Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


FC Botoșani 17.09.2020 - 21:00

Europa League, turul 2 preliminar: FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1

Europa League, turul 2 preliminar: FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1
FC Botoşani a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă cu KF Shkëndija, în turul al doilea preliminar din Europa League, fiind eliminată din competiţie. Golul nord-macedonienilor a fost marcat în minutul 2 de Besart Ibraimi. Românii au dominat jocul, însă nu au avut ocazii mari de a marca. Ei au muncit un an de zile ca să ajungă în cupele europene şi când au avut ocazia de a întâlni un adversar de calibru, pe Tottenham Hotspur, au fost eliminaţi de un neica nimeni...

 
Europa League - turul al doilea preliminar
Botoşani, Stadion: "Municipal"
FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1 (0-1)
A marcat: Besart Ibraimi (2)
 
Botoşani: 1. Eduard Pap - 2. Denis Haruţ, 6. Andrei Chindriş, 32. Alin Şeroni, 30. Alexandru Ţigănaşu - 27. Eduard Florescu (19. Andrei Patache, 71), 8. Jonathan Rodriguez (căpitan), 10. David Babunski (11. Mihai Roman I, 79) - 15. Stefan Askovski (7. Hamidou Keyta, 46), 17. Marko Dugandzic, 9. Reagy Ofosu. Antrenor: Marius Croitoru.
Rezerve neutilizate: 13.Hidajet Hankic - 5. Florin Plămadă, 23. Juan Bautista Cascini, 90. Marcel Holzmann.
 
Shkëndija: 1. Kostadin Zahov - 16. Mevlan Murati, 20. Jan Krivak, 4. Egzon Bejtulai (căpitan), 3. Antonio Pavic - 5. Armend Alimi, 19. Bruno Dita - 10. Valon Ahmedi, 8. Ennur Totre (17. Arbin Zejnulai, 75), 14. Ljupce Doriev (23. Valjmir Nafiu, 70) - 7. Besart Ibraimi (22. Zija Merdjani, 89). Antrenor: Ernest Gjoka.
Rezerve neutilizate: 40. Bekim Redjepi - 15. Leard Sadriu, 24. Medzit Neziri, 77. Florent Ramadani.
 
Cartonaşe galbene: Alimi (38, 67), Rodriguez (45+1), Doriev (61), Florescu (62), Ibraimi (70).
 
Cartonaş roşu: Alimi (67).
 
Arbitru: Mohammed Al-Hakim; arbitri asistenţi: Fredrik Klyver, Mikael Hallin; al patrulea oficial: Glenn Nyberg (toţi din Suedia). Observator pentru arbitri: Andrejs Sipailo (Letonia).

SorinARO







Sursa: SorinARO
Taguri: Europa League    FC Botoşani    KF Shkëndija    Besart Ibraimi    Mohammed Al-Hakim   

» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - FC Botoșani

FC Botoşani - Shkendija, o confruntare plină de inedit

FC Botoşani urmează să ȋntâlnească formaţia Shkendija ȋn turul al II-lea preliminar al Europa League, ȋnvingătoarea urmând să se confrunte cel mai probabil, pe terenul...

Europa League, turul I preliminar: FC Ordabasy - FC Botoşani 1-2

FC Botoşani a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat la Şimkent cu FC Ordabasy, în turul I preliminar al Europa League. Golurile moldovenilor au fost marcate de austriacul...

FC Botoșani pe locul 8

FC Botoșani a devenit o prezență obișnuită în prima ligă, evitând emoțiile retrogradării și sperând chiar la un loc în play-off. Înfrângerea din ultima etapă a sezonului regulat i-a...

Liviu Ciobotariu: Am trăit la maxim acest joc. Mă bucur că am câştigat meciul

Tehnicianul echipei FC Botoşani, Liviu Ciobotariu, a declarat duminică seară, după meciul cu Dinamo, câştigat cu scorul de 2-1, că îl bucură acest rezultat,...

Liviu Ciobotariu: Vom merge la Dinamo să obţinem un rezultat pozitiv

Antrenorul echipei FC Botoşani, Liviu Ciobotariu, susţine că echipa sa va merge, duminică, să se bată pentru un rezultat pozitiv în partida cu Dinamo Bucureşti, din cadrul etapei a...

Liviu Ciobotariu: Dacă vrem să sperăm la locul şase, victoria în meciul cu Voluntariul e obligatorie

Antrenorul echipei de fotbal FC Botoşani, Liviu Ciobotariu, susţine că o victorie în meciul de luni contra formaţiei FC Voluntari este obligatorie, pentru ca echipa să spere la...

FC Botoșani este liderul clasamentului fair-play

Clasamentul fair-play după 21 de etape găsește pe FC Botoșani pe prima poziție. În calculul punctelor de penalizare, se acordă un punct pentru fiecare cartonaș galben și trei pentru...

FC Botoşani a achiziţionat, în pauza de iarnă, patru jucători noi

Echipa de fotbal FC Botoşani a achiziţionat, în pauza de iarnă, patru jucători noi, a anunţat, marţi, într-o conferinţă de presă, directorul executiv al clubului, Cătălin Anton.  ...

Liviu şi Denis au prefaţat în Antalya duelul din "Groapă" dintre Dinamo şi FC Botoșani de peste 3 etape

Vecin de cantonament în Antalya cu fiul său Denis Ciobotariu, care evoluează la Dinamo București, Liviu Cobotariu, antrenorul principal al FC Botoșani, a prefațat împreună cu acesta duelul...

Amical: FC Botoşani - SV Meppen 2-3

Formaţia FC Botoşani a fost învinsă, sâmbătă, cu scorul de 3-2, de echipa germană SV Meppen, într-un meci din cadrul stagiului de pregătire din Turcia....

Amical: FC Botoşani - Ludogoreţ Razgrad 3-1

Formaţia FC Botoşani a câştigat, scor 3-1, meciul amical cu Ludogoreţ Razgrad, în cadrul stagiului de pregătire din Turcia.   Golurile moldovenilor au fost...



Top News

-Europa League, Grupa A: CFR Cluj - Young Boys Berna 1-1

-Pariuri Champions League: Trei ponturi pentru etapa a doua din faza grupelor

-Liga 1 - Etapa 8: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 5

-Germania - Bundesliga - Etapa 5

-Anglia - Premier League - Etapa 6

-Spania - La Liga - Etapa 7




Care este jucătorul tău preferat de la FC Botoșani? (sezonul 2020-2021
Papa
H. Keyta
Ofosu
Dugandžić
Babunski
Chindriş
Haruţ
M. Roman I
J. Rodríguez
E. Pap
Câmpanu
Patache
Şeroni
Holzmann
Florescu
Patache
Aškovski
Ţigănaşu
Cascini
Carlone
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alin Coțan
România
38 ani

Bogdan Buhuș
România
41 ani

Diego Maradona
Argentina
60 ani

Dimitar Ivankov
Bulgaria
45 ani

Fredi Bobic
Germania
49 ani

Glenn Hysén
Suedia
61 ani

Marian Belciug
România
41 ani

Oleg Dineev
Rusia
33 ani

Ovidiu Horșia
România
20 ani

Ovidiu Horșia
România
20 ani

Peter Pekarík
Slovacia
34 ani

Rareș Cucui
România
27 ani

Sascha Burchert
Germania
31 ani

Stefan Kuntz
Germania
58 ani

Ümit Özat
Turcia
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2020-2021


Liga 1 2020-2021
23.10.2020 Gaz Metan Mediaş FC Botoșani C
23.10.2020 Universitatea Craiova Academica Clinceni C
24.10.2020 FC UTA Arad Chindia Târgoviște C
24.10.2020 Astra Giurgiu CSM Politehnica Iaşi C
24.10.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe Dinamo București C
25.10.2020 FC Viitorul FC Argeș Pitești C
25.10.2020 FC Voluntari CFR 1907 Cluj C
26.10.2020 Fotbal Club FCSB FC Hermannstadt C


1. Universitatea Craiova 21
2. Fotbal Club FCSB 18
3. CFR 1907 Cluj 18
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
5. FC Botoșani 11
6. FC UTA Arad 11
7. Chindia Târgoviște 11
8. Academica Clinceni 10
9. FC Viitorul 10
10. FC Voluntari 10
11. FC Hermannstadt 10
12. CSM Politehnica Iaşi 9
13. Gaz Metan Mediaş 7
14. Dinamo București 5
15. FC Argeș Pitești 5
16. Astra Giurgiu 4
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
23.10.2020 Gloria Buzău
-
Viitorul Târgu-Jiu AMANAT C
24.10.2020 Aerostar Bacău ACS Comuna Recea C
24.10.2020 ASU Poli Timişoara CSM Slatina C
24.10.2020 Unirea Slobozia Dunărea Călărași C
24.10.2020 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
24.10.2020 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
24.10.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele CSM Reșița C
24.10.2020 Concordia Chiajna Farul Constanța C
25.10.2020 Petrolul Ploiești Universitatea Craiova C
26.10.2020 CS Mioveni Universitatea Cluj C


1. Universitatea Craiova 20
2. Metaloglobus București 19
3. ASU Poli Timişoara 18
4. Universitatea Cluj 17
5. Farul Constanța 16
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 15
7. Petrolul Ploiești 14
8. Dunărea Călărași 14
9. Unirea Slobozia 14
10. CS Mioveni 13
11. Rapid București 13
12. AFK Csíkszereda 10
13. Concordia Chiajna 9
14. Gloria Buzău 9
15. Ripensia Timișoara 9
16. CSM Reșița 8
17. Viitorul Târgu-Jiu 7
18. CSM Slatina 7
19. ACS Comuna Recea 7
20. Aerostar Bacău 3
21. Pandurii Târgu-Jiu 3
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017