Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa națională 08.09.2020 - 00:00

Liga Naţiunilor: Austria - România 2-3

Liga Naţiunilor: Austria - România 2-3
Reprezentativa României a obţinut o victorie surprinzătoare pe stadionul "Wörthersee" din Klagenfurt, învingând selecţionata Austriei cu scorul de 3-2, în Grupa 1 din Liga B a Ligii Naţiunilor. Golurile "tricolorilor" au fost marcate de Denis Alibec (3), Dragoş Grigore (51), Alexandru Maxim (70), în timp ce golurile "Das Team" au fost înscrise de Christoph Baumgartner (17) şi Karim Onisiwo (81). România este pe primul loc în clasament cu 4 puncte, urmată de Norvegia 3 puncte, Austria 3 puncte şi Irlanda de Nord, 1 punct. Următorul meci va avea loc pe 8 octombrie, cu Islanda, la Reykjavi, în semifinalele play-off-ului pentru EURO 2020.
 
Liga Naţiunilor - Liga B, Grupa 1
Klagenfurt, Wörthersee Stadion
Austria - România 2-3 (1-1)
Au marcat: Christoph Baumgartner (17), Karim Onisiwo (81) - Denis Alibec (3), Dragoş Grigore (51), Alexandru Maxim (70)
 
România: 12. Ciprian Tătăruşanu - 15. Andrei Burcă, 6. Vlad Chiricheş (căpitan; 5. Ionuţ Nedelcearu, 74), 21. Dragoş Grigore, 11. Nicuşor Bancu - 2. Alexandru Creţu, 10. Alexandru Maxim, 23. Nicolae Stanciu - 17. Ciprian Deac (19. Gabriel Iancu, 40), 7. Denis Alibec (9. George Puşcaş, 68), 18. Florinel Coman. Selecţioner: Mirel Rădoi.
Rezerve neutilizate: 1. Florin Niţă, 16. David Lazar - 3. Alin Toşca, 4. Sergiu Hanca, 8. Dan Nistor, 13. Florin Ştefan, 14. Ianis Hagi, 20. Sergiu Buş, 22. Alexandru Cicâldău.
 
Austria: 1. Alexander Schlager - 21. Stefan Lainer, 5. Stefan Posch, 4. Martin Hinteregger, 2. Andreas Ulmer - 10. Florian Grillitsch (22. Christoph Monschein, 81), 14. Julian Baumgartlinger (căpitan; 20. Karim Onisiwo, 59) - 9. Marcel Sabitzer, 23. Xaver Schlager, 19. Christoph Baumgartner - 11. Michael Gregoritsch (7. Adrian Grbic, 73). Selecţioner: Franco Foda.
Rezerve neutilizate: 12. Pavao Pervan, 13. Cican Stankovic - 3. Alexander Dragovic, 6. Stefan Ilsanker, 8. Reinhold Ranftl, 15. Philipp Lienhart, 16. Peter Zulj, 17. Maximilian Woeber, 18. Christopher Trimmel.
 
Cartonaşe galbene: Grigore (47), Burcă (74), Stanciu (87).
 
Arbitru: Glenn Nyberg; arbitri asistenţi: Mahbod Beigi, Andreas Soederqvist; al patrulea oficial: Mohammed Al-Hakim (toţi din Suedia). Delegat UEFA: Dusko Grabovac (Croaţia), observator UEFA pentru arbitri: Alain Hamer (Luxemburg).

SorinARO







Sursa: SorinARO
Taguri: Liga Naţiunilor    Austria    România    Christoph Baumgartner    Karim Onisiwo    Denis Alibec    Dragoş Grigore    Alexandru Maxim    Klagenfurt    Wörthersee   

» Echipa nationala a Romaniei - Istorie si statistica
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa națională

Amical: Anglia - România 1-0

Echipa naţională a României a pierdut cu scorul de 1-0 meciul amical disputat cu reprezentativa Angliei, pe stadionul "Riverside" din Middlesbrough. Unicul gol al partidei a fost...

Amical: România - Georgia 1-2

Echipa naţională a fost învinsă la Ploieşti, cu scorul de 2-1, de reprezentativa Georgiei, într-un meci amical. După o primă repriză albă, "jvarosnebi" au deschis scorul prin...

Preliminariile CM 2022: Armenia - România 3-2

Echipa naţională a României a pierdut cu scorul de 3-2 meciul disputat la Erevan cu reprezentativa Armeniei, în Grupa J a preliminariilor Cupei Mondiale din 2022. Golurile gazdelor au fost...

Preliminariile CM 2022: România - Germania 0-1

Echipa naţională a României a pierdut, cu scorul de 1-0, meciul disputat pe Arena Naţională din Bucureşti cu reprezentativa Germaniei, în Grupa J a preliminariilor Cupei...

Preliminariile CM 2022: România - Macedonia de Nord 3-2

Reprezentativa României a câştigat cu mari emoţii, cu scorul de 3-2, meciul disputat pe Arena Naţională din Bucureşti cu echipa naţională a Macedoniei de Nord, în Grupa J a...

Remember România - San Marino 1990

România a ȋncheiat anul 1990 cu o victorie clară cu San Marino, ȋn primul meci cu antrenorul Mircea Rădulescu pe banca tehnică.   La capătul unui an ȋn care ajunsese ȋn...

Liga Naţiunilor: Irlanda de Nord - România 1-1

Echipa naţională a României a terminat la egalitate, scor 1-1, în meciul disputat pe "Windsor Park" din Belfast cu Irlanda de Nord, în Grupa 1 a Ligii B din Liga Naţiunilor. După o...

Remember Slovacia - România 1995

Ȋn urmă cu 25 de ani, pe 15 noiembrie 1995, România reuşea calificarea la EURO 1996 printr-o victorie obţinută pe terenul Slovaciei, terminând astfel pe primul loc ȋn...

4 ponturi tentante la pariuri România - Norvegia, meciul din Liga Națiunilor

În penultimul meci din grupele Ligii Națiunilor, România întâlnește pe teren propriu reprezentativa Norvegiei, duminică de la ora 21:45. Partida va fi televizată în țara noastră de...

Remember Turcia - România 1985

Ȋn urmă cu 35 de ani, pe 13 noiembrie 1985, România ȋncheia cu o victorie cu 3-1 campania pentru Mexico '86, dar succesul s-a dovedit inutil pentru calificare.   "Tricolorii" au...

Amical: România - Belarus 5-3

Echipa naţională a României a ratat finala barajului pentru calificare la EURO 2020, fiind eliminată cu 2-1 de Islanda, astfel că în loc de Ungaria, a întâlnit-o într-un meci amical pe...



Top News

-Jocurile Olimpice de la Tokyo: România - Noua Zeelandă 0-0

-FC Argeş a transferat un atacant ghanez

-UNTOLD revine în 2021

-Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

-Liga 1, Etapa 2: FC U Craiova 1948 - Dinamo Bucureşti 1-0

-Liga 1, Etapa 2: Chindia Târgovişte - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1

-Liga 1, Etapa 2: FCSB - Universitatea Craiova 4-1




Care este cel mai mare jucător român al tuturor timpurilor?
Gheorghe HAGI
Nicolae DOBRIN
Adrian MUTU
Ilie BALACI
Gheorghe POPESCU
Cristian CHIVU
Iuliu BODOLA
Ladislau BÖLÖNI
Ștefan DOBAY
Mircea LUCESCU
Cornel DINU
Adrian ILIE
Dan PETRESCU
Florin RĂDUCIOIU
Florea DUMITRACHE
Dorinel MUNTEANU
Iuliu BARÁTKY
Marius LĂCATUȘ
Ion DUMITRU
Dudu GEORGESCU
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Antonio Conte
Italia
52 ani

Carlos Marchena
Spania
42 ani

Clemente Rodríguez
Argentina
40 ani

Diego De Ascentis
Italia
45 ani

Elian Beldeanu
România
43 ani

Felipe
Brazilia
37 ani

Ignacio Zoco
Spania
82 ani

José Santamaría
Spania
92 ani

Marek Sapara
Slovacia
39 ani

Marian Nicolau
România
45 ani

Marius Popa
România
42 ani

Michael Bradley
SUA
34 ani

Milano Koenders
Olanda
35 ani

Nikola Vujadinović
Serbia
35 ani

Patrick Nyema
Elveția
36 ani

Paulo Wanchope
Costa Rica
45 ani

Per Krøldrup
Danemarca
42 ani

Virgil Drăghia
România
31 ani

Wilmar Cabrera
Uruguay
62 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2021-2022


Liga 1 2021-2022
30.07.2021 Gaz Metan Mediaș FC Argeș Pitești C
30.07.2021 Rapid București Farul Constanța C
31.07.2021 FC Voluntari
19:15
FC U Craiova 1948 Telekom Sport 1 C
31.07.2021 CFR 1907 Cluj
22:00
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
01.08.2021 Universitatea Craiova
19:15
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
01.08.2021 FC UTA Arad
22:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
02.08.2021 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
18:30
CS Mioveni Telekom Sport 1 C
02.08.2021 Dinamo București
21:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C


1. Rapid București 7
2. CFR 1907 Cluj 6
3. Farul Constanța 5
4. Fotbal Club FCSB 4
5. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 4
6. FC Botoșani 4
7. FC UTA Arad 4
8. Gaz Metan Mediaș 4
9. FC U Craiova 1948 3
10. Dinamo București 3
11. Universitatea Craiova 3
12. Chindia Târgoviște 1
13. FC Argeș Pitești 1
14. FC Voluntari 0
15. Academica Clinceni 0
16. CS Mioveni 0
Clasament 2021-2022

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017