Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 23.03.2020 - 14:56

Dinamo Bucuresti in 2007-08

Dinamo Bucuresti in 2007-08

2007-08. Clujenii înaintea bucureștenilor

1

CFR Cluj

34

23

7

4

52

-

22

76

2

Steaua Bucureşti

34

23

6

5

51

-

19

75

3

Rapid Bucureşti

34

18

7

9

52

-

31

61

4

Dinamo Bucureşti

34

17

10

7

55

-

36

61

 

Mircea Rednic a părăsit banca tehnică după 2 înfrângeri acasă: SC Vaslui și Gloria Bistrița. Walter Zenga a trebuit să plece și el după 2 înfrângeri consecutive, Cornel Țălnar a lăsat locul lui Gheorghe Mulțescu, care  a plecat și el după înfrângerea acasă în fața clujenilor, Cornel Țălnar a revenit la conducere, pierzând și el meciul cu Pandurii. Debutanții dinamoviști: Gabriel Boştină, Zié Diabaté, Mariano Antonio Fernandez, John Christian Castro Galliquio, Ivan Gvozdenović, Silviu Izvoreanu, Osvaldo Noé Miranda, Daniel Ionuţ Opriţa, Marius Daniel Pastor, Georgian Păun, Nino Pekarić, Blagoja Todorovski, Gabriel Andrei Torje. Numai Torje a depășit 110 meciuri pentru Dinamo în liga I. Antrenori: Mircea Rednic (până la 16.09.2007), Walter Zenga (până la 26.11.2007), Cornel Țălnar (până al 2.03.2008), Gheorghe Mulțescu (până la 31.03.2008), Cornel Țălnar (până la final)

 

29-07-2007     Gloria Buzău                          D      2      -     1     Cristea 34, Niculescu 48                                                Ionel Ivan (Brăila)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Moţi, Radu, Izvoranu, Mărgăritescu (20 Ropotan), Zicu (65 Munteanu), Cristea, Bratu, Niculescu, Dănciulescu (46 Chiacu)

 

04-08-2007     SC Vaslui                               A      0      -     2                                                                                           Tiberiu Lajos (Timișoara)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Năstase, Radu, Muşat, Ropotan (62 Munteanu), Zicu (62 Dănciulescu), F. Fernandes (46 Chiacu), Cristea, Bratu, Niculescu

 

10-08-2007     Ceahlăul Piatra Neamţ            D      3      -     0     Niculescu 32, Dănciulescu 57, Cristea 74                      Ovidiu Hațegan (Arad)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Năstase, Radu, Pulhac, Ropotan, Opriţa (59 Bratu), Cristea, Munteanu (34 Zicu), Dănciulescu, Niculescu (71 Izvoranu)

 

18-08-2007     Dacia Mioveni                        A      1      -     1     Dănciulescu 90+2                                                          Teodor Crăciunescu (R Vâlcea)

Dinamo: Lobonţ, Stoican (34 Blay), Goian, Radu, Izvoranu, Ropotan, Cristea, F. Fernandes (67 Ganea), Munteanu (61 Chiacu), Dănciulescu, Niculescu

 

01-09-2007     Gloria Bistriţa                         A      0      -     1                                                                                           Sorin Corpodean (Alba Iulia)

Dinamo: Lobonţ, Stoican, Moţi, Radu, Pulhac, Cristea, Mărgăritescu (58 Bratu), Ropotan, Munteanu (75 Chiacu), Dănciulescu, Niculescu (89 Goian)

 

15-09-2007     Politehnica Iaşi                       D      5      -     2     Cristea 3, Goian 70, Dănciulescu 71, 77, 83                  Augustus Constantin (R Vâlcea)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Goian, Radu, Pulhac,5,Chiacu (11 Izvoranu), Mărgăritescu, Cristea, Munteanu (58 Opriţa), Niculescu (58 Bratu), Dănciulescu

 

23-09-2007     Universitatea Cluj                   A      2      -     1     Mărgăritescu 42, Cristea 53                                            Ionel Ivan (Brăila)

Dinamo: Romanovs, Galliquio, Goian, Radu, Izvoranu, Mărgăritescu, Ropotan, Cristea (60 Opriţa), Dănciulescu (85 M. Fernandes), Munteanu (67 Boştină), Niculescu

 

30-09-2007     CFR Cluj                                D      1      -     1     Cristea 18                                                                       Alexandru Tudor (București)

Dinamo: Lobonţ, Galliquio, Moţi (50 Goian), Radu, Pulhac, Boştină (71 Ropotan), Cristea, Mărgăritescu, Munteanu, Dănciulescu, Bratu (85 Ganea)

CFR: Stăncioiu, Tony, Cadú, Galiassi, Panin, Semedo, Dani (89 Anca), Trică (56 Minteuan), Culio (82 Manuel José), Fabbiani, Didy. Tony a fost eliminat (89). A marat Didy (75)

 

07-10-2007     Oţelul Galaţi                           A      6      -     1     Moţi 16, Bratu 22, 68, Dănciulescu 42 p, 81, 85            Mugurel Drăgănescu (Breaza)

Dinamo: Lobonţ, Galliquio, Moţi, Radu, Pulhac, Mărgăritescu, Ropotan, Cristea (89 Chiacu), Munteanu (73 Opriţa), Bratu (65 Boştină), Dănciulescu

 

21-10-2007     Pandurii Târgu Jiu                  D      1      -     0     Mărgăritescu 27                                                             Sorin Corpodean (Alba Iulia)

Dinamo: Lobonţ, Galliquio (61 Goian), Moţi (76 Chiacu), Radu, Pulhac, Cristea, Mărgăritescu, Ropotan, Boştină (59 Izvoranu), Dănciulescu, Bratu

 

27-10-2007     Politehnica Ştiinţa Timişoara  A      1      -     1     Cristea 20                                                                       Ovidiu Hațegan (Arad)

Dinamo: Lobonţ, Stoican, Moţi, Radu, Pulhac, Cristea (89 Chiacu), Mărgăritescu, Ropotan, Boştină (86 Izvoranu), Dănciulescu, Bratu (62 Niculescu)

 

24-10-2007     Farul Constanţa                      D      1      -     0     Cristea 85                                                                       Cristian Balaj (Baia Mare)

Dinamo: Lobonţ, Stoican (46 Scarlatache), Moţi, Radu, Pulhac, Mărgăritescu (74 Gvozdenović), Ropotan, Cristea, Dănciulescu, Bratu, Niculescu (59 Boştină)

 

31-10-2007     Unirea Urziceni                      D      0      -     0                                                                                           Istvan Kovacs (Carei)

Dinamo: Lobonţ, Goian, Moţi, Radu, Pulhac, Cristea, Mărgăritescu (72 Chiacu), Ropotan, Boştină (65 Munteanu), Dănciulescu (78 Bratu), Niculescu

 

03-11-2007     Universitatea Craiova             D      1      -     1     Dănciulescu 80                                                              Tiberiu Lajos (Timișoara)

Dinamo: Lobonţ, Goian (53 Chiacu), Galliquio, Radu, Gvozdenović (63 Pulhac), Dănciulescu, Mărgăritescu, Munteanu, Boştină, Bratu, Niculescu

 

11-11-2007     Rapid Bucureşti                      A      0      -     2                                                                                           Augustus Constantin (R Vâlcea)

Dinamo: Lobonţ, Stoican, Galliquio (59 M. Fernandes), Radu, Pulhac, Cristea, Mărgăritescu (46 Niculescu), Ropotan, Munteanu (67 Boştină), Bratu, Dănciulescu

 

25-11-2007     Steaua Bucureşti                     D      0      -     1                                                                                           Alexandru Deaconu (București)

Steaua: Zapata, Emeghara, Goian, Rada, Neşu (88 Golański), Nicoliţă (46 Croitoru), Petre, Lovin, Neaga, Dică, Badea (81 Baciu). A marcat Neaga 66

Dinamo: Lobonţ, Blay, Moţi, Radu, Pulhac, Cristea, Mărgăritescu (66 Munteanu), Ropotan (82 Izvoranu), Boştină (78 Bratu), Niculescu, Dănciulescu

 

01-12-2007     UT Arad                                 A      3      -     1     Cristea 43, Bratu 50, 63                                                 Ionel Ivan (Brăila)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Moţi, Radu, Pulhac, Cristea (75 Opriţa), Mărgăritescu, Ropotan (66 Niculescu), Munteanu, Bratu (85 Ganea), Dănciulescu

 

08-12-2007     Gloria Buzău                          A      2      -     0     Bratu 68, Dănciulescu 76                                               Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Moţi, Radu, Pulhac, Cristea (67 Dănciulescu), Mărgăritescu (46 Boştină), Ropotan, Munteanu, Bratu (83 Izvoranu), Niculescu

 

16-12-2007     SC Vaslui                               D      1      -     2     Bratu 47                                                                         Ovidiu Hațegan (Arad)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Moţi, Radu, Pulhac, Cristea (83 Ganea), Ropotan (39 Boştină), Izvoranu, Munteanu (59 Niculescu), Bratu, Dănciulescu

 

22-02-2008     Ceahlăul Piatra Neamţ            A      2      -     1     Bratu 15, Dănciulescu 76                                               Ionel Ivan (Brăila)

Dinamo: Lobonţ, Stoican, Goian, Izvoranu, Pulhac, Torje (63 Zicu), Mărgăritescu, Munteanu (80 Vranjković), Cristea (56 Boştină), Bratu, Dănciulescu

 

01-03-2008     Dacia Mioveni                        D      2      -     1     Bratu 58, Zicu 81                                                           Sebastian Colțescu (Craiova)

Dinamo: Lobonţ, Galliquio (75 Goian), Moţi, Izvoranu, Pulhac, Torje (46 Zicu), Ropotan, Munteanu, Cristea, Miranda (60 Dănciulescu), Bratu









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Toma ZAMFIR

Siteul nostru s-a îmbogățit cu o nouă pagină, a jucătorului Toma Zamfir. Născut în Popești-Leordeni, și-a început activitatea la Viscoza, în...

Golgeterul echipei Dinamo vs golgheterul țării

Golgheterii fiecărui sezon la Dinamo vs golgheterul țării

Antrenorii echipei Dinamo

Antrenorii lui Dinamo: numele antrenorului / sezonul / locul pe care a lăsat echipa / meciuri jucate / victorii / egale / înfrângeri / goluri marcate / primite 

Dinamo Bucureşti în sezonul 2018-19. Cea mai slabă evoluție din istorie

Nimic nu a mers bine pentru Dinamo în acest an. Antrenorul Florin Bratu, care ocupase locul 1 în play-out anul anterior a fost schimbat când echipa se afla pe locul 10.

Dinamo Bucuresti in 2017-18

2017-18. Locul 1 în play-out Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2016-17

2016-17. Medalii de bronz Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei



Top News

-Oficialii FC Argeş vor ca promovarea să se joace doar pe teren şi nu în culise: Vrem arbitraje corecte şi echidistanţă în programarea meciurilor!

-Liga 1 - Etapa 7 play-off & Etapa 9 play-out: Rezultate şi marcatori

-Spania - La Liga - Etapa 35

-Anglia - Premier League - Etapa 34

-Italia - Serie A - Etapa 31

-Liga 1 - Etapa 6 play-off & Etapa 8 play-out: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 33




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Ionescu
România
35 ani

Eduardo Salvio
Argentina
30 ani

Ion Coman
România
39 ani

Jonathan Mensah
Ghana
30 ani

Marcio Barbosa
Brazilia
32 ani

Marius Bilașco
România
39 ani

Mauricio Pineda
Argentina
45 ani

Murat Akça
Turcia
30 ani

Sorin Chițu
România
40 ani

Stelios Manolas
Grecia
59 ani

Uroš Milosavljević
Serbia
38 ani

Zeze Lago Andersen
Coasta de Fildeș
31 ani

Zoltan Ritli
România
52 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
10.07.2020 FC Botoșani Astra Giurgiu C
12.07.2020 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
13.07.2020 CFR 1907 Cluj
0 - 0
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C


1. Universitatea Craiova 41
2. CFR 1907 Cluj 37
3. Astra Giurgiu 30
4. FC Botoșani 29
5. Fotbal Club FCSB 28
6. Gaz Metan Mediaș 25
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
11.07.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
11.07.2020 FC Hermannstadt FC Voluntari C
12.07.2020 Dinamo București CSM Politehnica Iaşi C
13.07.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe Chindia Târgoviște C


1. FC Viitorul 38
2. FC Voluntari 28
3. FC Hermannstadt 27
4. Academica Clinceni 26
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 24
6. CSM Politehnica Iaşi 22
7. Dinamo București 21
8. Chindia Târgoviște 17
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017