Rm Vâlcea)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, C. Pană, Constantinovici, Militaru, Tănase (60 Sava), Moldovan (46 Savu), Puşcaş

 

01-09-93      Oţelul Galaţi                D     0    -     2                                                                                                    Ion Crăciunescu (Rm Vâlcea)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, Cristea, C. Pană, Constantinovici, Tănase (76 M. Pană), Militaru (46 Demollari), Moldovan, Puşcaş

 

24-11-93      Petrolul Ploieşti           A     3    -     1     Puşcaş 42, Kadar 55, Militaru 60                                            Adrian Porumboiu (Vaslui)

Dinamo: Prunea, Kadar, Constantinovici, Grozavu, M. Pană, Tănase (73 Visalom), Militaru, Savu, C. Pană, Puşcaş, Demollari (64 Năstase)

 

19-09-93      Progresul Bucureşti     D     0    -     3     1-1 pe teren (Mihali 56)                                                          Gheorghe Constantin (Rm Vâlcea)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, C. Pană, Constantinovici, Tănase, Militaru (52 Savu), Moldovan, Demollari (76 Priseceanu)

 

25-09-93      Rapid Bucureşti           A     3    -     1     Demollari 18, Mihali 55, Savu 59                                           Alexandru Crişan (Bucureşti)

Dinamo: Musta, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, C. Pană, Constantinovici, Tănase, Savu (65 Puşcaş), Moldovan, Demollari (75 Militaru)

 

03-10-93      Universitatea Craiova  D     2    -     3     Kadar 18, Moldovan 85                                                          Aron Huzu (Sibiu)

Dinamo: Musta, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, C. Pană, Constantinovici, Visalom (66 Moga), Militaru, Moldovan, Demollari (71 Priseceanu)

 

06-10-93      Politehnica Timişoara  A     4    -     1     Demollari 21, 43, Puşcaş 74, Moldovan 77                            Adrian Porumboiu (Vaslui)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Constantinovici, M. Pană, Militaru (75 Sava), C. Pană, Tănase, Demollari, Moldovan, Moga (65 Puşcaş)

 

16-10-93      Universitatea Cluj        D     1    -     1     Militaru 69                                                                              Ioan Danciu (Petroşani)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Constantinovici, M. Pană (66 Puşcaş), Grozavu, C. Pană, Tănase, Militaru (83 Priseceanu), Demollari, Moldovan

 

23-10-93      Ceahlăul Piatra Neamţ  A     4    -     0     Grozavu 21, Mihali 29, Militaru 33, Savu 90                          Marcel Lică (Constanţa)

Dinamo: Prunea, Constantinovici, Mihali, Grozavu, M. Pană, Tănase, Demollari (76 Sava), Militaru, C. Pană, Moldovan (64 Savu), Puşcaş

 

30-10-93      UT Arad                      D     0    -     1                                                                                                    Ioan Costin Toma (Piatra Neamț)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, Tănase, C. Pană, Demollari, Constantinovici, Militaru (60 M. Pană), Puşcaş, Moldovan (79 Sava)

 

06-11-93      Inter Sibiu                   A     4    -     1     Militaru 23, 70, C. Pană 65 p, Tănase 81                                Ocravian Ştreng (Oradea)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, Tănase, C. Pană, Constantinovici, Militaru, Puşcaş (62 M. Pană), Savu, Demollari (79 Năstase)

 

09-11-93      Sportul Studenţesc       D     4    -     0     Savu 23, Moldovan 26, C. Pană 70 p, Năstase 89                   Constantin Gheorghe (Suceava)

Dinamo: Prunea, Constantinovici, Mihali, Grozavu, M. Pană, C. Pană, Militaru (83 Năstase), Tănase, Savu, Moldovan (59 Priseceanu), Demollari

 

21-11-93      Dacia Unirea Brăila      A     2    -     0     V. Brătianu 9 ag, Savu 34                                                       Dan Dragoş Crăciun (Cluj)

Dinamo: Prunea, Kadar, Constantinovici, Grozavu, M. Pană, Militaru (74 Năstase), C. Pană, Tănase, Puşcaş, Savu, Demollari (62 Priseceanu)

 

27-11-93      Farul Constanţa           A     2    -     1     Kadar 45, Savu 60.                                                                 Ioan Danciu (Petroşani)

Dinamo: Prunea, Kadar, Constantinovici, Grozavu, M. Pană, Militaru, Demollari (87 Sava), C. Pană, Tănase, Savu, Puşcaş (84 Năstase)

 

01-12-93      Electroputere               D     2    -     2     Kadar 33, C. Pană 43 p                                                           Cornel Sorescu (Pitești)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali (46 Puşcaş), Grozavu, M. Pană, Militaru, C. Pană, Constantinovici, Tănase, Savu, Demollari (87 Năstase)

 

04-12-93      Steaua Bucureşti          D     0    -     1                                                                                                    Ion Crăciunescu (Rm Vâlcea)

Steaua: Stîngaciu, Tufan, Doboş, Prodan, Pîrvu, Stan, Panduru, Gîlcă, Dumitrescu, Ion, Ilie. A marcat Dumitrescu 70

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, Militaru, C. Pană, Constantinovici, Tănase (73 Moldovan), Savu, Demollari

 

11-12-93      F.C. Argeş Piteşti         A     6    -     1     Constantinovici 27,82,85, Moldovan 36,69, Mihali 59.          Constantin Miclea (Bușteni)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, Demollari (72 Sava), C. Pană, Constantinovici, Tănase, Moldovan, Savu (64 Puşcaş)

 

18-12-93      Gloria Bistriţa              D     1    -     1     Năstase 82                                                                              Ioan Costin Toma (Piatra Neamț)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, Militaru, Savu (46 Tănase), C. Pană (65 Năstase), Puşcaş, Moldovan, Sava

 

21-12-93      Oţelul Galaţi                A     3    -     1     Mihali 11, Savu 23, 66                                                           Constantin Gheorghe (Suceava)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, Militaru, C. Pană, Constantinovici, Tănase (86 Sava), Savu, Moldovan (62 Puşcaş)

 

26-02-94      Petrolul Ploieşti           D     1    -     0     C. Pană 14                                                                              Cornel Sorescu (Pitești)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, Constantinovici, Militaru, Tănase, C. Pană, Moldovan (89 Puşcaş), Demollari

 

05-03-94      Progresul Bucureşti     A     2    -     0     C. Pană 70 p, Savu 85                                                             Aron Huzu (Sibiu)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, Demollari (58 Puşcaş), Constantinovici, C. Pană, Militaru, Savu (85 Tănase), Moldovan

 

09-03-94      Rapid Bucureşti           D     0    -     0                                                                                                    Dan Dragoş Crăciun (Cluj)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Constantinovici, M. Pană, Demollari, Militaru (87 Sava), Cobulianu, Tănase, Moldovan, Savu. Savu a fost eliminat (61)

 

16-03-94      Universitatea Craiova  A     2    -     3     Militaru 1, Constantinovici 50                                                Adrian Porumboiu (Vaslui)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, C. Pană, Constantinovici, Militaru (78 Tănase), Demollari, Moldovan, Puşcaş (68 Năstase)

 

19-03-94      Politehnica Timişoara  D     2    -     2     Savu 35, Moldovan 40                                                           Ioan Danciu (Petroşani)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali (50 Cobulianu), Grozavu, M. Pană, Militaru, Constantinovici, Demollari, Tănase (65 Puşcaş), Savu, Moldovan

 

26-03-94      Universitatea Cluj        A     4    -     1     Moldovan 39, M. Pană 41, C. Pană 55p, Savu 89                   Ion Crăciunescu (Rm Vâlcea)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, Demollari, Puşcaş (87 Sava), C. Pană (62 Cobulianu), Constantinovici, Savu, Moldovan

 

30-03-94      Ceahlăul Piatra Neamţ  D     1    -     2     Savu 86.                                                                                 Dan Dragoş Crăciun (Cluj)

Dinamo: Atanasescu, Sava, Constantinovici, Grozavu, Visalom (82 Popistaşu), Năstase (63 Coporan), Cobulianu, Demollari, Puşcaş, Savu, Moldovan

 

02-04-94      UT Arad                      A     5    -     2     Savu 13, C. Pană 16 p, Kadar 23, Demollari 34, Constantinovici 59  Ioan Costin Toma (Piatra Neamț)

Dinamo: Prunea, Kadar (71 Cobulianu), Mihali, Grozavu, M. Pană (23 Visalom), Demollari, Constantinovici, C. Pană, Puşcaş, Savu, Moldovan

 

06-04-94      Inter Sibiu                   D     0    -     1                                                                                                    Ion Crăciunescu (Rm Vâlcea)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, Visalom, Constantinovici, Cobulianu, Demollari, C. Pană (87 Sava), Savu (80 Puşcaş), Moldovan

 

09-04-94      Sportul Studenţesc       A     0    -     0                                                                                                    Alexandru Crişan (Bucureşti)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, Visalom, Constantinovici, Demollari (64 Năstase), C. Pană, Puşcaş (74 Sava), Savu, Moldovan

 

13-04-94      Dacia Unirea Brăila      D     0    -     1                                                                                                    Dan Dragoş Crăciun (Cluj)

Dinamo: Atanasescu, Kadar, Mihali, Grozavu, Visalom, Cobulianu (67 Coporan), Puşcaş, Savu, Năstase, Moldovan, Demollari (60 Răduţă)

 

24-04-94      Farul Constanţa           D     1    -     2     C. Pană 12                                                                              Ioan Danciu (Petroşani)

Dinamo: Atanasescu, Kadar, Mihali, Grozavu (86 Puşcaş), M. Pană, Cobulianu, Sava, C. Pană, Constantinovici, Moldovan, Demollari (78 Savu)

 

27-04-94      Electroputere               A     4    -     2     Demollari 10, 45, Puşcaş 22, Moldovan 56                            Ioan Costin Toma (Piatra Neamț)

Dinamo: Atanasescu, Kadar, Mihali, Constantinovici, M. Pană (46 Visalom), Demollari, Sava, C. Pană, Puşcaş, Savu, Moldovan (60 Răduţă)

 

Lotul folosit: Sorin Atanasescu (4m – 7 gp), Perlat Musta (2-4), Florian Prunea (28-26) (portari), Tudorel Cristea (3-0), Leo Grozavu (30-1), Zoltan Kadar (31-5), Adrian Matei (2-0), Gheorghe Mihali (30-4), Marian Pană (28-1), George Nicolae Visalom (8-0) (fundași), Marian Cobulianu (8-0), Florin Constantinovici (32-5), Marius Coporan (2-0), Damian Militaru (25-6), Ioan Sebastian Moga (4-0), Marian Năstase (12-2), Costel Pană (30-8), Gabi Marian Răduță (2-0), Viorel Tănase (25-1) (mijlocași), Sulejman Demollari (30-6), Din Viorel Moldovan (29-9), Eugen Popistașu (1-0), Cristian Pușcaș (27-4), Cristian Sava (15-0), Marian Savu (25-12) (atacanți)

 

În Cupa UEFA

DINAMO BUCUREŞTI - CAGLIARI 3-2(2-2)

Naţional  Bucureşti  16.09.1993  Ora 20,30  Arbitru: Leif Sundell (Suedia)  25000 spectatori

DINAMO: Florian Prunea; Zoltan Kadar, Gheorghe Mihali, Leo Grozavu, Marian Pană; Constantin Pană, Florin Constantinovici, Damian Militaru (67 Marian Savu), Viorel Tănase; Viorel Moldovan (89 Cristian Sava), Sulejman Demollari. Antrenor: Florin Halagian

CAGLIARI: Valerio Fiori; Francesco Bellucci, Aldo Firicano, Antonio Aloisi, Vitorio Pusceddu; Francesco Moriero (65 Giuseppe Pancaro), Massimiliano Allegri (58 Massimiliano Cappioli), Gianfranco Matteoli, Pierpaolo Bisoli; Julio Cesar Dely Valdez, Luis Oliveira Baroso.  Antrenor: Bruno Giorgi

Au marcat: V.Moldovan (5,30), Pusceddu (13), Dely Valdes (38), C.Pană (87 p)

 

CAGLIARI - DINAMO BUCUREŞTI 2-0(1-0)

Sant'Elia  Cagliari  29.09.1993  Ora 20,30  Arbitru: Remi Harrel (Franţa)  25000 spectatori

CAGLIARI: Valerio Fiori; Jose Oscar Herrera, Pierpaolo Bisoli, Aldo Firicano, Vitorio Pusceddu; Matteo Villa, Francesco Moriero (72 Marco Veronese), Massimiliano Cappioli (80 Francesco Bellucci), Gianfranco Matteoli; Julio Cesar Dely Valdez, Luis Oliveira Baroso. 

DINAMO: Perlat Musta; Zoltan Kadar, Gheorghe Mihali, Leo Grozavu, Marian Pană; Constantin Pană, Florin Constantinovici, Damian Militaru (87 Cristian Puşcaş), Viorel Tănase (68 Sebastian Moga); Viorel Moldovan, Sulejman Demollari. Antrenor: Florin Halagian

Herrera (70), Moldovan (79), Moga (87) au fost eliminaţi

Au marcat: Matteoli (6p), Oliveira (63)

 

În Cupa României

07-12-1993      Ceahlăul Piatra Neamţ     D     2    -     1     Moldovan (14), Sava (76)                                                    Constantin Gheorghe (Suceava)

Dinamo: Prunea (46 Atanasescu), Kadar, Grozavu, Constantinovici, M. Pană (57 Visalom), Năstase, Tănase, Sava, Puşcaş, Savu, Moldovan

 

14-12-1993      Progresul Bucureşti        N     2    -     0     Potocianu (27 ag), Mihali (55)                                              Dan Dragoş Crăciun (Cluj)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, C. Pană, Constantinovici, Demollari, Tănase, Savu (71 Puşcaş), Moldovan (88 Sava)

 

02-03-1994      FC Argeş Piteşti              N     0    -     1                                                                                                  Ion Crăciunescu (Rm Vâlcea)

Dinamo: Prunea, Kadar, Mihali, Grozavu, M. Pană, Militaru (67 Năstase), Constantinovici, Tănase (55 Puşcaş), C. Pană, Moldovan, Demollari

 

                Campionatul s-a încheiat la sfârșitul lunii aprilie pentru ca jucătorii internaționali să se poată pregăti centralizat înaintea participării la turneul final al campionatului mondial. Pentru luna mai, FRF decide înființarea Cupei ligii, la care nu au participat jucătorii echipei naționale. Dinamo a participat la Cupa Samsung, efectiv grupa sudică a Cupei Ligii, unde a întâlnit Universitatea Craiova și eterna rivală Steaua. Iată detaliile:

 

13.05.1994 Steaua – Dinamo 0-2 (0-0)

Arb: Adrian Porumboiu, Ion Crăciunescu, Marcel Lică.

Steaua: Stângaciu (46 Gherasim), Panait, Olăroiu, Doboș, Pârvu (74 Bucur); Abăluță (57 State), Stan (46 Filipescu), Militaru, Iftodi; Lăcătuș, V. Ion (57 Roșu).

Dinamo: Anastasescu; Kadar, Brătianu, Grozavu, M. Pană; Constantinovici, Cobuleanu, C. Pană, Cr. Sava (82 Răduță); Savu (72 Năstase), Cr. Pușcaș (87 Visalom).

Au marcat: Kadar (47), Pușcaș (80).

 

14.05.1994 Universitatea Craiova – Dinamo 3-2(1-2)

Arb: Gheorghe Constantin (Rm Vâlcea)

Dinamo: Atanasescu; Cobuleanu (26 Năstase), Grozavu, Brătianu, M Pană; Kadar, C Pană, Constantinovici, Cr Sava (85 Coporan); M Savu (76 Visalom), Pușcaș.

UC: Arcanu; Împușcătoiu, Biță, Naicu (73 Bujor), Ganea; Mogoșanu, Suciu, Vasc; Mitriță (90 M Ion), Craioveanu.

Eliminați; Kadar (90), Craioveanu (90)

Au marcat: Craioveanu (3, 7, 80) / C. Pană (27p), Năstase (90)

 

Cupa Samsung a fost câștigată de Rapid care a învins Dinamo în finală (1-0), apoi a câștigat și Cupa ligii, 5-1 în finală cu UTA (pe stadionul arădenilror)

 

Finala, 15.05.1994, Ora 16:30. Rapid – Dinamo 1-0(1-0)                                                                                       Arbitru: Adrian Porumboiu

Rapid: Toader; Andrasi, Budacă, Bealcu, Vameșu; Chebac, Motroc, Iosif, Țâră; Voinea (46 Lupu), Vlădoiu.

Dinamo: Anastasescu (46 Bordeianu); C Sava, Brătianu, Constantinovici, M Pană; Năstase, Cobuleanu, C Pană, Visalom (77 Popistașu): M Savu (46 Coporan), Pușcaș (73 Răduță).

Eliminat: C Pană (85)

A marcat: Motroc (22)

 









» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Jacques Zoua a plecat de FC Viitorul

Atacantul camerunez Jacques Zoua nu mai este jucătorul clubului FC Viitorul. Africanul a decis rezilierea de comun acord a contractului cu clubul patronat şi antrenat de Gheorghe Hagi....

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei

COVID-19 a diminuat salariile jucătorilor de la FCSB

Jucătorii celei mai iubite echipe din România au acceptat diminuarea salariilor până în luna septembrie, în contextul crizei provocate de pandemia Coronavirus, care a oprit activitățile...

Dinamo Bucuresti in 2009-10

2009-10. Al doilea titlu pentru clujeni

Dinamo Bucuresti in 2008-09

2008-09. Schimbarea 1

Dinamo Bucuresti in 2007-08

2007-08. Clujenii înaintea bucureștenilor 1

Dinamo Bucuresti in 2006-07

2006-07. Al 18-lea titlu 1




Top News

-Jacques Zoua a plecat de FC Viitorul

-Dinamo Bucuresti in 2014-15

-Dinamo Bucuresti in 2013-14

-FC Argeș a depus dosarul de licențiere pentru Liga 1

-Dinamo Bucuresti in 2012-13

-Dinamo Bucuresti in 2011-12

-COVID-19 le-a diminuat salariile fotbaliştilor




S-au nascut azi

Adriano Grimaldi
Germania
29 ani

Andrei Mutulescu
România
32 ani

Andrius Velička
Lituania
41 ani

Bakary Saré
Coasta de Fildeș
30 ani

Bojan Đorđević
Serbia
36 ani

Boris Keca
Bosnia
42 ani

Cesare Natali
Italia
41 ani

Cristian Onţel
România
22 ani

Cristian Săpunaru
România
36 ani

FC PORTSMOUTH
Anglia
122 ani

Fedor Kudryashov
Rusia
33 ani

Fernando Morientes
Spania
44 ani

George Galamaz
România
39 ani

Isaac Cofie
Ghana
29 ani

Jorge Martínez
Uruguay
37 ani

Joris Mathijsen
Olanda
40 ani

Kisho Yano
Japonia
36 ani

Marius Dulcianu
România
39 ani

Marius Lăcătuș
România
56 ani

Matthias Jaissle
Germania
32 ani

Mitsuo Ogasawara
Japonia
41 ani

Nelson Parraguez
Chile
49 ani

Ondřej Kušnír
Cehia
36 ani

PAÇOS DE FERREIRA
Portugalia
70 ani

Pontus Kåmark
Suedia
51 ani

Ramón Mifflin
Peru
73 ani

Richard Gough
Scoția
58 ani

Romulus Miclea
România
40 ani

Sercan Yıldırım
Turcia
30 ani

Sergei Lepmets
Estonia
33 ani

Simone Inzaghi
Italia
44 ani

Thomas Finney
Anglia
98 ani

Thomas Hitzlsperger
Germania
38 ani

Timo Hildebrand
Germania
41 ani

Uğur Uçar
Turcia
33 ani

Vicente Lezcano
Paraguay
83 ani

Vlada Avramov
Serbia
41 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017