Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 14.03.2020 - 09:00

Dinamo Bucuresti in 2000-2001

Dinamo Bucuresti in 2000-01

2000-01. Un pas înapoi

1

Steaua

30

17

9

4

56

-

32

60

2

Dinamo

30

15

6

9

56

-

44

51

 

Anul 2000 marchează scăderea numărului de echipe în divizia A, la 16, după 27 de ani în care 18 echipe au luptat pentru titlu. Pretențiile dinamoviștilor la titlu au fost năruite de o remiză acasă cu Rapidul și o înfrângere la scor în fața rivalei Steaua, care va lua încă un titlu. În Cupa Campionilor Europeni, Dinamo a fost eliminată de campioana Poloniei care avea foarte puține participări europene. Ca o consolare, Dinamo a cucerit încă odată Cupa României, în care a întâlnit două echipe din Craiova și trei din București. Finalista, Rocar, era patronată de Gheorghe Nețoiu, om care a făcut parte și din acționariatul clubului Dinamo (2005-06). Au debutat la câini: Valeriu Andronic, Iulian Arhire, Ionuţ Badea, Mugur Cristian Bolohan, Adrian Cosmin Ichim, Alin Sorin Ilin, Vlad Munteanu, Răzvan Olteanu, Mihai Bogdan Onuţ, Szabolcs Mihai Perenyi, Srdjan Vasiljević, Ion Voicu, Ianis Alin Zicu. Vlad Munteanu și Ianis Zicu au depășit cota 95. Antrenori: Cornel Dinu, Cornel Ţălnar, Gheorghe Niţu

05-08-2000   FC Naţional Bucureşti   D      3      -     1     Drăgan 7, Lupu 47p, Potocianu 84 ag           Viorel Anghelinei (Galați)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Năstase, Mihali, Bolohan, Hîldan (67 Onuţ), Lupu, Tameş (84 Cernat), F. Petre, Mihalcea, Drăgan (71 Mara)

 

13-08-2000   Rapid Bucureşti            A      0      -     0                                                                          Marcel Lică (Constanța)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Mihali, Năstase, Bolohan, Tameş, Lupu (76 Tene), Hîldan, F. Petre, Mihalcea (88 Cernat), Niculae (87 Drăgan). Preda a fost eliminat (76) și a ieșit împreună cu Lupu, în poartă a intrat Tene

 

19-08-2000   Steaua Bucureşti           D      1      -     4     Kiriţă 73                                                        Tiberiu Lajos (Timișoara)

Dinamo: Tene, Kiriţă, Mihali, Năstase, Bolohan (77 Voicu), Tameş, Hîldan (46 Lupu), F. Petre, Florea (46 Cernat), Mihalcea, Niculae

Steaua: Tudor, Dumitru, Baciu, Belodedici, Bordeanu, Paraschiv (62 Carabaş), N’Gassam, Trică (82 Rădoi), Stoica, Vlădoiu, Ciocoiu (59 Dănciulescu). Baciu a fost eliminat (85). Au marcat Vlădoiu (15, 87, 89), Dănciulescu (71)

 

27-08-2000   Oţelul Galaţi                  A      1      -     2     Mihali 29                                                      Marian Dorobanțu (Rm. Sărat)

Dinamo: Preda, Bolohan (32 Drăgan), Iodi (47 Năstase), Mihali, Florea, Kiriţă, Tameş, Lupu, Cernat, Mihalcea (75 Mara), Niculae

 

13-09-2000   Gaz metan Mediaş        D      2      -     0     Niculae 12, Cernat 65                                    Sorin Corpodean (Ocna Mureș)

Dinamo: Preda, Bolohan, Năstase, Mihali, Florea, F. Petre (83 Drăgan), Hîldan, Kiriţă, Cernat (70 Onuţ), Niculae, Răducioiu (65 Tameş). Mihali a fost eliminat (22)

 

17-09-2000   FC Argeş Piteşti            A      2      -     1     Drăgan 7, Florea 48                                       Viorel Anghelinei (Galați)

Dinamo: Preda, Bolohan, Kiriţă, Năstase, Florea, Tameş, Hîldan, Răducioiu (74 Munteanu), Cernat (89 Iodi), Niculae, Drăgan (71 Onuţ)

 

24-09-2000   FCM Bacău                   D      1      -     1     Cernat 15                                                      Aurelian Simion (Pitești)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Mihali, Năstase, Florea, Hîldan, Cernat, Tameş, Mihalcea (69 Drăgan), Niculae, Răducioiu (60 Bolohan 82 Onuţ). Năstase a fost eliminat (80)

 

01-10-2000   Petrolul Ploieşti             A      2      -     3     Răducioiu 12, Mihali 43                                Robert Ghioane (Bacău)

Dinamo: Preda (57 Tene), Kiriţă (79 Bolohan), Mihali, Onuţ, Florea, Hîldan, Cernat, Tameş, Drăgan, Niculae (57 Mihalcea), Răducioiu

 

Cătălin George Hîldan. Fotbalul își are și tragediile sale. Nu mă refer la meciurile pierdute, penaltyurile ratate care duc la pierderea unui trofeu, accidente oribile, ci la decesul unor jucători pe teren. Hîldan s-a născut la 3.02.1976 la Brănești (Ilfov). A început să joace de la vârsta de 10 ani la Dinamo. A cîștigat titluri naționale la pitici, cadeți, juniori. A debutat în divizia A la 2.10.1994 în meciul Steaua – Dinamo (2-0). A plecat să joace pentru Oțelul Târgoviște (1994-95), echipă cu care a promovat în divizia B (1995) și a contribuit la promovarea în divizia A (1995-96). S-a întors la Dinamo în pauza de iarnă din 1996 și a debutat în echipa națională (3.03.1999, cu Estonia). A câștigat titlul de campion și finala cupei în anul 2000. În divizia A a jucat 138 meciuri în care a marcat 6 goluri, ultimul meci la 1.10.2000 Dinamo – Petrolul 2-3. A jucat 7 meciuri în cupele europene, 20 meciuri cu 2 goluri în Cupa României.

Minutul 74 al partidei i-a fost fatal. Scorul era 5-0 în favoarea oaspeţilor, care recuperează o minge şi se lansează în atac. Hîldan pleacă cu mingea din propriul careu de 16 metri, dar nu apucă să facă decât câţiva paşi. Cade în genunchi, pune mâna la faţă, "care începuse să i se învineţească" după cum declara Vali Năstase. Cu câteva secunde înainte, se dusese la Onuţ, caruia îi zisese: "Bogdane, am ameţeli, sunt moale, mi-e foarte rău". După câteva minute inima lui a refuzat să mai bată. (reportaj Pro Sport)

 

15-10-2000   Ceahlăul Piatra Neamţ   D      3      -     3     Niculae 24, Bolohan 34, Mihali 79                Constantin Frățilă (Constanța)

Dinamo: Tene, Bolohan, Onuţ, Mihali, Năstase, Florea, Cernat (67 Munteanu), Kiriţă, Tameş (89 Iodi), Mihalcea (88 Drăgan), Niculae

 

22-10-2000   Rocar Bucureşti            D      3      -     1     Bolohan 15, Niculae 64,87                            Iosif Biro (Mediaș)

Dinamo: Tene (64 Preda), Onuţ, Năstase, Iodi, Bolohan, Tameş (89 Drăgan), Kiriţă, Cernat (76 Vlad), Florea, Mihalcea, Niculae

 

29-10-2000   FC Braşov                     A      2      -     0     Onuţ 28, Niculae 82                                      Cristian Balaj (Baia Mare)

Dinamo: Preda, Onuţ, Mihali, Năstase, Vlad (69 T. Petre), Kiriţă, Tameş (85 Munteanu), Cernat (77 Iodi), Florea, Mihalcea, Niculae

 

04-11-2000   Gloria Bistriţa               D      1      -     3     Mihalcea 16                                                  Marian Dorobanțu (Rm. Sărat)

Dinamo: Preda, T. Petre, Onuţ, Mihali,3,Iodi,51,Florea, Bolohan, Cernat (53 Munteanu), Tameş, Mihalcea (69 Drăgan), Niculae (79 Răducioiu). Mihali (3) și Iodi (51) au fost eliminați

 

11-11-2000   Foresta Suceava            A      4      -     5     T.Petre 11, Mihalcea 28, Tameş 43, Niculae 47              Marian Salomir (Cluj)

Dinamo: Preda, Onuţ, Mihali (64 Cernat), Năstase, T. Petre, Bolohan, Lupescu, Tameş, Munteanu, Mihalcea (80 Drăgan), Niculae (49 Răducioiu)

 

19-11-2000   Universitatea Craiova    D      3      -     1     Niculae 41, Onuţ 75, Drăgan 88                    Tiberiu Lajos (Timișoara)

Dinamo: Prunea, Onuţ, Mihali, Năstase (89 Iodi), T. Petre, Lupescu, Tameş, Cernat (52 Răducioiu), Bolohan, Mihalcea (61 Drăgan), Niculae

 

24-11-2000   Astra Ploieşti                A      3      -     2     Mihalcea 39, Niculae 49,60                           Sorin Corpodean (Ocna Mureș)

Dinamo: Prunea, Onuţ, Mihali, Năstase, T. Petre (89 Cernat), Kiriţă, Lupescu, Tameş, Bolohan, Mihalcea (69 Răducioiu), Niculae (81 Drăgan)

 

10-03-2001   FC Naţional Bucureşti   A      1      -     0     Niculae 80                                                     Marian Salomir (Cluj)

Dinamo: Prunea, Kiriţă, Mihali, Năstase, Bolohan, Badea, Lupescu, Tameş (81 T. Petre), Florea, Mihalcea (73 Drăgan), Niculae (89 Arhire)

 

18-03-2001   Rapid Bucureşti            D      2      -     2     Tâlvan 34, Niculae 77 p                                Sorin Corpodean (Ocna Mureș)

Dinamo: Prunea, T. Petre, Kiriţă, Lupescu, Năstase, Tâlvan, Bolohan (77 Onuţ), Badea, Tameş (89 Munteanu), Niculae, Drăgan (74 Mihalcea)

 

01-04-2001   Steaua Bucureşti           A      1      -     0     Belodedici 81 ag                                            Marian Salomir (Cluj)

Dinamo: Prunea, Kiriţă, Lupescu, Năstase, T. Petre (73 Tâlvan), Badea, Bolohan, Tameş, Florea, Mihalcea (89 Drăgan), Niculae

Steaua: Tudor, Dumitru, Rădoi, Belodedici, Mitriţă, Paraschiv (88 Ciocoiu), Stoica, Trică, Liţă (65 Lincar), Niculescu, Răducanu (73 Dănciulescu)

 

08-04-2001   Oţelul Galaţi                  D      0      -     0                                                                          Tiberiu Lajos (Timișoara)

Dinamo: Prunea, Kiriţă, Lupescu, Năstase, T. Petre (72 Arhire), Bolohan, Badea (89 Munteanu), Tameş, Tâlvan, Mihalcea, Drăgan

 

14-04-2001   Gaz metan Mediaş        A      4      -     2     Niculae 25,41,66, Tameş 36                         Augustus Constantin (Rm. Vâlcea)

Dinamo: Prunea, Onuţ (79 Munteanu), Lupescu, Năstase, Bolohan (65 T. Petre), Kiriţă, Tameş, Tâlvan, Drăgan (85 Zicu), Mihalcea, Niculae

 

21-04-2001   FC Argeş Piteşti            D      0      -     1                                                                          Cristian Balaj (Baia Mare)

Dinamo: Prunea, Kiriţă, Lupescu, Năstase, T. Petre, Badea (75 Andronic), Tameş, Bolohan, Mihalcea, Niculae, Drăgan (80 Munteanu). Năstase a fost eliminat (85)

 

28-04-2001   FCM Bacău                   A      2      -     0     Kiriţă 3, Niculae 16                                       Iosif Biro (Mediaș)

Dinamo: Prunea, Kiriţă, Lupescu, Mihali, Bolohan (89 Opriceană), Badea, Tameş (87 Onuţ), Tâlvan, Mihalcea, Niculae, Drăgan (68 Munteanu)

 

02-05-2001   Petrolul Ploieşti             D      1      -     3     Niculae 32                                                     Marian Dorobanțu (Rm. Sărat)

Dinamo: Prunea, Kiriţă, Lupescu, Năstase (80 Mihali), T. Petre (49 Onuţ), Badea (66 Opriceană), Tameş, Tâlvan, Mihalcea, Niculae, Drăgan

 

05-05-2001   Ceahlăul Piatra Neamţ   A      2      -     2     Niculae 1p, Onuţ 78                                      Marian Salomir (Cluj)

Dinamo: Prunea, Onuţ, Lupescu, Mihali, T. Petre, Bolohan, Badea (68 Andronic), Munteanu (55 Drăgan), Tâlvan, Mihalcea (78 Zicu), Niculae

 

12-05-2001   Rocar Bucureşti            A      2      -     0     Mihalcea 19, Tâlvan 90                                 Marian Dorobanțu (Rm. Sărat)

Dinamo: Prunea, T. Petre, Kiriţă, Năstase, Onuţ, Florea (46 Badea), Bolohan, Lupescu, Tâlvan, Niculae, Mihalcea (89 Drăgan). Kiriţă a fost eliminat (59)

 

16-05-2001   FC Braşov                     D      0









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Toma ZAMFIR

Siteul nostru s-a îmbogățit cu o nouă pagină, a jucătorului Toma Zamfir. Născut în Popești-Leordeni, și-a început activitatea la Viscoza, în...

Golgeterul echipei Dinamo vs golgheterul țării

Golgheterii fiecărui sezon la Dinamo vs golgheterul țării

Antrenorii echipei Dinamo

Antrenorii lui Dinamo: numele antrenorului / sezonul / locul pe care a lăsat echipa / meciuri jucate / victorii / egale / înfrângeri / goluri marcate / primite 

Dinamo Bucureşti în sezonul 2018-19. Cea mai slabă evoluție din istorie

Nimic nu a mers bine pentru Dinamo în acest an. Antrenorul Florin Bratu, care ocupase locul 1 în play-out anul anterior a fost schimbat când echipa se afla pe locul 10.

Dinamo Bucuresti in 2017-18

2017-18. Locul 1 în play-out Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2016-17

2016-17. Medalii de bronz Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei



Top News

-Spania - La Liga - Etapa 36

-Anglia - Premier League - Etapa 35

-Italia - Serie A - Etapa 32

-Liga 1 - Etapa 7 play-off & Etapa 9 play-out: Rezultate şi marcatori

-Oficialii FC Argeş vor ca promovarea să se joace doar pe teren şi nu în culise: Vrem arbitraje corecte şi echidistanţă în programarea meciurilor!

-Spania - La Liga - Etapa 35

-Anglia - Premier League - Etapa 34




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexander Frei
Elveția
41 ani

Alou Diarra
Franța
39 ani

Andrei Bălan
România
32 ani

Burak Yılmaz
Turcia
35 ani

Constantin Pană
România
53 ani

Cristian Cigan
România
33 ani

Cristian Dănălache
România
38 ani

Cristian Danci
România
32 ani

Danilo
Brazilia
29 ani

Dominik Beršnjak
Slovenia
39 ani

Édgar Barreto
Paraguay
36 ani

Emmanuel Kundé
Camerun
64 ani

Gheorghe Georgescu
România
109 ani

GLASGOW RANGERS
Scoția
147 ani

Graziano Pellè
Italia
35 ani

Juanfran García
Spania
44 ani

Mădălin Popa
România
38 ani

Marco Di Vaio
Italia
44 ani

Mario Kempes
Argentina
66 ani

Marius Păcurar
România
46 ani

Marius Stankevičus
Lituania
39 ani

Mihail Majearu
România
60 ani

Octavian Grigore
România
56 ani

Petar Mihtarski
Bulgaria
54 ani

Răzvan Tincu
România
33 ani

Sorin Bobariu
România
44 ani

Tiberiu Bier
România
33 ani

VERAYA STARA ZAGORA
Bulgaria
19 ani

Zhivko Milanov
Bulgaria
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. Chindia Târgoviște 25
11. FC Hermannstadt 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
10.07.2020 FC Botoșani Astra Giurgiu C
12.07.2020 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
13.07.2020 CFR 1907 Cluj Gaz Metan Mediaș C


1. Universitatea Craiova 41
2. CFR 1907 Cluj 40
3. Astra Giurgiu 30
4. FC Botoșani 29
5. Fotbal Club FCSB 28
6. Gaz Metan Mediaș 25
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
11.07.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
11.07.2020 FC Hermannstadt FC Voluntari C
12.07.2020 Dinamo București CSM Politehnica Iaşi C
13.07.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe Chindia Târgoviște C


1. FC Viitorul 38
2. FC Voluntari 28
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 27
4. FC Hermannstadt 27
5. Academica Clinceni 26
6. CSM Politehnica Iaşi 22
7. Dinamo București 21
8. Chindia Târgoviște 17
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017