Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 13.04.2021 - 04:00

Liga 1 - Etapa 30: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 30: Rezultate şi marcatori
Academica Clinceni şi FC Botoşani s-au calificat în play-off, după meciurile jucate vineri în deplasare, în etapa a 30-a a Ligii 1, ultima a sezonului regular. Ilfovenii au rezolvat meciul din "Groapă" cu "câinii roşii" în mai puţin de 20 de minute şi nu au avut nicio emoţie de a se califica pentru prima dată în play-off. În schimb, moldovenii au avut emoţii, pentru că dâmboviţenii aveau 1-0 la pauză cu FC Argeş Piteşti, însă până la urmă "alb-violeţii" au câştigat cu 3-1. După ce Chindia Târgovişte a fost condusă cu 2-1, la Voluntari a fost o mizerie de meci, cele două echipe jucând la trecerea timpului...
 
⚽️ Vineri, 9 aprilie 2021
 
09.04.2021, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 17:30
Astra Giurgiu - FC UTA Arad 0-0
Au marcat: -
Cartonaş roşu: Yevgeni Shlyakov (71, UTA)
 
09.04.2021, Bucureşti, Stadion: "Dinamo", ora: 20:30
Dinamo Bucureşti - Academica Clinceni 1-3
Au marcat: 0-1 Raul Rusescu (4), 0-2 Andrei Cordea (11), 0-3 Thibault Moulin (17), 1-3 Ricardo Grigore (73)
Cartonaş roşu: Marco Ehmann (90+3, Dinamo)
 
09.04.2021, Voluntari, Stadion: "Anghel Iordănescu", ora: 20:30
FC Voluntari - FC Botoşani 1-1
Au marcat: 0-1 Stefan Aškovski  (20), 1-1 Lukáš Droppa (52)
 
09.04.2021, Piteşti, Stadion: "Nicolae Dobrin", ora: 20:30
FC Argeş Piteşti - Chindia Târgovişte 3-1
Au marcat: 0-1 Denis Dumitrascu (30), 1-1 Cephas Malele (55 penalty), 2-1 Ionuţ Năstăsie (77), 3-1 Cephas Malele (88)
 
⚽️ Sâmbătă, 10 aprilie 2021
 
10.04.2021, Sfântu Gheorghe, Stadion: "Municipal", ora: 19:00
Sepsi Sfântu Gheorghe - Fotbal Club FCSB 1-1
Au marcat: 0-1 Florin Tănase (6), 1-1 Pavol Šafranko (57)
 
⚽️ Duminică, 11 aprilie 2021
 
11.04.2021, Craiova, Stadion: "Ion Oblemenco", ora: 21:30
Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0
Au marcat:  -
# Au fost 4 bare în meci: Ştefan Baiaram (9), Dan Nistor (18), Alexandru Tudorie (33) - Omrani (23)
 
⚽️ Luni, 12 aprilie 2021
 
12.04.2021, Iaşi, Stadion: "Emil Alexandrescu", ora: 17:30
CSM Politehnica Iaşi - FC Hermannstadt 1-0
A marcat: A marcat: Doru Popadiuc (11)
# Uroš Đuranović (Poli Iaşi) a ratat un penalty în min. 66 (a apărat Cristiano Figueiredo)
 
12.04.2021, Ovidiu, Stadion: "Central complex Academia Hagi", ora: 20:30
FC Viitorul - Gaz Metan Mediaş 0-2
Au marcat: 0-1 Ionuţ Larie (28), 0-2 Ricardo Valente (39)
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Liga 1    Etapa 30    rezultate    marcatori    Dinamo Bucureşti    Academica Clinceni    FC Voluntari    FC Botoşani    FC Argeş Piteşti    Chindia Târgovişte    play-off   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

FC Argeş, cu gândul la barajul pentru Europa Conference League

După ce şi-a asigurat matematic rămânerea în Liga 1 şi în sezonul viitor, FC Argeş va încerca să facă pasul decisiv prin care să-şi asigure şi prezenţa la barajul pentru cupele...

Liga 1 - Etapa 7 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

Gaz Metan Mediaş a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat pe teren propriu cu Astra Giurgiu, în etapa a 8-a a fazei play-out a Ligii 1. Prima repriză a fost echilibrată, însă în minutul...

Piteștenii vor șefia play-out-ului!

Viitorul Constanța – FC Argeș, duminică, ora 16.30, Digi Sport, Look Sport, Telekom Sport După ce a reușit în mare măsură să rezolve ecuația menținerii în Liga 1 și în sezonul...

35 de ani de la finala de la Sevilla

Pe 7 mai 1986, acum exact 35 de ani, Steaua cucerea Cupa Campionilor Europeni, cea mai bună performanţă a fotbalului românesc la nivel de cluburi.   Să vedem cum arăta Sportul de a doua...

Liga 1 - Etapa 6 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

Gaz Metan Mediaş a câştigat un punct în meciul disputat la Buzău cu Chindia Târgovişte, în etapa a 6-a a fazei de play-out a Ligii 1. După o primă repriză albă, dâmboviţenii au...

FC Argeş vizează 3 puncte pentru a rămâne în coasta liderului

Liga Profesionistă de Fotbal a programat la jumătatea acestei săptămâni o nouă etapă intermediară ȋn Liga 1. FC Argeş va întâlni joi, de la ora 14:30, pe stadionul Nicolae Dobrin, pe FC...

Liga 1 - Etapa 5 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

FC Argeş Piteşti a câştigat în prelungiri un punct la Mediaş, unde a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Gaz Metan, în etapa a 5-a a play-out-ului Ligii 1. "Alb-negrii" au deschis...

Liga 1 - Etapa 4 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

FC Hermannstadt şi Gaz Metan s-au întâlnit marţi la Mediaş, în etapa a 4-a a Ligii 1, în play-out. "Gaziştii" s-au impus cu scorul de 2-1, după o primă repriză foarte...

Liga 1 - Etapa 3 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

Cel mai interesant meci din etapa a 3-a a Ligii 1 a avut loc în Gruia, în play-off, unde Universitatea Craiova a câştigat cu scorul de 2-1 în faţa lui CFR Cluj. Golurile...

Liga 1 - Etapa 2 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

Dinamo Bucureşti se îndreaptă încet, dar sigur, spre Liga 2. "Câinii roşii" au pierdut marţi seara cu 1-0 meciul disputat în "Groapă" cu FC UTA Arad, în etapa a doua a...

Liga 1 - Etapa 1 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

Primul meci din play-out a avut loc pe Arena "Francisc Neuman", unde FC UTA Arad a învins-o cu scorul pe FC Viitorul. Unicul gol al partidei a fost înscris de Ioan Hora (63), în urma...



Top News

-FC Argeş, cu gândul la barajul pentru Europa Conference League

-Liga 1 - Etapa 7 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 34

-Germania - Bundesliga - Etapa 32

-Top meciuri de fotbal 8-9 mai în La Liga, Premier League și Serie A

-Piteștenii vor șefia play-out-ului!

-35 de ani de la finala de la Sevilla




S-au nascut azi

Bill Tchato
Camerun
46 ani

Bogdan Moga
România
26 ani

Constantin Dinu
România
78 ani

Costel Câmpeanu
România
56 ani

DINAMO BUCUREȘTI
România
73 ani

Franck Songo'o
Camerun
34 ani

Gustavo Varela
Uruguay
43 ani

Hakan Ünsal
Turcia
48 ani

Hassan Yebda
Algeria
37 ani

Ignacio González
Uruguay
39 ani

Ion Barbu
România
44 ani

Iuliu Baratky
România
111 ani

Jan Urban
Polonia
59 ani

Marcel Coraș
România
62 ani

Marco Motta
Italia
35 ani

Marian Rada
România
61 ani

Mickaël Landreau
Franța
42 ani

Nigel Reo-Coker
Anglia
37 ani

Óscar Rubio
Spania
37 ani

Patrick Ochs
Germania
37 ani

Realdo Fili
Albania
25 ani

Sorin Sabou
România
51 ani

Stanley Elbers
Olanda
29 ani

Tibor Selymes
România
51 ani

Zdeněk Grygera
Cehia
41 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2020-2021


Liga 1 2020-2021
09.04.2021 Astra Giurgiu FC UTA Arad C
09.04.2021 Dinamo București Academica Clinceni C
09.04.2021 FC Argeș Pitești Chindia Târgoviște C
09.04.2021 FC Voluntari FC Botoșani C
10.04.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Fotbal Club FCSB C
11.04.2021 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
12.04.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
12.04.2021 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. Fotbal Club FCSB 65
2. CFR 1907 Cluj 64
3. Universitatea Craiova 58
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 45
5. Academica Clinceni 44
6. FC Botoșani 42
7. FC Argeș Pitești 40
8. Chindia Târgoviște 39
9. Astra Giurgiu 38
10. FC UTA Arad 37
11. Gaz Metan Mediaş 33
12. FC Voluntari 32
13. FC Viitorul 31
14. Dinamo București 27
15. FC Hermannstadt 26
16. CSM Politehnica Iaşi 25
Clasament 2020-2021

Play-off


Liga 1 Play-off
14.05.2021 Academica Clinceni
4 - 3
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
15.05.2021 Universitatea Craiova
21:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
16.05.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe
22:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 13
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 13
3. Fotbal Club FCSB 11
4. FC Botoșani 10
5. Universitatea Craiova 8
6. Academica Clinceni 4
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
08.05.2021 Gaz Metan Mediaş Astra Giurgiu C
08.05.2021 Dinamo București FC Hermannstadt C
09.05.2021 FC UTA Arad CSM Politehnica Iaşi C
09.05.2021 FC Viitorul FC Argeș Pitești C
10.05.2021 FC Voluntari Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 15
2. Dinamo București 13
3. Gaz Metan Mediaş 12
4. FC Argeș Pitești 11
5. FC Viitorul 10
6. FC UTA Arad 9
7. FC Voluntari 8
8. CSM Politehnica Iaşi 7
9. FC Hermannstadt 7
10. Astra Giurgiu 5
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017