Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 26.03.2020 - 20:34

Dinamo Bucuresti in 2009-10

Dinamo Bucuresti in 2009-10

2009-10. Al doilea titlu pentru clujeni

1.

CFR Cluj

34

20

9

5

46

-

23

69

4.

Steaua Bucureşti

34

18

8

8

49

-

36

62

6.

Dinamo Bucureşti

34

13

14

7

48

-

37

53

 

Departe de lupta pentru titlu, Dinamo a reușit calificarea în grupele UEFA Champions League după ce a trecut de Slovan Liberec. În meciul tur spectatorii au invadat terenul, iar cehii au câștigat meciul la masa verde, dar au pierdut acasă la același scor și s-a ajuns la loviturile de departajare unde dinamoviștii au transformat 9 lovituri și au ratat una, iar cehii au transformat numai 8. CFR a câștigat eventul, după ce în semifinale nu a avut probleme în fața dinamoviștilor. În meciul tur al semifinalelor, CFR a folosit numai 2 jucători români. Debutanți la Dinamo: Marius Silviu Alexe, George Curcă, Cristian Alexandru Daminuţă, Djakaridja Koné, Francisco José Calderón Molinero, Laurenţiu Daniel Rus, Raphael Andrei Stănescu, Viorel Ionuţ Ştefan, Martin Živný. Antrenori: Dario Bonetti (până la 27.09.2009), Marin Ion (până la 19.10.2009), Cornel Țălnar (până la final)

01-08-2009      Universitatea Craiova                D      0      -     0                                                                                  Alexandru Tudor (Bucureşti)

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Grigore, Tamaş, Pulhac, Torje (61 Ad. Cristea), N'Doye, Rus, Boştină (61 Zicu), Dănciulescu (86 Niculescu), An. Cristea

 

07-08-2009      Internaţional Curtea de Argeş    A      0      -     1                                                                                  Teodor Crăciunescu (Rm. Vâlcea)

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Tamaş, Grigore, Pulhac, Torje, Rus, N'Doye, Boştină (65 Koné), Dănciulescu (15 Moţi), Niculae. Grigore (12) și Tamaș (45) au fost eliminați

 

15-08-2009      Ceahlăul Piatra Neamţ               D      4      -     0     Dănciulescu 5, 77, Ad. Cristea 22, Torje 48          Alexandru Deaconu (Bucureşti)

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Goian, Moţi, Pulhac, Torje (63 Zicu), N'Doye (79 Boştină), Rus, Ad. Cristea, Dănciulescu, Niculae (69 Niculescu)

 

23-08-2009      CFR Cluj                                   A      1      -     0     Niculae 81                                                             Ovidiu Haţegan (Arad)

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Goian, Moţi, Pulhac, Ad. Cristea (63 Torje), Koné (77 Zicu), N'Doye, Boştină, An. Cristea, Niculae

CFR: Nuno Claro, Tony, Mureşan, Cadú, Panin, Flores (59 Nei), Mara (46 Peralta), Leao (82 E. Dică), Culio, Dubarbier, Traoré

 

30-08-2009      Steaua Bucureşti                       D      1      -     0     Tamaş 23                                                              Mauro Bergonzi (Italia)

Steaua: Tătăruşanu, Golański, Baciu (27 Ninu), Ghionea, Marin, Szekely (62 Ochiroşii), Onicaş (46 Grzelak), Ionescu, Nicoliţă, Kapetanos, Surdu

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Tamaş, Goian, Pulhac, Torje (83 Diabaté), Rus, N'Doye, Ad. Cristea (71 Zicu), An. Cristea, Niculae (71 Dănciulescu)

 

12-09-2009      Oţelul Galaţi                              A      0      -     1                                                                                  Mugurel Drăgănescu (Breaza)

Dinamo: Dolha, Molinero , Tamaş, Moţi, Pulhac, Zicu (60 Alexe), N'Doye, Boştină (78 Rus), Torje, An. Cristea (72 Ze Kalanga), Niculescu

 

20-09-2009      Unirea Urziceni                         A      2      -     1     An.Cristea 48, Torje 90+3                                     Wagner Lutz (Germania)

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Tamaş, Grigore, Pulhac, N'Doye, Torje, Koné, Rus (46 Alexe), Zicu (70 Niculescu), An. Cristea

 

26-09-2009      Gaz Metan Mediaş                    D      0      -     1                                                                                  Istvan Kovacs (Carei)

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Goian, Moţi, Pulhac, Torje (84 Ze Kalanga), Koné, N'Doye (65 Boştină), Ad. Cristea, Niculescu (60 Alexe), An. Cristea

 

04-10-2009      Pandurii Târgu Jiu                     A      1      -     1     Tamaş 8 p                                                             Georgian Ionescu (Buzău)

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Goian, Tamaş, Pulhac, Torje, Koné, Boştină, Ad. Cristea (75 Niculescu), An. Cristea, Alexe (57 Zicu)

 

18-10-2009      FC Braşov                                 D      1      -     0     An. Cristea 28                                                       Victor Berbecaru (Rm. Vâlcea)

Dinamo: Dolha, Scarlatache,89,Goian, Tamaş, Pulhac (46 Diabaté), Torje, N'Doye, Koné, Ad. Cristea, An. Cristea (85 Moţi), Alexe (78 Niculescu). Scarlatache a fost eliminat (89)

 

25-10-2009      Gloria Bistriţa                           A      1      -     1     An.Cristea 36                                                        Ciprian Danşa (Oradea)

Dinamo: Dolha, Molinero , Moţi, Tamaş, Pulhac, Torje (82 Niculescu), N'Doye, Boştină (64 Koné), Ad. Cristea, Alexe (66 Zicu), An. Cristea

 

01-11-2009      Politehnica Iaşi                         D      3      -     1     An.Cristea 20, 61, Ad. Cristea 58                          Alexandru Deaconu (Bucureşti)

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Goian, Moţi, Pulhac, Torje, N'Doye, Boştină (72 Rus), Ad. Cristea, An. Cristea (80 Zicu), Niculescu (59 Alexe)

 

08-11-2009      Rapid Bucureşti                        A      1      -     1     Niculescu 88                                                         Ovidiu Haţegan (Arad)

Dinamo: Curcă, Scarlatache, Tamaş (46 Goian), Moţi, Pulhac, Torje (68 Boştină), Rus, N'Doye, Ad. Cristea, An. Cristea, Alexe (9 Niculescu)

 

23-11-2009      FC Timişoara                            D      0      -     2                                                                                  Milorad Mazić (Serbia)

Dinamo: Curcă, Molinero , Goian, Tamaş, Pulhac, Torje, N'Doye, Rus, Boştină (55 Ad. Cristea), An. Cristea (83 Zicu), Niculescu (65 Niculae)

 

28-11-2009      Unirea Alba Iulia                      A      2      -     0     Niculescu 3, Niculae 85                                        Mugurel Drăgănescu (Breaza)

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Goian, Moţi, Diabaté, Torje, Koné (46 Rus), Boştină, Zicu (86 N'Doye), Niculescu, An. Cristea (58 Niculae)

 

08-12-2009      Astra Ploieşti                            D      1      -     1     Niculescu 55                                                         Sebastian Colţescu (Craiova)

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Tamaş, Moţi, Diabaté, Ad. Cristea (82 Alexe), Rus, N'Doye, Boştină, Niculescu (74 An. Cristea), Niculae

 

13-12-2009      SC Vaslui                                  A      1      -     1     N'Doye 58 p                                                          Carlos Clos Gómez (Spania)

Dinamo: Dolha, Molinero , Goian, Tamaş, Pulhac, Ad. Cristea (74 Zicu), N'Doye, Boştină (58 Rus), Alexe, An. Cristea (69 Niculescu), Niculae

 

21-02-2010      Universitatea Craiova                A      2      -     1     Boştină 8, Niculae 16                                            Augustus Constantin (Rm. Vâlcea)

Dinamo: Dolha, Molinero , Grigore, Moţi, Pulhac, Torje (85 Alexe), N'Doye, Boştină (77 Koné), Ad. Cristea, An. Cristea (89 Niculescu), Niculae

 

27-02-2010      Internaţional Curtea de Argeş    D      3      -     1     An. Cristea 57,74, Alexe 67                                  Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)

Dinamo: Dolha, Molinero , Goian, Grigore, Pulhac, Torje (78 Koné), N'Doye, Boştină (65 Zicu), Ad. Cristea (46 Alexe), An. Cristea, Niculae

 

06-03-2010      Ceahlăul Piatra Neamţ               A      1      -     1     Viţelaru 16 ag                                                        Cezar Georgian Ionescu (Buzău)

Dinamo: Dolha, Molinero  (73 Scarlatache), Grigore, Moţi, Pulhac, Zicu (55 Ad. Cristea), N'Doye, Boştină, Alexe, Niculae, Niculescu (69 Bratu)

 

13-03-2010      CFR Cluj                                   D      2      -     2     An. Cristea 32, Boştină 54                                    Ovidiu Haţegan (Arad)

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Grigore, Moţi, Pulhac (85 Diabaté), Torje, Koné, N'Doye, Boştină (88 Ad. Cristea), Alexe, An. Cristea (82 Rus)

CFR: Nuno Claro, Panin, Alcântara, Piccolo, Veloso, E. Dică, Dani (59 Deac), Culio, Peralta (59 N. Dică), Koné, Traoré (46 Bud). Deac a fost eliminat (86). Au marcat Bud (48), Culio (86)

17-03-2010      Steaua Bucureşti                       A      2      -     0     Alexe 34, An. Cristea 82                                       Alexandru Tudor (Bucureşti)









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Toma ZAMFIR

Siteul nostru s-a îmbogățit cu o nouă pagină, a jucătorului Toma Zamfir. Născut în Popești-Leordeni, și-a început activitatea la Viscoza, în...

Golgeterul echipei Dinamo vs golgheterul țării

Golgheterii fiecărui sezon la Dinamo vs golgheterul țării

Antrenorii echipei Dinamo

Antrenorii lui Dinamo: numele antrenorului / sezonul / locul pe care a lăsat echipa / meciuri jucate / victorii / egale / înfrângeri / goluri marcate / primite 

Dinamo Bucureşti în sezonul 2018-19. Cea mai slabă evoluție din istorie

Nimic nu a mers bine pentru Dinamo în acest an. Antrenorul Florin Bratu, care ocupase locul 1 în play-out anul anterior a fost schimbat când echipa se afla pe locul 10.

Dinamo Bucuresti in 2017-18

2017-18. Locul 1 în play-out Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2016-17

2016-17. Medalii de bronz Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei



Top News

-Liga 1 revine după o pauză de 3 luni şi 3 zile

-Edward Iordănescu şi-a reziliat contractul cu Gaz Metan Mediaş

-Germania - Bundesliga - Etapa 29

-FC Argeş: Rezultatele celui de-al doilea test COVID-19 sunt negative

-Steaua Roşie Belgrad a câştigat al treilea consecutiv în Serbia

-Finala Cupei Austriei: FC Red Bull Salzburg - SC Austria Lustenau 5-0

-Germania - Bundesliga - Etapa 28




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Neaga
România
41 ani

Alex Manninger
Austria
43 ani

Emmanuel Eboué
Coasta de Fildeș
37 ani

Georgios Seitaridis
Grecia
39 ani

Hugo Sousa
Portugalia
28 ani

Juan Cascini
Argentina
23 ani

Juan Iturbe
Argentina
27 ani

Koffi Ndri Romaric
Coasta de Fildeș
37 ani

László Disztl
Ungaria
58 ani

Lorenzo Insigne
Italia
29 ani

Lucas Pratto
Argentina
32 ani

Lukas Podolski
Germania
35 ani

Naohiro Takahara
Japonia
41 ani

Silviu Lung jr.
România
31 ani

Virgil Ghiță
România
22 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017