Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Academica Clinceni 03.12.2021 - 23:00

Liga 1 - Etapa 18: Academica Clinceni - Dinamo București 1-0

Liga 1 - Etapa 18: Academica Clinceni - Dinamo București 1-0
Academica Clinceni a reuşit abia în etapa a 18-a a Ligii 1 să câştige pentru prima dată în acest sezon, învingând-o cu scorul de 1-0 pe Dinamo București. Unicul gol al partidei a fost marcat de fundaşul central Răzvan Patriche (33), cu o lovitură de cap, în urma unui corner executat de Robert Ion. "Câini roşii" au avut o mulţime de ocazii de gol prin Antonio Borduşanu (10, bară, 26), Deian Sorescu (17), Cătălin Itu (17) sau Cosmin Matei (61), însă nu au reuşit să marcheze. "Lanterna roşie" a Ligii 1 l-a avut pe banca tehnică pe interimarul John Ene, după demiterea lui Ionuţ Chirilă. În tur, "alb-roşii" au câştigat în Şoseaua Ştefan cel Mare cu scorul de 3-1.
 
03.12.2021, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 21:00
Academica Clinceni - Dinamo București 1-0
A marcat: 1-0 Răzvan Patriche (33)
 
Academica: Ureche - Pashov, Bilali, Patriche, Holzmann - Cascini (Gardoş 75), Ventura - R. Ion, Omoh (Chandarov 65), De Amorim (Cioiu 80) - Vellios. Antrenor: John Ene.
 
Dinamo: P. Iliev - A. Radu (Torje 59), Andre Pinto, R. Grigore, St. Filip - Sorescu, Răuţă (Kenourgios 74), Itu (Ivanovski 46) - C. Matei, Nunic (Vestenicky 74), Borduşanu (Ehmann 59). Antrenor: Mircea Rednic.
 
Cartonaşe galbene: Omoh 7, Cascini 22, Bilali 25, Patriche 59, De Amorim 80, Chandarov 86 - Ivanovski 58, Andre Pinto 69, Torje 90+1
 
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Andrei Constantinescu (Bucureşti), Alexandru Filip (Constanţa); arbitru de rezervă: Bogdan Dumitrache (Bucureşti). Observatori: Irina Mârţ (Bucureşti) - CCA, Paul Mincu (Bucureşti) - LPF.






Taguri: Liga 1    Etapa 18    Academica Clinceni    Dinamo București    Răzvan Patriche    Robert Ion    John Ene    Ionuţ Chirilă   

Comenteaza

Ultimele stiri - Academica Clinceni

Liga 1 - play-out - Etapa 9: Academica Clinceni - FC Botoşani 0-4

FC Botoșani a câştigat fără probleme, cu scorul de 4-0 în deplasare cu Academica Clinceni și a terminat play-out-ul pe locul 2 cu 41 de puncte, la un punct de Sepsi...

Liga 1 - play-out - Etapa 6: Academica Clinceni - CS Mioveni 0-2

Academica Clinceni a pierdut cu scorul de 2-0 meciul susţinut pe teren propriu cu CS Mioveni, în etapa a 6-a a fazei play-out a Ligii 1. Golurile "galben-verzilor" au...

Liga 1 - play-out - Etapa 4: Academica Clinceni - Chindia Târgovişte 0-3

Academica Clinceni a rezistat mai puţin de jumătate de oră fără a primi gol în meciul disputat acasă cu Chindia Târgovişte, în etapa a patra a play-out-ului...

Liga 1 - play-out - Etapa 2: Academica Clinceni - Rapid București 0-1

Academica Clinceni a rezistat mai bine de o oră fără a primi gol în meciul disputat pe stadionul "Dinamo" din Capitală cu Rapid Bucureşti, în etapa a 2-a...

Liga 1 - Etapa 29: Academica Clinceni - Gaz Metan Mediaș 2-0

Academica Clinceni a învins-o pe Gaz Metan Mediaş cu scorul de 2-0 (1-0), miercuri, într-un meci considerat pe teren propriu, jucat pe stadionul "Dinamo" din...

Liga 1 - Etapa 27: Academica Clinceni - Universitatea Craiova 1-3

Universitatea Craiova a învins-o pe Academica Clinceni, cu 3-1 (2-1), luni seara, în deplasare, la Giurgiu, în ultimul meci din etapa a 27-a a Ligii 1. Universitatea a...

Liga 1 - Etapa 23: Academica Clinceni - Farul Constanța 2-8

Academica Clinceni a fost surclasată cu scorul de 8-2 în meciul disputat acasă la Giurgiu, într-un meci restant din etapa a 23-a a Ligii 1. Golurile constănţenilor au fost înscrise de de...

Liga 1 - Etapa 25: Academica Clinceni - Fotbal Club FCSB 0-3

Fotbal Club FCSB a învins-o pe Academica Clinceni cu scorul de 3-0 (2-0), miercuri seara, în deplasare, la Giurgiu, într-un meci din etapa a 25-a a Ligii 1. Vicecampioana s-a impus prin golurile...

Liga 1 - Etapa 21: Academica Clinceni - Chindia Târgovişte 0-1

Chindia Târgovişte venea înaintea meciului de la Giurgiu cu Academica Clinceni după 6 etape fără victorie, în care a înregistrat 2 remize şi 4...

Liga 1 - Etapa 20: Academica Clinceni - FC Voluntari 0-0

Derby-ul ilfovean dintre Academica Clinceni şi FC Voluntari, din etapa a 20-a a Ligii 1, s-a terminat la egalitate, scor 0-0. A fost un meci foarte plictisitor, în special în...

Liga 1 - Etapa 16: Academica Clinceni - Sepsi Sfântu Gheorghe 0-2

Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat fără emoţii meciul disputat în deplasare la Giurgiu cu ultima clasată Academica Clinceni, în etapa a 16-a, prima a...



Top News

-Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 5: FC Argeș Piteşti - FC Universitatea Craiova 0-2

-Preliminariile Europa Conference League, turul 3, manşa a doua: FCSB - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1-0

-Preliminariile Europa Conference League, turul 3, manşa a doua: CS Universitatea Craiova - Zorya Luhansk 3-0

-Preliminariile Europa Conference League, turul 3, manşa a doua: CFR Cluj - Shakhtyor Soligorsk 1-0

-Cristian Gentea: Alex Ișfan este 100% jucătorul nostru!

-Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Alexandros Tzorvas
Grecia
40 ani

Andrei Agius
Malta
36 ani

Andu Moisii
România
26 ani

Dimitar Yakimov
Bulgaria
81 ani

Djibril Cissé
Franța
41 ani

Emerich Vogl
România
117 ani

Emil Kostadinov
Bulgaria
55 ani

Javier Chevantón
Uruguay
42 ani

Jesper Grønkjær
Danemarca
45 ani

Klaas Huntelaar
Olanda
39 ani

LOKOMOTIV MOSCOVA
Rusia
99 ani

Mario Balotelli
Italia
32 ani

Mark Iuliano
Italia
49 ani

Mark Kinsella
Irlanda
50 ani

Mauro Alonso
Brazilia
34 ani

Paolo Orlandoni
Italia
50 ani

PARIS SG
Franța
52 ani

Paulo Vinícius
Brazilia
38 ani

Radoslav Dimitrov
Bulgaria
34 ani

Rami Gershon
Israel
34 ani

Răzvan Began
România
26 ani

Răzvan Iorga
România
19 ani

Sergiu Șoldea
România
34 ani

Taiwo Awoniyi
Nigeria
25 ani

Txiki Begiristain
Spania
58 ani

Vasile Deheleanu
România
112 ani

Wissam Ben Yedder
Franţa
32 ani

Yamoudou Camara
Franța
35 ani

Zé Kalanga
Angola
39 ani

Zlatan Bajramović
Bosnia
43 ani

Zoltan Ivansuc
România
84 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2022-2023


Liga 1 2022-2023
12.08.2022
Cronica
FC Argeș Pitești FC Universitatea Craiova C
13.08.2022 FC UTA Arad
19:00
Universitatea Cluj Orange Sport 1 C
13.08.2022 Petrolul Ploiești
21:45
Rapid București Orange Sport 1 C
14.08.2022 CS Universitatea Craiova
16:00
CS Mioveni Orange Sport 1 C
14.08.2022 CFR 1907 Cluj
18:30
FC Botoșani Orange Sport 1 C
14.08.2022 Fotbal Club FCSB
21:30
Chindia Târgoviște Orange Sport 1 C
15.08.2022 FC Voluntari
17:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Orange Sport 1 C
15.08.2022 Farul Constanța
19:00
FC Hermannstadt Orange Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 9
2. Rapid București 9
3. FC Hermannstadt 8
4. Farul Constanța 8
5. FC Botoșani 8
6. FC Universitatea Craiova 7
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 6
8. FC Voluntari 6
9. FC Argeș Pitești 6
10. CS Universitatea Craiova 5
11. Petrolul Ploiești 4
12. FC UTA Arad 4
13. Fotbal Club FCSB 3
14. Chindia Târgoviște 2
15. Universitatea Cluj 2
16. CS Mioveni 1
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017