Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Campionatul european 14.06.2021 - 20:59

EURO 2020, Grupa E: Polonia - Slovacia 1-2

EURO 2020, Grupa E: Polonia - Slovacia 1-2
Slovacia a debutat cu o victorie la Campionatul European 2020, învingând-o cu scorul de 2-1 pe Polonia, care era favorită la casele de pariuri. Autogolul portarului Wojciech Szczesny (18) şi reuşita lui Milan Skriniar (69) au adus victoria slovacilor, golul de onoare al polonezilor fiind marcat de Karol Linetty (46). Ovidiu Haţegan a arătat primul cartonaş roşu al turneului lui Grzegorz Krychowiak, în minutul 62. Partida a avut loc pe stadionul "Krestovsky" din Sankt Petersburg, unde au asistat 11.525 spectatori. "Biało-czerwoni" nu au reuşit să înscrie mai multe un gol pe meci în cele 12 meciuri la turneele finale ale Campionatului European. În etapa următoare Polonia va juca pe 19 iunie cu Spania iar Slovacia va înfrunta Suedia.
 
Sankt Petersburg, Stadion: "Krestovsky"
Polonia - Slovacia 1-2 (0-1)
Au marcat: Karol Linetty (46) - Wojciech Szczesny (18 autogol), Milan Skriniar (69)
 
Polonia: 1. Wojciech Szczesny - 18. Bartosz Bereszynski, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 13. Maciej Rybus (26. Tymoteusz Puchacz, 74) - 8. Karol Linetty (19. Przemyslaw Frankowski, 74), 10. Grzegorz Krychowiak, 14. Mateusz Klich (16. Jakub Moder, 85) - 21. Kamil Jozwiak, 9. Robert Lewandowski (căpitan), 20. Piotr Zielinski (11. Karol Swiderski, 85). Selecţioner: Paulo Sousa.
Rezerve neutilizate: 12. Lukasz Skorupski, 22. Lukasz Fabianski - 3. Pawel Dawidowicz, 4. Tomasz Kedziora, 6. Kacper Kozlowski, 17. Przemyslaw Placheta, 24. Jakub Swierczok, 25. Michal Helik.
 
Slovacia: 1. Martin Dubravka - 2. Peter Pekarik (24. Martin Koscelnik, 79), 5. Lubomir Satka, 14. Milan Skriniar, 15. Tomas Hubocan - 18. Lukas Haraslin (21. Michal Duris, 87), 19. Juraj Kucka, 25. Jakub Hromada (13. Patrik Hrosovsky, 79), 20. Robert Mak (10. Tomas Suslov, 87) - 8. Ondrej Duda (6. Jan Gregus, 90+1), 17. Marek Hamsik (căpitan). Seelcţioner: Stefan Tarkovic.
Rezerve neutilizate: 12. Dusan Kuciak, 23. Marek Rodak - 3. Denis Vavro, 7. Vladimir Weiss, 11. Laszlo Benes, 16. David Hancko, 22. Stanislav Lobotka.
 
Cartonaşe galbene: Hubocan (20), Krychowiak (22, 62)

Cartonaş roşu:
Krychowiak (62)
 
Arbitru: Ovidiu Haţegan; arbitri asistenţi: Radu Ghinguleac, Sebastian Gheorghe; al patrulea oficial: Istvan Kovacs; arbitru de rezervă: Vasile Florin Marinescu (toţi din România). Arbitru video: Marco Di Bello (Italia); arbitri asistenţi video: Jerome Brisard (Franţa), Filippo Meli, Massimiliano Irrati (ambii din Italia). Delegat UEFA: Artur Azarian (Armenia), observator UEFA pentru arbitri: Pascal Garibian (Franţa).






Taguri: EURO 2020    Grupa E    Sankt Petersburg    Slovacia    Krestovsky    Polonia    Karol Linetty    Wojciech Szczesny    Milan Skriniar    Ovidiu Haţegan   

» Program si rezultate Campionatul European de fotbal
» Preliminariile Campionatului European
Comenteaza

Ultimele stiri - Campionatul european

EURO 2020, finala: Italia - Anglia 1-1, la loviturile de departajare

După 53 de ani Italia a câştigat din nou Campionatul European la fotbal. Duminică seara, echipa antrenată de Roberto Mancini a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Anglia, în finala care a...

EURO 2020, semifinale: Anglia - Danemarca 2-1 după prelungiri

Anglia a câştigat cu scorul de 2-1, după prelungiri, meciul disputat pe stadionul "Wembley" din Londra cu Danemarca, în semifinalele Campionatului European 2020. Golurile englezilor...

EURO 2020, semifinale: Italia - Spania 1-1, 4-2 la loviturile de departajare

Italia s-a calificat în finala Campionatului European 2020, după ce a învins Spania cu scorul de 4-2, la loviturile de departajare. După 90 de minute scorul a fost egal, 1-1, golurile fiind...

EURO 2020, sferturi de finală: Ucraina - Anglia 0-4

Anglia s-a calificat fără emoţii în semifinalele Campionatului European 2020, după ce a învins-o pe Ucraina cu scorul de 4-0. Golurile au fost marcate de Harry Kane (4, 50), Harry Maguire...

EURO 2020, sferturi de finală: Cehia - Danemarca 1-2

Danemarca a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat cu Cehia în sferturile de finală ale Campionatului European şi s-a calificat în semifinale. Golurile danezilor au fost înscrise de...

EURO 2020, sferturi de finală: Belgia - Italia 1-2

Italia a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat pe stadionul "Allianz Arena" din Munchen cu Belgia, în sferturile de finală ale Campionatului European 2020. Golurile italienilor au...

EURO 2020, sferturi de finală: Elveţia - Spania 1-1, 1-3 la loviturile de departajare

Spania s-a calificat în semifinalele Campionatului European 2020, după ce a învins Elveţia cu scorul de 3-1 la loviturile de departajare. După 90 de minute disputate scorul a fost egal, 1-1,...

EURO 2020, optimi de finală: Suedia - Ucraina 1-2, după prelungiri

Echipa naţională a Ucrainei s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatului European 2020, după ce a câştigat dramatic cu scorul de 2-1 în faţa...

EURO 2020, optimi de finală: Anglia - Germania 2-0

Reprezentativa Angliei a câştigat cu scorul de 2-0 meciul disputat pe stadionul "Wembley" din Londra cu Germania în optimile de finală ale Campionatului European 2020. Golurile...

EURO 2020, optimi de finală: Franţa - Elveţia 3-3, 4-5 la loviturile de departajare

Campionatul European 2020 a mai făcut o victimă importantă în optimi, după Olanda, care a fost eliminată de Cehia. Acum a venit rândul Franţei să plece acasă, după ce a fost eliminată...

EURO 2020, optimi de finală: Croaţia - Spania 3-5, după prelungiri

Croaţia şi Spania au făcut spectacol în optimile de finală de la Campionatul European 2020 pe stadionul "Parken" din Copenhaga, în faţa a 22.771...



Top News

-Jocurile Olimpice de la Tokyo: România - Noua Zeelandă 0-0

-FC Argeş a transferat un atacant ghanez

-UNTOLD revine în 2021

-Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

-Liga 1, Etapa 2: FC U Craiova 1948 - Dinamo Bucureşti 1-0

-Liga 1, Etapa 2: Chindia Târgovişte - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1

-Liga 1, Etapa 2: FCSB - Universitatea Craiova 4-1




S-au nascut azi

Alexandru Dulca
România
24 ani

Antolín Alcaraz
Paraguay
39 ani

Corry Evans
Irlanda del Nord
31 ani

Cristian Molinaro
Italia
38 ani

Florin Ionescu
România
51 ani

Grigore Turda
România
24 ani

Jürgen Klinsmann
Germania
57 ani

Liviu Floricel
România
34 ani

Mariano Andújar
Argentina
38 ani

Mario Martínez
Honduras
32 ani

Marius Soare
România
34 ani

Mariyan Ognyanov
Bulgaria
33 ani

Mehmet Güven
Turcia
34 ani

Neil Webb
Anglia
58 ani

Nery Pumpido
Argentina
64 ani

Radostin Kishishev
Bulgaria
47 ani

Sandu Roco
România
55 ani

Silviu Rotaru
România
33 ani

SPANIA
Spania
108 ani

Teodor Balmoș
România
32 ani

Ümit Davala
Turcia
48 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2021-2022


Liga 1 2021-2022
23.07.2021
Cronica
FC Argeș Pitești FC UTA Arad C
23.07.2021
Cronica
CS Mioveni Rapid București C
24.07.2021
Cronica
FC Voluntari FC Botoșani C
24.07.2021
Cronica
Academica Clinceni CFR 1907 Cluj C
25.07.2021
Cronica
Farul Constanța Gaz Metan Mediaș C
25.07.2021
Cronica
Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
26.07.2021
Cronica
Chindia Târgoviște Sepsi OSK Sfântu Gheorghe C
26.07.2021
Cronica
FC U Craiova 1948 Dinamo București C


1. Rapid București 6
2. CFR 1907 Cluj 6
3. Fotbal Club FCSB 4
4. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 4
5. Farul Constanța 4
6. FC UTA Arad 4
7. FC Botoșani 4
8. Dinamo București 3
9. FC U Craiova 1948 3
10. Gaz Metan Mediaș 3
11. Universitatea Craiova 3
12. Chindia Târgoviște 1
13. FC Voluntari 0
14. FC Argeș Pitești 0
15. Academica Clinceni 0
16. CS Mioveni 0
Clasament 2021-2022

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017