Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 17.04.2020 - 14:05

Golgeterul echipei Dinamo vs golgheterul țării

Golgeterul echipei Dinamo vs golgheterul țării

Golgheterii fiecărui sezon la Dinamo vs golgheterul țării

 

Dinamo

 

național

club

 

1948-49

Carol Bartha

13

Gheorghe Vaczi

ICO Oradea

24

1948-49

Iuliu Farkas

13

 

 

 

1950

Constantin Popescu

14

Andrei Rădulescu

Locomotiva București

18

1951

Ion Suru

10

Gheorghe Vaczi

Progresul Oradea

23

1952

Titus Ozon

17

Titus Ozon

Dinamo București

17

1953

Titus Ozon

12

Titus Ozon

Dinamo București

12

1954

Alexandru Ene

20

Alexandru Ene

Dinamo București

20

1955

Alexandru Ene

14

Ion Ciosescu

Știința Timișoara

18

1956

Alexandru Ene

17

Ion Alecsandrescu

CCA

18

1957

Alexandru Ene

7

Ion Ciosescu

Știința Timișoara

9

1957-58

Alexandru Ene

9

Ion Ciosescu

Știința Timișoara

21

1958-59

Alexandru Ene

8

Gheorghe Ene

Rapid București

17

1959-60

Alexandru Ene

6

Gheorghe Constantin

CCA

20

1960-61

Gheorghe Ene

15

Gheorghe Constantin

CCA

22

1961-62

Gheorghe Ene

19

Gheorghe Constantin

Steaua

24

1962-63

Constantin Frățilă

9

Ion Ionescu

Rapid

20

1963-64

Constantin Frățilă

19

Constantin Frățilă

Dinamo București

19

1963-64

 

 

Cornel Pavlovici

Steaua

19

1964-65

Gheorghe Ene

15

Mihai Adam

Știința Cluj

18

1965-66

Gheorghe Ene

12

Ion Ionescu

Rapid

24

1966-67

Constantin Frățilă

11

Ion Oblemenco

Universitatea Craiova

17

1967-68

Florea Dumitrache

7

Mihai Adam

Universitatea Cluj

15

1968-69

Florea Dumitrache

22

Florea Dumitrache

Dinamo București

22

1969-70

Florea Dumitrache

13

Ion Oblemenco

Universitatea Craiova

19

1970-71

Florea Dumitrache

15

Florea Dumitrache

Dinamo București

15

1970-71

 

 

Gheorghe Tătaru

Steaua

15

1970-71

 

 

Constantin Moldoveanu

Politehnica Iași

15

1971-72

Florian Dumitrescu

8

Ion Oblemenco

Universitatea Craiova

20

1972-73

Florea Dumitrache

15

Ion Oblemenco

Universitatea Craiova

21

1973-74

Dudu Georgescu

21

Mihai Adam

CFR Cluj

23

1974-75

Dudu Georgescu

33

Dudu Georgescu

Dinamo București

33

1975-76

Dudu Georgescu

31

Dudu Georgescu

Dinamo București

31

1976-77

Dudu Georgescu

47

Dudu Georgescu

Dinamo București

47

1977-78

Dudu Georgescu

24

Dudu Georgescu

Dinamo București

24

1978-79

Dudu Georgescu

13

Marin Radu

FC Argeș

22

1979-80

Ionel Augustin

10

Septimiu Cîmpeanu

Universitatea Cluj

24

1980-81

Dudu Georgescu

13

Marin Radu

FC Argeș

28

1981-82

Dudu Georgescu

11

Anghel Iordănescu

Steaua

20

1982-83

Ionel Augustin

14

Petre Grosu

FC Bihor

20

1983-84

Ionel Augustin

17

Marcel Coraș

Sportul Studențesc

18

1984-85

Ionel Augustin

11

Gheorghe Hagi

Sportul Studențesc

20

1984-85

Marin Dragnea

11

 

 

 

1985-86

Costel Orac

7

Gheorghe Hagi

Sportul Studențesc

31

1985-86

Nistor Văidean

7

 

 

 

1986-87

Rodion Cămătaru

44

Rodion Cămătaru

Dinamo

44

1987-88

Claudiu Vaișcovici

22

Victor Pițurcă

Steaua

34

1988-89

Dorin Mateuț

43

Dorin Mateuț

Dinamo

43

1989-90

Florin Răducioiu

14

Gavril Balint

Steaua

19

1989-90

Claudiu Vaișcovici

14

 

 

 

1990-91

Marian Damaschin

15

Ovidiu Hanganu

Corvinul

24

1991-92

Gabor Gerstenmajer

21

Gabor Gerstenmajer

Dinamo

21

1992-93

Dorinel Munteanu

15

Ilie Dumitrescu

Steaua

24

1993-94

Marian Savu

12

Gheorghe Craioveanu

Universitatea Craiova

22

1994-95

Dorin Mateuț

10

Gheorghe Craioveanu

Universitatea Craiova

27

1994-95

Dinu Viorel Moldovan

10

 

 

 

1995-96

Ionel Dănciulescu

14

Ion Vlădoiu

Steaua

25

1996-97

Ionel Dănciulescu

8

Sabin Ilie

Steaua

31

1996-97

Adrian Mihalcea

8

 

 

 

1997-98

Adrian Mihalcea

11

Ion Vasile Oană

Gloria Bistrița

21

1997-98

 

 

Constantin Barbu

FC Argeș

21

1998-99

Adrian Mihalcea

18

Ioan Viorel Ganea

Gloria Bistrița / Rapid

28

1999-00

Adrian Mutu

18

Marian Savu

FC Național

20

2000-01

Marius Niculae

20

Marius Niculae

Dinamo

20

2001-02

Claudiu Niculescu

15

Cătălin Cursaru

FCM Bacău

17

2002-03

Ion Daniel Dănciulescu

16

Claudiu Răducanu

Steaua

21

2003-04

Ion Daniel Dănciulescu

21

Ion Daniel Dănciulescu

Dinamo

21

2004-05

Claudiu Niculescu

21

Claudiu Niculescu

Dinamo

21

2004-05

 

 

Gheorghe Bucur

Sportul Studențesc

21

2005-06

Claudiu Niculescu

12

Ionuț Costinel Mazilu

Sportul Studențesc

25

2006-07

Claudiu Niculescu

18

Claudiu Niculescu

Dinamo

18

2007-08

Ion Daniel Dănciulescu

21

Ion Daniel Dănciulescu

Dinamo

21

2008-09

Ion Daniel Dănciulescu

12

Florin Costea

Universitatea Craiova

17

2008-09

Marius Niculae

12

Gheorghe Bucur

FC Timișoara

17

2009-10

Andrei Cristea

16

Andrei Cristea

Dinamo

16

2010-11

Gabriel Torje

9

Ianis Zicu

FC Timișoara

18

2011-12

Marius Niculae

19

Wesley Lopes

SC Vaslui

27

2012-13

Marius Alexe

15

Raul Rusescu

Steaua

21

2013-14

Cosmin Matei

8

Liviu Antal

SC Vaslui

15

2014-15

Kamil Biliński

11

Grégory Tadé

CFR Cluj

18

2015-16

Harlem-Eddy Gnohéré

12

Ioan Hora

Pandurii

19

2016-17

Adam Nemec

11

Azdren Llullaku

Gaz metan Mediaș

16

2017-18

Diogo Salomão

10

Harlem-Eddy Gnohéré

FCSB

15

2017-18

 

 

George Țucudean

Viitorul + CFR

15

2018-19

Mattia Montini

13

George Țucudean

CFR Cluj

18









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Toma ZAMFIR

Siteul nostru s-a îmbogățit cu o nouă pagină, a jucătorului Toma Zamfir. Născut în Popești-Leordeni, și-a început activitatea la Viscoza, în...

Antrenorii echipei Dinamo

Antrenorii lui Dinamo: numele antrenorului / sezonul / locul pe care a lăsat echipa / meciuri jucate / victorii / egale / înfrângeri / goluri marcate / primite 

Dinamo Bucureşti în sezonul 2018-19. Cea mai slabă evoluție din istorie

Nimic nu a mers bine pentru Dinamo în acest an. Antrenorul Florin Bratu, care ocupase locul 1 în play-out anul anterior a fost schimbat când echipa se afla pe locul 10.

Dinamo Bucuresti in 2017-18

2017-18. Locul 1 în play-out Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2016-17

2016-17. Medalii de bronz Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei

Dinamo Bucuresti in 2009-10

2009-10. Al doilea titlu pentru clujeni



Top News

-FC Argeş: Rezultatele celui de-al doilea test COVID-19 sunt negative

-Germania - Bundesliga - Etapa 29

-Steaua Roşie Belgrad a câştigat al treilea consecutiv în Serbia

-Finala Cupei Austriei: FC Red Bull Salzburg - SC Austria Lustenau 5-0

-Germania - Bundesliga - Etapa 28

-Germania - Bundesliga - Etapa 27

-VIDEO | Finala Cupei Belarusului: FC BATE Borisov - Dinamo Brest 1-0 (0-0, 0-0)




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Billel Omrani
Franţa
27 ani

Caius Lungu
România
31 ani

Dan Gavrilescu
România
33 ani

Diego Torres
Spania
28 ani

DUNFERMLINE AFC
Scoția
135 ani

František Plánička
Cehoslovacia
116 ani

Joãozinho
Portugalia
31 ani

KAISERSLAUTERN
Germania
120 ani

Liviu Antal
România
31 ani

Mariano Bogliacino
Uruguay
40 ani

Maris Smirnovs
Letonia
44 ani

Momčlo Vukotić
Serbia
70 ani

Olberdam
Brazilia
35 ani

Paulius Grybauskas
Lituania
36 ani

Paulo Sérgio
Brazilia
51 ani

Robert Săceanu
România
37 ani

Sebastian Achim
România
34 ani

Sergio Agüero
Argentina
32 ani

Sérgio Oliveira
Portugalia
28 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017