Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa națională 08.09.2020 - 00:00

Liga Naţiunilor: Austria - România 2-3

Liga Naţiunilor: Austria - România 2-3
Reprezentativa României a obţinut o victorie surprinzătoare pe stadionul "Wörthersee" din Klagenfurt, învingând selecţionata Austriei cu scorul de 3-2, în Grupa 1 din Liga B a Ligii Naţiunilor. Golurile "tricolorilor" au fost marcate de Denis Alibec (3), Dragoş Grigore (51), Alexandru Maxim (70), în timp ce golurile "Das Team" au fost înscrise de Christoph Baumgartner (17) şi Karim Onisiwo (81). România este pe primul loc în clasament cu 4 puncte, urmată de Norvegia 3 puncte, Austria 3 puncte şi Irlanda de Nord, 1 punct. Următorul meci va avea loc pe 8 octombrie, cu Islanda, la Reykjavi, în semifinalele play-off-ului pentru EURO 2020.
 
Liga Naţiunilor - Liga B, Grupa 1
Klagenfurt, Wörthersee Stadion
Austria - România 2-3 (1-1)
Au marcat: Christoph Baumgartner (17), Karim Onisiwo (81) - Denis Alibec (3), Dragoş Grigore (51), Alexandru Maxim (70)
 
România: 12. Ciprian Tătăruşanu - 15. Andrei Burcă, 6. Vlad Chiricheş (căpitan; 5. Ionuţ Nedelcearu, 74), 21. Dragoş Grigore, 11. Nicuşor Bancu - 2. Alexandru Creţu, 10. Alexandru Maxim, 23. Nicolae Stanciu - 17. Ciprian Deac (19. Gabriel Iancu, 40), 7. Denis Alibec (9. George Puşcaş, 68), 18. Florinel Coman. Selecţioner: Mirel Rădoi.
Rezerve neutilizate: 1. Florin Niţă, 16. David Lazar - 3. Alin Toşca, 4. Sergiu Hanca, 8. Dan Nistor, 13. Florin Ştefan, 14. Ianis Hagi, 20. Sergiu Buş, 22. Alexandru Cicâldău.
 
Austria: 1. Alexander Schlager - 21. Stefan Lainer, 5. Stefan Posch, 4. Martin Hinteregger, 2. Andreas Ulmer - 10. Florian Grillitsch (22. Christoph Monschein, 81), 14. Julian Baumgartlinger (căpitan; 20. Karim Onisiwo, 59) - 9. Marcel Sabitzer, 23. Xaver Schlager, 19. Christoph Baumgartner - 11. Michael Gregoritsch (7. Adrian Grbic, 73). Selecţioner: Franco Foda.
Rezerve neutilizate: 12. Pavao Pervan, 13. Cican Stankovic - 3. Alexander Dragovic, 6. Stefan Ilsanker, 8. Reinhold Ranftl, 15. Philipp Lienhart, 16. Peter Zulj, 17. Maximilian Woeber, 18. Christopher Trimmel.
 
Cartonaşe galbene: Grigore (47), Burcă (74), Stanciu (87).
 
Arbitru: Glenn Nyberg; arbitri asistenţi: Mahbod Beigi, Andreas Soederqvist; al patrulea oficial: Mohammed Al-Hakim (toţi din Suedia). Delegat UEFA: Dusko Grabovac (Croaţia), observator UEFA pentru arbitri: Alain Hamer (Luxemburg).

SorinARO







Sursa: SorinARO
Taguri: Liga Naţiunilor    Austria    România    Christoph Baumgartner    Karim Onisiwo    Denis Alibec    Dragoş Grigore    Alexandru Maxim    Klagenfurt    Wörthersee   

» Echipa nationala a Romaniei - Istorie si statistica
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa națională

Liga Naţiunilor: România - Irlanda de Nord 1-1

Reprezentativa României nu a reuşit decât un egalitate de egalitate, scor 1-1 (1-0), în meciul disputat pe Arena Naţională din Bucureşti cu selecţionata Irlandei de Nord, în Grupa 1 din...

Remember România - Irlanda 1990

Echipa naţională a României a fost eliminată de la turneul final al Campionatului Mondial de Fotbal din Italia, ȋn 1990, după un meci epuizant ȋn optimi contra Irlandei, decis la...

Remember România - Argentina 1990

Echipa naţională a României a ȋncheiat evoluţia ȋn grupe la Mondialul Italia 1990 cu jocul contra Argentinei, care a adus prima noastră calificare ȋn fazele eliminatorii ale competiţiei...

Remember România - Camerun 1990

După frumoasa victorie ȋmpotriva echipei URSS din partida de debut, România ȋntâlnea surprinzătoarea formaţie a Camerunului, care la rândul său pornise ȋn...

Remember România - Brazilia 1970

Echipa naţională a României a ȋncheiat evoluţia la Campionatul Mondial din Mexic 1970 cu o partidă ȋmpotriva lui Edson Arantes do Nascimento "Pelé" şi a selecţionatei care urma...

Remember România - URSS 1990

Echipa naţională a României a revenit ȋn elită la turneul final al Campionatului Mondial de Fotbal din Italia, ȋn 1990, la 20 de ani după generaţia de la Guadalajara. Am avut parte...

Remember Romania - Cehoslovacia 1970

Pe 6 iunie 1970 România ȋnvingea Cehoslovacia cu 2-1, obţinând prima victorie la un Campionat Mondial după 40 de ani.   Precedentul succes românesc la un turneu final avusese loc ȋn 1930,...

Remember Anglia - România 1970

Pe 2 iunie 1970, echipa naţională a României revenea la Campionatul Mondial de fotbal după o pauză de 32 de ani. Adversara îi era chiar deţinătoarea titlului, Anglia.   În ciuda unui...

Remember: Azerbaidjan - România 1-4, 1995

Ȋn urmă cu exact 25 de ani, echipa naţională a României ȋnvingea Azerbaidjanul ȋn deplasare şi făcea un nou pas spre turneul final al Campionalului European din Anglia, 1996.   Partida...

Remember: România - Polonia 1995

Ȋn urmă cu exact 25 de ani, la 29 martie 1995, echipa naţională a României mai făcea un pas spre turneul final al Campionatului European din Anglia, ȋnvingând Polonia la Bucureşti cu...

Remember: Israel - România 1994

Echipa naţională a României a ȋncheiat anul 1994, cel mai de succes din istoria sa, tocmai la jumătatea lunii decembrie, cu un meci oficial ȋn Israel, contând pentru...



Top News

-Anglia - Premier League - Etapa 2

-Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

-Germania - Bundesliga - Etapa 1

-Europa League, turul 2 preliminar: FK TSC Bačka Topola - FCSB 6-6 (2-1, 4-4), după prelungiri, 4-5 la loviturile de departajare

-Europa League, turul 2 preliminar: FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1

-Liga 1 - Etapa 3: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 1




Care este cel mai mare jucător român al tuturor timpurilor?
Gheorghe HAGI
Nicolae DOBRIN
Adrian MUTU
Ilie BALACI
Gheorghe POPESCU
Cristian CHIVU
Iuliu BODOLA
Ladislau BÖLÖNI
Ștefan DOBAY
Mircea LUCESCU
Cornel DINU
Adrian ILIE
Dan PETRESCU
Florin RĂDUCIOIU
Florea DUMITRACHE
Dorinel MUNTEANU
Iuliu BARÁTKY
Marius LĂCATUȘ
Ion DUMITRU
Dudu GEORGESCU
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

André Cruz
Brazilia
51 ani

Cristian Ansaldi
Argentina
34 ani

Daisuke Sato
Filipine
26 ani

David Stockdale
Anglia
35 ani

Erwin Koeman
Olanda
59 ani

Gert Verheyen
Belgia
50 ani

Godwin Okpara
Nigeria
48 ani

Henrik Larsson
Suedia
49 ani

İbrahim Kaș
Turcia
34 ani

Ion Zaharia
România
91 ani

Józef Młynarczyk
Polonia
67 ani

Lars Jacobsen
Danemarca
41 ani

Marian Alexandru
România
43 ani

MARÍTIMO FUNCHAL
Portugalia
110 ani

Marlos Moreno
Columbia
24 ani

Morten Jensen
Germania
33 ani

Pablo de Lucas
Spania
34 ani

Petre Sucitulescu
România
79 ani

Radiša Ilić
Serbia
43 ani

Reagy Ofosu
Germania
29 ani

Richard Cresswell
Anglia
43 ani

Robert Koren
Slovenia
40 ani

Ronald Zubar
Franța
35 ani

Sean Davis
Anglia
41 ani

Sergiu Ciocan
România
21 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
18.09.2020 Chindia Târgoviște FC Hermannstadt C
18.09.2020 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C
19.09.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Viitorul C
19.09.2020 Universitatea Craiova
21:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
20.09.2020 FC Botoșani
16:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
20.09.2020 FC UTA Arad
18:45
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
20.09.2020 Fotbal Club FCSB
21:30
FC Argeș Pitești Telekom Sport 1 C
21.09.2020 Gaz Metan Mediaş
21:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 10
2. Universitatea Craiova 9
3. FC Botoșani 7
4. FC Voluntari 7
5. Fotbal Club FCSB 6
6. Gaz Metan Mediaş 6
7. FC Hermannstadt 5
8. Chindia Târgoviște 4
9. FC UTA Arad 3
10. CSM Politehnica Iaşi 3
11. Academica Clinceni 2
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 2
13. Dinamo București 2
14. FC Argeș Pitești 1
15. FC Viitorul 1
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
19.09.2020 Concordia Chiajna Pandurii Târgu-Jiu C
19.09.2020 CS Mioveni Metaloglobus București C
19.09.2020 Farul Constanța Gloria Buzău C
19.09.2020 CSM Reșița ASU Poli Timişoara C
19.09.2020 Ripensia Timișoara Aerostar Bacău C
19.09.2020 CSM Slatina ACS Comuna Recea C
19.09.2020 Rapid București Turris Oltul Turnu-Măgurele C
20.09.2020 Viitorul Târgu-Jiu
12:30
Universitatea Craiova   C
21.09.2020 AFK Csíkszereda
18:00
Petrolul Ploiești   C
22.09.2020 Universitatea Cluj
19:00
Unirea Slobozia   C


1. Rapid București 10
2. Concordia Chiajna 8
3. ASU Poli Timişoara 8
4. Universitatea Craiova 7
5. Farul Constanța 7
6. Petrolul Ploiești 6
7. Dunărea Călărași 6
8. Gloria Buzău 6
9. Viitorul Târgu-Jiu 6
10. Turris Oltul Turnu-Măgurele 5
11. Metaloglobus București 5
12. AFK Csíkszereda 4
13. Unirea Slobozia 4
14. CSM Reșița 4
15. Universitatea Cluj 3
16. CS Mioveni 3
17. CSM Slatina 3
18. Ripensia Timișoara 3
19. Aerostar Bacău 0
20. ACS Comuna Recea 0
21. Pandurii Târgu-Jiu 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017