Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


FC UTA Arad 01.11.2021 - 19:30

Liga 1, Etapa 14: FC UTA Arad - Chindia Târgovişte 0-2

Liga 1, Etapa 14: FC UTA Arad - Chindia Târgovişte 0-2
Chindia Târgovişte a dat lovitura la Arad, unde a câştigat cu scorul de 2-0 în meciul disputat cu UTA, în etapa a 14-a a Ligii 1. Golurile dâmboviţenilor au fost înscrise de Doru Popadiuc în minutul 55 şi Cristian Neguț în minutul 90+2. Târgoviştenii au stat cu fundul în poartă, fiind dominaţi categoric de arădeni, care au ratat o mulţime de ocazii prin Hora, Miculescu, Ubbink (bară) şi Batha. Gazdele au fost cu ratările iar oaspeţii care l-au avut şi pe portarul Căbuz în mare formă au fost cu golurile. "Bătrâna Doamnă" merita să câştige, însă atunci când ratează şi cu poarta goală, ocaziile se răzbună.
 
01.11.2021, Arad, Stadion: "Francisc von Neuman", ora: 17:30
FC UTA Arad - Chindia Târgovişte 0-2
Au marcat: 0-1 Doru Popadiuc (55), 0-2 Cristian Neguț (90+2)
 
UTA: Fl. Iacob - Vukcevic (Baraykas 60), Benga (Erico 86), Medjimorec, Şliakov - Ubbink, Wagner (Vorobjaovas 60), Batha, Roger (L. Antal 86) - Miculescu, Hora (Dangubic 34). Antrenor: Laszlo Balint.
 
Chindia: Căbuz - Căpuşă, Celea, P. Iacob, Corbu - Neguţ (Rrumbulllaku 90+3), M. Dulca, Popadiuc, M. Şerban (Matiş 90+3)- D. Florea (Stoian 87), D. Popa. Antrenor: Emil Săndoi.
 
Cartonaşe galbene: Benga (85), Ubbink (90+4) - M. Dulca (10)
 
Arbitri: Marian Barbu - Alexandru Cerei, Vlad Bârleanu - Viorel Nicuşor Flueran. Observator: Nicolae Grigorescu.






Taguri: Liga 1    Etapa 14    FC UTA Arad    Chindia Târgovişte    Doru Popadiuc    Cristian Neguț   

Comenteaza

Ultimele stiri - FC UTA Arad

Liga 1, Etapa 12: FC UTA Arad - FC U Craiova 1948 1-0

FC UTA Arad a câştigat cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă cu FC U Craiova 1948, în etapa a 12-a a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost înscris de Roger,...

Liga 1, Etapa 10: FC UTA Arad - CFR Cluj 0-1

FC UTA Arad a pierdut cu scorul de 1-0 meciul disputat pe teren propriu cu CFR Cluj, în etapa a 10-a a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Chipciu, în...

Liga 1, Etapa 8: FC UTA Arad - Rapid Bucureşti 2-2

Unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din acest sezon a avut loc pe arena "Francisc von Neuman" din Arad, unde UTA şi Rapid Bucureşti au terminat la egalitate, scor 2-2, în etapa...

Liga 1, Etapa 6: FC UTA Arad - FC Voluntari 2-0

FC UTA Arad a învins-o acasă cu scorul de 2-0 pe FC Voluntari, în etapa a 6-a a Ligii 1. După o primă repriză albă, arădenii s-au impus prin golurile înscrise de David Miculescu (74) şi...

Liga 1, Etapa 5: FC UTA Arad - Universitatea Craiova 1-0

FC UTA Arad a câştigat cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă pe arena "Francisc Neuman" cu Universitatea Craiova, în etapa a 5-a a Ligii 1. Golul...

Liga 1, Etapa 3: FC UTA Arad - FCSB 1-1

FC UTA Arad a fost foarte aproape de o victorie în meciul disputat acasă pe arena "Francisc Neuman" cu Fotbal Club FCSB, în etapa a 3-a a Ligii 1. "Bătrâna Doamnă" a...

Liga 1, Etapa 1: FC UTA Arad - Farul Constanţa 0-0

Farul Constanţa a câştigat un punct în meciul disputat în deplasare cu FC UTA Arad, în prima etapă a Ligii 1. Partida s-a terminat la egalitate, scor 0-0, însă "marinarii" au...

Cristian Melinte revine la UTA Arad

Apărătorul Cristian Melinte va juca din nou la UTA Arad. Fotbalistul născut pe 9 mai 1988 a ajuns la un acord cu conducerea clubului arădean şi va face parte din efectivul roş-alb pentru un...

FRF: FC Argeș și UTA revin în fotbalul românesc

Comitetului Executiv al Federației Române de Fotbal a aprobat, cu unanimitate de voturi, în ședința sa de marți schimbarea denumirii echipelor SCM Pitești și UTA...

Procurorii DNA au descins la sediul clubul UTA Bătrâna Doamnă

Procurorii Direcţiei Generale Anticorupţie (DGA) de pe lângă Parchetul Tribunalului Arad au descins, miercuri, la sediul clubului UTA Bătrâna Doamnă. Arădenii sunt bănuiţi că i-au...

Laurenţiu Roşu îl contrazice pe Ionuţ Popa

Azi, în cadrul întâlnirii săptămânale cu presa, care s-a desfăşurat la sediul partenerilor celor de la UTA, "Ford - AutoTechnic", am aflat ultimele detalii organizatorice (şi nu...



Top News

-Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 17: CFR Cluj - Academica Clinceni 2-0

-Liga 1 - Etapa 17: Gaz Metan Mediaş - Farul Constanţa 1-1

-Liga 1 - Etapa 17: Rapid București - CS Mioveni 1-1

-Liga 1 - Etapa 17: Dinamo București - FC U Craiova 1948 0-0

-Europa Conference League, Grupa D: FC Randers - CFR Cluj 2-1

-Cele mai tari 3 meciuri din Champions League 23-24 noiembrie plus ponturi pariuri




S-au nascut azi

Adrian Bițică
România
43 ani

Bogdan Dolha
România
37 ani

Caner Erkin
Turcia
33 ani

Cristiano Lucarelli
Italia
46 ani

Gigel Coman
România
43 ani

Hans van Breukelen
Olanda
65 ani

Jorge Valdano
Argentina
66 ani

LEEDS UNITED
Anglia
102 ani

Marquinhos Pedroso
Brazilia
28 ani

Mauro Camoranesi
Italia
45 ani

Milan Lukač
Serbia
36 ani

PARTIZAN BELGRAD
Serbia
76 ani

Rambé
Capul Verde
32 ani

Ryan Shawcross
Anglia
34 ani

Tomáš Rosický
Cehia
41 ani

Valentin Năstase
România
47 ani

Zdravko Zdravkov
Bulgaria
51 ani

Zeno Bundea
România
44 ani

Zoran Vulić
Croația
60 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2021-2022


Liga 1 2021-2022
26.11.2021
Cronica
Dinamo București FC U Craiova 1948 C
27.11.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Chindia Târgoviște C
27.11.2021 FC UTA Arad FC Argeș Pitești C
27.11.2021
Cronica
Rapid București CS Mioveni C
28.11.2021 FC Botoșani FC Voluntari C
28.11.2021 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
29.11.2021
Cronica
Gaz Metan Mediaș Farul Constanța C
29.11.2021
Cronica
CFR 1907 Cluj Academica Clinceni C


1. CFR 1907 Cluj 45
2. Fotbal Club FCSB 37
3. FC Voluntari 29
4. Universitatea Craiova 28
5. Rapid București 28
6. FC Botoșani 28
7. FC Argeș Pitești 27
8. Farul Constanța 26
9. FC UTA Arad 25
10. Chindia Târgoviște 19
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 18
12. CS Mioveni 17
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. FC U Craiova 1948 15
15. Dinamo București 9
16. Academica Clinceni 4
Clasament 2021-2022

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017