Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 29.07.2020 - 17:56

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2020-2021

Liga 1 s-a terminat pe 5 august 2020, când s-a disputat ultima etapă de play-out din sezonul 2019-2020. Din cauza situaţiei cauzate de COVID-19 a fost o ediţie mai specială, în care nu s-au disputat toate etapele. Noul sezon al campionatului României va începe la data de 22 august 2020, însă mercato a început oficial pe 14 iulie și va dura până pe 5 octombrie!

► CFR Cluj
 
Antrenor: Dan Petrescu (confirmat)
 
Au venit: Cristian Bălgradean (portar, Fotbal Club FCSB), Giannis Kontoes -Grecia- (fundaş dreapta, Academica Clinceni), Cristian Manea (fundaş dreapta, Apollon Limassol), Andrei Radu (fundaş stânga, CSM Politehnica Iaşi), Dorinel Todoran (mijlocaş ofensiv, Viitorul Arad), Gabriel Debeljuh -Croaţia- (atacant, FC Hermannstadt), Jakub Vojtuš -Slovacia- (atacant, Academica Clinceni)
 
Au plecat: Giedrius Arlauskis -Lituania- (portar, FC Al-Shabab), Jesús Fernández Collado -Spania- (portar, Sepsi Sfântu Gheorghe), Mihai Butean (fundaş dreapta, Gaz Metan Mediaș), Alexandru Paşcanu (fundaş central, SD Ponferradina), Kévin Boli -Franţa- (fundaş central, Samsunspor), Rareş Ispas (fundaş stânga, Minaur Baia Mare), Răzvan Andronic (mijlocaş dreapta, Academica Clinceni), Cătălin Golofca (extremă dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Yacouba Sylla -Mali- (mijlocaş defensiv, final de contract), Sebastian Mailat (extremă stânga, FC Voluntari), George Țucudean (atacant, final de contract), Lacina Traoré -Coasta de Fildeş- (atacant, Bandırmaspor)
 
► Universitatea Craiova
 
Antrenor: Cristiano Bergodi -Italia- (confirmat)
 
Au venit: Florin Borţa (fundaş dreapta, Concordia Chiajna), Paul Papp (fundaş central, Sivasspor), Marius Constantin (fundaş central, Gaz Metan Mediaș), Raul Hreniuc (fundaş central, CS Mioveni), Ionuţ Mitran (fundaş central, FC Universitatea Craiova), Hristos Vadasis (fundaş stânga, Rapid Bucureşti), Vladimir Screciu (mijlocaş defensiv, KRC Genk), Ovidiu Bic (mijlocaş central, Chindia Târgovişte), Marian Şerban (mijlocaş central, CS Mioveni), Alin Manea (mijlocaş ofensiv, ASU Poli Timişoara), Andrei Burlacu (extremă stânga, Concordia Chiajna), Stephan Drăghici (extremă stânga, Gaz Metan Mediaș), Alexandru Tudorie (atacant, Arsenal Tula)
 
Au plecat: Uroš Ćosić -Serbia- (fundaş central, contract reziliat), Florin Gardoş (fundaş central, Academica Clinceni), Tiago Ferreira -Portugalia- (fundaş central, MTK Budapesta), Marius Briceag (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Ovidiu Bic (mijlocaş central, Gaz Metan Mediaș), Gustavo Di Mauro Vagenin -Brazilia- (mijlocaş ofensiv, Ajman Club), Carlos Fortes -Portugalia- (atacant, UD Vilafranquense), Luis Niţu (atacant, Gaz Metan Mediaș)
 
► Astra Giurgiu
 
Antrenor: Bogdan Andone (confirmat)
 
Au venit: Miguel Santos -Portugalia- (portar, Academica Clinceni), Mihai Popa (portar, Rapid Bucureşti), Valerică Găman (fundaş central, FC Al-Shabab), Radu Chiriac (mijlocaş central, Metaloglobus București), Romário Moise (mijlocaş ofensiv, FC UTA Arad), Paulian Banu (mijlocaş ofensiv, Metaloglobus București), George Merloi (mijlocaş dreapta, Academica Clinceni)
 
Au plecat: Georgi Kitanov -Bulgaria- (portar, final de contract), Gabriel Tamaș (fundaş central, Universitatea Cluj), Radu Crișan (fundaş central, Rapid Bucureşti), Robert Boboc (mijlocaş defensiv, CSM Reșița), Gabriel Simion (mijlocaş defensiv, Fotbal Club FCSB), Ciprian Biceanu (mijlocaş central, Concordia Chiajna), Toni Silva -Guineea Bissau- (extremă dreapta, FC Taraz), Julien Bègue -Franţa- (atacant, FC Le Mans), Oumare Tounkara -Franţa- (atacant, SC Lyon)
 
► FC Botoșani
 
Antrenor: Marius Croitoru (confirmat)
 
Au venit: Florin Plămadă (fundaş central, Metaloglobus Bucureşti), Baba Touré -Franţa- (fundaş central, Le Puy Foot 43 Auvergne), Andrei Târcoveanu (mijlocaş central, FC Viitorul), Alexandru Piftor (mijlocaş ofensiv, Chindia Târgovişte)
 
Au plecat: Bryan Mendoza -Argentina- (fundaş dreapta, Petrolul Ploieşti), Nikolaos Baxevanos -Grecia- (fundaş central, CSM Politehnica Iaşi)
 
► Fotbal Club FCSB 
 
Antrenor: Anton Petrea (confirmat)
 
Au venit: Cătălin Straton (portar, Dinamo Bucureşti), Ştefan Târnovanu (portar, CSM Politehnica Iaşi), Ștefan Cană (fundaş central, Farul Constanţa), Marius Briceag (fundaş stânga, Universitatea Craiova), Sorin Șerban (fundaş stânga, CSM Politehnica Iaşi), Mario Mihai (fundaş stânga, CS Tunari), Ianis Stoica (mijlocaş dreapta, Metaloglobus Bucureşti), Ovidiu Horșia (mijlocaş dreapta, CSM Politehnica Iaşi), Gabriel Simion (mijlocaş defensiv, Astra Giurgiu), Adrian Șut (mijlocaş central, Academica Clinceni), Robert Ion (mijlocaş ofensiv, Academica Clinceni), Alexandru Buziuc (atacant, Academica Clinceni), Sergiu Buş (atacant, Gaz Metan Mediaș)
 
Au plecat: Cristian Bălgradean (portar, CFR Cluj), Bogdan Planić -Serbia- (fundaş central, Maccabi Haifa), Marko Momčilović -Serbia- (fundaş stânga, final de contract), Adrian Popa (extremă dreapta, final de contract), Harlem-Eddy Gnohéré -Franţa- (atacant, RE Mouscron), Cristian Dumitru (atacant, Academica Clinceni)
 
► Gaz Metan Mediaș
 
Antrenor: Dušan Uhrin Jr. -Cehia- (confirmat)
 
Au venit: Alexandru Buzbuchi (portar, FC Viitorul), Ondřej Bačo -Cehia- (fundaş central, FC Fastav Zlín), Mihai Butean (fundaş dreapta, CFR Cluj), Yuri Matias -Brazilia- (fundaş central, Tractor Sazi Tabriz), Mihai Velisar (fundaş stânga, Petrolul Ploieşti), Bogdan Jica (fundaş stânga, Dunărea Călărași), Idrisa Sambú -Guineea Bissau- (extremă dreapta, Spartak Moscova "B"), Moussa Sanoh -Olanda- (extremă dreapta, FC Voluntari), Bryan Alceus -Haiti- (mijlocaş defensiv, FC Paris), Ronaldo Deaconu (mijlocaş ofensiv, Sepsi Sfântu Gheorghe), Yves Pambou -Congo- (mijlocaş central, Grenoble Foot 38), Sergiu Ciocan (mijlocaş central, ACSF Comuna Recea), Fernander Kassaï -Republica Centrafricană- (fundaş central, Tobol Kostanay), Luis Niţu (atacant, Universitatea Craiova), Tomáš Smola -Cehia- (atacant, FC Baník Ostrava)
 
Au plecat: Ricardo Batista -Portugalia- (portar, final de contract), Mihai Butean (fundaş dreapta, CFR Cluj), Marian Pleașcă (fundaş dreapta, FC UTA Arad), Marius Constantin (fundaş central, Universitatea Craiova), Thomas Juel-Nielsen -Danemarca- (fundaş central, final de contract), Boubacar Fofana -Guineea- (mijlocaş defensiv, Sepsi Sfântu Gheorghe), Neluț Roșu (mijlocaş central, FC UTA Arad), Paul Costea (mijlocaş stânga, final de contract), Stephan Drăghici (extremă stânga, Universitatea Craiova), Ely Fernandes -Capul Verde- (extremă stânga, final de contract), Ioan Hora (atacant, FC UTA Arad), Sergiu Buş (atacant, Fotbal Club FCSB)
 
► FC Viitorul
 
Antrenor: Rubén Alfonso de la Barrera Fernández -Spania- (nou)
 
Au venit: Valentin Cojocaru (portar, FC Voluntari), Cosmin Dur-Bozoancă (portar, Universitatea Cluj), Szabolcs Kilyen (fundaş dreapta, Dinamo Bucureşti), Alin Dobrosavlevici (fundaş central, FC Hermannstadt), Ángel Martínez Ortega -Spania- (fundaş stânga, Asteras Tripoli), Josemi Castañeda -Spania- (mijlocaş central, UD Las Palmas), Alexandru Mățan (mijlocaş ofensiv, FC Voluntari), Víctor Fernández Satué -Spania- (extremă stânga, Newcastle United U23), Kevin Luckassen -Olanda- (atacant, CSM Politehnica Iaşi)
 
Au plecat: Alexandru Buzbuchi (portar, Gaz Metan Mediaș), Tiberiu Căpuşă (fundaş dreapta, Chindia Târgovişte), Paul Iacob (fundaş central, Chindia Târgovişte), Cristian Ganea (fundaş stânga, Aris Salonic), Malcom Edjouma -Franţa- (mijlocaş defensiv, KSV Roeselare), Marco Dulca (mijlocaş defensiv, Chindia Târgovişte), Vlad Achim (mijlocaş central, Dinamo București), Andrei Târcoveanu (mijlocaş central, FC Botoşani), Cosmin Bârnoi (extremă stânga, Farul Constanţa), Rivaldinho -Brazilia- (atacant, KS Cracovia)
 
► FC Hermannstadt
 
Antrenor: Rubén Albés -Spania- (confirmat)
 
Au venit: Claudiu Belu-Iordache (fundaş dreapta, FC Voluntari), Adrian Scarlatache (fundaş central, FC Zirə), Luca Florică (fundaş stânga, SC Amiens U19), Radu Criștiu (fundaş stânga, FC U Craiova 1948), Bright Addae -Ghana- (mijlocaş defensiv, SS Juve Stabia), Soni Mustivar -Haiti- (mijlocaş central, Neftçi PFK), Agostinho Cá - Guinea-Bissau- (mijlocaş defensiv , SC Shabab El-Bourj), Edson Pires -Guineea Bissau- (mijlocaş central, SC Mineiro Aljustrelense), Andrei Câmpean (mijlocaş central, Viitorul Şelimbăr), Stanley Elbers -Olanda- (extremă dreapta, PEC Zwolle), David Mayoral -Spania- (extremă dreapta, Cádiz CF), Fábio Fortes -Portugalia- (atacant, FC Arouca), Goran Karanović -Elveţia- (atacant, Sepsi Sfântu Gheorghe)
 
Au plecat: Alin Dobrosavlevici (fundaş central, FC Viitorul), Srdjan Luchin (fundaş central, Universitatea Cluj), (Daniel Tătar (fundaş stânga, contract reziliat), Sorin Bușu (fundaş stânga, CSM Politehnica Iaşi), Daniel Offenbacher -Austria- (mijlocaş central, SV Ried), Afonso Taira -Portugalia- (mijlocaş defensiv, Belenenses SAD), Andrei Cordea (extremă stânga, Academica Clinceni), Gabriel Debeljuh -Croaţia- (atacant, CFR Cluj), Stjepan Plazonja -Croaţia- (atacant, ASU Poli Timişoara)
 
► Sepsi Sfântu Gheorghe
 
Antrenor: Leo Grozavu (confirmat)
 
Au venit: Jesús Fernández Collado -Spania- (portar, FC Panetolikos), Bogdan Mitrea (fundaş central, Spartak Trnava), Panagiotis Deligiannidis -Grecia- (fundaş stânga, OFI Creta), Boubacar Fofana -Guineea- (mijlocaş defensiv, Gaz Metan Mediaș), Adnan Aganović -Croaţia- (mijlocaş ofensiv, AEL Limassol), Vlad Mitrea (mijlocaş ofensiv, KSC Lokeren), Florin Purece (mijlocaș ofensiv, Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Cătălin Golofca (extremă dreapta, CFR Cluj), Bryan Nouvier -Franţa- (extremă stânga, Raków Częstochowa), Admir Bajrovic -Suedia- (atacant, FC Panetolikos)
 
Au plecat: Béla Fejér (portar, FC Nyíregyháza Spartacus), Hrvoje Barišić -Croaţia- (fundaş central, FK Tuzla City), Jacob Adebanjo -Nigeria- (mijlocaș defensiv, contract reziliat), Ronaldo Deaconu (mijlocaş ofensiv, Gaz Metan Mediaș), Edgar Salli -Camerun- (extremă dreapta, Olympiakos Nicosia), Goran Karanović -Elveţia- (atacant, FC Hermannstadt)
 
► Academica Clinceni
 
Antrenor: Ilie Poenaru (confirmat)
 
Au venit: Georgi Pashov -Bulgaria- (fundaş dreapta, Zhetysu Taldykorgan), Florin Gardoş (fundaş central, Universitatea Craiova), Mladen Jutrić -Austria- (fundaş central, Doxa Katokopias), Amir Bilali -Macedonia de Nord- (fundaş central, Partizani Tirana), Răzvan Andronic (mijlocaş dreapta, CFR Cluj), Ciprian Gliga (mijlocaş dreapta, Concordia Chiajna), Răzvan Dogaru (mijlocaş central, CS Tunari), Cristian Tănase (mijlocaş stânga, Giresunspor), Andrei Cordea (extremă stânga, FC Hermannstadt), Alexandru Boiciuc -Moldova- (atacant, Karpaty Lviv), Cristian Dumitru (atacant, Fotbal Club FCSB), Asen Chandarov -Bulgaria- (atacant, Septemvri Sofia), Tsvetelin Chunchukov -Bulgaria- (atacant, Cherno More Varna)
 
Au plecat: Miguel Santos -Portugalia- (portar, Astra Giurgiu), Giannis Kontoes -Grecia- (fundaş dreapta, CFR Cluj), Gabriel Matei (fundaş dreapta, FC Argeș Pitești), Alexandru Albu (fundaş central, FC UTA Arad), David Humanes Muñoz -Spania- (fundaş central, FC Ararat-Armenia), Florin Bejan (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Okan Chatziterzoglou -Grecia- (fundaş central, contract reziliat), Alon Netzer -Israel- (fundaş central, contract reziliat), George Merloi (mijlocaş dreapta, Astra Giurgiu), Adrian Șut (mijlocaş central, Fotbal Club FCSB), Vasile Olariu (mijlocaş central, contract reziliat), Adrian Perényi (mijlocaş central, AFK Csikszereda), Jean Deretti -Brazilia- (mijlocaş ofensiv, contract reziliat), Robert Ion (mijlocaş ofensiv, Fotbal Club FCSB), Aristote N'Dongala -RD Congo- (extremă stânga, contract reziliat), Alexandru Buziuc (atacant, Fotbal Club FCSB), Sofien Moussa -Tunisia- (atacant, contract reziliat), Jakub Vojtuš -Slovacia- (atacant, CFR Cluj)
 
► FC Voluntari
 
Antrenor: Mihai Teja (confirmat)
 
Au venit: Marcos Lavín -Spania- (portar, Getafe CF "B"), Grégoire Puel -Franţa- (fundaş dreapta, Gazélec Ajaccio), Bogdan Szijj (mijlocaş dreapta, CSM Reșița), Marcelo Lopes -Portugalia- (extremă dreapta, FC Eindhoven), Răzvan Grădinaru (mijlocaş dreapta, CSM Politehnica Iaşi), Alexandru Stoica (extremă dreapta, Farul Constanţa), Sebastian Mailat (extremă stânga, CFR Cluj)
 
Au plecat: Valentin Cojocaru (portar, FC Viitorul), Bozhidar Mitrev -Bulgaria- (portar, final de contract), Claudiu Belu-Iordache (fundaş dreapta, FC Hermannstadt), Alexandru Paşcanu (fundaş central, CFR Cluj), Nicolás Gorobsov -Argentina- (mijlocaş central, Concordia Chiajna), Aïssa Laïdouni -Franţa- (mijlocaş central, Ferencvárosi Budapesta), Alexandru Mățan (mijlocaş ofensiv, FC Viitorul), Moussa Sanoh -Olanda- (extremă dreapta, Gaz Metan Mediaș), Daniel Benzar (atacant, Rapid Bucureşti), Vlăduţ Morar (atacant, FC UTA Arad), Alexandru Tudorie (atacant, Arsenal Tula), Cătălin Ţâră (atacant, Rapid Bucureşti)
 
► CSM Politehnica Iaşi
 
Antrenor: Daniel Pancu (nou)
 
Au venit: Nikos Baxevanos -Grecia- (fundaş central, FC Botoşani), Daniel Ciobanu (fundaş central, Pandurii Târgu Jiu), Vlad Olteanu (fundaş stânga, liber de contract), Sorin Bușu (fundaş stânga, FC Hermannstadt), Mario Pipoș (mijlocaş defensiv, Foresta Suceava), Floriano Vanzo -Belgia- (extremă dreapta, Royal Excelsior Virton), Vlad Danale (extrema dreaptă, Aerostar Bacău), Donald Açka -Albania- (mijlocaş defensiv, KF Luftëtari), Vlad Sobraneschi (mijlocaş ofensiv, CSM Pașcani), Andreias Calcan (extremă stânga, Újpest Budapesta), Dženan Zajmović -Bosnia- (atacant, Željezničar Sarajevo)
 
Au plecat: Ştefan Târnovanu (portar, Fotbal Club FCSB), Denis Rusu -Moldova- (portar, final de contract), Alessandro Caparco -Italia- (portar, final de contract), Linas Klimavičius -Lituania- (fundaş central, final de contract), Andrei Radu (fundaş stânga, CFR Cluj), Sorin Șerban (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Narcis Bădic (fundaş stânga, final de contract), Răzvan Grădinaru (mijlocaş dreapta, FC Voluntari), Ovidiu Horșia (mijlocaş dreapta, Fotbal Club FCSB), Michael Omoh -Nigeria- (mijlocaş stânga, Hapoel Kfar Saba), Aleksandru Longher (extremă dreapta, final de contract), Kevin Luckassen -Olanda- (atacant, FC Viitorul), Habib Habibou -Republica Centrafricană- (atacant, final de contract), Alexandru Zaharia (atacant, Aerostar Bacău)
 
► Dinamo București
 
Antrenor: Gheorghe Mulţescu (confirmat); din etapa a 2-a Cosmin Contra
 
Au venit: Tomás Mejías Osorio -Spania- (portar, FC Middlesbrough), René Román -Spania- (portar, UD Almería), Mihai Eşanu (portar, Farul Constanţa), Alexander González -Venezuela- (fundaş dreapta, CD Mirandés), Florin Bejan (fundaş central, Academica Clinceni), Isma López -Spania- (fundaş stânga, CD Tenerife), Janusz Gol -Polonia- (mijlocaş defensiv, KS Cracovia), Geani Crețu (mijlocaş central, Rapid București), Vlad Achim (mijlocaş central, FC Viitorul), Jorge Pombo -Spania- (mijlocaş ofensiv, Cádiz CF), Borja Valle -Spania- (extremă dreapta, Deportivo de La Coruña), Juan Cámara -Spania- (extremă stânga, Jagiellonia Białystok), Adam Nemec -Slovacia- (atacant, FC Pafos), Cătălin Măgureanu (atacant, CS Afumați), Guillermo Fernández Hierro -Spania- (atacant, Racing de Santander)
 
Au plecat: Riccardo Piscitelli -Italia- (portar, CD Nacional), Cătălin Straton (portar, Fotbal Club FCSB), Dragoş Petrișor (portar, Aerostar Bacău), Szabolcs Kilyen (fundaş dreapta, FC Viitorul), Kristián Koštrna -Slovacia- (fundaș dreapta, contract reziliat), Alin Dudea (fundaş central, CSM Reșița), Mihai Popescu (fundaş central, Heart of Midlothian), Lukáš Skovajsa -Slovacia- (fundaș stânga, SK Dynamo České Budějovice), Ioan Filip (mijlocaş defensiv, Universitatea Cluj), Mamoutou N'Diaye -Mali- (mijlocaş defensiv, contract reziliat), Filip Mrzljak -Croaţia- (mijlocaş defensiv, contract reziliat), Mattia Montini -Italia- (atacant, contract reziliat), Slavko Perović -Serbia- (atacant, contract reziliat), Daniel Popa (atacant, Chindia Târgovişte)
 
► Chindia Târgoviște
 
Antrenor: Emil Săndoi (confirmat)
 
Au venit: Rareș Pop (portar, Universitatea Cluj), Tiberiu Căpuşă (fundaş dreapta, FC Viitorul), Paul Iacob (fundaş central, FC Viitorul), Daniel Celea (fundaş central, Sepsi Sfântu Gheorghe), Marco Dulca (mijlocaş defensiv, FC Viitorul), Tomás Díaz -Argentina- (extremă dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Daniel Popa (atacant, Dinamo București)
 
Au plecat: Iustin Popescu (portar, CS Mioveni), Bradley Diallo -Franţa- (fundaş central, U Craiova 1948), Alexandru Benga (fundaş central, FC UTA Arad), Alin Dudea (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Robert Neciu (fundaş stânga, FC Viitorul), Liviu Mihai (mijlocaş central, Turris-Oltul Turnu Măgurele), Ovidiu Bic (mijlocaş central, Universitatea Craiova), Daniel Novac (mijlocaş central, Universitatea Cluj), Alexandru Piftor (mijlocaş ofensiv, FC Botoșani), Filip Dangubić -Croaţia- (mijlocaş ofensiv, NK Celje), Josip Ivančić -Croaţia- (atacant, HŠK Zrinjski Mostar), Cătălin Barbu (atacant, FC Argeş Piteşti)
 
► FC UTA Arad
 
Antrenor: László Balint (confirmat)
 
Au venit: Rafael Zamfir (portar, CS Crișul Chișineu-Criș), Horaţiu Moldovan (portar, Ripensia Timişoara), Marian Pleașcă (fundaş dreapta, Gaz Metan Mediaș), Alexandru Albu (fundaş central, Concordia Chiajna), Alexandru Benga (fundaş central, Chindia Târgoviște), Erico da Silva -Brazilia- (fundaş central, FC Səbail), Rareş Deta (fundaş stânga, FC Olt), Denis Rusu (mijlocaş, Șoimii Lipova), Mihovil Klapan -Croaţia- (mijlocaş central, Lokomotiv Plovdiv), Neluț Roșu (mijlocaş central, Gaz Metan Mediaș), Vlăduţ Morar (atacant, FC Voluntari), Ioan Hora (atacant, Gaz Metan Mediaș), Dragoș Tescan (atacant, Turris-Oltul Turnu Măgurele)
 
Au plecat: Andrei Rus (fundaş dreapta, Petrolul Ploieşti), Yuri Stephane Coulibaly -Coasta de Fildeş- (mijlocaş defensiv, Ripensia Timişoara), Radu Crișan (fundaş central, Rapid Bucureşti), Cristian Pușcaș (mijlocaş defensiv, Turris-Oltul Turnu Măgurele), Alexandru Ciucur (mijlocaş dreapta, Dunărea Călăraşi), Romário Moise (mijlocaş ofensiv, Astra Giurgiu), Soufiane Jebari -Spania- (atacant, liber de contract)
 
► FC Argeș Pitești
 
Antrenor: Ionuţ Badea (confirmat)
 
Au venit: Alexandru Greab (portar, Sepsi Sfântu Gheorghe), Flavius Croitoru (portar, CS Mioveni), Gabriel Matei (fundaş dreapta, Academica Clinceni), Gabriel Deac (mijlocaş dreapta, Petrolul Ploieşti), David Meza Colli -Paraguay- (mijlocaş defensiv, Petrolul Ploieşti), Sérgio Romeu Marakis -Portugalia- (mijlocaş defensiv, CD Cova Piedade), Georgian Honciu (mijlocaş central, Dunărea Călăraşi), Mediop Ndiaye -Senegal- (atacant, Dunărea Călăraşi), Cephas Malele -Angola- (atacant, UD Oliveirense), Cătălin Barbu (atacant, Chindia Târgovişte)
 
Au plecat: Răzvan Matiș (extremă stânga, Petrolul Ploieşti), Vasile Buhăescu (atacant, Petrolul Ploiești)
 
► STRANIERI
 
Alexandru Băluță - Slavia Praga ---> FC Puskás Akadémia
Denis Drăguș - Standard Liège ---> FC Crotone
Răzvan Marin - Ajax Amsterdam ---> Cagliari Calcio
Costel Pantilimon - Nottingham Forest ---> Denizlispor
Ciprian Tătăruşanu - Olympique Lyon ---> AC Milan
SorinARO






Sursa: SorinARO
Taguri: RoMercato    transferuri    Liga 1    2020-2021    COVID-19    transferuri Liga 1   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

Chindia Târgovişte a pierdut cu scorul de 3-1 meciul disputat acasă la Ploieşti cu FC Hermannstadt, în etapa a 4-a a sezonului regular din Liga 1. Dâmboviţenii au deschis scorul prin Daniel...

Europa League, turul 2 preliminar: FK TSC Bačka Topola - FCSB 6-6 (2-1, 4-4), după prelungiri, 4-5 la loviturile de departajare

Fotbal Club FCSB, cu lotul afectat puternic de coronavirus, a eliminat-o pe FK TSC Bačka Topola în turul 2 preliminar al Europa League, după un meci dramatic, care a avut de toate, cu multe...

Europa League, turul 2 preliminar: FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1

FC Botoşani a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă cu KF Shkëndija, în turul al doilea preliminar din Europa League, fiind eliminată din competiţie. Golul nord-macedonienilor a fost...

Liga 1 - Etapa 3: Rezultate şi marcatori

FC Argeş Piteşti şi FC UTA Arad au terminat la egalitate, scor 1-1, în primul meci din etapa a 3-a a Ligii 1. "Alb-roşii" au deschis scorul în minutul 10 prin Sorin Buștea 10,...

Ionuţ Badea: Un punct de moral

La finalul partidei de vineri seară, cu UTA, terminată la egalitate, 1-1, Ionuţ Badea, antrenorul echipei FC Argeş, s-a declarat mulţumit de rezultat, în contextul în care...

Amical: FC Argeș - Academica Clinceni 4-1

FC Argeș a obținut o victorie de moral în amicalul de sâmbătă, de la ora 11, cu Academica Clinceni. Piteștenii s-au impus cu 4-1 în testul cu ilfovenii prin...

FC Botoşani - Shkendija, o confruntare plină de inedit

FC Botoşani urmează să ȋntâlnească formaţia Shkendija ȋn turul al II-lea preliminar al Europa League, ȋnvingătoarea urmând să se confrunte cel mai probabil, pe terenul...

Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

Gaz Metan Mediaş a învins-o acasă cu scorul de 2-0 pe nou promovata FC Argeş Piteşti, în etapa a 2-a a sezonului regular al Ligii 1. "Gaziştii" au avut 11 meciuri consecutive...

Europa League, turul I preliminar: FCSB - Şirak Ghiumri 3-0

Fotbal Club FCSB a jucat joi seară acasă pe Arena Naţională din Bucureşti, în turul I preliminar al Europa League cu Şirak Ghiumri, pe care a învins-o cu scorul de 3-0. Golurile...

Europa League, turul I preliminar: Locomotive Tbilisi - Universitatea Craiova 2-1

Universitatea Craiova pornea ca mare favorită în meciul din turul I preliminar al Europa League disputat în Georgia cu Locomotive Tbilisi. Oltenii au jucat însă execrabil, fiind învinşi cu...

Europa League, turul I preliminar: FC Ordabasy - FC Botoşani 1-2

FC Botoşani a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat la Şimkent cu FC Ordabasy, în turul I preliminar al Europa League. Golurile moldovenilor au fost marcate de austriacul...



Top News

-Anglia - Premier League - Etapa 2

-Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

-Germania - Bundesliga - Etapa 1

-Europa League, turul 2 preliminar: FK TSC Bačka Topola - FCSB 6-6 (2-1, 4-4), după prelungiri, 4-5 la loviturile de departajare

-Europa League, turul 2 preliminar: FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1

-Liga 1 - Etapa 3: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 1




S-au nascut azi

Alexandru Ene I
România
92 ani

Alexandru Forminte
România
38 ani

Aristide Bancé
Burkina Faso
36 ani

Attila Vajda
România
39 ani

Carlos Mozer
Brazilia
60 ani

Chico
Portugalia
39 ani

Chris Kullmann
Germania
34 ani

Constantin Rontea
România
48 ani

Costel Ilie
România
46 ani

Daniel Predoi
România
45 ani

David Seaman
Anglia
57 ani

Dionisiu Bumb
România
47 ani

Eduardo Carvalho
Portugalia
38 ani

FK BODØ/GLIMT
Norvegia
104 ani

Franck Signorino
Franța
39 ani

Ion Neacșu
România
90 ani

IRLANDA
Irlanda
99 ani

Jorge López
Spania
42 ani

Kazimierz Kmiecik
Polonia
69 ani

Kieran Trippier
Anglia
30 ani

Laurențiu Reghecampf
România
45 ani

Ognjen Koroman
Serbia
42 ani

Savvas Gentsoglou
Grecia
30 ani

Sergey Ryzhikov
Rusia
40 ani

Sorin Bucă
România
34 ani

Ștefan Filotti
România
98 ani

Stelian Isac
România
39 ani

Tommaso Rocchi
Italia
43 ani

Ulrich Ramé
Franța
48 ani

Vasile Miriuță
România
52 ani

Vjekoslav Lokica
Croaţia
55 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
18.09.2020 Chindia Târgoviște FC Hermannstadt C
18.09.2020 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C
19.09.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Viitorul C
19.09.2020 Universitatea Craiova
21:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
20.09.2020 FC Botoșani
16:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
20.09.2020 FC UTA Arad
18:45
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
20.09.2020 Fotbal Club FCSB
21:30
FC Argeș Pitești Telekom Sport 1 C
21.09.2020 Gaz Metan Mediaş
21:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 10
2. Universitatea Craiova 9
3. FC Botoșani 7
4. FC Voluntari 7
5. Fotbal Club FCSB 6
6. Gaz Metan Mediaş 6
7. FC Hermannstadt 5
8. Chindia Târgoviște 4
9. FC UTA Arad 3
10. CSM Politehnica Iaşi 3
11. Academica Clinceni 2
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 2
13. Dinamo București 2
14. FC Argeș Pitești 1
15. FC Viitorul 1
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
19.09.2020 Concordia Chiajna Pandurii Târgu-Jiu C
19.09.2020 CS Mioveni Metaloglobus București C
19.09.2020 Farul Constanța Gloria Buzău C
19.09.2020 CSM Reșița ASU Poli Timişoara C
19.09.2020 Ripensia Timișoara Aerostar Bacău C
19.09.2020 CSM Slatina ACS Comuna Recea C
19.09.2020 Rapid București Turris Oltul Turnu-Măgurele C
20.09.2020 Viitorul Târgu-Jiu
12:30
Universitatea Craiova   C
21.09.2020 AFK Csíkszereda
18:00
Petrolul Ploiești   C
22.09.2020 Universitatea Cluj
19:00
Unirea Slobozia   C


1. Rapid București 10
2. Concordia Chiajna 8
3. ASU Poli Timişoara 8
4. Universitatea Craiova 7
5. Farul Constanța 7
6. Petrolul Ploiești 6
7. Dunărea Călărași 6
8. Gloria Buzău 6
9. Viitorul Târgu-Jiu 6
10. Turris Oltul Turnu-Măgurele 5
11. Metaloglobus București 5
12. AFK Csíkszereda 4
13. Unirea Slobozia 4
14. CSM Reșița 4
15. Universitatea Cluj 3
16. CS Mioveni 3
17. CSM Slatina 3
18. Ripensia Timișoara 3
19. Aerostar Bacău 0
20. ACS Comuna Recea 0
21. Pandurii Târgu-Jiu 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017