Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 22.07.2021 - 16:00

Jocurile Olimpice de la Tokyo: România - Honduras 1-0

Jocurile Olimpice de la Tokyo: România - Honduras 1-0
Reprezentativa României a început cu o victorie la Jocurile Olimpice de la Tokyo, câştigând cu scorul de 1-0 meciul disputat cu selecţionata Hondurasului la Kashima, în Grupa B a turneului olimpic. Golul "tricolorilor" a fost marcat în prelungirile primei reprize, fiind de fapt un autogol. Andrei Ciobanu a bătut un corner cu efect la colţul scurt, iar stoperul Elvin Oliva a deviat mingea în propria poartă. Echipa antrenată de Mirel Rădoi a fost dominată clar în repriza a doua de Hondurs, însă defensiva românilor a rezistat cu bine. România a jucat ultima dată la Jocurile Olimpice, în 1964, tot la Tokyo. În celălalt meci din Grupa B, Noua Zeelandă a bătut-o cu 1-0 pe Coreea de Sud. Următorul adversar al României va fi Coreea de Sud, partida urmând a se disputa duminică 25 iulie, la Kashima, de la ora 14:00.

 
JO 2020 - Grupa B
Kashima, Stadion: "Ibaraki Kashima"
Honduras - România 0-1 (0-1)
A marcat: Elvin Oliva (45+1 autogol)
 
Honduras: 1. Alex Guity (12. Michael Perello, 46) - 21. Elvin Oliva (5. Cristopher Melendez, 88), 2. Denil Maldonado (căpitan; 4. Carlos Melendez, 88), 16. Jose Garcia, 3. Wesly Decas - 10. Rigoberto Rivas (17. Luis Palma, 57), 15. Carlos Pineda, 20. Jorge Alvarez, 8. Edwin Rodriguez (7. Jose Reyes, 57) - 19. Douglas Martinez, 9. Jorge Benguche. Selecţioner: Miguel Falero.
Rezerve neutilizate: 6. Jonathan Nunez, 18. Juan Obregon.
 
România: 12. Marian Aioani - 4. Alexandru Paşcanu, 8. Marius Marin (căpitan), 6. Virgil Ghiţă - 14. Andrei Raţiu (17. Ricardo Grigore, 75), 10. Andrei Ciobanu (5. Tudor Băluţă, 69), 18. Marco Dulca, 3. Florin Ştefan (2. Radu Boboc, 46) - 20. Alexandru Dobre, 9. George Ganea (19. Andrei Sîntean, 68), 11. Valentin Gheorghe (21. Antonio Sefer, 55). Selecţioner: Mirel Rădoi.
Rezerve neutilizate: 1. Mihai Popa - 13. Eduard Florescu.
 
Cartonaşe galbene: Oliva (26), Dobre (44), Alvarez (48), Dulca (71), Sîntean (82).
 
Arbitru: Leodan Gonzalez; arbitri asistenţi: Nicolas Taran, Richard Trinidad (toţi din Uruguay); al patrulea oficial: Ismail Elfath (SUA). Arbitru video: Andres Cunha (Uruguay); arbitru asistent video: Bibiana Steinhaus-Webb (Germania). Comisar de meci: Jerry Huang (China), coordonator general: Katharina Duehmert (Germania).

Mirel Rădoi: "Victoria nu vine niciodată uşor. A fost unitate de grup, determinare, sacrificiu. Jucătorii au avut curaj şi personalitate. Am cedat iniţiativa, nu suntem la un nivel fizic foarte bun, dar sperăm de la meci la meci să mai acumulăm ceva. În următoarele două partide, cu trei puncte, prin jocul rezultatelor, ne putem califica mai departe. Am primit multe urări de la delegaţia României, ne bucurăm că am debutat cu dreptul. Deja suntem câştigători, am venit aici ca învingători, sunt sigur că mai putem reuşi ceva".






Taguri: Jocurile Olimpice de la Tokyo    România    Honduras    Elvin Oliva    autogol    Mirel Rădoi    Andrei Ciobanu    Kashima   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Jocurile Olimpice de la Tokyo: România - Noua Zeelandă 0-0

România şi Noua Zeelandă au terminat la egalitate, scor 0-0, în Grupa B la Jocurilor Olimpice de la Tokyo. Românii au ratat calificarea în sferturile de finală, pentru că aveau 3 puncte şi...

Jocurile Olimpice de la Tokyo: Coreea de Sud - România 4-0

Echipa naţională a României a suferit o înfrângere umilitoare la Jocurile Olimpice de la Tokyo, fiind surclasată la Kashima cu scorul de 4-0 de Coreea de Sud....

CE de tineret 2021, Grupa A: Germania U21 - România U21 0-0

Echipa naţională a Under 21 a României a terminat la egalitate, scor 0-0, în partida disputată pe stadionul "Bozsik József" din Budapesta cu reprezentativa Germaniei U21, în Grupa...

CE de tineret 2021, Grupa A: Ungaria U21 - România U21 1-2

Echipa naţională a Under 21 a României a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat pe stadionul "Bozsik József" din Budapesta cu reprezentativa Ungariei U21, în Grupa A a...

CE de tineret 2021, Grupa A: România U21 - Olanda U21 1-1

Echipa naţională a Under 21 a României pornea cu şansa a doua la toate casele de pariuri în meciul de debut din Grupa A a Campionatului European de tineret 2021 cu reprezentativa Under 21 a...

Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Danemarca 1-1

Echipa naţională a României a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat cu Danemarca pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti, în Grupa a 8-a din preliminariile Campionatului...

Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Malta 4-1

Echipa naţională a României nu a avut probleme în meciul disputat acasă cu reprezentativa Maltei, pe care a învins-o cu scorul de 4-1 (4-0). Golurile...

Preliminariile CE Under 21 din 2021: Ucraina - România 1-0

Reprezentativa de tineret a României a jucat vineri pe stadionul "Obolon" din Kiev cu selecţionata de tineret a Ucrainei, în Grupa a 8-a a preliminariilor Campionatului European de...

Preliminariile CE Under 21 din 2021: Malta - România 0-3

Reprezentativa de tineret a României nu a avut probleme în meciul disputat cu selecţionata similară a Maltei, pe care a învins-o scorul de 3-0, în Grupa a 8-a a preliminariilor Campionatului...

Preliminariile CE Under 21 din 2021: Finlanda - România 1-3

Echipa naţională de tineret a României a câştigat cu scorul de 3-1 meciul disputat pe stadionul "Veritas" din Turku cu selecţionata Under 21 a Finlandei, în Grupa a 8-a a...

Preliminariile CE Under 21 din 2021: Irlanda de Nord - România 0-0

În calificările pentru camponatul european rezervat echipelor de tineret, sub 21 de ani, România a remizat în orășelul Ballymena cu gazdele din Irlanda de Nord:...



Top News

-Jocurile Olimpice de la Tokyo: România - Noua Zeelandă 0-0

-FC Argeş a transferat un atacant ghanez

-UNTOLD revine în 2021

-Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

-Liga 1, Etapa 2: FC U Craiova 1948 - Dinamo Bucureşti 1-0

-Liga 1, Etapa 2: Chindia Târgovişte - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1

-Liga 1, Etapa 2: FCSB - Universitatea Craiova 4-1




S-au nascut azi

Alexandru Dulca
România
24 ani

Antolín Alcaraz
Paraguay
39 ani

Corry Evans
Irlanda del Nord
31 ani

Cristian Molinaro
Italia
38 ani

Florin Ionescu
România
51 ani

Grigore Turda
România
24 ani

Jürgen Klinsmann
Germania
57 ani

Liviu Floricel
România
34 ani

Mariano Andújar
Argentina
38 ani

Mario Martínez
Honduras
32 ani

Marius Soare
România
34 ani

Mariyan Ognyanov
Bulgaria
33 ani

Mehmet Güven
Turcia
34 ani

Neil Webb
Anglia
58 ani

Nery Pumpido
Argentina
64 ani

Radostin Kishishev
Bulgaria
47 ani

Sandu Roco
România
55 ani

Silviu Rotaru
România
33 ani

SPANIA
Spania
108 ani

Teodor Balmoș
România
32 ani

Ümit Davala
Turcia
48 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2021-2022


Liga 1 2021-2022
23.07.2021
Cronica
FC Argeș Pitești FC UTA Arad C
23.07.2021
Cronica
CS Mioveni Rapid București C
24.07.2021
Cronica
FC Voluntari FC Botoșani C
24.07.2021
Cronica
Academica Clinceni CFR 1907 Cluj C
25.07.2021
Cronica
Farul Constanța Gaz Metan Mediaș C
25.07.2021
Cronica
Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
26.07.2021
Cronica
Chindia Târgoviște Sepsi OSK Sfântu Gheorghe C
26.07.2021
Cronica
FC U Craiova 1948 Dinamo București C


1. Rapid București 6
2. CFR 1907 Cluj 6
3. Fotbal Club FCSB 4
4. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 4
5. Farul Constanța 4
6. FC UTA Arad 4
7. FC Botoșani 4
8. Dinamo București 3
9. FC U Craiova 1948 3
10. Gaz Metan Mediaș 3
11. Universitatea Craiova 3
12. Chindia Târgoviște 1
13. FC Voluntari 0
14. FC Argeș Pitești 0
15. Academica Clinceni 0
16. CS Mioveni 0
Clasament 2021-2022

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017