Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 29.03.2020 - 08:16

Dinamo Bucuresti in 2010-11

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei

1.

Oţelul Galaţi

34

21

7

6

46

-

25

70

2.

FC Timişoara

34

17

15

2

63

-

38

66

3.

SC Vaslui

34

18

11

5

51

-

28

65

4.

Rapid Bucureşti

34

16

11

7

43

-

22

59

5.

Steaua Bucureşti

34

16

9

9

44

-

27

57

6.

Dinamo Bucureşti

34

16

8

10

68

-

52

56

 

Bucureștenii nu au contat în lupta pentru titlu. Eternele rivale, Steaua și Dinamo au jucat încă odată finala cupei, echipa patronată de Gigi Becali a câștigat, încă odată, trofeul. Debutanți la Dinamo: Elis Bakaj, Cristian Emanuel Bălgrădean, Ştefan Nicolae Bărboianu, Elías Ivan Bazzi, Valeriu Ionuţ Bordeanu, Oscar Rubio Fauria, Marius Valerică Găman, Juan Pablo Garat, Maurilio da Silva Ferreira Hélder, Ersin Mehmedović, Kristijan Naumovski, Aurelian Bogdan Pătraşcu, Marius George Ţucudean. Antrenor Ioan Andone

25-07-2010        Astra Ploieşti               D      2      -     1     N'Doye 78p, Ad. Cristea 90+3                                         Alexandru Deaconu (Bucureşti)

Dinamo: Curcă, Homei, Scarlatache, Moţi (66 Garat), Pulhac, Koné, Mărgăritescu (74 N'Doye), Torje, Ad. Cristea, Ganea, Niculae (66 C. Munteanu)

 

01-08-2010        Sportul Studenţesc       A      5      -     3     Garat 14, N'Doye 19 p, Torje 48, Ganea 69, Ad. Cristea 88         Robert George Dumitru (Braşov)

Dinamo: Curcă, Scarlatache (74 Ad. Cristea), Moţi (58 Hélder), Garat, Pulhac, N'Doye, Mărgăritescu (62 Koné), Torje, Ganea, C. Munteanu, An. Cristea

 

08-08-2010        Pandurii Târgu Jiu        D      2      -     2     An. Cristea 84, Niculae 90                                               Marius Avram (Bucureşti)

Dinamo: Naumovski, Hélder (69 Niculae), Moţi, Garat, Bazzi, Mărgăritescu, Torje, N'Doye (46 C. Munteanu), Ad. Cristea, Ganea (63 Dănciulescu), An. Cristea

 

15-08-2010        Rapid Bucureşti           A      3      -     2     Ganea 52,62, Torje 65                                                     Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)

Dinamo: Naumovski, Homei, Moţi, Garat, Bazzi, Koné (61 N'Doye), Mărgăritescu, Torje, Ad. Cristea, An. Cristea (46 Ganea), Niculae (80 Dănciulescu). Garat a fost eliminat (90)

 

21-08-2010        FCM Târgu Mureş       D      6      -     2     Topić 5 ag, N'Doye 7, Ganea 51, Niculae 63, Munteanu 87, An. Cristea 90 p Istvan Kovacs (Carei

Dinamo: Naumovski, Scarlatache, Goian, Moţi,27,Bazzi, Torje, Mărgăritescu (89 Koné), N'Doye, Ad. Cristea, Niculae (74 C. Munteanu), Ganea (84 An. Cristea). Moți a fost eliminat (27)

 

27-08-2010        Universitatea Cluj        A      3      -     4     Ad. Cristea 22, Torje 25, N'Doye 89                                Alexandru Deaconu (Bucureşti)

Dinamo: Naumovski, Scarlatache, Goian, Garat, Bazzi (54 Dănciulescu), Torje, Koné (76 C. Munteanu), N'Doye, Ad. Cristea, Ganea, Niculae (64 Alexe)

 

12-09-2010        FC Braşov                    D      2      -     2     Ad. Cristea 71 p, N'Doye 87                                            Ovidiu Haţegan (Arad)

Dinamo: Curcă, Óscar Rubio (55 Ganea), Garat, Moţi, Bordeanu, Torje, N'Doye, Mărgăritescu (81 C. Munteanu), Ad. Cristea, An. Cristea (66 Dănciulescu), Niculae

 

19-09-2010        SC Vaslui                     A      1      -     2     Ganea 18                                                                         Augustus Constantin (Rm Vâlcea)

Dinamo: Curcă, Óscar Rubio (71 Niculae), Garat, Moţi, Bordeanu, Torje, N'Doye, Mărgăritescu (46 Koné), Ad. Cristea (71 C. Munteanu), Dănciulescu, Ganea

 

27-09-2010        Unirea Urziceni            D      0      -     1                                                                                             Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea)

Dinamo: Dolha, Óscar Rubio, Garat, Moţi, Bordeanu, N'Doye, Torje (75 Dănciulescu), Koné (46 Alexe), C. Munteanu, An. Cristea (64 Niculae), Ganea. Garat a fost eliminat (71)

 

01-10-2010        Oţelul Galaţi                 A      1      -     2     Munteanu 72                                                                   Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)

Dinamo: Dolha, Óscar Rubio (81 Dănciulescu), Moţi, Scarlatache, Bordeanu, N'Doye, Torje, C. Munteanu, Alexe, Ganea (4 An. Cristea), Ad. Cristea (56 Niculae). An Cristea a fost eliminat (89)

Oțelul: Grahovac, Râpă, Sârghi, Costin, Sălăgean, Neagu, Giurgiu, Antal (60 Iorga), Viglianti, Ilie (84 Perendija), Paraschiv (82 Pena). Au marcat Sălăgean (45), Ilie (75)

 

17-10-2010        Steaua Bucureşti          A      2      -     1     Ad. Cristea 31 p, Niculae 35 p                                         Marius Avram (Bucureşti)

Dinamo: Dolha, Óscar Rubio, Garat (14 Scarlatache), Moţi, Bordeanu, Mărgăritescu, N'Doye (67 Koné), Alexe (80 Ganea), Ad. Cristea, Torje, Niculae

Steaua: Tătăruşanu, Éder Bonfim, Gardoş, Geraldo, Latovlevici (61 Brandán), Apostol (72 Marinescu), Ricardo, Nicoliţă (80 Kapetanos), Stancu, Tănase, Bilaşco. A marcat Stancu 23

 

22-10-2010        Gloria Bistriţa              D      2      -     0     Dănciulescu 14, An. Cristea 90                                        Istvan Kovacs (Carei)

Dinamo: Dolha, Óscar Rubio, Grigore, Moţi, Bordeanu, Koné, C. Munteanu (89 Mărgăritescu), Torje (85 An. Cristea), Dănciulescu, Ad. Cristea (73 Niculae), Ganea

 

29-10-2010        Gaz metan Mediaş       A      3      -     2     Alexe 16, An. Cristea 69 p, Scarlatache 73                      Marian Balaci (Drobeta T. Severin)

Dinamo: Dolha, Óscar Rubio, Scarlatache, Grigore, Bordeanu, Alexe (55 N'Doye), C. Munteanu, Mărgăritescu (65 An. Cristea), Ad. Cristea, Ganea, Dănciulescu (46 Niculae).

 

07-11-2010        CFR Cluj                      D      0      -     1                                                                                             Alexandru Deaconu (Bucureşti)

Dinamo: Dolha, Óscar Rubio, Moţi, Grigore, Diabaté (46 Bordeanu), Ganea (46 Alexe), N'Doye, C. Munteanu, Ad. Cristea, An. Cristea (70 Torje), Niculae. N'Doye a fost eliminat (86)

 

14-11-2010        Universitatea Craiova   A      2      -     2     Ad. Cristea 22 p, Torje 34                                               Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)

Dinamo: Dolha, Bordeanu, Moţi, Grigore, Diabaté, Koné (56 Rus), C. Munteanu, Torje, Ad. Cristea (75 Dănciulescu), Alexe, An. Cristea (12 Niculae)

 

22-11-2010        Victoria Brăneşti          D      4      -     2     Dănciulescu 28, Koné 52, Rubio 60, Alexe 67                Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea)

Dinamo: Dolha, Óscar Rubio, Moţi, Grigore (79 Garat), Diabaté, Păun (89 Bordeanu), C. Munteanu, Koné, Ad. Cristea (89 Stănescu), Alexe, Dănciulescu

 

27-11-2010        FC Timişoara               A      0      -     0                                                                                             Robert George Dumitru (Braşov)

Dinamo: Dolha, Óscar Rubio, Grigore, Moţi, Diabaté, Torje (72 Păun), Koné, C. Munteanu, Alexe, Dănciulescu (65 Ad. Cristea), Ganea (59 Niculae)

 

04-12-2010        Astra Ploieşti               A      2      -     2     C. Munteanu 57 p, Ad. Cristea 60                   &









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Toma ZAMFIR

Siteul nostru s-a îmbogățit cu o nouă pagină, a jucătorului Toma Zamfir. Născut în Popești-Leordeni, și-a început activitatea la Viscoza, în...

Golgeterul echipei Dinamo vs golgheterul țării

Golgheterii fiecărui sezon la Dinamo vs golgheterul țării

Antrenorii echipei Dinamo

Antrenorii lui Dinamo: numele antrenorului / sezonul / locul pe care a lăsat echipa / meciuri jucate / victorii / egale / înfrângeri / goluri marcate / primite 

Dinamo Bucureşti în sezonul 2018-19. Cea mai slabă evoluție din istorie

Nimic nu a mers bine pentru Dinamo în acest an. Antrenorul Florin Bratu, care ocupase locul 1 în play-out anul anterior a fost schimbat când echipa se afla pe locul 10.

Dinamo Bucuresti in 2017-18

2017-18. Locul 1 în play-out Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2016-17

2016-17. Medalii de bronz Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2009-10

2009-10. Al doilea titlu pentru clujeni



Top News

-Liga 1 revine după o pauză de 3 luni şi 3 zile

-Edward Iordănescu şi-a reziliat contractul cu Gaz Metan Mediaş

-Germania - Bundesliga - Etapa 29

-FC Argeş: Rezultatele celui de-al doilea test COVID-19 sunt negative

-Steaua Roşie Belgrad a câştigat al treilea consecutiv în Serbia

-Finala Cupei Austriei: FC Red Bull Salzburg - SC Austria Lustenau 5-0

-Germania - Bundesliga - Etapa 28




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Neaga
România
41 ani

Alex Manninger
Austria
43 ani

Emmanuel Eboué
Coasta de Fildeș
37 ani

Georgios Seitaridis
Grecia
39 ani

Hugo Sousa
Portugalia
28 ani

Juan Cascini
Argentina
23 ani

Juan Iturbe
Argentina
27 ani

Koffi Ndri Romaric
Coasta de Fildeș
37 ani

László Disztl
Ungaria
58 ani

Lorenzo Insigne
Italia
29 ani

Lucas Pratto
Argentina
32 ani

Lukas Podolski
Germania
35 ani

Naohiro Takahara
Japonia
41 ani

Silviu Lung jr.
România
31 ani

Virgil Ghiță
România
22 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017