Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 03.11.2020 - 04:00

Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori
FC Argeş Piteşti trece printr-o perioadă foarte bună în sezonul regular, câştigând 7 puncte în ultimele 3 etape. Vineri seară, "alb-violeţii" au învins-o în Tivale cu scorul de 2-1 pe FC Voluntari, în etapa a 9-a a Ligii 1. Echipa antrenată de Ionuţ Moşteanu a marcat cele 2 goluri prin paraguayanul David Meza Colli (33) şi Robert Grecu (55), în timp ce pentru ilfoveni a înscris Ion Gheorghe (66 penalty). În prelungiri arbitru Sorin Costreie l-a eliminat de la oaspeţi pe Ionuţ Balaur. Echipa antrenată de Mihai Teja a suferit la Piteşti a 3-a înfrângere consecutivă şi a 5-a în ultimele 6 etape.
 
⚽️ Vineri, 30 octombrie 2020
 
30.10.2020, Piteşti, Stadion: "Nicolae Dobrin", ora: 18:00
FC Argeş Piteşti - FC Voluntari 2-1
Au marcat: 1-0 David Meza Colli (33), 2-0 Robert Grecu (55), 2-1 Ion Gheorghe (66 penalty)
Cartonaş roşu: Ionuţ Balaur (90+2, FC Voluntari)
 
30.10.2020, Bucureşti, Stadion: "Arena Naţională", ora: 21:30
Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu amânat
# Meciul a fost amânat de LPF în urma numeroaselor cazuri de COVID-19 de la gruparea giurgiuveană urmând a se disputa pe 14 noiembrie.
 
⚽️ Sâmbătă, 31 octombrie 2020
 
31.10.2020, Clinceni, Stadion: "Clinceni Arena", ora: 12:30
Academica Clinceni - Sepsi Sfântu Gheorghe 2-0
Au marcat: 1-0 Tsvetelin Chunchukov (13), 2-0 Raul Rusescu (43)
 
31.10.2020, Botoşani, Stadion: "Municipal", ora: 19:00
FC Botoşani - FC UTA Arad 2-3
Au marcat: 0-1 Vlad Morar (4), 1-1 Hamidou Keyta (28 penalty), 2-1 Eduard Florescu (33 penalty), 2-2 Erico Da Silva (48), 2-3 Vlad Morar (71)
 
31.10.2020, Mediaş, Stadion: "Gaz Metan", ora: 21:45
FC Hermannstadt - Universitatea Craiova 0-1
A marcat: 0-1 Nicuşor Bancu (33)
# În minutul 37 David Mayoral (FC Hermannstadt) a ratat un penalty (a apărat Mirko Pigliacelli)
 
⚽️ Duminică, 1 noiembrie 2020
 
01.11.2020, Iaşi, Stadion: "Emil Alexandrescu", ora: 18:00
CSM Politehnica Iaşi - FC Viitorul meci întrerupt în minutul 55, la scorul de 2-1
Au marcat: 0-1 Alin Dobrosavlevici (20), 1-1 Dženan Zajmović (51), 2-1 Răzvan Onea (54)
# Conform regulamentului, FC Viitorul va câştiga meciul cu 3-0 la "masa verde".
 
01.11.2020, Cluj Napoca, Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu", ora: 21:00
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş 1-2
Au marcat: 0-1 Ronaldo Deaconu (27), 0-2 Dumitru Cardoso (60), 1-2 Denis Ciobotariu (90+1)
 
⚽️ Luni, 2 noiembrie 2020
 
02.11.2020, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 21:00
Chindia Târgovişte -  Fotbal Club FCSB 0-2
Au marcat: 0-1 Iulian Cristea (23), 0-2 Florin Tănase (56)

Clasament Liga 1

Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Liga 1    Etapa 9    rezultate    marcatori    sezonul 2020-2021   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 11: Rezultate şi marcatori

Dinamo Bucureşti a reuşit în sfârşit să mai bată pe cineva în Liga 1, pe FC Voluntari. Echipa antrenată de Cosmin Contra s-a impus, în "Groapă", cu scorul de 3-0 în faţa...

Anglia - Premier League - Etapa 9

Cel mai interesant meci din etapa a 9-a a campionatului Angliei a avut loc la Londra, unde Tottenham Hotspur a învins-o cu scorul de 2-0 pe Manchester City. Echipa antrenată de...

FC Argeş, victorie la limită în amicalul cu Unirea Bascov

FC Argeș a câștigat la limită, cu 3-2, amicalul de vineri după-amiază, de pe propriul teren, cu echipa de liga a treia, Unirea Bascov. Confruntarea de pe stadionul Nicolae Dobrin a...

Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

Chindia Târgovişte a obţinut o victorie surprinzătoare pe stadionul "Ion Oblemenco" cu Universitatea Craiova, echipă clasată pe locul întâi înaintea etapei a 10-a din Liga 1....

Europa League, Grupa A: AS Roma - CFR Cluj 5-0

CFR Cluj a suferit pe "Stadio Olimpico" cea mai drastică înfrângere de când joacă în cupele europene, fiind surclasată cu scorul de 5-0 de AS Roma, în Grupa A din Europa League....

Europa League, Grupa A: CFR Cluj - Young Boys Berna 1-1

CFR Cluj a deschis scorul în meciul disputat acasă cu Young Boys Berna, în Grupa A din Europa League, însă rezultatul final a fost 1-1. "Alb-vişinii" au marcat în minutul 62 prin...

Liga 1 - Etapa 8: Rezultate şi marcatori

Universitatea Craiova a suferit prima înfrângere din acest sezon, fiind învinsă vineri seară în Bănie cu scorul de 1-0 de Academica Clinceni, în etapa a 8-a a Ligii 1. Unicul gol al...

Europa League, Grupa A: ŢSKA Sofia - CFR Cluj 0-2

CFR Cluj a avut un debut perfect în Grupa A din Europa League, câştigând cu scorul de 2-0 pe stadionul "Vasil Levski" cu ŢSKA Sofia. În...

Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

FC Argeş Piteşti a obţinut vineri seară primul succes de la revenirea în Liga 1, după ce a învins-0 acasă în Trivale cu scorul de 1-0 pe Astra Giurgiu, în etapa a 7-a a sezonului regular....

Amical: Universitatea Craiova - FC Argeș Piteşti 1-0

Universitatea Craiova a ȋnvins cu 1-0 pe FC Argeș Piteşti ȋn amicalul de sâmbătă după-amiază. Unicul gol al confruntării de la baza sportivă din Lunca Jiului a fost marcat de...

Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

Universitatea Craiova a obţinut a 6-a victorie victorie consecutivă în sezonul regular al Ligii 1, după ce a învins-o acasă cu scorul de 1-0 pe CSM Politehnica Iaşi. Unicul gol al meciului a...



Top News

-24-25 noiembrie: Champions League revine cu primele dueluri din retur

-Liga 1 - Etapa 11: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 8

-Anglia - Premier League - Etapa 9

-Fotbalul european revine cu super meciuri la finalul săptămânii

-Liga Naţiunilor: Irlanda de Nord - România 1-1

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Danemarca 1-1




S-au nascut azi

Aaron Mokoena
Africa de Sud
40 ani

Adrian Dulcea
România
42 ani

Bafodé Dabo Carvalho
Portugalia
37 ani

Cássio Barbosa
Brazilia
37 ani

Clint Mathis
SUA
44 ani

Craig Gardner
Anglia
34 ani

David Kelly
Irlanda
55 ani

El Arbi Soudani
Algeria
33 ani

Florea Ispir
România
71 ani

Gabriele Oriali
Italia
68 ani

Ion Mateescu
România
68 ani

Iuliu Andrași
România
52 ani

Jan Jongbloed
Olanda
80 ani

Jay Spearing
Anglia
32 ani

Jim Bett
Scoția
61 ani

Johnny Rep
Olanda
69 ani

Josh Payne
Anglia
30 ani

Luca Tremolada
Italia
29 ani

MacBeth Sibaya
Africa de Sud
43 ani

Maximilian Nicu
România
38 ani

Michael Svensson
Suedia
45 ani

Paul Slane
Scoția
29 ani

Răzvan Pleșca
România
38 ani

Răzvan Radu
România
36 ani

Robbie Threlfall
Anglia
32 ani

Ruslan Pimenov
Rusia
39 ani

Sandu Negrean
România
46 ani

Severino Reija
Spania
82 ani

Srđan Baljak
Serbia
42 ani

Vitangelo Spadavecchia
Italia
38 ani

Xabi Alonso
Spania
39 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2020-2021


Liga 1 2020-2021
20.11.2020 CSM Politehnica Iaşi FC Argeș Pitești C
20.11.2020 Dinamo București FC Voluntari C
21.11.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
21.11.2020 FC Botoșani Universitatea Craiova C
22.11.2020 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C
22.11.2020 CFR 1907 Cluj FC UTA Arad C
23.11.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.11.2020 Gaz Metan Mediaş Fotbal Club FCSB C


1. Fotbal Club FCSB 27
2. Universitatea Craiova 25
3. CFR 1907 Cluj 21
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
5. Academica Clinceni 19
6. FC UTA Arad 17
7. FC Viitorul 16
8. Chindia Târgoviște 14
9. Gaz Metan Mediaş 13
10. FC Voluntari 13
11. FC Botoșani 12
12. FC Hermannstadt 11
13. CSM Politehnica Iaşi 10
14. Dinamo București 9
15. FC Argeș Pitești 9
16. Astra Giurgiu 8
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
21.11.2020 Unirea Slobozia Universitatea Craiova C
21.11.2020 Metaloglobus București ACS Comuna Recea C
21.11.2020 Pandurii Târgu-Jiu CSM Slatina C
21.11.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele Viitorul Târgu-Jiu C
21.11.2020 Concordia Chiajna Dunărea Călărași C
21.11.2020 CS Mioveni AFK Csíkszereda C
21.11.2020 Farul Constanța CSM Reșița C
21.11.2020 ASU Poli Timişoara Petrolul Ploiești C
22.11.2020 Aerostar Bacău Rapid București C
23.11.2020 Universitatea Cluj
16:30
Ripensia Timișoara   C


1. Universitatea Craiova 24
2. ASU Poli Timişoara 23
3. Metaloglobus București 22
4. Rapid București 22
5. Dunărea Călărași 20
6. Viitorul Târgu-Jiu 20
7. Farul Constanța 20
8. Gloria Buzău 19
9. CS Mioveni 18
10. Petrolul Ploiești 17
11. Turris Oltul Turnu-Măgurele 17
12. Universitatea Cluj 17
13. AFK Csíkszereda 16
14. Unirea Slobozia 15
15. Ripensia Timișoara 15
16. CSM Reșița 14
17. Concordia Chiajna 12
18. ACS Comuna Recea 11
19. CSM Slatina 10
20. Aerostar Bacău 7
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017