Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 14.03.2020 - 06:00

Dinamo Bucuresti in 1999-2000

Dinamo Bucuresti in 1999-2000

1999-00. Dinamo millenium edition : cupa și campionatul

1

Dinamo

34

27

3

4

93

-

40

84

2

Rapid

34

22

6

6

65

-

38

72

3

Steaua

34

18

3

13

62

-

56

57

4

Ceahlăul

34

17

6

11

56

-

48

57

 

                Ultima ediție de campionat a mileniului a fost câștigată de Dinamo. Acesta a ocupat primul loc din etapa a 3-a până la final. Rapidiștii cu Mircea Lucescu antrenor și Steaua cu Emeric Ienei, schimbat de Victor Pițurcă au terminat la o distanță mare față de Dinamo. În Cupa UEFA alb-roșiii au câștigat la Lisabona, în fața Benficăi, dar au pierdut calificarea la București. Și încă un record doborât : 17 debutanți pentru Dinamo : Alexandru Bălţoi, Cornel Buta, Florin Lucian Cernat, Cristian Constantin, Şerban Cristescu, Claudiu Drăgan, Sorin Adrian Iodi, Adrian Gheorghe Iordache, Valentin Vasile Năstase, Ionel Laurenţiu Opriceană, Răzvan Pădureţu, Tănase Tinel Petre, Mădălin Marius Popa, Gabriel Popescu, Constantin Stan, Marin Vătavu, Cristian Nicolae Vlad. Niciunul nu a jucat 100 meciuri în divizia A pentru Dinamo.  Antrenori: Cornel Dinu, Marin Ion, Florin Cheran

25-07-99       Farul Constanţa               D      2      -     0     Mutu 12, Iftodi 44.                                                          Sorin Corpodean (Alba Iulia)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Năstase, Ciobotariu, Florea, F. Petre (60 Vlădoiu), Hîldan, Lupescu (72 T. Petre), Iftodi, Mihalcea, Mutu (76 Niculae)

 

31-07-99       Gloria Bistriţa                 A      5      -     0     F. Petre 13, Vlădoiu 15, 44, 61, Mutu 41.                       Anton Heleșteanu (Iași)

Dinamo: Preda, Ciobotariu, Năstase, Florea, F. Petre, Hîldan (81 Kiriţă), Lupescu, Iftodi, Mihalcea (68 T. Petre), Vlădoiu (62 Niculae), Mutu

 

04-08-99       CSM Reşiţa                     D      6      -     0     Vlădoiu 20 p, 48 p, Iftodi 27, 54, F. Petre 67, Mutu 80   Sorin Altmayer (Timișoara)

Dinamo: Preda, Ciobotariu, Năstase, Florea (55 T. Petre), F. Petre (75 Kiriţă), Lupescu, Hîldan, Iftodi, Vlădoiu (52 Niculae), Mihalcea, Mutu

 

08-08-99       Extensiv Craiova            A      3      -     0     Mutu 67, Lupescu 73, 84.                                               Constantin Frățilă (Constanța)

Dinamo: Preda, Ciobotariu, Năstase, Florea, T. Petre (62 Dobre), Lupescu, Hîldan, Iftodi, Mihalcea (67 Niculae), Vlădoiu, Mutu (85 Timofte)

 

15-08-99       Universitatea Craiova      D      2      -     1     Mihalcea 77, Niculae 87.                                                 Viorel Anghelinei (Galați)

Dinamo: Preda, Dobre (56 Mihalcea), Ciobotariu, Năstase, Florea, F. Petre, Hîldan, Lupescu, Iftodi, Vlădoiu (69 Niculae), Mutu (87 Kiriţă)

 

22-08-99       Petrolul Ploieşti               A      4      -     1     Vlădoiu 32, 47, 51, Niculae 89.                                       Sorin Corpodean (Alba Iulia)

Dinamo: Preda, Ciobotariu, Năstase, Florea, F. Petre, Hîldan, Lupescu (63 Kiriţă), Iftodi, Mihalcea (78 Mihali), Vlădoiu (69 Niculae), Mutu

 

29-08-99       Astra Ploieşti                  D      2      -     1     Niculae 15, Vlădoiu 60.                                                   Marian Salomir (Cluj)

Dinamo: Preda, T. Petre, Mihali, Ciobotariu, Florea, Hîldan, Lupescu, Mutu, Mihalcea (77 Kiriţă), Vlădoiu (89 Timofte), Niculae

 

11-09-99       Rocar Bucureşti              A      3      -     0     Vlădoiu 47 p, Niculae 89, Şerban 90 ag.                          Adrian Stoica (București)

Dinamo: Preda, T. Petre (71 Dobre), Ciobotariu, Năstase, Florea, Kiriţă, Lupescu, Iftodi, Mihalcea (57 Niculae), Vlădoiu, Mutu (82 Timofte)

 

03-11-99       FCM Bacău                     D      3      -     0     Mutu 21, Mihalcea 48, Niculae 54.                                  Sorin Corpodean (Alba Iulia)

Dinamo: Preda, T. Petre, Năstase, Mihali, F. Petre, Mihalcea, Lupescu (67 Kiriţă), Hîldan, Mutu (78 Aldea), Iftodi (84 Timofte), Niculae

 

25-09-99       FC Braşov                       A      3      -     1     Mutu 20, Vlădoiu 48, 82.                                                Sorin Burloiu (Galați)

Dinamo: Preda, F. Petre, Ciobotariu, Năstase, Florea, Lupescu (46 Kiriţă), Hîldan, Iftodi, Mutu, Vlădoiu, Mihalcea (46 Niculae, 71 Dobre)

 

03-10-99       Ceahlăul Piatra Neamţ     D      2      -     2     Mutu 3, 42.                                                                     Sorin Altmayer (Timișoara)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Năstase, Mihali, Florea, F. Petre (89 Coporan), Hîldan, Lupescu, Iftodi (88 Timofte), Vlădoiu (77 Niculae), Mutu

 

17-10-99       Rapid Bucureşti              A      2      -     1     Mihali 25, Mutu 37.                                                        Sorin Corpodean (Alba Iulia)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Năstase, Mihali, Florea, Hîldan, F. Petre (75 Mihalcea), Lupescu, Mutu, Iftodi (89 Timofte), Vlădoiu (36 Niculae)

 

24-10-99       Steaua Bucureşti             D      1      -     1     Mutu 8.                                                                           Viorel Anghelinei (Galați)

Steaua: Nae, Reghecampf, Miu, Baciu, Duro, Bordeanu, Dănciulescu (89 Ogăraru), Lincar, Roşu, Ciocoiu (79 Luţu), Ilie (63 Luca). Roșu a fost eliminat (76) și a marcat îm min.60

Dinamo: Preda, Kiriţă, Năstase, Mihali, Florea, Mihalcea (79 Coporan), Lupescu, Hîldan, F. Petre (46 T. Petre), Mutu, Niculae (87 Aldea).

 

27-10-99       FC Naţional Bucureşti     D      3      -     1     Mihalcea 1, 36, Lupescu 20.                                           Marian Salomir (Cluj)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Năstase, Mihali, Florea (74 T. Petre), Mihalcea (81 Coporan), Hîldan, Lupescu, Iftodi, Niculae, Mutu (86 Aldea)

 

30-10-99       FC Argeş Piteşti              A      4      -     0     Mutu 13 p, 36 p, 89, Mihalcea 77.                                  Sorin Vădana (Cluj)

Dinamo: Preda, Năstase, Mihali, Florea (46 T. Petre), F. Petre, Kiriţă (68 Coporan), Mutu, Hîldan, Iftodi, Mihalcea (74 Aldea), Niculae

 

07-11-99       FC Oneşti                        D      4      -     2     Mihalcea 4, Mutu 10, 36 , F. Petre 86.                             Iosif Biro (Mediaș)

Dinamo: Preda, T. Petre, Năstase (86 Kiriţă), Mihali, F. Petre, Mihalcea (78 Coporan), Lupescu, Hîldan, Iftodi, Mutu, Niculae (58 Vlădoiu)

 

14-11-99       Oţelul Galaţi                    A      3      -     2     Mihalcea 27, Mihali 44, Mutu 54.                                   Marian Dorobanțu (Rm Sărat)

Dinamo: Preda, T. Petre, Kiriţă, Mihali, F. Petre, Lupescu, Hîldan, Iftodi, Mihalcea (82 Coporan), Niculae (89 Aldea), Mutu

 

20-11-99       Farul Constanţa               A      4      -     0     Mutu 29 p, 68 p, Lupescu 66, Mihalcea 83.                    Sorin Burloiu (Galați)

Dinamo: Fouhami, T. Petre, Năstase, Mihali (73 Kiriţă), F. Petre, Mihalcea, Hîldan, Lupescu (84 Aldea), Iftodi, Niculae, Mutu (68 Coporan)

 

27-11-99       Gloria Bistriţa                 D      0      -     1                                                                                             Sorin Altmayer (Timișoara)

Dinamo: Preda, T. Petre, Mihali, Năstase, F. Petre, Coporan, Hîldan, Kiriţă, Iftodi, Mihalcea, Niculae

 

04-12-99       CSM Reşiţa                     A      2      -     1     Niculae 56, Mihalcea 67.                                                 Viorel Anghelinei (Galați)

Dinamo: Fouhami, T. Petre, Năstase, Kiriţă, F. Petre, Coporan (87 Aldea), Lupescu, Hîldan, Iftodi, Niculae, Mihalcea

 

04-03-2000   Extensiv Craiova            D      1      -     0     Lupescu 46 p.                                                                 Marian Salomir (Cluj)

Dinamo: Preda, Buta (88 Kiriţă), Mihali, Năstase, Florea, Popescu (46 Vlad), Lupescu, Hîldan, Iftodi, Mihalcea, Drăgan (71 Bălţoi)

 

12-03-2000   Universitatea Craiova      A      5      -     2     Drăgan 29, 50, F. Petre 39, 61, Mihalcea 70.                   Marcel Lică (Constanța)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Năstase, Mihali (74 Popescu), Florea, F. Petre (64 Cernat), Lupescu, Hîldan, Iftodi, Drăgan (66 Vlad), Mihalcea

 

18-03-2000   Petrolul Ploieşti              









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei

Dinamo Bucuresti in 2009-10

2009-10. Al doilea titlu pentru clujeni

Dinamo Bucuresti in 2008-09

2008-09. Schimbarea 1

Dinamo Bucuresti in 2007-08

2007-08. Clujenii înaintea bucureștenilor 1

Dinamo Bucuresti in 2006-07

2006-07. Al 18-lea titlu 1

Dinamo Bucuresti in 2005-06

2005-06. Bucureștiul la putere 1.

Dinamo Bucuresti in 2004-05

2004-05. Cupa și locul 2




Top News

-Jacques Zoua a plecat de la FC Viitorul

-Dinamo Bucuresti in 2014-15

-Dinamo Bucuresti in 2013-14

-FC Argeș a depus dosarul de licențiere pentru Liga 1

-Dinamo Bucuresti in 2012-13

-Dinamo Bucuresti in 2011-12

-COVID-19 le-a diminuat salariile fotbaliştilor




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Popa II
România
30 ani

Aleš Čeh
Slovenia
52 ani

Alfred Eisenbeisser
România
112 ani

Bernard Lama
Franța
57 ani

Bodo Illgner
Germania
53 ani

Branimir Subašić
Azerbaidjan
38 ani

Cătălin Ivașcă
România
40 ani

Christian Fuchs
Austria
34 ani

Christophe Ohrel
Elveția
52 ani

Dragan Bogavac
Muntenegru
40 ani

É l t o n
Brazilia
34 ani

F. Vandendriessche
Belgia
49 ani

Fabio Zamblera
Italia
30 ani

Ferenc Szojka
Ungaria
89 ani

Florin Dumitru
România
35 ani

Franck Ribéry
Franța
37 ani

Franco Di Santo
Argentina
31 ani

Ionuț Popa
România
67 ani

Jan Rosenthal
Germania
34 ani

João Paulo Dantas
Brazilia
32 ani

Luigi De Agostini
Italia
59 ani

Marco Delvecchio
Italia
47 ani

Martín Cáceres
Uruguay
33 ani

Michael Tonge
Anglia
37 ani

Mihai Panc
România
39 ani

Milan Bortel
Slovacia
33 ani

Mircea Dridea
România
83 ani

Mohamed Talibé Diaby
Maroc
36 ani

Pavel Yakovlev
Rusia
29 ani

Pietro Anastasi
Italia
72 ani

Rhys Taylor
Țara Galilor
30 ani

Scott Robertson
Scoţia
35 ani

Stijn Stijnen
Belgia
39 ani

Tihamér Török
România
44 ani

Tony Jantschke
Germania
30 ani

Vlad Achim
România
31 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017