Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


FC Botoșani 26.09.2021 - 19:57

Liga 1, Etapa 10: FC Botoşani - FC U Craiova 1948 1-1

Liga 1, Etapa 10: FC Botoşani - FC U Craiova 1948 1-1
FC U Craiova a fost foarte aproape de o victorie în meciul disputat în deplasare cu FC Botoşani, în etapa a 10-a a Ligii 1. Oltenii au marcat primii prin belgianul Sekou Sidibe (62), însă moldovenii, care au dominat categoric jocul, au egalat în minutul 90 prin camerunezul Joyskim Dawa (90). Botoşănenii au avut ocazii de gol prin Eduard Florescu (13, 29), Richard Sila (14), Hervin Ongenda (17), Jaja (23), Andrei Târcoveanu (85), Mihai Roman I (87). Echipa antrenată de Marius Croitoru a avut o mulţime de ocazii de gol prin Eduard Florescu (13, 29), Richard Sila (14), Hervin Ongenda (17), Jaja (23), Andrei Târcoveanu (85) şi Mihai Roman I (87) în timp ce băieţii lui Adrian Mutu ar mai fi putut marca prin Alexandru Raicea (71).
 
26.089.2021, Botoșani, Stadion: "Municipal", ora: 18:00
FC Botoșani - FC U Craiova 1948 1-1
Au marcat: 0-1 Sekou Sidibe (62), 1-1 Joyskim Dawa (90)
 
FC Botoşani: Pap - Braun, Racoviţan, Dawa, Ţigănaşu - Florescu (Târcoveanu 46), Edjouma, Ongenda - Kage (M Roman I 66), Sila, Jaja (Criciuma 61). Antrenor: Marius Croitoru.
 
FC U Craiova 1948: Popa - Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert - Asamoah, Albu, Van Durmen - Sidibe (Bauza 67), Cl. Bălan, Ondaan (Raicea 59, Pop 74). Antrenor: Adrian Mutu.
 
Cartonaşe galbene: Racoviţan (9) - Bauza (70)
 
Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj Napoca); arbitri asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş). Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Cătălin Popa (Vaslui) - LPF.






Taguri: Liga 1    Etapa 10    FC Botoşani    FC U Craiova    Joyskim Dawa    Sekou Sidibe   

» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - FC Botoșani

Liga 1, Etapa 8: FC Botoșani - CFR Cluj 1-0

CFR Cluj a pierdut primul meci din acest sezon, fiind învinsă cu scorul de 1-0 în deplasare de FC Botoșani, în etapa a 8-a a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 71 de...

Liga 1, Etapa 6: FC Botoşani - Rapid Bucureşti 0-2

Rapid Bucureşti a făcut istorie în Liga 1, după ce a câştigat cu scorul de 2-0 meciul disputat în deplasare cu FC Botoşani. Echipa antrenată de Mihai Iosif este...

Liga 1, Etapa 4: FC Botoşani - FC UTA Arad 2-1

FC Botoşani a demonstrat că nu a câştigat întâmplător la Voluntari şi Craiova, învingând-o vineri acasă cu scorul de 2-1 pe FC UTA Arad,...

Liga 1, Etapa 1: FC Botoşani - FCSB 0-0

Fotbal Club FCSB a dominat meciul disputat în deplasare cu FC Botoşani, din prima etapă a Ligii 1, însă nu a reuşit să câştige, scorul final fiind 0-0. "Roş-albaştrii" au avut...

Europa League, turul 2 preliminar: FC Botoşani - KF Shkëndija 0-1

FC Botoşani a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă cu KF Shkëndija, în turul al doilea preliminar din Europa League, fiind eliminată din competiţie. Golul nord-macedonienilor a fost...

FC Botoşani - Shkendija, o confruntare plină de inedit

FC Botoşani urmează să ȋntâlnească formaţia Shkendija ȋn turul al II-lea preliminar al Europa League, ȋnvingătoarea urmând să se confrunte cel mai probabil, pe terenul...

Europa League, turul I preliminar: FC Ordabasy - FC Botoşani 1-2

FC Botoşani a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat la Şimkent cu FC Ordabasy, în turul I preliminar al Europa League. Golurile moldovenilor au fost marcate de austriacul...

FC Botoșani pe locul 8

FC Botoșani a devenit o prezență obișnuită în prima ligă, evitând emoțiile retrogradării și sperând chiar la un loc în play-off. Înfrângerea din ultima etapă a sezonului regulat i-a...

Liviu Ciobotariu: Am trăit la maxim acest joc. Mă bucur că am câştigat meciul

Tehnicianul echipei FC Botoşani, Liviu Ciobotariu, a declarat duminică seară, după meciul cu Dinamo, câştigat cu scorul de 2-1, că îl bucură acest rezultat,...

Liviu Ciobotariu: Vom merge la Dinamo să obţinem un rezultat pozitiv

Antrenorul echipei FC Botoşani, Liviu Ciobotariu, susţine că echipa sa va merge, duminică, să se bată pentru un rezultat pozitiv în partida cu Dinamo Bucureşti, din cadrul etapei a...

Liviu Ciobotariu: Dacă vrem să sperăm la locul şase, victoria în meciul cu Voluntariul e obligatorie

Antrenorul echipei de fotbal FC Botoşani, Liviu Ciobotariu, susţine că o victorie în meciul de luni contra formaţiei FC Voluntari este obligatorie, pentru ca echipa să spere la...



Top News

-Liga 1 - Etapa 12: Rezultate şi marcatori

-Liga 1, Etapa 12: Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti 2-1

-Top 7 cei mai rapizi fotbaliști din lume în 2021

-Preliminariile CM 2022: România - Armenia 1-0

-Amical: România U21 - Mexic U21 1-3

-Amical: FC Argeș - Concordia Chiajna 4-0

-Preliminariile CM 2022: Germania - România 2-1




Care este jucătorul tău preferat de la FC Botoșani? (sezonul 2020-2021
Papa
H. Keyta
Ofosu
Dugandžić
Babunski
Chindriş
Haruţ
M. Roman I
J. Rodríguez
E. Pap
Câmpanu
Patache
Şeroni
Holzmann
Florescu
Patache
Aškovski
Ţigănaşu
Cascini
Carlone
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Bițică
România
43 ani

Bogdan Dolha
România
37 ani

Caner Erkin
Turcia
33 ani

Cristiano Lucarelli
Italia
46 ani

Gigel Coman
România
43 ani

Hans van Breukelen
Olanda
65 ani

Jorge Valdano
Argentina
66 ani

LEEDS UNITED
Anglia
102 ani

Marquinhos Pedroso
Brazilia
28 ani

Mauro Camoranesi
Italia
45 ani

Milan Lukač
Serbia
36 ani

PARTIZAN BELGRAD
Serbia
76 ani

Rambé
Capul Verde
32 ani

Ryan Shawcross
Anglia
34 ani

Tomáš Rosický
Cehia
41 ani

Valentin Năstase
România
47 ani

Zdravko Zdravkov
Bulgaria
51 ani

Zeno Bundea
România
44 ani

Zoran Vulić
Croația
60 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2021-2022


Liga 1 2021-2022
15.10.2021 Gaz Metan Mediaș Dinamo București C
16.10.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Voluntari C
16.10.2021 Fotbal Club FCSB CS Mioveni C
17.10.2021 FC Argeș Pitești
15:00
Farul Constanța Telekom Sport 1 C
17.10.2021 FC UTA Arad
17:30
FC U Craiova 1948 Telekom Sport 1 C
17.10.2021 Rapid București
20:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
18.10.2021 FC Botoșani
17:30
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
18.10.2021 Universitatea Craiova
20:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 24
3. FC Voluntari 24
4. FC Botoșani 22
5. Universitatea Craiova 19
6. Farul Constanța 18
7. Rapid București 18
8. FC UTA Arad 17
9. FC Argeș Pitești 15
10. Chindia Târgoviște 13
11. Gaz Metan Mediaș 11
12. CS Mioveni 11
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
14. FC U Craiova 1948 9
15. Dinamo București 7
16. Academica Clinceni 3
Clasament 2021-2022

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017