Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 13.08.2020 - 16:00

Liga 1 - Programul din sezonul 2020-2021

Liga 1 - Programul din sezonul 2020-2021
Astăzi, la sediul LPF, a avut loc şedinţa Adunării Generale Extraordinare care a stabilit reperele sezonului competiţional 2020-2021 din Liga 1. Potrivit programului campioana CFR Cluj o va întâlni în deplasare pe Academica Clinceni, în prima etapă a sezonului 2020-2021. Echipa clasată pe locul 2 în ediţia precedentă, Universitatea Craiova va debuta în deplasare cu Sepsi Sfântu Gheorghe, în timp ce nou-promovata FC UTA Arad va susţine primul meci din noul sezon în deplasare cu FC Viitorul, iar FC Argeş Piteşti va juca acasă cu FC Botoşani. Derby-ul dintre FCSB şi Dinamo va avea loc în etapa a 6-a. Returul va debuta pe 13-14 ianuarie 2021, sezonul regular urmând să se încheie pe 10-11 aprilie 2021.
 
Etapa 1 (22 august/23 august 2020): 
 
Academica Clinceni - CFR Cluj 
Dinamo Bucureşti - FC Hermannstadt 
CSM Politehnica Iaşi - Chindia Târgoviște 
FC Argeş Piteşti - FC Botoşani 
FC Voluntari - Gaz Metan Mediaş 
FC Viitorul - FC UTA Arad 
Astra Giurgiu - Fotbal Club FCSB 
Sepsi Sfântu Gheorghe - Universitatea Craiova
 
Etapa 2 (29/30 august 2020): 
 
FC Hermannstadt - Academica Clinceni
Chindia Târgoviște - Dinamo Bucureşti 
FC Botoşani - CSM Politehnica Iaşi 
Gaz Metan Mediaş - FC Argeş Piteşti 
FC UTA Arad - FC Voluntari 
Fotbal Club FCSB - FC Viitorul 
Universitatea Craiova - Astra Giurgiu 
CFR Cluj - Sepsi Sfântu Gheorghe
 
Etapa 3 (12/13 septembrie 2020):
 
Academica Clinceni - Chindia Târgoviște 
Dinamo Bucureşti - FC Botoşani 
CSM Politehnica Iaşi - Gaz Metan Mediaş 
FC Argeş Piteşti - FC UTA Arad 
FC Voluntari - Fotbal Club FCSB 
FC Viitorul - Universitatea Craiova 
Astra Giurgiu - Sepsi Sfântu Gheorghe 
CFR Cluj - FC Hermannstadt
 
Etapa 4 (19/20 septembrie 2020): 
 
FC Botoşani - Academica Clinceni 
Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti 
FC UTA Arad - CSM Politehnica Iaşi 
Fotbal Club FCSB - FC Argeş Piteşti 
Universitatea Craiova - FC Voluntari 
Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Viitorul 
Chindia Târgoviște - FC Hermannstadt 
Astra Giurgiu - CFR Cluj
 
Etapa 5 (26/27  septembrie 2020): 
 
Academica Clinceni - Gaz Metan Mediaş 
Dinamo Bucureşti - FC UTA Arad 
CSM Politehnica Iaşi - Fotbal Club FCSB 
FC Argeş Piteşti - Universitatea Craiova 
FC Voluntari - Sepsi Sfântu Gheorghe 
FC Hermannstadt - FC Botoşani 
FC Viitorul - Astra Giurgiu 
CFR Cluj - Chindia Târgoviște
 
Etapa 6 (3/4 octombrie 2020): 
 
FC UTA Arad - Academica Clinceni 
Fotbal Club FCSB - Dinamo Bucureşti 
Universitatea Craiova - CSM Politehnica Iaşi 
Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Argeş Piteşti 
Gaz Metan Mediaş - FC Hermannstadt 
Astra Giurgiu - FC Voluntari 
FC Botoşani - Chindia Târgoviște 
FC Viitorul - CFR Cluj
 
Etapa 7 (17/18 octombrie 2020): 
 
Academica Clinceni - Fotbal Club FCSB 
Dinamo Bucureşti - Universitatea Craiova 
CSM Politehnica Iaşi - Sepsi Sfântu Gheorghe 
FC Hermannstadt - FC UTA Arad 
FC Argeş Piteşti - Astra Giurgiu 
Chindia Târgoviște - Gaz Metan Mediaş 
FC Voluntari - FC Viitorul 
CFR Cluj - FC Botoşani
 
Etapa 8 (24/25 octombrie 2020): 
 
Universitatea Craiova - Academica Clinceni 
Sepsi Sfântu Gheorghe - Dinamo Bucureşti 
Fotbal Club FCSB - FC Hermannstadt 
Astra Giurgiu - CSM Politehnica Iaşi 
FC UTA Arad - Chindia Târgoviște 
FC Viitorul - FC Argeş Piteşti 
Gaz Metan Mediaş - FC Botoşani 
FC Voluntari - CFR Cluj
 
Etapa 9 (31 octombrie/1 noiembrie 2020): 
 
Academica Clinceni - Sepsi Sfântu Gheorghe 
FC Hermannstadt - Universitatea Craiova 
Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu 
Chindia Târgoviște - Fotbal Club FCSB 
CSM Politehnica Iaşi - FC Viitorul 
FC Botoşani - FC UTA Arad 
FC Argeş Piteşti - FC Voluntari 
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş
 
Etapa 10 (7/8 noiembrie 2020): 
 
Astra Giurgiu - Academica Clinceni 
Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Hermannstadt 
Universitatea Craiova - Chindia Târgoviște 
FC Viitorul - Dinamo Bucureşti 
Fotbal Club FCSB - FC Botoşani 
FC Voluntari - CSM Politehnica Iaşi 
FC UTA Arad - Gaz Metan Mediaş 
FC Argeş Piteşti - CFR Cluj
 
Etapa 11 (21/22 noiembrie 2020): 
 
Academica Clinceni - FC Viitorul 
FC Hermannstadt - Astra Giurgiu 
Chindia Târgoviște - Sepsi Sfântu Gheorghe 
FC Botoşani - Universitatea Craiova 
Dinamo Bucureşti - FC Voluntari 
Gaz Metan Mediaş - Fotbal Club FCSB 
CSM Politehnica Iaşi - FC Argeş Piteşti 
CFR Cluj - FC UTA Arad
 
Etapa 12 (5/6 decembrie 2020): 
 
FC Voluntari - Academica Clinceni 
FC Viitorul - FC Hermannstadt 
Astra Giurgiu - Chindia Târgoviște 
Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Botoşani 
Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaş 
FC Argeş Piteşti - Dinamo Bucureşti 
Fotbal Club FCSB - FC UTA Arad 
CSM Politehnica Iaşi - CFR Cluj
 
Etapa 13 (12/13 noiembrie 2020): 
 
Academica Clinceni - FC Argeş Piteşti 
FC Hermannstadt - FC Voluntari 
Chindia Târgoviște - FC Viitorul 
FC Botoşani - Astra Giurgiu 
Gaz Metan Mediaş - Sepsi Sfântu Gheorghe 
FC UTA Arad - Universitatea Craiova 
Dinamo Bucureşti - CSM Politehnica Iaşi 
CFR Cluj - Fotbal Club FCSB
 
Etapa 14 (15/16/17 decembrie 2020): 
 
CSM Politehnica Iaşi - Academica Clinceni 
FC Argeş Piteşti - FC Hermannstadt
 FC Voluntari - Chindia Târgoviște 
FC Viitorul - FC Botoşani 
Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaş 
Sepsi Sfântu Gheorghe - FC UTA Arad 
Universitatea Craiova - Fotbal Club FCSB 
Dinamo Bucureşti - CFR Cluj
 
Etapa 15 (19/20 decembrie 2020): 
 
Academica Clinceni - Dinamo Bucureşti 
FC Hermannstadt - CSM Politehnica Iaşi 
Chindia Târgoviște - FC Argeş Piteşti 
FC Botoşani - FC Voluntari 
Gaz Metan Mediaş - FC Viitorul 
FC UTA Arad - Astra Giurgiu 
Fotbal Club FCSB - Sepsi Sfântu Gheorghe 
CFR Cluj - Universitatea Craiova

SorinARO







Sursa: SorinARO
Taguri: Liga 1    program    ţintar    LPF   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

FC Botoșani eliminată de SHKENDIJA

Echipa din Moldova a fost eliminată primind un gol în min.2. România a rămas, în acest moment, cu numai 2 echipe pentru turul 4: FCSB și CFR.   FC...

F.C.S.B s-a calificat la loviturile de departajare

Deși decimată de testele covid, care au indisponibilizat mulți jucători, inclusiv portarul Vlad, F.C.S.B. s-a calificat pentru turul următor:   FK TSC Backa Topola - FCSB 6-6 (2-1, 4-4),...

F.C.S.B s-a calificat la loviturile de departajare

Deși decimată de testele covid, care au indisponibilizat pe portarul Vlad, F.C.S.B. s-a calificat pentru turul următor:   FK TSC Backa Topola - FCSB 6-6 (2-1, 4-4), după prelungiri;...

Liga 1 - Etapa 3: Rezultate şi marcatori

FC Argeş Piteşti şi FC UTA Arad au terminat la egalitate, scor 1-1, în primul meci din etapa a 3-a a Ligii 1. "Alb-roşii" au deschis scorul în minutul 10 prin Sorin Buștea 10,...

Ionuţ Badea: Un punct de moral

La finalul partidei de vineri seară, cu UTA, terminată la egalitate, 1-1, Ionuţ Badea, antrenorul echipei FC Argeş, s-a declarat mulţumit de rezultat, în contextul în care...

Amical: FC Argeș - Academica Clinceni 4-1

FC Argeș a obținut o victorie de moral în amicalul de sâmbătă, de la ora 11, cu Academica Clinceni. Piteștenii s-au impus cu 4-1 în testul cu ilfovenii prin...

FC Botoşani - Shkendija, o confruntare plină de inedit

FC Botoşani urmează să ȋntâlnească formaţia Shkendija ȋn turul al II-lea preliminar al Europa League, ȋnvingătoarea urmând să se confrunte cel mai probabil, pe terenul...

Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

Gaz Metan Mediaş a învins-o acasă cu scorul de 2-0 pe nou promovata FC Argeş Piteşti, în etapa a 2-a a sezonului regular al Ligii 1. "Gaziştii" au avut 11 meciuri consecutive...

Europa League, turul I preliminar: FCSB - Şirak Ghiumri 3-0

Fotbal Club FCSB a jucat joi seară acasă pe Arena Naţională din Bucureşti, în turul I preliminar al Europa League cu Şirak Ghiumri, pe care a învins-o cu scorul de 3-0. Golurile...

Europa League, turul I preliminar: Locomotive Tbilisi - Universitatea Craiova 2-1

Universitatea Craiova pornea ca mare favorită în meciul din turul I preliminar al Europa League disputat în Georgia cu Locomotive Tbilisi. Oltenii au jucat însă execrabil, fiind învinşi cu...

Europa League, turul I preliminar: FC Ordabasy - FC Botoşani 1-2

FC Botoşani a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat la Şimkent cu FC Ordabasy, în turul I preliminar al Europa League. Golurile moldovenilor au fost marcate de austriacul...



Top News

-Spania - La Liga - Etapa 1

-Anglia - Premier League - Etapa 1

-Liga 1 - Etapa 3: Rezultate şi marcatori

-Ionuţ Badea: Un punct de moral

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: Malta - România 0-3

-Liga Naţiunilor: Austria - România 2-3

-Amical: FC Argeș - Academica Clinceni 4-1




S-au nascut azi

Alexandru Ene I
România
92 ani

Alexandru Forminte
România
38 ani

Aristide Bancé
Burkina Faso
36 ani

Attila Vajda
România
39 ani

Carlos Mozer
Brazilia
60 ani

Chico
Portugalia
39 ani

Chris Kullmann
Germania
34 ani

Constantin Rontea
România
48 ani

Costel Ilie
România
46 ani

Daniel Predoi
România
45 ani

David Seaman
Anglia
57 ani

Dionisiu Bumb
România
47 ani

Eduardo Carvalho
Portugalia
38 ani

FK BODØ/GLIMT
Norvegia
104 ani

Franck Signorino
Franța
39 ani

Ion Neacșu
România
90 ani

IRLANDA
Irlanda
99 ani

Jorge López
Spania
42 ani

Kazimierz Kmiecik
Polonia
69 ani

Kieran Trippier
Anglia
30 ani

Laurențiu Reghecampf
România
45 ani

Ognjen Koroman
Serbia
42 ani

Savvas Gentsoglou
Grecia
30 ani

Sergey Ryzhikov
Rusia
40 ani

Sorin Bucă
România
34 ani

Ștefan Filotti
România
98 ani

Stelian Isac
România
39 ani

Tommaso Rocchi
Italia
43 ani

Ulrich Ramé
Franța
48 ani

Vasile Miriuță
România
52 ani

Vjekoslav Lokica
Croaţia
55 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
18.09.2020 Chindia Târgoviște FC Hermannstadt C
18.09.2020 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C
19.09.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe
18:45
FC Viitorul Telekom Sport 1 C
19.09.2020 Universitatea Craiova
21:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
20.09.2020 FC Botoșani
16:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
20.09.2020 FC UTA Arad
18:45
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
20.09.2020 Fotbal Club FCSB
21:30
FC Argeș Pitești Telekom Sport 1 C
21.09.2020 Gaz Metan Mediaş
21:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 10
2. Universitatea Craiova 9
3. FC Botoșani 7
4. FC Voluntari 7
5. Fotbal Club FCSB 6
6. Gaz Metan Mediaş 6
7. FC Hermannstadt 5
8. Chindia Târgoviște 4
9. FC UTA Arad 3
10. CSM Politehnica Iaşi 3
11. Academica Clinceni 2
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 2
13. Dinamo București 2
14. FC Argeș Pitești 1
15. FC Viitorul 1
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
12.09.2020 ACS Comuna Recea Viitorul Târgu-Jiu C
12.09.2020 Aerostar Bacău CSM Reșița C
12.09.2020 Unirea Slobozia CS Mioveni C
12.09.2020 Metaloglobus București Concordia Chiajna C
12.09.2020 Pandurii Târgu-Jiu Turris Oltul Turnu-Măgurele C
12.09.2020 CSM Slatina Rapid București C
12.09.2020 Universitatea Craiova Dunărea Călărași C
13.09.2020 Gloria Buzău Universitatea Cluj C
14.09.2020 ASU Poli Timişoara Farul Constanța C
15.09.2020 Petrolul Ploiești Ripensia Timișoara C


1. Rapid București 9
2. Universitatea Craiova 7
3. ASU Poli Timişoara 7
4. Petrolul Ploiești 6
5. Dunărea Călărași 6
6. Farul Constanța 6
7. Viitorul Târgu-Jiu 6
8. Concordia Chiajna 5
9. Gloria Buzău 5
10. Turris Oltul Turnu-Măgurele 4
11. AFK Csíkszereda 4
12. Unirea Slobozia 4
13. CS Mioveni 3
14. Universitatea Cluj 3
15. CSM Reșița 3
16. Metaloglobus București 2
17. Aerostar Bacău 0
18. ACS Comuna Recea 0
19. CSM Slatina 0
20. Pandurii Târgu-Jiu 0
21. Ripensia Timișoara 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017