Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 17.03.2020 - 18:11

Dinamo Bucuresti in 2002-03

Dinamo Bucuresti in 2002-03

2002-03. Cupa României

1.

Rapid

30

20

3

7

59

-

25

63

2.

Steaua

30

16

8

6

42

-

27

56

6.

Dinamo

30

13

6

11

49

-

46

44

 

                   Dacă în campionat Dinamo nu a reușit să fie în lupta pentru titlu, schimbând antrenorul de mai multe ori, cu Andonie pe bancă Dinamo a reușit să câștige încă odată Cupa României. Debutanții: Dan Alexa, Angelo Dumitru Alistar, Cosmin Bărcăuan, Ovidiu Nicuşor Burcă, Hristu Chiacu, Ciprian Danciu, Pape Seydou Diop, Viorel Domocoş, Alexandru Ionuţ Dragomir, Dănuţ Cornel Frăsineanu, Ştefan Costel Grigorie, Nicolae Mitea, Gheorghe Popescu, Marius Nicolae Semeniuc, Flavius Vladimir Stoican, Gabriel Sebastian Tamaş. Antrenori: Cornel Țălnar, Ion Moldovan (până la 1.09.2002), Florin Marin (până la 6.10.2002), Cornel Dinu (până la 16.03.2003), Ioan Andonie (până la final).


17-08-2002      Ceahlăul Piatra Neamţ            A      5      -     0     Niculescu 16,37,40, Dănciulescu 65,84                 Anton Heleșteanu (Iași)

Dinamo: C. Munteanu, Kiriţă, Popescu, Burcă (57 Pârvu), Bolohan, Petre, Alexa (79 Tamaş), V. Munteanu (71 Grigorie), Tâlvan, Dănciulescu, Niculescu

 

22-08-2002      Astra Ploieşti                          D      2      -     4     Niculescu 73 p,83                                                  Cristian Balaj (Baia Mare)

Dinamo: C. Munteanu, Kiriţă, Popescu, Burcă (61 Grigorie), Bolohan (61 Stoican), Petre, Alexa, V. Munteanu (56 Frăsineanu), Tâlvan, Niculescu, Dănciulescu. Alexa (51) și Tâlvan (87) au fost eliminați

 

31-08-2002      FCM Bacău                            A      1      -     1     Dănciulescu 44                                                      Augustus Constantin (Rm Vâlcea)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Popescu, Onuţ, Bolohan, Stoican (58 Tameş), Frăsineanu, Grigorie, Petre, Dănciulescu, Bărcăuan (73 V. Munteanu)

 

15-09-2002      Steaua Bucureşti                     D      1      -     1     V.Munteanu 73                                                      Marian Salomir (Cluj)

Steaua: Tudor, Ogăraru, Miu, Rădoi, Bordeanu, Dumitru (89 Trică), Aliuţă (70 Liţă), N’Gassam, Boştină, Neaga (64 Răducanu), Oprița. A marcat Miu 52

Dinamo: C. Munteanu, Kiriţă, Popescu, Onuţ, Bolohan, Alexa, Pârvu, Frăsineanu, Petre (68 Bărcăuan), Grigorie (46 V. Munteanu), Dănciulescu (87 Tameş).

 

21-09-2002      FC Argeş Piteşti                      A      3      -     0     Bărcăuan 4, Dănciulescu 11,59                              Robert Dumitru (Brașov)

Dinamo: C. Munteanu, Kiriţă (84 Onuţ), Popescu, Burcă, Stoican (70 Petre), Alexa, Danciu, Grigorie, V. Munteanu, Dănciulescu (62 Drăgan), Bărcăuan

 

28-09-2002      Rapid Bucureşti                      D      1      -     3     Bărcăuan 48                                                           Alexandru Tudor (București)

Dinamo: C. Munteanu, Kiriţă, Popescu, Burcă, Stoican, Pârvu, Alexa, V. Munteanu, Grigorie (71 Drăgan), Bărcăuan (75 Petre), Dănciulescu (46 Onuţ). Stoican a fost eliminat (42)

Rapid: Dolha, Iencsi, Maftei, Şoavă, Măldărăşanu, Sabău, Godfroid (67 Niţă), Raţ (56 Voicu), Bădoi (60 Ilyeş), Bratu, Niculae. Au marcat: Iencsi (64 p), Niță (69), Niculae (86)

 

05-10-2002      Gloria Bistriţa                         A      0      -     2                                                                                   Iosif Biro (Mediaş)

Dinamo: C. Munteanu, Bolohan, Burcă, Popescu, Tâlvan, Tameş, Frăsineanu (75 Marica), V. Munteanu, Grigorie (46 Petre), Dănciulescu, Bărcăuan (46 Drăgan)

 

20-10-2002      FC Naţional Bucureşti            D      2      -     0     V.Munteanu 33, Tamaş 64                                    Ionică Serea (Focșani)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Tamaş, Onuţ, Stoican, Bolohan (23 Petre), Alexa, Tâlvan, V. Munteanu (72 Tameş), Dănciulescu, Drăgan (79 Marica)

 

26-10-2002      UTA                                       A      5      -     0     Petre 21, Bărcăuan 58, Dănciulescu 74 p,82,89 p  Sorin Burloiu (Galați)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Onuţ, Tamaş, Petre (68 Grigorie), Stoican, Alexa (62 Pârvu), Frăsineanu, Tâlvan (60 Tameş), Dănciulescu, Bărcăuan

 

03-11-2002      Farul Constanţa                      D      1      -     0     Dănciulescu 17                                                      Iosif Biro (Mediaş)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Onuţ, Tamaş, Stoican, Grigorie (71 Petre), Alexa, V. Munteanu (52 Danciu), Tâlvan, Dănciulescu (82 Semeghin), Bărcăuan

 

10-11-2002      Sportul Studenţesc                 A      3      -     1     Grigorie 19, Dănciulescu 53, Bărcăuan 65             Alexandru Deaconu (București)

Dinamo: Preda, Burcă, Danciu, Onuţ, Stoican, Petre (84 Tameş), Alexa (53 Pârvu), Grigorie (62 Alistar), Tâlvan, Dănciulescu, Bărcăuan. Burcă a fost eliminat (74)

 

16-11-2002      Oţelul Galaţi                           D      0      -     2                                                                                   Augustus Constantin (Rm Vâlcea)

Dinamo: Preda, Kiriţă, Popescu, Tamaş (46 Onuţ), Stoican, Alexa (75 Danciu), Grigorie, V. Munteanu (55 Petre), Tâlvan, Dănciulescu, Bărcăuan

 

24-11-2002      FC Braşov                              A      1      -     0     Balint 52 ag                                                            Sorin Altmayer (Timișoara)

Dinamo: C. Munteanu, Kiriţă, Onuţ, Tamaş, Stoican (87 Mitea), Petre, Alexa (46 Tameş), V. Munteanu (67 Pârvu), Tâlvan, Dănciulescu, Bărcăuan

 

30-11-2002      Politehnica AEK Timişoara    D      3      -     2     Kiriţă 53, Bărcăuan 65, Tamaş 90+2                      Sorin Burloiu (Galați)

Dinamo: C. Munteanu, Kiriţă, Onuţ, Tamaş, Stoican, Pârvu, Tameş (89 Mitea), V. Munteanu (83 Petre), Frăsineanu, Bărcăuan, Dănciulescu (62 Grigorie)

 

08-12-2002      Universitatea Craiova             A      1      -     0     Bărcăuan 51                                                           Anton Heleșteanu (Iași)

Dinamo: C. Munteanu (73 Preda), Pârvu, Burcă, Tamaş, Stoican (85 Petre), Tameş, Alexa, Frăsineanu, Tâlvan, Dănciulescu (89 Mitea), Bărcăuan

 

19-03-2003      Ceahlăul Piatra Neamţ            D      2      -     3     Bărcăuan 11,27                                                      Sorin Corpodean (Alba Iulia)

Dinamo: C. Munteanu, Pârvu, Kiriţă, Tamaş, Stoican, Pape Diop (54 Frăsineanu), Alexa (86 Grigorie), Tameş, Petre, Marica (76 Dănciulescu), Bărcăuan

 

08-03-2003      Astra Ploieşti                          A      0      -     3                                                                                   Sorin Altmayer (Timișoara)

Dinamo: C. Munteanu, Burcă, Kiriţă, Tamaş, Stoican (46 Grigorie), Petre, Alexa, Tameş (61 V. Munteanu), Frăsineanu, Bărcăuan, Drăgan (46 Marica)

 

15-03-2003      FCM Bacău                            D      1      -     3     Bărcăuan 75                                                           Viorel Anghelinei (Galaţi)

Dinamo: C. Munteanu, Kiriţă, Onuţ, Tamaş, Petre, Pârvu, Alexa (65 Stoican), Tameş, V. Munteanu (54 Frăsineanu), Bărcăuan, Marica (80 Drăgan)

 

23-03-2003      Steaua Bucureşti                     A      2      -     4                                                                                   Marian Salomir (Cluj)

Dinamo: C. Munteanu, Kiriţă, Burcă, Tamaş, Stoican, Grigorie (66 Tameş), Alexa, V. Munteanu (56 Domocoș), Frăsineanu, Bărcăuan, Dănciulescu (69 Drăgan). Frăsineanu (70) și Alexa (79) au fost eliminați.

Steaua: Tudor, Dumitru (71 Ogăraru), Răchită, Rădoi, Stoica, Trică, Paraschiv, Aliuţă (77 N’Gassam), Boştină, Oprița (87 Orac), Răducanu. Au marcat: Răducanu 5, 90+3, Boştină 45, Aliuţă 55

 

05-04-2003      FC Argeş Piteşti                      D      0      -     2                                                                                   Augustus Constantin (Rm Vâlcea)

Dinamo: C. Munteanu, Burcă (37 Pârvu), Vătavu, Onuţ, Stoican (27 V. Munteanu), Petre, Alexa, Grigorie, Frăsineanu, Bărcăuan, Dănciulescu (72 Domocoș). Frăsineanu a fost eliminat (65)

 

13-04-2003      Rapid Bucureşti                      A      0      -     2                                                                                   Cristian Balaj (Baia Mare)

Dinamo: C. Munteanu, Kiriţă, Vătavu, Onuţ, Stoican, Grigorie (63 Mitea), Pârvu, Tameş, Petre, Bărcăuan (84 Tamaş), Marica (54 Dănciulescu)

Rapid: Dolha, Iencsi, Maftei, Şoavă, Ilyeş (84 Constantin), Sabău (66 Voicu), Bisconti, Raţ, Bădoi (76 Niculae), Godfroid, Bratu

 

16-04-2003      Gloria Bistriţa                         D      0      -     1                                                                                   Tiberiu Lajos (Timișoara)

Dinamo: Tudor , Kiriţă, Onuţ, Tamaş, Stoican (70 Tameş), Grigorie, Alexa, Frăsineanu, V. Munteanu (46 Petre), Dănciulescu, Mitea (58 Drăgan)

 

19-04-2003      FC Naţional Bucureşti            A      1      -     1     Bărcăuan 76                                                           Alexandru Deaconu (București)

Dinamo: C. Munteanu, Pârvu (46 Pape Diop), Vătavu, Tamaş, Petre, Grigorie (46 Bărcăuan), Alexa, V. Munteanu (62 Marica), Frăsineanu, Drăgan, Dănciulescu. Dănciulescu a fost eliminat (51)

 









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei

Dinamo Bucuresti in 2009-10

2009-10. Al doilea titlu pentru clujeni

Dinamo Bucuresti in 2008-09

2008-09. Schimbarea 1

Dinamo Bucuresti in 2007-08

2007-08. Clujenii înaintea bucureștenilor 1

Dinamo Bucuresti in 2006-07

2006-07. Al 18-lea titlu 1

Dinamo Bucuresti in 2005-06

2005-06. Bucureștiul la putere 1.

Dinamo Bucuresti in 2004-05

2004-05. Cupa și locul 2




Top News

-Jacques Zoua a plecat de la FC Viitorul

-Dinamo Bucuresti in 2014-15

-Dinamo Bucuresti in 2013-14

-FC Argeș a depus dosarul de licențiere pentru Liga 1

-Dinamo Bucuresti in 2012-13

-Dinamo Bucuresti in 2011-12

-COVID-19 le-a diminuat salariile fotbaliştilor




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adalbert Püllöck
România
113 ani

Bryce Moon
Africa de Sud
34 ani

Cédric Guiro
Belgia
30 ani

Cezar Lungu
România
32 ani

Christian Tiboni
Italia
32 ani

Daniel Orac
România
35 ani

Eduard Dubinski
URSS
85 ani

Fabrice Muamba
Anglia
32 ani

Frederico Rosa
Portugalia
63 ani

Hérculez Gómez
Mexic
38 ani

Igor Chugainov
Rusia
50 ani

Igor Semshov
Rusia
42 ani

Ivan Pešić
Croaţia
28 ani

Javier Velayos
Spania
33 ani

Jeffrey Ket
Olanda
27 ani

Lucas Licht
Argentina
39 ani

Luis del Sol
Spania
85 ani

Marc Berdoll
Franța
67 ani

Marco Ospitalieri
Belgia
28 ani

Marius Briceag
Romania
28 ani

Max Wright
Scoția
28 ani

Neil Mochan
Scoția
93 ani

Olivier ter Horst
Olanda
31 ani

Pietro Vierchowod
Italia
61 ani

Robert Kovač
Croația
46 ani

Siboniso Gaxa
Africa de Sud
36 ani

Slavko Svinjarević
Yugoslavia
85 ani

Ștefan Leu
România
41 ani

Ștefăniță Banu
România
31 ani

Tom Baker
Țara Galilor
84 ani

Vladimír Kinier
Cehoslovacia
62 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017