Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 08.12.2020 - 04:00

Liga 1 - Etapa 12: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 12: Rezultate şi marcatori
Dinamo Bucureşti a câştigat cu scorul de 1-0 meciul disputat în Trivale cu FC Argeş Piteşti, în etapa a 12-a a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost înscris de spaniolul Juan Camara, în minutul 7. "Alb-violeţii" au avut o bară, în minutul 5, la şutul lui Cephas Malele. După demisia lui Cosmin Contra, gruparea din Şoseaua Ştefan cel Mare a fost antrenată de Ionel Tersinio Gane. "Câinii roşii" au jucat din minutul 58 în inferioritate numerică, după ce Andrei Radu a primit al doilea cartonaş galben.
 
⚽️ Vineri, 4 decembrie 2020
 
04.12.2020, Voluntari, Stadion: "Anghel Iordănescu", ora: 17:15
FC Voluntari - Academica Clinceni 3-3
Au marcat: 0-1 Amir Bilali (10), 0-2 Eugeniu Cebotaru (14), 1-2 Ion Gheorghe (25 penalty), 2-2 Cosmin Achim (33 penalty), 2-3 Raul Rusescu (89), 3-3 Ion Gheorghe (90+3)
 
04.12.2020, Piteşti, Stadion: "Nicolae Dobrin", ora: 20:30
FC Argeş Piteşti - Dinamo Bucureşti 0-1
A marcat: 0-1 Juan Camara (7)
Cartonaş roşu: Andrei Radu (Dinamo, 58)
 
⚽️ Sâmbătă, 5 decembrie 2020
 
05.12.2020, Sfântu Gheorghe, Stadion: "Municipal", ora: 14:30
Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Botoşani 2-2
Au marcat: 0-1 Andrei Târcoveanu (36), 0-2 Hamidou Keyta (53), 1-2 Bogdan Mitrea (55), 2-2 Radoslav Dimitrov (90+4)
 
05.12.2020, Bucureşti, Stadion: "Arena Naţională", ora: 21:30
Fotbal Club FCSB - FC UTA Arad 3-0
Au marcat: 1-0 Dennis Man (76 penalty), 2-0 Florinel Coman (90), 3-0 Darius Olaru (90+2).
Cartonaş roşu: Neluţ Roşu (UTA, 58)
 
⚽️ Duminică, 6 decembrie 2020
 
06.12.2020, Cluj Napoca, Stadion: "Emil Alexandrescu", ora: 20:45
CSM Politehnica Iaşi - CFR Cluj 0-2
Au marcat: 0-1 Ciprian Deac (14), 0-2 Ciprian Deac (78 penalty)
 
⚽️ Luni, 7 decembrie 2020
 
07.12.2020, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 16:45
Astra Giurgiu - Chindia Târgovişte 0-0
Au marcat: -
 
07.12.2020, Craiova, Stadion: "Ion Oblemenco", ora: 19:00
Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaş 3-1
Au marcat: 1-0 Alexandru Cicâldău (2), 2-0 Reagy Ofosu (38), 2-1 Dumitru Cardoso (50), 3-1 Cristian Bărbuţ (58)

⚽️ Duminică, 10 ianuarie 2021
 
10.01.2021, Ovidiu, Stadion: "Central complex Academia Hagi", ora: 19:00
FC Viitorul - FC Hermannstadt 2-1
Au marcat: 0-1 Raul Opruţ (19), 1-1 Kevin Luckassen (37), 2-1 Andrei Ciobanu (84)
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Liga 1    Etapa 12    rezultate    marcatori    sezonul 2020-2021   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori

Gaz Metan Mediaş a debutat cu o victorie în primul meci disputat în 2021, învingând-o acasă cu scorul de 2-0 pe FC Voluntari, în etapa a 16-a a Ligii 1, prima din retur. După o primă...

Cristian Dumitru, ȋmprumutat la FC Argeş

FC Argeş Piteşti şi FCSB au ajuns la un acord pentru împrumutul fotbalistul Cristian Dumitru. Jucătorul în vârstă de 19 ani a fost cedat la Piteşti până la sfârşitul acestui sezon...

FC Argeş ȋncepe cantonamentul de la Mogoșoaia

FC Argeș Piteşti va începe luni perioada de pregătire centralizată din această iarnă. Echipa va pleca în această după-amiază în cantonament la Mogoșoaia,...

Jean Vlădoiu, manager general la FC Argeș, Mihăiță Ianovschi, antrenor!

FC Argeș are o nouă conducere administrativă și un nou staff tehnic. Fostul mare fotbalist alb-violet, Jean Vlădoiu, a fost numit în funcția de manager general al grupării din...

Liga 1 - Etapa 15: Rezultate şi marcatori

Gaz Metan Mediaş s-a impus cu scorul de 1-0 în meciul disputat pe teren propriu cu FC Viitorul, în etapa a 15-a din Liga 1. "Gaziştii" veneau după 4 înfrângeri consecutive, însă...

Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori

CFR Cluj a câştigat cu scorul de 2-0 meciul disputat la Bucureşti cu Dinamo, în etapa a 14-a a Ligii 1. Golurile "feroviarilor" au fost marcate în prima repriză de Gabriel Debeljuh...

Alexandru Greab: Să fim uniţi şi să ne dăruim pe teren!

Portarul Alexandru Greab este convins că FC Argeş poate ieşi impas dacă va reuşi să se impună în confruntările cu FC Hermannstadt şi Chindia Târgovişte, din ultimele...

Liga 1 - Etapa 13: Rezultate şi marcatori

Dinamo Bucureşti a câştigat cu scorul de 4-1 meciul disputat acasă cu CSM Politehnica Iaşi, în etapa a 13-a a Ligii 1. "Alb-albaştrii" au deschis scorul prin capverdianul Platini...

Europa League, Grupa A: Young Boys Berna - CFR Cluj 2-1

CFR Cluj nu a mai reuşit în acest sezon să se califice în şaisprezecimile de finală din Europa League, fiind învinsă pe stadionul "Wankdorf" cu...

Europa League, Grupa A: CFR Cluj - ŢSKA Sofia 0-0

CFR Cluj nu a reuşit decât un 0-0 acasă cu ŢSKA Sofia, în Grupa A din Europa League. "Feroviarii" au jucat din nou slab, însă au avut noroc că...

Adrian Dulcea și Paul Ciobanu sunt noii antrenori ai echipei FC Argeș

Clubul FC Argeș a anunțat încetarea raporturilor contractuale pe cale amiabilă cu antrenorul principal Ionuț Codruț Moșteanu și cu secundul Dragoș Radu. De pregătirea echipei...



Top News

-Germania - Bundesliga - Etapa 16

-Italia - Serie A - Etapa 18

-Anglia - Premier League - Etapa 19

-Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 18

-Italia - Serie A - Etapa 17

-Spania - La Liga - Etapa 18




S-au nascut azi

Alessio Campoli
Italia
29 ani

Alexander Meier
Germania
38 ani

Ali El Khattabi
Maroc
44 ani

Alphousseyni Sane
Franţa
25 ani

Álvaro Arbeloa
Spania
38 ani

Cuauhtémoc Blanco
Mexic
48 ani

Dani Coelho
Portugalia
31 ani

Dick Nanninga
Olanda
72 ani

Esmir Ahmetović
Bosnia
30 ani

Filip Hološko
Slovacia
37 ani

Francesco Pratali
Italia
42 ani

Georges Bregy
Elveția
63 ani

Héctor Moreno
Mexic
33 ani

Ionuț Stancu
România
38 ani

Jorge Guasch
Paraguay
60 ani

Juan Manuel Peña
Bolivia
48 ani

Kaj Ramsteijn
Olanda
31 ani

Konstantin Kadeev
Rusia
32 ani

Leontin Doană
România
51 ani

Lukáš Magera
Cehia
38 ani

Manolo
Spania
56 ani

Mykola Morozyuk
Ucraina
33 ani

Nenad Đurović
Muntenegru
35 ani

Nikos Nioplias
Grecia
56 ani

Octavian Cocan
România
51 ani

Pablo Barrientos
Argentina
36 ani

Patrick Suffo
Camerun
43 ani

Patrick Vervoort
Belgia
56 ani

Răzvan Riviș
România
32 ani

Ricardo Cabanas
Elveția
42 ani

Rıdvan Șimșek
Turcia
30 ani

Robert Oepkes
Olanda
29 ani

Rovérsio
Brazilia
37 ani

Yang Chen
China
47 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2020-2021


Liga 1 2020-2021
12.01.2021 Gaz Metan Mediaş FC Voluntari C
12.01.2021 Universitatea Craiova Sepsi Sfântu Gheorghe C
13.01.2021 Chindia Târgoviște CSM Politehnica Iaşi C
13.01.2021 FC Hermannstadt Dinamo București C
14.01.2021 FC Botoșani FC Argeș Pitești C
14.01.2021 CFR 1907 Cluj Academica Clinceni C
15.01.2021 FC UTA Arad FC Viitorul C
15.01.2021 Fotbal Club FCSB Astra Giurgiu C


1. Fotbal Club FCSB 37
2. CFR 1907 Cluj 34
3. Universitatea Craiova 33
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 28
5. Academica Clinceni 25
6. FC Viitorul 21
7. Chindia Târgoviște 21
8. Dinamo București 19
9. Gaz Metan Mediaş 19
10. FC Botoșani 18
11. FC UTA Arad 18
12. Astra Giurgiu 16
13. FC Voluntari 15
14. FC Hermannstadt 15
15. CSM Politehnica Iaşi 15
16. FC Argeș Pitești 14
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
05.12.2020 Gloria Buzău Aerostar Bacău C
05.12.2020 Pandurii Târgu-Jiu Universitatea Craiova C
05.12.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele ACS Comuna Recea C
05.12.2020 Concordia Chiajna CSM Slatina C
05.12.2020 Farul Constanța AFK Csíkszereda C
05.12.2020 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
05.12.2020 Unirea Slobozia Petrolul Ploiești C
06.12.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
06.12.2020 ASU Poli Timişoara Rapid București C
08.12.2020 Universitatea Cluj Dunărea Călărași C


1. Universitatea Craiova 30
2. Viitorul Târgu-Jiu 26
3. Rapid București 26
4. Dunărea Călărași 24
5. ASU Poli Timişoara 24
6. Universitatea Cluj 23
7. Farul Constanța 23
8. Metaloglobus București 22
9. AFK Csíkszereda 22
10. Petrolul Ploiești 21
11. Gloria Buzău 21
12. CS Mioveni 21
13. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
14. CSM Reșița 18
15. Ripensia Timișoara 18
16. CSM Slatina 16
17. Concordia Chiajna 15
18. ACS Comuna Recea 15
19. Unirea Slobozia 15
20. Aerostar Bacău 9
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017