Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


FC Voluntari 17.12.2021 - 22:30

Liga 1 - Etapa 21: FC Voluntari - FC UTA Arad 2-1

Liga 1 - Etapa 21: FC Voluntari - FC UTA Arad 2-1
FC UTA Arad a deschis scorul prin David Miculescu (16), pe contraatac, în meciul disputat în deplasare cu FC Voluntari, în etapa a 21-a a Ligii 1, însă a pierdut cu scorul de 2-1. Ilfovenii au egalat exact când a trebuit, în minutul 45 prin atacantul slovac Adam Nemec iar în minutul 76 au înscris golul victoriei prin Marius Briceag, cu un şut din voleu. Echipa antrenată de Liviu Ciobotariu este neînvinsă în ultimele 7 etape, în care a avut 3 victorii şi 4 egaluri. "Bătrâna Doamnă" a ajuns la 8 etape consecutive fără victorie, în care a înregistrat 4 remize şi 4 înfrângeri. În meciul tur de la Arad, scorul a fost de 2-0 pentru UTA. FC Voluntari va termina anul 2021 pe locul 3 în clasament şi probabil se va califica pentru prima dată în play-off.
 
17.12.2021, Voluntari, Stadion: "Anghel Iordănescu", ora: 20:30
FC Voluntari - FC UTA Arad 2-1
Au marcat: 0-1 David Miculescu (16), 1-1 Adam Nemec (45), 2-1 Marius Briceag (76)
 
FC Voluntari: M. Popa - Ricardinho, Tamaş, Armaş, Briceag - Meleke (Helder Tavares 46), Droppa - Cr. Costin, Raţă (Marcelo Lopes 69), I. Gheorghe - Nemec (C. Achim 84). Antrenor: Liviu Ciobotariu.
 
UTA: Fl. Iacob - Vukcevic, Erico, Benga, Şliakov - Passaglia (Isac 84), Batha - Miculescu (Mercioiu 84), Roger, Ubbink - Dangubic (L. Antal 69)) Antrenor: Laszlo Balint.
 
Cartonaşe galbene: Briceag (90), M. Popa (90+2)
 
Arbitru: Ionuţ Coza (Cernica); arbitri asistenţi: Alexandru Filip (Constanţa), Mihăiţă Necula (Bucureşti); arbitru de rezervă: Andrei Moroiţă (Ploieşti). Observatori: Cristian Nica (Ploieşti) - CCA, Marian Bucurescu (Bucureşti) - LPF.






Taguri: Liga 1    Etapa 21    FC Voluntari    FC UTA Arad    Adam Nemec    Marius Briceag    David Miculescu    Liviu Ciobotariu    Bătrâna Doamnă   

Comenteaza

Ultimele stiri - FC Voluntari

Liga 1 - Etapa 5: FC Voluntari - Sepsi Sfântu Gheorghe 0-0

FC Voluntari a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Sepsi Sfântu Gheorghe, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 5-a a Superligii. Cele două formații au oferit o partidă...

Liga 1 - Etapa 3: FC Voluntari - FC UTA Arad 3-0

FC UTA Arad s-a făcut de râs în meciul disputat în deplasare cu FC Voluntari, în etapa a 3-a a Superligii. "Bătrâna Doamnă" nu...

Liga 1 - Etapa 2: FC Voluntari - FC Botoşani 0-1

FC Botoşani a învins-o cu scorul de 1-0 pe FC Voluntari, în deplasare la Mioveni, în etapa a doua a Superligii. Unicul gol al partidei a fost înscris de...

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - FC Voluntari

Sezonul 2021-2022 a fost neaşteptat de bun pentru FC Voluntari, care s-a calificat pentru prima dată în play-off, unde s-au clasat pe locul 4, cu 35 puncte, după CFR Cluj, FCSB şi...

Liga 1 - play-off - Etapa 9: FC Voluntari - Fotbal Club FCSB 2-2

Fotbal Club FCSB este în mare pericol de a pierde din nou campionatul după ce a terminat la egalitate, scor 2-2, în meciul considerat în deplasare cu FC Voluntari, care a avut loc pe Arena...

Liga 1 - play-out - Etapa 6: FC Voluntari - CFR Cluj 0-1

FC Voluntari a fost aproape de un egal în partida disputată acasă cu liderul CFR Cluj, în etapa a 6-a a fazei play-off a Ligii 1. Campioana putea rezolva meciul...

Liga 1 - play-off - Etapa 5: FC Voluntari - FC Argeş Piteşti 0-1

FC Argeș a obținut prima victorie în play-off după ce s-a impus la limită, scor 1-0, în confruntarea de sâmbătă seară, din deplasare, cu FC Voluntari, adversar...

Liga 1 - play-off - Etapa 3: FC Voluntari - Farul Constanţa 1-0

FC Voluntari a învins-o pe Farul Constanţa cu scorul de 1-0, pe teren propriu, în etapa a treia a play-off-ului Ligii 1. Unicul gol al partidei, una dominată de Farul, a fost...

Daniel Pancu a semnat cu FC Voluntari

"FC Voluntari anunță că a semnat astăzi un contract cu Daniel Pancu. Fostul internațional va ocupa postul de antrenor-coordonator al Academiei de Fotbal Voluntari. Pancone a jucat...

Liga 1 - play-off - Etapa 2: FC Voluntari - Universitatea Craiova 3-1

FC Voluntari pornea cu şansa a doua la casele de pariuri în meciul de acasă cu Universitatea Craiova, din etapa a 2-a a fazei play-off a Ligii 1, însă a câştigat...

Liga 1 - Etapa 29: FC Voluntari - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 1-0 (1-0), miercuri seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 29-a a Ligii 1. Campioana a obţinut cele 3 puncte graţie golului marcat de...



Top News

-Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 5: Farul Constanța - FC Hermannstadt 0-0

-Liga 1 - Etapa 5: FC Voluntari - Sepsi Sfântu Gheorghe 0-0

-Liga 1 - Etapa 5: Fotbal Club FCSB - Chindia Târgoviște 3-2

-Liga 1 - Etapa 5: CFR Cluj - FC Botoșani 0-1

-Liga 1 - Etapa 5: CS Universitatea Craiova - CS Mioveni 1-0

-Liga 1 - Etapa 5: Petrolul Ploiești - Rapid Bucureşti 1-0




Care este jucătorul tău preferat de la FC Voluntari? (sezonul 2016-2017)
Ad. Bălan
Căpăţână
Cernat
Bornescu
Voduţ
Popadiuc
Maftei
Ivanovici
D. Balauru
Filipov
Spahija
Moke
Novac
Marinescu
Novac
Al. Coman
Bornescu
Cazan
Filipov
I. Balaur
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Anthony Gardner
Anglia
42 ani

Bryan Ruiz
Costa Rica
37 ani

Claudiu Ionescu
România
38 ani

Cristian Andor
România
33 ani

Dimitris Salpingidis
Grecia
41 ani

Dušan Basta
Serbia
38 ani

Esteban Cambiasso
Argentina
42 ani

Florian Kringe
Germania
40 ani

Florin Dobre
România
37 ani

Gianni Rivera
Italia
79 ani

Giorgio Ferrini
Italia
83 ani

Janko Pacar
Elveţia
32 ani

Just Fontaine
Franța
89 ani

Kris Boyd
Scoția
39 ani

Marius Zadea
România
49 ani

Martin Šarić
Argentina
43 ani

Patrik Andersson
Suedia
51 ani

Paul Borz
România
39 ani

Radu Cozma
România
46 ani

Renato Sanches
Portugalia
25 ani

Robert Huth
Germania
38 ani

Roberto Rosato
Italia
79 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2022-2023


Liga 1 2022-2023
12.08.2022
Cronica
FC Argeș Pitești FC Universitatea Craiova C
13.08.2022
Cronica
FC UTA Arad Universitatea Cluj C
13.08.2022
Cronica
Petrolul Ploiești Rapid București C
14.08.2022
Cronica
CS Universitatea Craiova CS Mioveni C
14.08.2022
Cronica
CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
14.08.2022
Cronica
Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
15.08.2022
Cronica
FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
15.08.2022
Cronica
Farul Constanța FC Hermannstadt C


1. FC Botoșani 11
2. FC Hermannstadt 9
3. Farul Constanța 9
4. CFR 1907 Cluj 9
5. Rapid București 9
6. CS Universitatea Craiova 8
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 7
8. FC Universitatea Craiova 7
9. FC Voluntari 7
10. Petrolul Ploiești 7
11. FC UTA Arad 7
12. Fotbal Club FCSB 6
13. FC Argeș Pitești 6
14. Chindia Târgoviște 2
15. Universitatea Cluj 2
16. CS Mioveni 1
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017