Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Universitatea Craiova 03.10.2021 - 23:00

Liga 1, Etapa 11: FC U Craiova 1948 - Universitatea Craiova 0-2

Liga 1, Etapa 11: FC U Craiova 1948 - Universitatea Craiova 0-2
Universitatea Craiova a câştigat cu scorul de 2-0 derby-ul Olteniei cu FC U Craiova 1948, în etapa a 11-a a Ligii 1. Golurile au fost marcate de Dan Nistor (47), după o greşeală a stoperului francez Bradley Diallo şi de Ştefan Baiaram (85), care a primit o pasă de la Dan Nistor. În minutul 72 atacantul italian Andrea Compagno l-a lovit cu palma în cap la un duel aerian pe conaţionalul său Mirko Pigliacelli, fiind eliminat. Echipa antrenată de Adrian Mutu nu a avut niciun şut pe poartă. 9.000 de suporteri au asistat la meciul din Bănie.
 
03.10.2021, Craiova, "Stadion de Fotbal pentru municipiul Craiova", ora: 21:00
FC U Craiova 1948 - Universitatea Craiova 0-2
Au marcat: 0-1 Dan Nistor (47), 0-2 Ştefan Baiaram (85)
 
FCUC: D. Popa - Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert (Buşu 88) - Paramatti (Ondaan 75), D. Albu (Raicea 88), Asamoah, Bauza (Bălan 75) - Sidibe (Van Durmen 68), Compagno. Antrenor: Adrian Mutu.
 
CSUC: Pigliacelli - Vlădoiu (Căpăţână 23), Găman, Screciu, Bancu - Nistor, Al. Creţu (Fedele 68), Houri - Gustavo (Câmpanu 46), Koljic (Baiaram 69), A. Ivan (Markovic 87). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.
 
Cartonaşe galbene: Asamoah (80) - Screciu (26)
 
Cartonaş roşu: Andrea Compagno (72, FC U Craiova 1948)
 
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Radu Adrian Ghinguleac, Mircea Mihail Grigoriu (ambii din Bucureşti); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş). Observatori: Cornel Sorescu (Piteşti) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - LPF.






Taguri: Liga 1    Etapa 11    FC U Craiova 1948    Universitatea Craiova    Dan Nistor    Ştefan Baiaram    derby    Oltenia   

Comenteaza

Ultimele stiri - Universitatea Craiova

Liga 1, Etapa 9: FC U Craiova 1948 - FCSB 0-1

Fotbal Club FCSB a obţinut o victorie muncită, cu scorul de 1-0, în meciul disputat în Bănie cu nou promovata FC U Craiova 1948, în etapa a 9-a a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost marcat...

Liga 1, Etapa 7: FC U Craiova 1948 - Farul Constanța 1-1

FC U Craiova 1948 a terminat la egalitate, scor 1-1, în meciul disputat acasă în Bănie cu Farul Constanţa, în etapa a 7-a a Ligii 1. Oltenii au marcat primii...

Liga 1, Etapa 5: FC U Craiova 1948 - Chindia Târgoviște 0-0

FC U Craiova 1948 nu a reuşit decât un rezultat de egalitate, scor 0-0, în Bănie, cu nou promovata FC U Craiova 1948, în etapa a 5-a a Ligii 1. Oltenii au avut o...

Liga 1, Etapa 4: Universitatea Craiova - FC Voluntari 3-0

FC Voluntari a rezistat o repriză în Bănie fără să primească gol de la Universitatea Craiova, în ultimul meci din etapa a 4-a a Ligii 1. În repriza a doua "alb-albaştrii" au...

Liga 1, Etapa 3: Universitatea Craiova - FC Botoşani 1-2

După ce a fost umilită cu 4-1 de FCSB şi eliminată ruşinos din Europa Conference League de KF Laçi, Universitatea Craiova a fost bătută acasă cu scorul de 2-1 şi de FC Botoşani, în...

Liga 1, Etapa 2: FC U Craiova 1948 - Dinamo Bucureşti 1-0

Aşa cum era de aşteptat, Dinamo Bucureşti a pierdut meciul disputat pe stadionul "Ion Oblemenco" cu FC U Craiova 1948, însă nu la scor, ci doar cu 1-0. Unicul gol a...

Conference League, turul al-II-lea preliminar, manşa întâi: KF Laci - Universitatea Craiova 1-0

Universitatea Craiova s-a făcut de ruşine în meciul disputat în Albania cu KF Laci, în prima manşă din turul al-II-lea preliminar al Europa Conference League....

Liga 1, Etapa 1: Universitatea Craiova - FC Argeş Piteşti 1-0

Universitatea Craiova a debutat cu o victorie în noul sezon, învingând-o cu scorul de 1-0 pe FC Argeş Piteşti, în prima etapă a Ligii 1. Golul "alb-albaştrilor" a fost înscris...

Supercupa României: CFR Cluj - CS Universitatea Craiova 0-0, 2-4, la loviturile de departajare

Universitatea Craiova a câştigat pentru prima dată Supercupa României, după ce a învins-o pe CFR Cluj cu 4-2 la loviturile de departajare, într-un meci în care scorul a fost 0-0 după cele...

Petre Purima

Colecția noastră de fișe ale jucătorilor care au apărut în fotbalul nostru s-a îmbogățit cu cea a lui Petre Purima. S-a născut la Mediaș și a debutat în...

Costică DONOSE, component al Craiovei Maxima

Deși s-a născut în Tecuci, Costică Donose a debutat în prima divizie pentru Universitatea Craiova. Deși numărul de prezențe creștea regulat, Donose pleacă la...



Top News

-Liga 1 - Etapa 12: Rezultate şi marcatori

-Liga 1, Etapa 12: Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti 2-1

-Top 7 cei mai rapizi fotbaliști din lume în 2021

-Preliminariile CM 2022: România - Armenia 1-0

-Amical: România U21 - Mexic U21 1-3

-Amical: FC Argeș - Concordia Chiajna 4-0

-Preliminariile CM 2022: Germania - România 2-1




Care este jucătorul tău preferat de la FC Universitatea Craiova? (sezonul 2013/2014)
Ciucă
Baird
Săceanu
Stoianof
Mitić
Acka
Hotoboc
Frăsineanu
Goge
Cruceru
Ripoli
Cl.Bălan
Mârzeanu
Ćosić
Bălaşa
V.Gheorghe
Crăciun
N.Nicolae
Stania
Buşu
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Bițică
România
43 ani

Bogdan Dolha
România
37 ani

Caner Erkin
Turcia
33 ani

Cristiano Lucarelli
Italia
46 ani

Gigel Coman
România
43 ani

Hans van Breukelen
Olanda
65 ani

Jorge Valdano
Argentina
66 ani

LEEDS UNITED
Anglia
102 ani

Marquinhos Pedroso
Brazilia
28 ani

Mauro Camoranesi
Italia
45 ani

Milan Lukač
Serbia
36 ani

PARTIZAN BELGRAD
Serbia
76 ani

Rambé
Capul Verde
32 ani

Ryan Shawcross
Anglia
34 ani

Tomáš Rosický
Cehia
41 ani

Valentin Năstase
România
47 ani

Zdravko Zdravkov
Bulgaria
51 ani

Zeno Bundea
România
44 ani

Zoran Vulić
Croația
60 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2021-2022


Liga 1 2021-2022
15.10.2021 Gaz Metan Mediaș Dinamo București C
16.10.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Voluntari C
16.10.2021 Fotbal Club FCSB CS Mioveni C
17.10.2021 FC Argeș Pitești
15:00
Farul Constanța Telekom Sport 1 C
17.10.2021 FC UTA Arad
17:30
FC U Craiova 1948 Telekom Sport 1 C
17.10.2021 Rapid București
20:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
18.10.2021 FC Botoșani
17:30
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
18.10.2021 Universitatea Craiova
20:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 24
3. FC Voluntari 24
4. FC Botoșani 22
5. Universitatea Craiova 19
6. Farul Constanța 18
7. Rapid București 18
8. FC UTA Arad 17
9. FC Argeș Pitești 15
10. Chindia Târgoviște 13
11. Gaz Metan Mediaș 11
12. CS Mioveni 11
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
14. FC U Craiova 1948 9
15. Dinamo București 7
16. Academica Clinceni 3
Clasament 2021-2022

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017