Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Fotbal Club FCSB 22.07.2021 - 23:59

Conference League, turul al-II-lea preliminar, manşa întâi: FCSB - Şahtior Karaganda 1-0

Conference League, turul al-II-lea preliminar, manşa întâi: FCSB - Şahtior Karaganda 1-0
Fotbal Club FCSB s-a impus cu scorul de 1-0 în meciul disputat cu Şahtior Karaganda, pe Arena Naţională din Bucureşti, în prima manşă a turului al-II-lea preliminar al Europa Conference League. Unicul gol al paartidei a fost marcat de Andrei Cordea, în minutul 38, cu un şut de la 25 de metri. "Roş-albaştrii" au dominat jocul, însă nu au avut ocazii mari de gol. Antrenorul Dinu Todoran a făcut după pauză două schimbări fără cap, tinerii Ianis Stoica şi Alexandru Musi înlocuindu-i pe Olimpiu Moruţan şi Ionuţ Vână iar gruparea din Kazahstan a mai echilibrat jocul şi spre final ar fi putut chiar să egaleze. Dacă scorul ar fi fost 5-0, da, se putea face astfel de schimbări, însă probabil Dinu Todoran a trebuit să îndeplinească ordinele lui Gigi Becali. Manşa secundă se va juca pe 29 iulie, la Karaganda. Dacă a trece de kazahi, FCSB va juca în turul al-III-lea preliminar cu Kolos Kovalivka din Ucraina.

 
Europa Conference League - turul al doilea preliminar (prima manşă)
Bucureşti, Arena Naţională, Spectatori: 5.800
FCSB - Şahtior Karaganda 1-0 (1-0)
A marcat: Andrei Cordea (38)
 
FCSB: 99. Andrei Vlad - 2. Valentin Creţu, 5. Alexandru Creţu, 17. Iulian Cristea, 33. Risto Radunovic - 11. Olimpiu Moruţan (19. Ianis Stoica, 46), 23. Ovidiu Popescu, 20. Ionuţ Vână (30. Alexandru Musi, 46) - 98. Andrei Cordea (22. Cristian Dumitru, 90+1), 10. Florin Tănase (căpitan), 9. Octavian Popescu (7. Florinel Coman, 71). Antrenor: Dinu Todoran.
Rezerve neutilizate: 1. Cătălin Straton - 6. Denis Haruţ, 13. Zdenek Ondrasek, 25. Ovidiu Perianu, 77. Sorin Şerban.
 
Şahtior: 30. Igor Şaţki (căpitan) - 5. Mihail Gabîşev (16. Ieskendir Kibirai, 66), 27. Vladimir Hozin, 55. Ivan Graf, 25. Andrei Buivolov, 3. David Atanaskoski - 29. Vuk Mitosevic, 15. David Mawutor (9. Aidos Tatîbaev, 76), 87. Mihail Bakaev - 99. Evgheni Şikovka (44. Edin Rustemovic, 67), 7. Ghevorg Najarian (19. Oralhan Omirtaev, 59). Antrenor: Magomed Adiev.
Rezerve neutilizate: 1. Igor Trofimeţ - 22. Ivan Sviridov, 34. Abilaihan Nazimhanov, 50. Tair Nurseitov, 70. Jan Ali Pairuz.
 
Cartonaşe galbene: Mitosevic (24), Hozin (33), Al. Creţu (59), Ov. Popescu (88).
 
Arbitru: Vasilis Dimitriou; arbitri asistenţi: Nikos Egglezou, Pavlos Georgiou; arbitru de rezervă: Georgios Nikolaou (toţi din Cipru).







Taguri: Conference League    turul al-II-lea preliminar    FCSB    Şahtior Karaganda    Andrei Cordea    Dinu Todoran    Bucureşti    Arena Naţională   

» Clasament Liga 1
» Steaua - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Fotbal Club FCSB

Preliminariile Europa Conference League, turul 3, manşa a doua: FCSB - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1-0

Fotbal Club FCSB a învins-o cu scorul de 1-0 pe FC DAC 1904 Dunajská Streda, în manşa secundă a turului al treilea preliminar al Europa Conference League. Unicul gol al partidei a fost marcat...

Preliminariile Europa Conference League, turul 3, manşa întâi: FC DAC 1904 Dunajská Streda - FCSB 0-1

Fotbal Club FCSB a câştigat cu scorul de 1-0 meciul disputat în deplasare pe "MOL Aréna" cu FC DAC 1904 Dunajská Streda, în prima manşă a turului al treilea preliminar al Europa...

Liga 1 - Etapa 3: Fotbal Club FCSB - FC Universitatea Craiova 1-1

FC Universitatea Craiova şi-a îndeplinit obiectivul în meciul susţinut pe Arena Naţională din Bucureşti cu Fotbal Club FCSB, din etapa a 3-a a Superligii. Scorul final a...

Preliminariile Europa Conference League, turul II, manşa întâi: FC Saburtalo Tbilisi - FCSB 1-0

Fotbal Club FCSB a fost învinsă de echipa georgiană FC Saburtalo Tbilisi, cu scorul de 1-0 (1-0), joi seara, pe "Boris Paiceadze Dinamo Arena" din Tbilisi, în prima manşă a turului...

Liga 1 - Etapa 1: Fotbal Club FCSB - Universitatea Cluj 1-1

Nou promovata Universitatea Cluj avea cota 17.00 la casele de pariuri pentru o victorie pe Arena Naţională din Bucureşti în confruntarea cu vicecampioana Fotbal Club FCSB, în prima etapă din...

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - Fotbal Club FCSB

Fotbal Club FCSB a câştigat ultimul titlu în sezonul 2014-2015, cu Constantin Gâlcă pe banca tehnică. De atunci campionatul a fost câştigat de Astra Giurgiu, FC Viitorul şi, 5 ediţii la...

Liga 1 - play-off - Etapa 10: Fotbal Club FCSB - CFR Cluj 3-1

Fotbal Club FCSB s-a impus cu scorul de 3-1 în meciul disputat acasă, la Buzău, în etapa a 10-a, ultima, a fazei play-off a Ligii 1. Golurile "fecesebiştilor" au fost înscrise de...

Liga 1 - play-off - Etapa 7: Fotbal Club FCSB - FC Argeş Piteşti 4-0

Fotbal Club FCSB a câştigat fără probleme, cu scorul de 4-0, meciul de acasă cu FC Argeş Piteşti, din etapa a 7-a a fazei play-off a Ligii 1. "Roş-albaştrii" au...

Liga 1 - play-off - Etapa 4: Fotbal Club FCSB - FC Voluntari 4-0

FC Voluntari a rezistat doar 5 minute fără a primi gol în meciul disputat luni seara pe Arena Naţională din Bucureşti cu Fotbal Club FCSB, în etapa a patra a fazei play-off...

Liga 1 - play-off - Etapa 3: Fotbal Club FCSB - Universitatea Craiova 0-2

Fotbal Club FCSB a pierdut cu scorul de 2-0 meciul disputat cu Universitatea Craiova pe Arena Naţională din Bucureşti, în etapa a treia a fazei play-off a Ligii 1. Golurile...

Liga 1 - play-off - Etapa 1: Fotbal Club FCSB - Farul Constanța 2-0

Fotbal Club FCSB a câştigat cu scorul de 2-0 meciul disputat acasă pe Arena Naţională din Bucureşti cu Farul Constanţa, în prima etapă a fazei play-off a Ligii 1. După o...



Top News

-Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 5: FC Argeș Piteşti - FC Universitatea Craiova 0-2

-Preliminariile Europa Conference League, turul 3, manşa a doua: FCSB - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1-0

-Preliminariile Europa Conference League, turul 3, manşa a doua: CS Universitatea Craiova - Zorya Luhansk 3-0

-Preliminariile Europa Conference League, turul 3, manşa a doua: CFR Cluj - Shakhtyor Soligorsk 1-0

-Cristian Gentea: Alex Ișfan este 100% jucătorul nostru!

-Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori




Care este jucătorul tău preferat de la Steaua? (sezonul 20192020)
Florinel Coman
Dennis Man
Bogdan Planić
Harlem Gnohéré
Florin Tănase
Darius Olaru
Ionuţ Panţâru
Adrian Popa
Aristidis Soiledis
Olimpiu Moruţan
Dragoş Nedelcu
Iulian Cristea
Lucian Filip
Ovidiu Popescu
Răzvan Oaidă
Ionuţ Vână
Valentin Crețu
Marko Momčilović
Andrei Vlad
George Miron
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandros Tzorvas
Grecia
40 ani

Andrei Agius
Malta
36 ani

Andu Moisii
România
26 ani

Dimitar Yakimov
Bulgaria
81 ani

Djibril Cissé
Franța
41 ani

Emerich Vogl
România
117 ani

Emil Kostadinov
Bulgaria
55 ani

Javier Chevantón
Uruguay
42 ani

Jesper Grønkjær
Danemarca
45 ani

Klaas Huntelaar
Olanda
39 ani

LOKOMOTIV MOSCOVA
Rusia
99 ani

Mario Balotelli
Italia
32 ani

Mark Iuliano
Italia
49 ani

Mark Kinsella
Irlanda
50 ani

Mauro Alonso
Brazilia
34 ani

Paolo Orlandoni
Italia
50 ani

PARIS SG
Franța
52 ani

Paulo Vinícius
Brazilia
38 ani

Radoslav Dimitrov
Bulgaria
34 ani

Rami Gershon
Israel
34 ani

Răzvan Began
România
26 ani

Răzvan Iorga
România
19 ani

Sergiu Șoldea
România
34 ani

Taiwo Awoniyi
Nigeria
25 ani

Txiki Begiristain
Spania
58 ani

Vasile Deheleanu
România
112 ani

Wissam Ben Yedder
Franţa
32 ani

Yamoudou Camara
Franța
35 ani

Zé Kalanga
Angola
39 ani

Zlatan Bajramović
Bosnia
43 ani

Zoltan Ivansuc
România
84 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2022-2023


Liga 1 2022-2023
12.08.2022
Cronica
FC Argeș Pitești FC Universitatea Craiova C
13.08.2022 FC UTA Arad
19:00
Universitatea Cluj Orange Sport 1 C
13.08.2022 Petrolul Ploiești
21:45
Rapid București Orange Sport 1 C
14.08.2022 CS Universitatea Craiova
16:00
CS Mioveni Orange Sport 1 C
14.08.2022 CFR 1907 Cluj
18:30
FC Botoșani Orange Sport 1 C
14.08.2022 Fotbal Club FCSB
21:30
Chindia Târgoviște Orange Sport 1 C
15.08.2022 FC Voluntari
17:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Orange Sport 1 C
15.08.2022 Farul Constanța
19:00
FC Hermannstadt Orange Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 9
2. Rapid București 9
3. FC Hermannstadt 8
4. Farul Constanța 8
5. FC Botoșani 8
6. FC Universitatea Craiova 7
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 6
8. FC Voluntari 6
9. FC Argeș Pitești 6
10. CS Universitatea Craiova 5
11. Petrolul Ploiești 4
12. FC UTA Arad 4
13. Fotbal Club FCSB 3
14. Chindia Târgoviște 2
15. Universitatea Cluj 2
16. CS Mioveni 1
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017