Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


FC Argeș Pitești 13.11.2020 - 19:00

FC Argeş, victorie la limită în amicalul cu Unirea Bascov

FC Argeş, victorie la limită în amicalul cu Unirea Bascov
FC Argeș a câștigat la limită, cu 3-2, amicalul de vineri după-amiază, de pe propriul teren, cu echipa de liga a treia, Unirea Bascov. Confruntarea de pe stadionul Nicolae Dobrin a fost un test util pentru alb-violeți înaintea partidei de vinerea viitoare, din deplasare, cu Politehnica Iași, iar pentru bascoveni un bun antrenament înaintea duelului cu Sporting Roșiori, de săptămâna viitoare.
 
Antrenorii Ionuț Codruț Moșteanu și Adrian Dulcea au împărțit în două echipe loturile de jucători pe care le-au avut la dispoziție, în încercarea de a-i vedea la lucru și pe fotbaliștii care au evoluat mai puțin în meciurile din campionat. Chiar dacă au încasat un gol, piteștenii au făcut o primă repriză destul de bună. Alb violeții au reușind să marcheze de două ori, prin Malele și Cătălin Barbu, dar și-au trecut în cont și alte mari ocazii, printre care și două bare semnate de Drăghici și Meza Colli. Bascovul a marcat prin Călin care a speculat o bâlbâială a defensivei noastre, care în urma unei faze fixe, nu a reușit să respingă mingea din propriul careu. După pauză, antrenorul Ionuț Codruț Moșteanu a schimbat toată echipa, iar ritmul de joc a fost mai scăzut. FC Argeș a mai punctat încă o dată prin Mediop, însă bascovenii nu au capitulat și au încercat să pună presiune pe adversar. Insistența acestora pe faza ofensivă a dat roade și pe tabela de marcaj, Teodorescu reducând din handicap cu un sfert de oră înainte de finalul timpului regulamentar. În ultimele minute ale întâlnirii, FC Argeş mai putea marca încă o dată, însă portarul oaspeților a avut o paradă de zile mari.
 
Caseta tehnică:
 
FC Argeș Piteşti - Unirea Bascov 3-2 (2-1)
Au marcat: Cephas Malele (min. 7), Cătălin Barbu (min. 38), Ndiaye Mediop (min. 50) - Alin Călin (min. 21), Ionuţ Teodorescu (min. 74)
 
FC Argeș: Greab – Tofan, Maric, Leca, Șerbănică – Drăghici, Meza Colli, Palic, Șerban – Grecu, Malele.
Rezerve: Croitoru, Matei, Turda, Deslandes, Panait, Marakis, Honciu, Mirică, Blejdea, Barbu, Mediop, Năstăsie, Popa, Oprescu.
Antrenor: Ionuț Codruț Moșteanu.
 
Unirea Bascov: Mihăescu – Ciocârlan, Linte, Dumitrache, Bălan – Drăgănoaea, Niță, Mario Iordache – M. Iordache, Călin, Florescu.
Rezerve: Gheorghe, Iosivoiu, Marcu, Tucă, Teodorescu, Dună, Piscanu, Zamfirescu.
Antrenor: Adrian Dulcea.

Cum s-au marcat golurile:

  • min.7: 1-0! Malele deschide scorul cu un șut din interiorul careului.
  • min.21: 1-1! Călin restabilește egalitatea cu un șut din interiorul careului după ce defensiva piteșteană nu reușește să respingă balonul.
  • min.38: 2-1! Șerbănică centrează în careu iar Cătălin Barbu finalizată cu un șut în plasă!.
  • min.50: 3-1! Mediop trimite în plasă în urma unei lovituri de colț, de pe dreapta, executată de Honciu.
  • min.74: 3-2! Bascovul reduce din diferență după ce Teodorescu trimite cu capul în plasă în urma unei lovituri de colț.

Cătălin TUDOSE







Sursa: Cătălin TUDOSE
Taguri: amical    FC Argeș Piteşti    Unirea Bascov    Cephas Malele    Cătălin Barbu    Ndiaye Mediop    Alin Ionuţ Teodorescu    Ionuț Codruț Moșteanu    Adrian Dulcea   

Comenteaza

Ultimele stiri - FC Argeș Pitești

FC Argeş vizează 3 puncte pentru a rămâne în coasta liderului

Liga Profesionistă de Fotbal a programat la jumătatea acestei săptămâni o nouă etapă intermediară ȋn Liga 1. FC Argeş va întâlni joi, de la ora 14:30, pe stadionul Nicolae Dobrin, pe FC...

FC Argeş debutează ȋn play-out

FC Argeş - Politehnica Iaşi, duminică, ora 13.30, Digi Sport, Look Sport, Telekom Sport În acest week-end va începe lupta pentru titlu, dar şi bătălia pentru...

Piteştenii vor să încheie returul cu o victorie

FC Argeş - Chindia Târgovişte, vineri, ora 20:30, Digi Sport, Look Sport, Telekom Sport După ce au ratat intrarea în play-off, alb-violeţii de la FC Argeş vor să...

FC Argeş continuă lupta pentru play-off

După cele două săptămâni de pauză pentru meciurile echipelor naţionale de seniori şi tineret ale României, în acest week-end se va relua campionatul intern. FC...

FC Argeș - Politehnica Iași, duel aprins

FC Argeș Piteşti va încerca să treacă peste eșecul din runda precedentă din deplasarea de la Cluj, cu campioana României. Echipa pregătită de Andrei Prepeliță și...

FC Argeș, victorie la pas în amicalul cu Vedița Colonești

FC Argeș a câștigat la pas amicalul de joi după-amiază, de pe propriul teren, cu Vedița Colonești, ocupanta locului 2 din seria a șasea a celui de-al treilea eșalon fotbalistic al țării....

Amical FC Argeș - Vedița Colonești

FC Argeș va disputa joi, de la ora 14:00, pe stadionul "Nicolae Dobrin", un amical cu Vedița Colonești, una dintre reprezentantele județului Olt în cel de-al treilea...

FC Argeş l-a transferat pe Ruan Ribeiro Teles

FC Argeș și-a conturat în proporție de 90% lotul cu care va aborda meciurile care au mai rămas de disputat din această ediție de campionat. Echipa piteşteană a ajuns la un acord...

Andrei Prepeliţă: Mergem să scoatem un rezultat bun la Giurgiu

Astra Giurgiu şi FC Argeş se vor întâlni sâmbătă de la ora 14:00. Cele două formaţii sunt vecine de clasament înaintea acestui duel, giurgiuvenii...

FC Argeş l-a transferat pe Jimmy De Jonghe

FC Argeș Piteşti își conturează lotul cu care va încerca să rămână în Liga 1 și în sezonul viitor. Clubul a ajuns la un acord până la sfârșitul acestui sezon competițional, cu...

Cristian Dumitru, ȋmprumutat la FC Argeş

FC Argeş Piteşti şi FCSB au ajuns la un acord pentru împrumutul fotbalistul Cristian Dumitru. Jucătorul în vârstă de 19 ani a fost cedat la Piteşti până la sfârşitul acestui sezon...



Top News

-FC Argeş vizează 3 puncte pentru a rămâne în coasta liderului

-Geniul îi atinge pe fotbaliștii născuți pe 5 februarie

-Liga 1 - Etapa 5 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 34

-Anglia - Premier League - Etapa 33

-Liga 1 - Etapa 4 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 3 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Aurel Amzucu
România
47 ani

BEROE STARA ZAGORA
Bulgaria
105 ani

Călin Cristea
România
33 ani

Claudio Jara
Costa Rica
62 ani

Daniel Alves
Brazilia
38 ani

Denny Landzaat
Olanda
45 ani

Dries Mertens
Belgia
34 ani

Eduardo Brock
Brazilia
30 ani

Graeme Souness
Scoția
68 ani

Guglielmo Stendardo
Italia
40 ani

Iván de la Peña
Spania
45 ani

Ivica Osim
Bosnia
80 ani

Juan Pablo Carrizo
Argentina
37 ani

Liviu Băjenaru
România
38 ani

Manuel Da Costa
Portugalia
35 ani

Manuel De Iriondo
Argentina
28 ani

Marcel Essombé
Camerun
33 ani

Marijan Mrmić
Croația
56 ani

Narcis Mohora
România
50 ani

Péter Gulácsi
Ungaria
31 ani

Ramon Motta
Brazilia
33 ani

Ratko Svilar
Serbia
71 ani

Sténio Santos
Capul Verde
33 ani

Valerio Frasca
Italia
30 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2020-2021


Liga 1 2020-2021
09.04.2021 Astra Giurgiu FC UTA Arad C
09.04.2021 Dinamo București Academica Clinceni C
09.04.2021 FC Argeș Pitești Chindia Târgoviște C
09.04.2021 FC Voluntari FC Botoșani C
10.04.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Fotbal Club FCSB C
11.04.2021 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
12.04.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
12.04.2021 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. Fotbal Club FCSB 65
2. CFR 1907 Cluj 64
3. Universitatea Craiova 58
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 45
5. Academica Clinceni 44
6. FC Botoșani 42
7. FC Argeș Pitești 40
8. Chindia Târgoviște 39
9. Astra Giurgiu 38
10. FC UTA Arad 37
11. Gaz Metan Mediaş 33
12. FC Voluntari 32
13. FC Viitorul 31
14. Dinamo București 27
15. FC Hermannstadt 26
16. CSM Politehnica Iaşi 25
Clasament 2020-2021

Play-off


Liga 1 Play-off
01.05.2021 FC Botoșani Sepsi Sfântu Gheorghe C
02.05.2021 Academica Clinceni Universitatea Craiova C
03.05.2021 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 10
2. Universitatea Craiova 8
3. Fotbal Club FCSB 7
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 7
5. FC Botoșani 7
6. Academica Clinceni 3
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
04.05.2021 Chindia Târgoviște Gaz Metan Mediaş C
05.05.2021 Astra Giurgiu FC UTA Arad C
05.05.2021 FC Hermannstadt FC Viitorul C
05.05.2021 CSM Politehnica Iaşi
0 - 0
Dinamo București Telekom Sport 1 C
06.05.2021 FC Argeș Pitești
14:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. Chindia Târgoviște 14
2. Gaz Metan Mediaş 9
3. FC UTA Arad 9
4. FC Argeș Pitești 8
5. FC Viitorul 7
6. Dinamo București 7
7. FC Voluntari 7
8. FC Hermannstadt 7
9. Astra Giurgiu 5
10. CSM Politehnica Iaşi 4
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017