Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 29.07.2020 - 17:56

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2020-2021

Liga 1 s-a terminat pe 5 august 2020, când s-a disputat ultima etapă de play-out din sezonul 2019-2020. Din cauza situaţiei cauzate de COVID-19 a fost o ediţie mai specială, în care nu s-au disputat toate etapele. Noul sezon al campionatului României va începe la data de 22 august 2020, însă mercato a început oficial pe 14 iulie și va dura până pe 5 octombrie!

► CFR Cluj
 
Antrenor: Dan Petrescu (confirmat)
 
Au venit: Cristian Bălgradean (portar, Fotbal Club FCSB), Giannis Kontoes -Grecia- (fundaş dreapta, Academica Clinceni), Cristian Manea (fundaş dreapta, Apollon Limassol), Iasmin Latovlevici (fundaș stânga, Kisvárda FC), Nicolae Carnat (extremă dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe),Gabriel Debeljuh -Croaţia- (atacant, FC Hermannstadt), Jakub Vojtuš -Slovacia- (atacant, Academica Clinceni)
 
Au plecat: Giedrius Arlauskis -Lituania- (portar, FC Al-Shabab), Otto Hindrich (portar, ASU Politehnica Timişoara), Jesús Fernández Collado -Spania- (portar, Sepsi Sfântu Gheorghe), Mihai Butean (fundaş dreapta, Gaz Metan Mediaș), Giannis Kontoes -Grecia- (fundaş dreapta, Panionios Atena), Alexandru Paşcanu (fundaş central, SD Ponferradina), Kévin Boli -Franţa- (fundaş central, Samsunspor), Andrei Radu (fundaș stânga, Dinamo Bucureşti), Rareş Ispas (fundaş stânga, Minaur Baia Mare), Răzvan Andronic (mijlocaş dreapta, Academica Clinceni), Cătălin Golofca (extremă dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Mihai Bordeianu (mijlocaș defensiv, Al-Qadsiah FC), Yacouba Sylla -Mali- (mijlocaş defensiv, final de contract), Sebastian Mailat (extremă stânga, FC Voluntari), George Țucudean (atacant, final de contract), Lacina Traoré -Coasta de Fildeş- (atacant, Bandırmaspor)
 
► Universitatea Craiova
 
Antrenor: Cristiano Bergodi -Italia- (confirmat)
 
Au venit: Florin Borţa (fundaş dreapta, Concordia Chiajna), Paul Papp (fundaş central, Sivasspor), Marius Constantin (fundaş central, Gaz Metan Mediaș), Raul Hreniuc (fundaş central, CS Mioveni), Ionuţ Mitran (fundaş central, FC Universitatea Craiova), Hristos Vadasis (fundaş stânga, Rapid Bucureşti), Vladimir Screciu (mijlocaş defensiv, KRC Genk), Ovidiu Bic (mijlocaş central, Chindia Târgovişte), Marian Şerban (mijlocaş central, CS Mioveni), George Câmpanu (mijlocaș ofensiv, FC Botoșani), Alin Manea (mijlocaş ofensiv, ASU Poli Timişoara), Andrei Burlacu (extremă stânga, Concordia Chiajna), Reagy Ofosu -SUA- (extremă stânga, FC Botoșani), Stephan Drăghici (extremă stânga, Gaz Metan Mediaș), Alexandru Tudorie (atacant, Arsenal Tula)
 
Au plecat: Uroš Ćosić -Serbia- (fundaş central, Shakhtyor Soligorsk), Florin Gardoş (fundaş central, Academica Clinceni), Tiago Ferreira -Portugalia- (fundaş central, MTK Budapesta), Marius Briceag (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Kamer Qaka -Albania- (mijlocaş defensiv, Kongsvinger IL), Marian Șerban (mijlocaş central, Academica Clinceni), Gustavo Di Mauro Vagenin -Brazilia- (mijlocaş ofensiv, Ajman Club), Stephan Drăghici (extremă stânga, FC Argeş Piteşti), Carlos Fortes -Portugalia- (atacant, UD Vilafranquense), Luis Niţu (atacant, Gaz Metan Mediaș)
 
► Astra Giurgiu
 
Antrenor: Bogdan Andone (confirmat)
 
Au venit: Miguel Santos -Portugalia- (portar, Academica Clinceni), Mihai Popa (portar, Rapid Bucureşti), Valerică Găman (fundaş central, FC Al-Shabab), Radu Chiriac (mijlocaş central, Metaloglobus București), Dario Čanađija -Croaţia- (mijlocaş defensiv, HNK Gorica), Romário Moise (mijlocaş ofensiv, FC UTA Arad), Paulian Banu (mijlocaş ofensiv, Metaloglobus București), George Merloi (mijlocaş dreapta, Academica Clinceni), Sébastien Wüthrich -Elveţia- (mijlocaş stânga, Servette Geneva)
 
Au plecat: Georgi Kitanov -Bulgaria- (portar, final de contract), Gabriel Tamaș (fundaş central, Universitatea Cluj), Radu Crișan (fundaş central, Rapid Bucureşti), Robert Boboc (mijlocaş defensiv, CSM Reșița), Gabriel Simion (mijlocaş defensiv, Fotbal Club FCSB), Ciprian Biceanu (mijlocaş central, Concordia Chiajna), Toni Silva -Guineea Bissau- (extremă dreapta, FC Taraz), Julien Bègue -Franţa- (atacant, FC Le Mans), Oumare Tounkara -Franţa- (atacant, SC Lyon)
 
► FC Botoșani
 
Antrenor: Marius Croitoru (confirmat)
 
Au venit: Florin Plămadă (fundaş central, Metaloglobus Bucureşti), Baba Touré -Franţa- (fundaş central, Le Puy Foot 43 Auvergne), Andrei Târcoveanu (mijlocaş central, FC Viitorul), Alexandru Piftor (mijlocaş ofensiv, Chindia Târgovişte)
 
Au plecat: Bryan Mendoza -Argentina- (fundaş dreapta, Petrolul Ploieşti), Nikolaos Baxevanos -Grecia- (fundaş central, CSM Politehnica Iaşi), George Câmpanu (mijlocaș ofensiv, Universitatea Craiova), Reagy Ofosu -SUA- (extremă stânga, Universitatea Craiova), Marko Dugandžić -Croaţia- (atacant, PFC Sochi)
 
► Fotbal Club FCSB 
 
Antrenor: Anton Petrea (confirmat)
 
Au venit: Cătălin Straton (portar, Dinamo Bucureşti), Ştefan Târnovanu (portar, CSM Politehnica Iaşi), Ștefan Cană (fundaş central, Farul Constanţa), Marius Briceag (fundaş stânga, Universitatea Craiova), Sorin Șerban (fundaş stânga, CSM Politehnica Iaşi), Mario Mihai (fundaş stânga, CS Tunari), Ianis Stoica (mijlocaş dreapta, Metaloglobus Bucureşti), Ovidiu Horșia (mijlocaş dreapta, CSM Politehnica Iaşi), Gabriel Simion (mijlocaş defensiv, Astra Giurgiu), Adrian Șut (mijlocaş central, Academica Clinceni), Gabriel Enache (extremă dreapta, FC Kyzyl-Zhar), Robert Ion (mijlocaş ofensiv, Academica Clinceni), David Caiado -Luxemburg- (extremă stânga, FC Hermannstadt), Alexandru Buziuc (atacant, Academica Clinceni), Sergiu Buş (atacant, Gaz Metan Mediaș), Goran Karanović -Elveţia- (atacant, FC Hermannstadt)
 
Au plecat: Cristian Bălgradean (portar, CFR Cluj), Bogdan Planić -Serbia- (fundaş central, Maccabi Haifa), Marko Momčilović -Serbia- (fundaş stânga, final de contract), Ovidiu Horşia (mijlocaş dreapta, Gaz Metan Mediaş), Adrian Popa (extremă dreapta, FC Voluntari), Harlem-Eddy Gnohéré -Franţa- (atacant, RE Mouscron), Cristian Dumitru (atacant, Academica Clinceni)
 
► Gaz Metan Mediaș
 
Antrenor: Dušan Uhrin Jr. -Cehia- (confirmat)
 
Au venit: Alexandru Buzbuchi (portar, FC Viitorul), Ondřej Bačo -Cehia- (fundaş central, FC Fastav Zlín), Mihai Butean (fundaş dreapta, CFR Cluj), Yuri Matias -Brazilia- (fundaş central, Tractor Sazi Tabriz), Răzvan Horj (fundaş central, Universitatea Cluj), Mihai Velisar (fundaş stânga, Petrolul Ploieşti), Bogdan Jica (fundaş stânga, Dunărea Călărași), Gabriel Plumbuitu (mijlocaş dreapta, Daco-Getica București), Ovidiu Horşia (mijlocaş dreapta, Fotbal Club FCSB), Idrisa Sambú -Guineea Bissau- (extremă dreapta, Spartak Moscova "B"), Moussa Sanoh -Olanda- (extremă dreapta, FC Voluntari), Bryan Alceus -Haiti- (mijlocaş defensiv, FC Paris), Ronaldo Deaconu (mijlocaş ofensiv, Sepsi Sfântu Gheorghe), Francisco Júnior -Guineea-Bissau- (mijlocaş central, Hapoel Haifa), Yves Pambou -Congo- (mijlocaş central, Grenoble Foot 38), Sergiu Ciocan (mijlocaş central, ACSF Comuna Recea), Fernander Kassaï -Republica Centrafricană- (fundaş central, Tobol Kostanay), Ricardo Valente -Portugalia- (extremă stânga, CD Tondela), Luis Niţu (atacant, Universitatea Craiova), Tomáš Smola -Cehia- (atacant, FC Baník Ostrava), Zé Manuel -Portugalia- (atacant, CD Santa Clara)
 
Au plecat: Ricardo Batista -Portugalia- (portar, final de contract), Mihai Butean (fundaş dreapta, CFR Cluj), Marian Pleașcă (fundaş dreapta, FC UTA Arad), Marius Constantin (fundaş central, Universitatea Craiova), Thomas Juel-Nielsen -Danemarca- (fundaş central, final de contract), Fernander Kassaï -Republica Centrafricană- (fundaş central, contract reziliat), Răzvan Popa (fundaş central, CSM Politehnica Iaşi), Boubacar Fofana -Guineea- (mijlocaş defensiv, Sepsi Sfântu Gheorghe), Neluț Roșu (mijlocaş central, FC UTA Arad), Paul Costea (mijlocaş stânga, final de contract), Stephan Drăghici (extremă stânga, Universitatea Craiova), Ely Fernandes -Capul Verde- (extremă stânga, FC Viitorul), Ioan Hora (atacant, FC UTA Arad), Sergiu Buş (atacant, Fotbal Club FCSB)
 
► FC Viitorul
 
Antrenor: Rubén Alfonso de la Barrera Fernández -Spania- (nou)
 
Au venit: Valentin Cojocaru (portar, FC Voluntari), Cosmin Dur-Bozoancă (portar, Universitatea Cluj), Szabolcs Kilyen (fundaş dreapta, Dinamo Bucureşti), Romario Benzar (fundaş dreapta, US Lecce), Alin Dobrosavlevici (fundaş central, FC Hermannstadt), Ángel Martínez Ortega -Spania- (fundaş stânga, Asteras Tripoli), Josemi Castañeda -Spania- (mijlocaş central, UD Las Palmas), Alexandru Mățan (mijlocaş ofensiv, FC Voluntari), Víctor Fernández Satué -Spania- (extremă stânga, Newcastle United U23), Ely Fernandes -Capul Verde- (extremă stânga, Gaz Metan Mediaș), Kevin Luckassen -Olanda- (atacant, CSM Politehnica Iaşi)
 
Au plecat: Alexandru Buzbuchi (portar, Gaz Metan Mediaș), Tiberiu Căpuşă (fundaş dreapta, Chindia Târgovişte), Paul Iacob (fundaş central, Chindia Târgovişte), Cristian Ganea (fundaş stânga, Aris Salonic), Malcom Edjouma -Franţa- (mijlocaş defensiv, KSV Roeselare), Marco Dulca (mijlocaş defensiv, Chindia Târgovişte), Vlad Achim (mijlocaş central, Dinamo București), Andrei Târcoveanu (mijlocaş central, FC Botoşani), Cosmin Bârnoi (extremă stânga, Farul Constanţa), Rivaldinho -Brazilia- (atacant, KS Cracovia), Louis Munteanu - (atacant, ACF Fiorentina)
 
► FC Hermannstadt
 
Antrenor: Rubén Albés -Spania- (confirmat)
 
Au venit: Ángel Bastos -Spania- (fundaş dreapta, UD Extremadura), Claudiu Belu-Iordache (fundaş dreapta, FC Voluntari), Adrian Scarlatache (fundaş central, FC Zirə), Luca Florică (fundaş stânga, SC Amiens U19), Radu Criștiu (fundaş stânga, FC U Craiova 1948), Bright Addae -Ghana- (mijlocaş defensiv, SS Juve Stabia), Soni Mustivar -Haiti- (mijlocaş central, Neftçi PFK), Agostinho Cá - Guinea-Bissau- (mijlocaş defensiv , SC Shabab El-Bourj), Edson Pires -Guineea Bissau- (mijlocaş central, SC Mineiro Aljustrelense), Andrei Câmpean (mijlocaş central, Viitorul Şelimbăr), Baba Alhassan -Ghana- (mijlocaş, Real Valladolid "B"), Stanley Elbers -Olanda- (extremă dreapta, PEC Zwolle), David Mayoral -Spania- (extremă dreapta, Cádiz CF), Fábio Fortes -Portugalia- (atacant, FC Arouca), Goran Karanović -Elveţia- (atacant, Sepsi Sfântu Gheorghe)
 
Au plecat: Alin Dobrosavlevici (fundaş central, FC Viitorul), Srdjan Luchin (fundaş central, Universitatea Cluj), Daniel Tătar (fundaş stânga, Viitorul Şelimbăr), Sorin Bușu (fundaş stânga, CSM Politehnica Iaşi), Petrişor Petrescu (mijlocaş dreapta, Academica Clinceni), Daniel Offenbacher -Austria- (mijlocaş central, SV Ried), Afonso Taira -Portugalia- (mijlocaş defensiv, Belenenses SAD), Andrei Cordea (extremă stânga, Academica Clinceni), David Caiado -Luxemburg- (extremă stânga, Fotbal Club FCSB), Gabriel Debeljuh -Croaţia- (atacant, CFR Cluj), Stjepan Plazonja -Croaţia- (atacant, ASU Poli Timişoara), Goran Karanović -Elveţia- (atacant, Fotbal Club FCSB), Adrian Bălan (atacant, Rapid București)
 
► Sepsi Sfântu Gheorghe
 
Antrenor: Leo Grozavu (confirmat)
 
Au venit: Jesús Fernández Collado -Spania- (portar, FC Panetolikos), Bogdan Mitrea (fundaş central, Spartak Trnava), Panagiotis Deligiannidis -Grecia- (fundaş stânga, OFI Creta), Boubacar Fofana -Guineea- (mijlocaş defensiv, Gaz Metan Mediaș), Adnan Aganović -Croaţia- (mijlocaş ofensiv, AEL Limassol), Vlad Mitrea (mijlocaş ofensiv, KSC Lokeren), Florin Purece (mijlocaș ofensiv, Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Cătălin Golofca (extremă dreapta, CFR Cluj), Bryan Nouvier -Franţa- (extremă stânga, Raków Częstochowa), Admir Bajrovic -Suedia- (atacant, FC Panetolikos)
 
Au plecat: Béla Fejér (portar, FC Nyíregyháza Spartacus), Daniel Celea (fundaş central, ŁKS Łódź), Hrvoje Barišić -Croaţia- (fundaş central, FK Tuzla City), Călin Popescu (mijlocaş dreapta, FC UTA Arad), Jacob Adebanjo -Nigeria- (mijlocaș defensiv, contract reziliat), Ronaldo Deaconu (mijlocaş ofensiv, Gaz Metan Mediaș), Edgar Salli -Camerun- (extremă dreapta, Olympiakos Nicosia), Goran Karanović -Elveţia- (atacant, FC Hermannstadt)
 
► Academica Clinceni
 
Antrenor: Ilie Poenaru (confirmat)
 
Au venit: Georgi Pashov -Bulgaria- (fundaş dreapta, Zhetysu Taldykorgan), Florin Gardoş (fundaş central, Universitatea Craiova), Mladen Jutrić -Austria- (fundaş central, Doxa Katokopias), Amir Bilali -Macedonia de Nord- (fundaş central, Partizani Tirana), Vlad Motroc (fundaş central, FC Argeş Piteşti), Răzvan Andronic (mijlocaş dreapta, CFR Cluj), Petrişor Petrescu (mijlocaş dreapta, FC Hermannstadt), Ciprian Gliga (mijlocaş dreapta, Concordia Chiajna), Răzvan Dogaru (mijlocaş central, CS Tunari), Marian Șerban (mijlocaş central, Universitatea Craiova), Cristian Tănase (mijlocaş stânga, Giresunspor), Andrei Cordea (extremă stânga, FC Hermannstadt), Alexandru Boiciuc -Moldova- (atacant, Karpaty Lviv), Cristian Dumitru (atacant, Fotbal Club FCSB), Asen Chandarov -Bulgaria- (atacant, Septemvri Sofia), Tsvetelin Chunchukov -Bulgaria- (atacant, Cherno More Varna), Raul Rusescu (atacant, Giresunspor)
 
Au plecat: Miguel Santos -Portugalia- (portar, Astra Giurgiu), Giannis Kontoes -Grecia- (fundaş dreapta, CFR Cluj), Gabriel Matei (fundaş dreapta, FC Argeș Pitești), Alexandru Albu (fundaş central, FC UTA Arad), David Humanes Muñoz -Spania- (fundaş central, FC Ararat-Armenia), Florin Bejan (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Okan Chatziterzoglou -Grecia- (fundaş central, contract reziliat), Alon Netzer -Israel- (fundaş central, contract reziliat), George Merloi (mijlocaş dreapta, Astra Giurgiu), Adrian Șut (mijlocaş central, Fotbal Club FCSB), Vasile Olariu (mijlocaş central, contract reziliat), Adrian Perényi (mijlocaş central, AFK Csikszereda), Jean Deretti -Brazilia- (mijlocaş ofensiv, contract reziliat), Robert Ion (mijlocaş ofensiv, Fotbal Club FCSB), Aristote N'Dongala -RD Congo- (extremă stânga, contract reziliat), Alexandru Buziuc (atacant, Fotbal Club FCSB), Sofien Moussa -Tunisia- (atacant, contract reziliat), Jakub Vojtuš -Slovacia- (atacant, CFR Cluj)
 
► FC Voluntari
 
Antrenor: Mihai Teja (confirmat)
 
Au venit: Marcos Lavín -Spania- (portar, Getafe CF "B"), Grégoire Puel -Franţa- (fundaş dreapta, Gazélec Ajaccio), Adrian Popa (mijlocaş dreapta, Fotbal Club FCSB), Marcelo Lopes -Portugalia- (extremă dreapta, FC Eindhoven), Răzvan Grădinaru (mijlocaş dreapta, CSM Politehnica Iaşi), Alexandru Stoica (extremă dreapta, Farul Constanţa), Adrian Popa (extremă dreapta, Fotbal Club FCSB), Sebastian Mailat (extremă stânga, CFR Cluj), John Anderson Souza Fonseca -Brazilia- (extremă stânga, SC Freamunde), Jefté Betancor Sánchez -Spania- (atacnt, SV Ried)
 
Au plecat: Valentin Cojocaru (portar, FC Viitorul), Bozhidar Mitrev -Bulgaria- (portar, final de contract), Claudiu Belu-Iordache (fundaş dreapta, FC Hermannstadt), Andraž Struna -Slovenia- (fundaş dreapta, US Triestina Calcio), Alexandru Paşcanu (fundaş central, CFR Cluj), Nicolás Gorobsov -Argentina- (mijlocaş central, Concordia Chiajna), Aïssa Laïdouni -Franţa- (mijlocaş central, Ferencvárosi Budapesta), Alexandru Mățan (mijlocaş ofensiv, FC Viitorul), Moussa Sanoh -Olanda- (extremă dreapta, Gaz Metan Mediaș), Daniel Benzar (atacant, Rapid Bucureşti), Vlăduţ Morar (atacant, FC UTA Arad), Alexandru Tudorie (atacant, Arsenal Tula), Cătălin Ţâră (atacant, Rapid Bucureşti), Marko Simonovski -Macedonia de Nord- (atacant, KF Feronikeli) 
 
► CSM Politehnica Iaşi
 
Antrenor: Daniel Pancu (nou)
 
Au venit: Nikos Baxevanos -Grecia- (fundaş central, FC Botoşani), Daniel Ciobanu (fundaş central, Pandurii Târgu Jiu), Dan Tălmaciu (fundaş central, Dinamo București), Răzvan Popa (fundaş central, Gaz Metan Mediaş), Vlad Olteanu (fundaş stânga, liber de contract), Sorin Bușu (fundaş stânga, FC Hermannstadt), Mario Pipoș (mijlocaş defensiv, Foresta Suceava), Floriano Vanzo -Belgia- (extremă dreapta, Royal Excelsior Virton), Vlad Danale (extrema dreaptă, Aerostar Bacău), Donald Açka -Albania- (mijlocaş defensiv, KF Luftëtari), Vlad Sobraneschi (mijlocaş ofensiv, CSM Pașcani), Andreias Calcan (extremă stânga, Újpest Budapesta), Dženan Zajmović -Bosnia- (atacant, Željezničar Sarajevo)
 
Au plecat: Ştefan Târnovanu (portar, Fotbal Club FCSB), Denis Rusu -Moldova- (portar, final de contract), Alessandro Caparco -Italia- (portar, final de contract), Linas Klimavičius -Lituania- (fundaş central, final de contract), Fomba Bourama -Mali- (fundaş central, Chindia Târgoviște), Andrei Radu (fundaş stânga, CFR Cluj), Sorin Șerban (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Narcis Bădic (fundaş stânga, final de contract), Răzvan Grădinaru (mijlocaş dreapta, FC Voluntari), Ovidiu Horșia (mijlocaş dreapta, Fotbal Club FCSB), Michael Omoh -Nigeria- (mijlocaş stânga, Hapoel Kfar Saba), Aleksandru Longher (extremă dreapta, final de contract), Kevin Luckassen -Olanda- (atacant, FC Viitorul), Habib Habibou -Republica Centrafricană- (atacant, final de contract), Alexandru Zaharia (atacant, Aerostar Bacău)
 
► Dinamo București
 
Antrenor: Gheorghe Mulţescu (confirmat); din etapa a 2-a Cosmin Contra
 
Au venit: Tomás Mejías Osorio -Spania- (portar, FC Middlesbrough), René Román -Spania- (portar, UD Almería), Mihai Eşanu (portar, Farul Constanţa), Alexander González -Venezuela- (fundaş dreapta, CD Mirandés), Abdoulaye Ba -Senegal- (fundaș central, Rayo Vallecano), Florin Bejan (fundaş central, Academica Clinceni), Isma López -Spania- (fundaş stânga, CD Tenerife), Andrei Radu (fundaș stânga, CFR Cluj), Janusz Gol -Polonia- (mijlocaş defensiv, KS Cracovia), Paul Anton (mijlocaş defensiv, Krylia Sovetov Samara), Geani Crețu (mijlocaş central, Rapid București), Vlad Achim (mijlocaş central, FC Viitorul), Aleix García Serrano -Spania- (mijlocaş central, RE Mouscron), Borja Valle -Spania- (extremă dreapta, Deportivo de La Coruña), Juan Cámara -Spania- (extremă stânga, Jagiellonia Białystok), Adam Nemec -Slovacia- (atacant, FC Pafos), Cătălin Măgureanu (atacant, CS Afumați), Guillermo Fernández Hierro -Spania- (atacant, Racing de Santander), Magaye Gueye -Senegal- (atacant, FK Qarabağ)
 
Au plecat: Riccardo Piscitelli -Italia- (portar, CD Nacional), Cătălin Straton (portar, Fotbal Club FCSB), Dragoş Petrișor (portar, Aerostar Bacău), Szabolcs Kilyen (fundaş dreapta, FC Viitorul), Kristián Koštrna -Slovacia- (fundaș dreapta, contract reziliat), Alin Dudea (fundaş central, CSM Reșița), Mihai Popescu (fundaş central, Heart of Midlothian), Dan Tălmaciu (fundaş central, CSM Politehnica Iaşi), Lukáš Skovajsa -Slovacia- (fundaș stânga, SK Dynamo České Budějovice), Ioan Filip (mijlocaş defensiv, Universitatea Cluj), Mamoutou N'Diaye -Mali- (mijlocaş defensiv, contract reziliat), Filip Mrzljak -Croaţia- (mijlocaş defensiv, contract reziliat), Mattia Montini -Italia- (atacant, contract reziliat), Slavko Perović -Serbia- (atacant, contract reziliat), Daniel Popa (atacant, Chindia Târgovişte), Mihai Neicuțescu (atacant, Chindia Târgovişte)
 
► Chindia Târgoviște
 
Antrenor: Emil Săndoi (confirmat)
 
Au venit: Rareș Pop (portar, Universitatea Cluj), Tiberiu Căpuşă (fundaş dreapta, FC Viitorul), Fomba Bourama -Mali- (fundaş central, CSM Politehnica Iaşi), Paul Iacob (fundaş central, FC Viitorul), Daniel Celea (fundaş central, Sepsi Sfântu Gheorghe), Marco Dulca (mijlocaş defensiv, FC Viitorul), Tomás Díaz -Argentina- (extremă dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Daniel Popa (atacant, Dinamo București), Mihai Neicuțescu (atacant, Dinamo Bucureşti)
 
Au plecat: Iustin Popescu (portar, CS Mioveni), Bradley Diallo -Franţa- (fundaş central, U Craiova 1948), Alexandru Benga (fundaş central, FC UTA Arad), Alin Dudea (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Robert Neciu (fundaş stânga, FC Viitorul), Liviu Mihai (mijlocaş central, Turris-Oltul Turnu Măgurele), Ovidiu Bic (mijlocaş central, Universitatea Craiova), Daniel Novac (mijlocaş central, Universitatea Cluj), Alexandru Piftor (mijlocaş ofensiv, FC Botoșani), Filip Dangubić -Croaţia- (mijlocaş ofensiv, NK Celje), Josip Ivančić -Croaţia- (atacant, HŠK Zrinjski Mostar), Cătălin Barbu (atacant, FC Argeş Piteşti)
 
► FC UTA Arad
 
Antrenor: László Balint (confirmat)
 
Au venit: Rafael Zamfir (portar, CS Crișul Chișineu-Criș), Horaţiu Moldovan (portar, Ripensia Timişoara), Marian Pleașcă (fundaş dreapta, Gaz Metan Mediaș), Alexandru Albu (fundaş central, Concordia Chiajna), Alexandru Benga (fundaş central, Chindia Târgoviște), Erico da Silva -Brazilia- (fundaş central, FC Səbail), Rareş Deta (fundaş stânga, FC Olt), Călin Popescu (mijlocaş dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Denis Rusu (mijlocaş, Șoimii Lipova), Mihovil Klapan -Croaţia- (mijlocaş central, Lokomotiv Plovdiv), Neluț Roșu (mijlocaş central, Gaz Metan Mediaș), Vlăduţ Morar (atacant, FC Voluntari), Ioan Hora (atacant, Gaz Metan Mediaș), Dragoș Tescan (atacant, Turris-Oltul Turnu Măgurele)
 
Au plecat: Andrei Rus (fundaş dreapta, Petrolul Ploieşti), Yuri Stephane Coulibaly -Coasta de Fildeş- (mijlocaş defensiv, Ripensia Timişoara), Radu Crișan (fundaş central, Rapid Bucureşti), Cristian Pușcaș (mijlocaş defensiv, Turris-Oltul Turnu Măgurele), Alexandru Ciucur (mijlocaş dreapta, Dunărea Călăraşi), Romário Moise (mijlocaş ofensiv, Astra Giurgiu), Soufiane Jebari -Spania- (atacant, liber de contract)
 
► FC Argeș Pitești
 
Antrenor: Ionuţ Badea (confirmat)
 
Au venit: Alexandru Greab (portar, Sepsi Sfântu Gheorghe), Flavius Croitoru (portar, CS Mioveni), Gabriel Matei (fundaş dreapta, Academica Clinceni), Gabriel Deac (mijlocaş dreapta, Petrolul Ploieşti), David Meza Colli -Paraguay- (mijlocaş defensiv, Petrolul Ploieşti), Sérgio Romeu Marakis -Portugalia- (mijlocaş defensiv, CD Cova Piedade), Georgian Honciu (mijlocaş central, Dunărea Călăraşi), Stephan Drăghici (extremă stânga, Universitatea Craiova), Mediop Ndiaye -Senegal- (atacant, Dunărea Călăraşi), Cephas Malele -Angola- (atacant, UD Oliveirense), Cătălin Barbu (atacant, Chindia Târgovişte)
 
Au plecat: Vlad Motroc (fundaş central, Academica Clinceni), Răzvan Matiș (extremă stânga, Petrolul Ploieşti), Vasile Buhăescu (atacant, Petrolul Ploiești)
 
► STRANIERI
 
Alexandru Băluță - Slavia Praga ---> FC Puskás Akadémia
Denis Drăguș - Standard Liège ---> FC Crotone
Răzvan Marin - Ajax Amsterdam ---> Cagliari Calcio
Alexandru Mitriţă - FC New York City ---> FC Al Ahli Saudi Jeddah
Ionuţ Nedelcearu - FC Ufa ---> AEK Atena
Costel Pantilimon - Nottingham Forest ---> Denizlispor
Ciprian Tătăruşanu - Olympique Lyon ---> AC Milan
SorinARO






Sursa: SorinARO
Taguri: RoMercato    transferuri    Liga 1    2020-2021    COVID-19    transferuri Liga 1   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Europa League, Grupa A: CFR Cluj - AS Roma 0-2

CFR Cluj a pierdut cu scorul de 2-0 meciul disputat acasă cu AS Roma, în Grupa A din Europa League. Golurile "Giallorossi" au fost marcate de Gabriel Debeljuh (49 autogol) şi Jordan...

Liga 1 - Etapa 11: Rezultate şi marcatori

Dinamo Bucureşti a reuşit în sfârşit să mai bată pe cineva în Liga 1, pe FC Voluntari. Echipa antrenată de Cosmin Contra s-a impus, în "Groapă", cu scorul de 3-0 în faţa...

Anglia - Premier League - Etapa 9

Cel mai interesant meci din etapa a 9-a a campionatului Angliei a avut loc la Londra, unde Tottenham Hotspur a învins-o cu scorul de 2-0 pe Manchester City. Echipa antrenată de...

FC Argeş, victorie la limită în amicalul cu Unirea Bascov

FC Argeș a câștigat la limită, cu 3-2, amicalul de vineri după-amiază, de pe propriul teren, cu echipa de liga a treia, Unirea Bascov. Confruntarea de pe stadionul Nicolae Dobrin a...

Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

Chindia Târgovişte a obţinut o victorie surprinzătoare pe stadionul "Ion Oblemenco" cu Universitatea Craiova, echipă clasată pe locul întâi înaintea etapei a 10-a din Liga 1....

Europa League, Grupa A: AS Roma - CFR Cluj 5-0

CFR Cluj a suferit pe "Stadio Olimpico" cea mai drastică înfrângere de când joacă în cupele europene, fiind surclasată cu scorul de 5-0 de AS Roma, în Grupa A din Europa League....

Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

FC Argeş Piteşti trece printr-o perioadă foarte bună în sezonul regular, câştigând 7 puncte în ultimele 3 etape. Vineri seară, "alb-violeţii" au învins-o în Tivale cu scorul...

Europa League, Grupa A: CFR Cluj - Young Boys Berna 1-1

CFR Cluj a deschis scorul în meciul disputat acasă cu Young Boys Berna, în Grupa A din Europa League, însă rezultatul final a fost 1-1. "Alb-vişinii" au marcat în minutul 62 prin...

Liga 1 - Etapa 8: Rezultate şi marcatori

Universitatea Craiova a suferit prima înfrângere din acest sezon, fiind învinsă vineri seară în Bănie cu scorul de 1-0 de Academica Clinceni, în etapa a 8-a a Ligii 1. Unicul gol al...

Europa League, Grupa A: ŢSKA Sofia - CFR Cluj 0-2

CFR Cluj a avut un debut perfect în Grupa A din Europa League, câştigând cu scorul de 2-0 pe stadionul "Vasil Levski" cu ŢSKA Sofia. În...

Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

FC Argeş Piteşti a obţinut vineri seară primul succes de la revenirea în Liga 1, după ce a învins-0 acasă în Trivale cu scorul de 1-0 pe Astra Giurgiu, în etapa a 7-a a sezonului regular....



Top News

-Spania - La Liga - Etapa 11

-Italia - Serie A - Etapa 9

-Germania - Bundesliga - Etapa 9

-Anglia - Premier League - Etapa 10

-Meciuri de urmărit în Cupa României și cele mai bune cote la pariuri

-Europa League, Grupa A: CFR Cluj - AS Roma 0-2

-24-25 noiembrie: Champions League revine cu primele dueluri din retur




S-au nascut azi

Barry Bannan
Scoția
31 ani

Christos Melissis
Grecia
38 ani

Costinha
Portugalia
46 ani

Diego Cavalieri
Brazilia
38 ani

Emliano Viviano
Italia
35 ani

François Van der Elst
Belgia
66 ani

Galliquio Castro
Peru
41 ani

Giedrius Arlauskis
Lituania
33 ani

Javier Aguirre
Mexic
62 ani

Jay Simpson
Anglia
32 ani

Joseph-Désiré Job
Camerun
43 ani

Kees van Iersel
Olanda
75 ani

Ladislav Petráš
Cehoslovacia
74 ani

Luciano Re Cecconi
Italia
72 ani

Miloš Živković
Serbia
36 ani

Nicuşor Fota
România
24 ani

Radu Danciu
România
31 ani

Richard Dürr
Elveția
82 ani

Rodrigues Neto
Brazilia
71 ani

Salvatore Schillaci
Italia
56 ani

Simon Donnelly
Scoția
46 ani

Tedj Bensaoula
Algeria
66 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2020-2021


Liga 1 2020-2021
20.11.2020 CSM Politehnica Iaşi FC Argeș Pitești C
20.11.2020 Dinamo București FC Voluntari C
21.11.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
21.11.2020 FC Botoșani Universitatea Craiova C
22.11.2020 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C
22.11.2020 CFR 1907 Cluj FC UTA Arad C
23.11.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.11.2020 Gaz Metan Mediaş Fotbal Club FCSB C


1. Fotbal Club FCSB 27
2. Universitatea Craiova 25
3. CFR 1907 Cluj 21
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
5. Academica Clinceni 19
6. FC UTA Arad 17
7. FC Viitorul 16
8. Chindia Târgoviște 14
9. Gaz Metan Mediaş 13
10. FC Voluntari 13
11. FC Botoșani 12
12. FC Hermannstadt 11
13. CSM Politehnica Iaşi 10
14. Dinamo București 9
15. FC Argeș Pitești 9
16. Astra Giurgiu 8
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
24.11.2020 Universitatea Craiova Metaloglobus București C
25.11.2020 Ripensia Timișoara
-
Farul Constanța AMANAT C
25.11.2020 Dunărea Călărași CS Mioveni C
25.11.2020 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
25.11.2020 CSM Slatina Turris Oltul Turnu-Măgurele C
25.11.2020 ACS Comuna Recea Pandurii Târgu-Jiu C
25.11.2020 Aerostar Bacău ASU Poli Timişoara C
25.11.2020 Petrolul Ploiești Gloria Buzău C
26.11.2020 AFK Csíkszereda Universitatea Cluj C
26.11.2020 Rapid București CSM Reșița C


1. Universitatea Craiova 27
2. ASU Poli Timişoara 24
3. Dunărea Călărași 23
4. Viitorul Târgu-Jiu 23
5. Rapid București 23
6. Metaloglobus București 22
7. Gloria Buzău 20
8. Farul Constanța 20
9. AFK Csíkszereda 19
10. Petrolul Ploiești 18
11. CS Mioveni 18
12. Turris Oltul Turnu-Măgurele 17
13. Universitatea Cluj 17
14. CSM Slatina 16
15. Unirea Slobozia 15
16. Ripensia Timișoara 15
17. CSM Reșița 15
18. ACS Comuna Recea 14
19. Concordia Chiajna 12
20. Aerostar Bacău 8
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017