Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CFR 1907 Cluj 07.05.2022 - 22:30

Liga 1 - play-off - Etapa 8: FC Argeş Piteşti - CFR Cluj 0-6

Liga 1 - play-off - Etapa 8: FC Argeş Piteşti - CFR Cluj 0-6
CFR Cluj a spulberat-o în Trivale cu scorul de 6-0 pe FC Argeş Piteşti, în etapa a 8-a a fazei play-off a Ligii 1. Golurile "feroviarilor" au fost înscrise de de Adrian Păun-Alexandru (2), Ciprian Deac (20 penalty), Cristian Manea (37), Gabriel Debeljuh (45+1, 60) şi Claudiu Petrila (86). Au asistat 4.000 de spectatori. Campioana a reuşit cel mai mare scor realizat în istoria play-off-ului Ligii 1, însă trebuie de notat că "alb-violeţii" au menajat mai mulţi titulari, pentru că miercuri vor juca acasă în manşa a doua din semifinalele Cupei României cu FC Voluntari. CFR a reuşit a treia sa victorie consecutivă, toate fără gol primit, dar şi cel mai mare scor al său din acest campionat. FC Argeş este la a 3-a înfrângere consecutivă şi a 7-a în cele 8 meciuri din play-off. Piteştenii au încasat 14 goluri în ultimele 3 etape, fără a înscrie.
 
07.05.2022, Piteşti, Stadion: "Nicolae Dobrin", ora: 20:30
PLAY-OFF: FC Argeş Piteşti - CFR Cluj 0-6
Au marcat: 0-1 Adrian Păun-Alexandru (2), 0-2 Ciprian Deac (20 penalty), 0-3 Cristian Manea (37), 0-4 Gabriel Debeljuh (45+1), 0-5 Gabriel Debeljuh (60), 0-6 Claudiu Petrila (86)
 
FC Argeş: Greab - Diogo Viana, Dobrosavlevici (Turda 64), Boldor, Muşat - Raynov (Meza Colli 64), Honciu (Fatai 73) - Işfan, Palic (I. Şerban 73), Dumitraşcu (Dumitru 64) - G. Ganea. Antrenor: Andrei Prepeliţă.
 
CFR Cluj: Letica - Cr. Manea, Graovac (Yuri 46), Burcă, Camora - Deac (Dugandzic 82), Boateng (Cvek 71), Bordeianu - Păun-Alexandru, Debeljuh (Omrani 61), Birligea (Petrila 61). Antrenor: Dan Petrescu.
 
Cartonaşe galbene: Palic (33), G. Ganea (77) - Graovac (39)
 
Arbitru: Andrei Florin Chivulete; arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ, Bogdan Gheorghe (toţi din Bucureşti); arbitru de rezervă: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova). Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) - CCA, Paul Cazan (Bucureşti) - LPF.






Taguri: Liga 1    play-off    Etapa 8    FC Argeş Piteşti    CFR Cluj    Adrian Păun-Alexandru    Ciprian Deac    Cristian Manea    Gabriel Debeljuh    Claudiu Petrila   

» CFR 1907 Cluj - istoric rezultate
» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - CFR 1907 Cluj

Liga 1 - play-off - Etapa 7: CFR Cluj - Farul Constanţa 1-0

CFR Cluj a câştigat cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă cu Farul Constanţa, în etapa a 7-a din play-off-ul Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost marcat în...

Liga 1 - play-off - Etapa 3: CFR Cluj - FC Argeş Piteşti 2-0

CFR Cluj a câştigat fără emoţii meciul disputat acasă în Gruia cu FC Argeş Piteşti, în etapa a treia a fazei play-off a Ligii 1. Ambele goluri ale...

Liga 1 - play-off - Etapa 1: CFR Cluj - FC Voluntari 3-1

FC Voluntari a pierdut în sezonul regular cu CFR Cluj atât în tur cât şi în retur cu scorul de 1-0. Ilfovenii au fost aproape să-i...

Liga 1 - Etapa 27: CFR Cluj - Rapid București 2-1

CFR Cluj a câştigat cu scorul de 2-1 meciul disputat acasă în Gruia cu Rapid Bucureşti, în etapa a 27-a a Ligii 1. Golurile clujenilor au fost marcate de bosniacul...

Liga 1 - Etapa 23: CFR Cluj - FC Botoșani 1-1

FC Botoşani şi-a îndeplinit obiectivul în meciul disputat în Gruia cu CFR Cluj, câştigând 1 punct. Scorul final a fost 1-1,...

Liga 1 - Etapa 21: CFR Cluj - FC Argeş Piteşti 1-0

CFR Cluj şi-a îndeplinit obiectivul în meciul disputat acasă în Gruia cu FC Argeş Piteşti, în etapa a 21-a a Ligii 1. Campioana României a...

Liga 1 - Etapa 19: CFR Cluj - CS Mioveni 1-0

CFR Cluj a câştigat doar cu scorul de 1-0 în meciul disputat în Gruia cu CS Mioveni, în etapa a 19-a a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost...

Europa Conference League, Grupa D, CFR Cluj - FK Jablonec 2-0

CFR Cluj a câştigat în sfârşit în Grupa D din Europa Conference League, 2-0 acasă în Gruia cu FK Jablonec. Golurile "feroviarilor" au fost marcate de croatul Gabriel Debeljuh, în...

Liga 1 - Etapa 17: CFR Cluj - Academica Clinceni 2-0

CFR Cluj a dominat categoric meciul disputat pe teren propriu cu ultima clasată, Academica Clinceni, din etapa a 17-a a Ligii 1, însă a câştigat doar cu scorul de 2-0....

Europa Conference League, Grupa D: FC Randers - CFR Cluj 2-1

CFR Cluj a pierdut cu scorul de 2-1 meciul disputat în Danemarca cu FC Randers, în Grupa D din Europa Conference League şi a ratat matematic clasarea pe locul 2. După o primă repriză albă,...

Europa Conference League, Grupa D: AZ Alkmaar - CFR Cluj 2-0

AZ Alkmaar a câştigat cu scorul de 2-0 meciul disputat acasă cu CFR Cluj, în Grupa D din Europa Conference League. Golurile olandezilor au fost marcate de Albert Gudmundsson (5) şi Vangelis...



Top News

-Finala Europa Conference League: AS Roma - Feyenoord Rotterdam 1-0

-Dan Şucu a fost prezentat oficial la Rapid

-Liga 1 - Etapa 10 - play-off: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - play-off - Etapa 10: FC Argeş Piteşti - FC Voluntari 0-1

-Liga 1 - play-off - Etapa 10: Fotbal Club FCSB - CFR Cluj 3-1

-Baraj pentru Liga 1, tur: Universitatea Cluj - Dinamo Bucureşti 2-0

-Baraj pentru Liga 1, tur: Concordia Chiajna - Chindia Târgovişte 2-1




Care este jucătorul tău preferat de la CFR Cluj? (sezonul 2020-2021)
Ciprian Deac
Mário Camora
Billel Omrani
Gabriel Debeljuh
Mario Rondón
Damjan Đoković
Syam Ben Youssef
Denis Ciobotariu
Andrei Burcă
Michaël Pereira
Adrian Alexandru-Păun
Valentin Costache
Ovidiu Hoban
William Soares
Paulo Vinícius
Luís Aurélio
Alexandru Chipciu
Cristian Bălgrădean
Jakub Vojtuš
Grzegorz Sandomierski
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Bițică
România
43 ani

Bogdan Dolha
România
37 ani

Caner Erkin
Turcia
33 ani

Cristiano Lucarelli
Italia
46 ani

Gigel Coman
România
43 ani

Hans van Breukelen
Olanda
65 ani

Jorge Valdano
Argentina
66 ani

LEEDS UNITED
Anglia
102 ani

Marquinhos Pedroso
Brazilia
28 ani

Mauro Camoranesi
Italia
45 ani

Milan Lukač
Serbia
36 ani

PARTIZAN BELGRAD
Serbia
76 ani

Rambé
Capul Verde
32 ani

Ryan Shawcross
Anglia
34 ani

Tomáš Rosický
Cehia
41 ani

Valentin Năstase
România
47 ani

Zdravko Zdravkov
Bulgaria
51 ani

Zeno Bundea
România
44 ani

Zoran Vulić
Croația
60 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2021-2022


Liga 1 2021-2022
04.03.2022
Cronica
Sepsi Sfântu Gheorghe FC U Craiova 1948 C
05.03.2022 FC UTA Arad CS Mioveni C
05.03.2022 Rapid București Academica Clinceni C
06.03.2022 Gaz Metan Mediaș Chindia Târgoviște C
06.03.2022 CFR 1907 Cluj Dinamo București C
06.03.2022 Fotbal Club FCSB FC Voluntari C
07.03.2022
Cronica
FC Botoșani FC Argeș Pitești C
07.03.2022 Universitatea Craiova Farul Constanța C


1. CFR 1907 Cluj 76
2. Fotbal Club FCSB 62
3. Universitatea Craiova 54
4. FC Argeș Pitești 48
5. Farul Constanța 48
6. FC Voluntari 47
7. FC Botoșani 46
8. Rapid București 40
9. FC UTA Arad 40
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 39
11. Chindia Târgoviște 35
12. FC U Craiova 1948 33
13. CS Mioveni 29
14. Dinamo București 17
15. Academica Clinceni 14
16. Gaz Metan Mediaș 10
Clasament 2021-2022

Play-off


Liga 1 Play-off
20.05.2022
Cronica
Universitatea Craiova Farul Constanța C
22.05.2022
Cronica
Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
23.05.2022
Cronica
FC Argeș Pitești
17:30
FC Voluntari Orange Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 25
2. Universitatea Craiova 21
3. CFR 1907 Cluj 19
4. FC Voluntari 8
5. Farul Constanța 8
6. FC Argeș Pitești 3
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
13.05.2022 Chindia Târgoviște Gaz Metan Mediaș C
13.05.2022
Cronica
Dinamo București FC UTA Arad C
16.05.2022 FC U Craiova 1948 Sepsi Sfântu Gheorghe C
16.05.2022
Cronica
CS Mioveni Rapid București C
16.05.2022 Academica Clinceni FC Botoșani C


1. Sepsi Sfântu Gheorghe 22
2. Rapid București 19
3. FC Botoșani 18
4. FC U Craiova 1948 17
5. CS Mioveni 16
6. Dinamo București 14
7. FC UTA Arad 13
8. Chindia Târgoviște 8
9. Gaz Metan Mediaș 3
10. Academica Clinceni 0
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017