Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 24.03.2020 - 13:54

Dinamo Bucuresti in 2008-09

Dinamo Bucuresti in 2008-09

2008-09. Schimbarea

1

Unirea Urziceni

34

21

7

6

51

-

20

70

3

Dinamo Bucureşti

34

20

5

9

56

-

30

65

6

Steaua Bucureşti

34

14

14

6

44

-

27

56

 

O mare surpriză a fost câștigarea titlului de Unirea Urziceni, un oraș cu circa 16.000 locuitori. Și mai surprinzător este că Dinamo a condus în clasament până la 17 mai, după care a pierdut meciul direct cu Unirea și apoi pe următoarele două, coborând pe locul 3. În semifinalele Cupei României, FC Timișoara a eliminat Dinamo, pe stadionul clubului CFR, apoi a pierdut meciul din campionat, de la București, în fața aceleiași echipei. Echipa din Timișoara a terminat pe locul 2 după ce a recuperate penalizarea de 6 puncte impusă de FIFA. Au debutat la Dinamo: Anoh Apollinaire Attoukoura, Papa Malik Ba, Gualberto José Campos, Thiago Alberto Constancia, Andrei Cristea, Mourtala Diakité, Emilian Ioan Dolha, Dragoş Grigore, Ousmane N'Doye, Júlio César Santos Correa, Bruno Martins Simao. Antrenor: Mircea Rednic

27-07-2008      Pandurii Tg. Jiu            D      1      -     1     Torje 56                                                                            Tiberiu Lajos (Timișoara)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Moţi, Izvoranu, Pulhac, Torje (74 Attoukoura), Ropotan, Boştină, Ad. Cristea, Miranda (56 An. Cristea), Dănciulescu

 

03-08-2008      Gaz metan Mediaş        A      1      -     0     Bratu 27 p                                                                         Marius Martiș (Focșani)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Moţi, Goian, Pulhac, Ropotan, Torje, Ad. Cristea (56 Boştină), Thiago, Bratu (37 An. Cristea), Dănciulescu (71 Vranjković)

 

10-08-2008      CS Otopeni                   D      3      -     2     Nyamma 8 ag, Bratu 45, M. Niculae 85                            Marius Avram (București)

Dinamo: Lobonţ, Homei, Moţi, Goian, Pulhac, Ad. Cristea, Ropotan, Boştină (77 Campos), Thiago (52 Torje), Bratu (64 Niculae), Dănciulescu

 

16-08-2008      Gloria Buzău                A      4      -     1     Dănciulescu 8, 44, Diogo 48 ag, Bratu 74                         Lucian Dan (Aiud)

Dinamo: Lobonţ, Homei, Moţi, Goian, Pulhac, Torje, Ropotan, Vranjković (46 Boştină), Ad. Cristea (75 Thiago), Bratu (77 An. Cristea), Dănciulescu

 

23-08-2008      Rapid Bucureşti            D      1      -     2     Bratu 70                                                                            Alexandru Tudor (București)

Dinamo: Lobonţ, Homei, Moţi, Tamaş, Pulhac, Torje (63 Diakité), Ropotan, Boştină (67 Thiago), Ad. Cristea, Niculae (76 Dănciulescu), Bratu

 

30-08-2008      Universitatea Craiova   A      1      -     0     M. Niculae 52                                                                   Mugurel Drăgănescu (Breaza)

Dinamo: Lobonţ, Homei, Júlio César,54,Tamaş (34 Moţi), Pulhac, Torje, Ropotan,71,Diakité (46 Ad. Cristea), Campos (46 Niculae), Bratu, Dănciulescu. Júlio César (54) și Ropotan au fost eliminați (71)

 

13-09-2008      SC Vaslui                     D      2      -     1     Dănciulescu 61, Bratu 90+2                                              Istvan Kovacs (Carei)

Dinamo: Lobonţ, Homei, Tamaş, Júlio César, Pulhac, Diakité (59 Bratu), Torje (53 Thiago), Boştină, Ad. Cristea, Niculae (85 Goian), Dănciulescu

 

22-09-2008      Politehnica Iaşi             A      2      -     0     Bratu 46, 61 p                                                                   Tiberiu Lajos (Timișoara)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Goian, Júlio César, Izvoranu, Diakité, Torje (46 Dănciulescu), Ad. Cristea, Thiago (46 Ze Kalanga), Bratu (72 Ropotan), Niculae

 

26-09-2008      Gloria Bistriţa               D      2      -     1     Dănciulescu 12, 33                                                           Lucian Dan (Aiud)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Tamaş, Júlio César, Pulhac, Ad. Cristea (82 Mitea), Ropotan, Boştină (85 Izvoranu), Dănciulescu, Bratu (79 Torje), Niculae

 

05-10-2008      Farul Constanţa            A      1      -     0     An. Cristea 49                                                                   Cezar Georgian Ionescu (Buzău)

Dinamo: Lobonţ, Homei, Tamaş, Júlio César, Pulhac (57 Izvoranu), Ropotan (46 An. Cristea), Ze Kalanga (68 Torje), Boştină, Ad. Cristea, Bratu, Dănciulescu

 

17-10-2008      CFR Cluj                      D      0      -     1                                                                                              Istvan Kovacs (Carei)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Tamaş, Júlio César, Diabaté, Ad. Cristea, Ropotan, Izvoranu (63 Diakité), Boştină (57 Torje), Bratu (28 Miranda), Dănciulescu

CFR: Stăncioiu, Panin, Cadú, Galiassi, Pereira, Dani (69 Peralta), Mureşan, Dubarbier, Trică (78 Deac), Culio, Kone (86 Didy). A marcat: Y. Koné (40)

 

25-10-2008      Oţelul Galaţi                 A      1      -     0     Torje 60                                                                            Marius Martiș (Focșani)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Tamaş, Júlio César, Diabaté (10 Izvoranu), Ropotan, Torje, Ad. Cristea, Mitea (46 Boştină), Miranda, Dănciulescu (85 Goian)

 

01-11-2008      Steaua Bucureşti           A      1      -     1     Ad. Cristea 84                                                                   Alexandru Deaconu (București)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Tamaş, Júlio César, Diabaté (21 Izvoranu), Torje, Ropotan, Ad. Cristea, Boştină (58 Miranda), Niculae, Dănciulescu (62 Ze Kalanga).

Steaua: Zapata, Ogăraru, Goian, Ghionea, Golański, Rădoi, Lovin, Nicoliţă, Stancu (53 D. Moreno), Semedo (66 Toja), Kapetanos (78 Pleşan). A marcat Kapetanos 8

 

08-11-2008      FC Timişoara               D      3      -     0     Brezinský 12 a, Dănciulescu 52, An. Cristea 67               Ovidiu Hațegan (Arad)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Tamaş, Goian, Izvoranu, Torje (81 Mitea), Ropotan,89,Boştină,86,Ad. Cristea, Dănciulescu (89 Diakité), Miranda (66 An. Cristea). Ropotan (89) și Boştină (86) au fost eliminați

 

16-11-2008      Unirea Urziceni            A      0      -     1                                                                                              Marius Avram (București)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Goian, Tamaş, Izvoranu, Torje (65 Ze Kalanga), Ropotan, Boştină (60 An. Cristea), Ad. Cristea, Dănciulescu, Miranda (57 Niculae)

Unirea: Arlauskis, Nicu, Galamaz, Bruno Fernandes (46 Mehmedović), Bordeanu, Apostol, Ricardo, Pădureţu, Mara (89 Frunză), Onofraş (80 Bălan), Bilaşco. A marcat Bilașco (57)

 

21-11-2008      FC Braşov                    D      0      -     2                                                                                              Istvan Kovacs (Carei)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Goian, Júlio César, Diabaté, Izvoranu (76 Grigore), Torje (75 Miranda), Dănciulescu, Ad. Cristea, An. Cristea (81 Mitea), Niculae

 

29-11-2008      FC Argeş                      A      2      -     0     Ad. Cristea 67, Miranda 90+3                                           Mugurel Drăgănescu (Breaza)

Dinamo: Dolha, Blay, Grigore, Júlio César, Diabaté, Ropotan (60 Miranda), Torje (76 Mitea), Ad. Cristea, Boştină, Dănciulescu (82 Homei), An. Cristea

 

01-03-2009      Pandurii Târgu Jiu        A      3      -     0     M. Niculae 2, Niculescu 29, Zicu 90+3                             Lucian Dan (Aiud)

Dinamo: Lobonţ, Scarlatache, Tamaş, Moţi, Diabaté, Torje (82 Zicu), Dănciulescu, N'Doye, Ad. Cristea (46 Mitea), Niculescu (68 Izvoranu), Niculae

 

07-03-2009      Gaz metan Mediaş        D      1      -     1     N'Doye 19                                                                        Tiberiu Lajos (Timișoara)

Dinamo: Lobonţ, Scarlatache, Tamaş, Moţi, Diabaté, Ze Kalanga (46 Malik Ba), N'Doye, Dănciulescu, Izvoranu (46 Boştină), Niculae, Niculescu (70 Homei)

 

15-03-2009      CS Otopeni                   A      0      -     0                                                                                              Marius Avram (București)

Dinamo: Lobonţ, Scarlatache, Tamaş, Moţi, Diabaté, Torje (80 Zicu), N'Doye, Ad. Cristea (58 Mitea), Boştină (46 Niculescu), Dănciulescu, Niculae

 

22-03-2009      Gloria Buzău                D      3      -     1     Niculescu 12 p, M. Niculae 30, Dănciulescu 57                Ovidiu Hațegan (Arad)

Dinamo: Lobonţ, Scarlatache, Tamaş, Moţi (69 Boştină), Izvoranu, N'Doye (63 Goian), Torje, Dănciulescu, Ad. Cristea, Niculae, Niculescu (35 Malik Ba)

 

04-04-2009      Rapid Bucureşti            A      3      -     0     Dănciulescu 29, Niculae 56, Ad.Cristea 89                       Aurelian Bogaciu (București)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Tamaş, Moţi, Simao, Torje (80 Mitea), N'Doye, Malik Ba, Ad. Cristea, Niculae (83 Niculescu), Dănciulescu (86 Zicu)

 

08-04-2009      Universitatea Craiova   D      0      -     2                                                                                              Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Tamaş, Moţi, Simao, Torje (51 Niculae), N'Doye (17 Boştină), Malik Ba (88 Mitea), Ad. Cristea, Niculescu, Dănciulescu. Niculescu a fost eliminat (69)

 

11-04-2009      SC Vaslui                     A      4      -     1     Niculae 24 p, 78, 90, Zicu 87                                           Ovidiu Hațegan (Arad)

Dinamo: Lobonţ, Blay, Goian, Moţi, Sim









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Toma ZAMFIR

Siteul nostru s-a îmbogățit cu o nouă pagină, a jucătorului Toma Zamfir. Născut în Popești-Leordeni, și-a început activitatea la Viscoza, în...

Golgeterul echipei Dinamo vs golgheterul țării

Golgheterii fiecărui sezon la Dinamo vs golgheterul țării

Antrenorii echipei Dinamo

Antrenorii lui Dinamo: numele antrenorului / sezonul / locul pe care a lăsat echipa / meciuri jucate / victorii / egale / înfrângeri / goluri marcate / primite 

Dinamo Bucureşti în sezonul 2018-19. Cea mai slabă evoluție din istorie

Nimic nu a mers bine pentru Dinamo în acest an. Antrenorul Florin Bratu, care ocupase locul 1 în play-out anul anterior a fost schimbat când echipa se afla pe locul 10.

Dinamo Bucuresti in 2017-18

2017-18. Locul 1 în play-out Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2016-17

2016-17. Medalii de bronz Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei



Top News

-Spania - La Liga - Etapa 36

-Anglia - Premier League - Etapa 35

-Italia - Serie A - Etapa 32

-Liga 1 - Etapa 7 play-off & Etapa 9 play-out: Rezultate şi marcatori

-Oficialii FC Argeş vor ca promovarea să se joace doar pe teren şi nu în culise: Vrem arbitraje corecte şi echidistanţă în programarea meciurilor!

-Spania - La Liga - Etapa 35

-Anglia - Premier League - Etapa 34




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexander Frei
Elveția
41 ani

Alou Diarra
Franța
39 ani

Andrei Bălan
România
32 ani

Burak Yılmaz
Turcia
35 ani

Constantin Pană
România
53 ani

Cristian Cigan
România
33 ani

Cristian Dănălache
România
38 ani

Cristian Danci
România
32 ani

Danilo
Brazilia
29 ani

Dominik Beršnjak
Slovenia
39 ani

Édgar Barreto
Paraguay
36 ani

Emmanuel Kundé
Camerun
64 ani

Gheorghe Georgescu
România
109 ani

GLASGOW RANGERS
Scoția
147 ani

Graziano Pellè
Italia
35 ani

Juanfran García
Spania
44 ani

Mădălin Popa
România
38 ani

Marco Di Vaio
Italia
44 ani

Mario Kempes
Argentina
66 ani

Marius Păcurar
România
46 ani

Marius Stankevičus
Lituania
39 ani

Mihail Majearu
România
60 ani

Octavian Grigore
România
56 ani

Petar Mihtarski
Bulgaria
54 ani

Răzvan Tincu
România
33 ani

Sorin Bobariu
România
44 ani

Tiberiu Bier
România
33 ani

VERAYA STARA ZAGORA
Bulgaria
19 ani

Zhivko Milanov
Bulgaria
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. Chindia Târgoviște 25
11. FC Hermannstadt 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
10.07.2020 FC Botoșani Astra Giurgiu C
12.07.2020 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
13.07.2020 CFR 1907 Cluj Gaz Metan Mediaș C


1. Universitatea Craiova 41
2. CFR 1907 Cluj 40
3. Astra Giurgiu 30
4. FC Botoșani 29
5. Fotbal Club FCSB 28
6. Gaz Metan Mediaș 25
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
11.07.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
11.07.2020 FC Hermannstadt FC Voluntari C
12.07.2020 Dinamo București CSM Politehnica Iaşi C
13.07.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe Chindia Târgoviște C


1. FC Viitorul 38
2. FC Voluntari 28
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 27
4. FC Hermannstadt 27
5. Academica Clinceni 26
6. CSM Politehnica Iaşi 22
7. Dinamo București 21
8. Chindia Târgoviște 17
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017