Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CS Universitatea Craiova 25.08.2022 - 23:45

Preliminariile Europa Conference League, play-off, manşa a doua: Hapoel Be'er Sheva - CS Universitatea Craiova 1-1, 4-3p

Preliminariile Europa Conference League, play-off, manşa a doua: Hapoel Be'er Sheva - CS Universitatea Craiova 1-1, 4-3p
CS Universitatea Craiova a ratat calificarea în grupele Europa Conference League după ce a fost învinsă dramatic de formaţia israeliană Hapoel Be'er Sheva cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare, joi seara, într-un meci în care scorul a fost egal, 1-1 (0-0, 0-0), la finalul prelungirilor, joi seara, pe "Toto Turner Stadium" din Be'er Sheva, în manşa secundă a play-off-ului. Românii, după 1-1 la Drobeta Turnu Severin, au avut o şansă mare în Israel să obţină cea mai mare performanţă europeană din istoria sa recentă, însă o clipă de neatenţie a costat-o scump. Ante Roguljić (105) a deschis scorul pentru echipa lui Mirel Rădoi, însă Ştiinţa a luat gol un minut mai târziu, când a marcat Tomer Hemed (105+1), iar la penalty-uri Andrei Ivan şi Nicuşor Bancu au ratat.
 
"The Camels" şi-au creat devreme prima ocazie bună de gol, în minutul 3, când Eugene Ansah a trecut de Vladimir Screciu şi a centrat periculos în faţa porţii, dar David Lazar a respins providenţial din faţa lui Astrit Selmani.
 
Oltenii au replicat curajos (5), dar şutul lui Alexandru Mateiu de la 18 metri a trimis mingea peste poartă. Raúl Silva a fost şi el imprecis (17) la o fază fixă.
 
Gazdele au mai avut un şut bun expediat de acelaşi Eugene Ansah (9), însă balonul s-a dus pe lângă ţintă. Ghanezul a tras peste poartă şi în minutul 41, de la 18 metri.
 
Ramzi Safouri şi-a încercat şi el şansa de la distanţă, dar mai întâi mingea a fost deviată de Ivan Martić (22) şi s-a dus milimetric pe lângă poartă, iar apoi a trimis peste poartă (45+1).
 
Astrit Selmani a avut o ocazie bună de a înscrie, după o eroare a lui Raúl Silva, însă David Lazar a fost la post (30).
 
CSUC a fost echipa mai periculoasă după pauză, însă Omri Glazer s-a remarcat la şuturile lui Alexandru Mateiu (52) şi Sergiu Hanca (68).
 
"The Reds from the South" au aruncat forţe proaspete în atac şi Rotem Hatuel a avut o oportunitate bună, însă David Lazar a prins mingea trimisă la colţul scurt (69).
 
Alexandru Mateiu a tras slab şi portarul a prins (75), după care Omri Glazer s-a remarcat din nou la şutul lui Ștefan Baiaram (76).
 
Tomer Hemed şi Shapi Suleymanov au creat pericol la poarta lui David Lazar (81), Andrei Ivan a tras peste poarta lui Omri Glazer (85), iar HBS a trecut pe lângă golul calificării în minutele adiţionale (90+4), când David Lazar a respins greşit, dar Eitan Tibi a reluat pe lângă poartă.

 
Omri Glazer a fost la post şi în minutul 94, la şutul lui Alexandru Mateiu din afara careului. Rotem Hatuel l-a pus la încercare pe David Lazar din nou (98).
 
Croatul Ante Roguljić (105) a înscris din lovitură liberă, cu un şut la colţul lung, iar CSU părea favorită la calificare. Doar câteva zeci de secunde a durat bucuria echipei din Bănie, care a capotat la o fază fixă, Tomer Hemed marcând cu capul din centrarea lui Suleymanov (105+1).
 
"Alb-albaştrii" nu au mai contat în atac până la final, în timp ce Hapoel Be'er Sheva a ratat şi alte ocazii, prin Shapi Suleymanov (118), din lovitură liberă de la 22 de metri, prin Tomer Hemed (119) şi prin Rotem Hatuel (120+1), ale cărui şuturi au fost respinse pe rând de David Lazar şi de Raúl Silva.
 
La loviturile de departajare, portarul israelian Omri Glazer a apărat şuturile lui Andrei Ivan şi Nicuşor Bancu, iar Shapi Suleymanov, David Keltjens, Hélder Lopes şi Or Dadia au transformat pentru Hapoel, iar Ante Roguljić, Dan Nistor şi Valerică Găman au punctat pentru CS Universitatea Craiova.
 
Europa Conference League - play-off (manşa a doua). În prima manşă: 1-1.
25.08.2022, Be'er Sheva, Stadion: "Toto Turner", Ora: 20:00
Hapoel Be'er Sheva - Universitatea Craiova 1-1 (0-0, 0-0), după prelungiri; 4-3, la loviturile de departajare
Au marcat: 0-1 Ante Roguljić (105), 1-1 Tomer Hemed (105+1)
Au executat în ordine loviturile de departajare: Ante Roguljić 0-1 (gol), Magomed Suleymanov 1-1 (gol), Andrei Ivan 1-1 (ratare - apără Omri Glazer), David Keltjens 2-1 (gol), Dan Nistor 2-2 (gol), Hélder Lopes 3-2 (gol), Valerică Găman 3-3 (gol), Or Dadia 4-3 (gol), Nicuşor Bancu 4-3 (ratare - apără Omri Glazer).
 
Hapoel Be'er Sheva: 55. Omri Glazer - 5. Iyad Abu Abaid (30. Or Dadia, 97), 18. Eitan Tibi, 4. Miguel Vítor (căpitan), 22. Hélder Lopes - 35. Mariano Bareiro, 15. Tomer Yosefi (77. Rotem Hatuel, 61), 19. Shai Elias (3. David Keltjens, 77) - 13. Eugene Ansah (93. Shapi Suleymanov, 73), 21. Astrit Selmani (17. Tomer Hemed, 61), 7. Ramzi Safuri (10. David Dor Micha, 77). Antrenor: Elyaniv Barda Felix.
Rezerve neutilizate: 1. Ariel Harush - 9. Itay Shechter, 11. Sagiv Jehezkel, 14. Ilay Madmon, 26. Daniel David Tzadik, 28. Andre Martins.
 
CS Universitatea Craiova: 1. David Lazar - 27. Ivan Martić (25. Valerică Găman, 91), 34. Raúl Silva, 6. Vladimir Screciu - 33. Sergiu Hanca (23. Mihai Căpăţână, 71), 4. Alexandru Creţu, 8. Alexandru Mateiu (16. Dan Nistor, 120), 11. Nicuşor Bancu (căpitan) - 10. Ştefan Baiaram (24. Ante Roguljić, 91), 19. Elvir Koljić (5. Bogdan Vătăjelu, 105+3), 9. Andrei Ivan. Antrenor: Mirel Rădoi.
Rezerve neutilizate: 12. Denis Rusu, 21. Laurenţiu Popescu - 7. Alexandru Câmpanu, 17. Rivaldinho, 18. Ştefan Vlădoiu, 20. Jovan Marković, 30. Ionuţ Vână.
 
Cartonaşe galbene: Mariano Bareiro (15), Elias (16), Al. Creţu (55), Ansah (79, pe banca de rezerve), Keltjens (88), Abu Abaid (90+2), Hélder Lopes (104), Andre Martins (105+3 - rezervă).
 
Arbitru: Erik Lambrechts; arbitri asistenţi: Jo de Weirdt, Mathias Hillaert; al patrulea oficial: Wim Smet (toţi din Belgia).






Taguri: preliminariile    Europa Conference League    play-off    Hapoel Be'er Sheva    CS Universitatea Craiova    Toto Turner    Ante Roguljić    Tomer Hemed    Andrei Ivan    Nicuşor Bancu   

Comenteaza

Ultimele stiri - CS Universitatea Craiova

Eugen Neagoe: Sunt un antrenor care îmi doresc o disciplină corectă

În acest sezon CS Universitatea Craiova a fost antrenată în etapele 1-4 de László Balint, în etapele 5-19 de Mirel Rădoi iar în etapele 20-21 de interimarul Dragoș Bon. Conducerea clubului...

Liga 1 - Etapa 21: CS Universitatea Craiova - Chindia Târgovişte 3-0

CS Universitatea Craiova a rezolvat meciul de acasă din Bănie cu Chindia Târgovişte în mai puţin de jumătate de oră. Echipa antrenată de interimarul Dragoş Bon a câştigat cu scorul de...

Liga 1 - Etapa 19: CS Universitatea Craiova - FC Universitatea Craiova 0-2

CS Universitatea Craiova a pierdut derby-ul local cu FC Universitatea Craiova , scor 0-2, în etapa a 19-a a Superligii de fotbal. Echipa antrenată de Nicolò Napoli s-a impus prin golurile...

Liga 1 - Etapa 17: CS Universitatea Craiova - Universitatea Cluj 1-0

CS Universitatea Craiova a învins-o în Bănie cu scorul de 1-0 pe Universitatea Cluj, sâmbătă seara, într-un meci din etapa a 17-a a Superligii. Unicul gol al partidei a fost marcat de...

Liga 1 - Etapa 14: CS Universitatea Craiova - Petrolul Ploieşti 2-1

CS Universitatea Craiova a câştigat cu mari emoţii, cu scorul de 2-1, meciul disputat acasă în Bănie cu Petrolul Ploieşti, în etapa a 14-a a Superligii. După o...

Liga 1 - Etapa 12: CS Universitatea Craiova - FC Voluntari 1-1

FC Voluntari a câştigat un punct în partida susţinută în Bănie cu CS Universitatea Craiova, în etapa a 12-a a Superligii, care s-a terminat 1-1. La pauză scorul a fost egal, singura mare...

Liga 1 - Etapa 11: CS Universitatea Craiova - Fotbal Club FCSB 2-1

Fotbal Club FCSB a pierdut duminică seara, cu scorul de 2-1, meciul disputat cu CS Universitatea Craiova, în etapa a 11-a a Superligii. "Alb-albaştrii" au deschis scorul în minutul 32...

Liga 1 - Etapa 9: CS Universitatea Craiova - Farul Constanța 4-3

Unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din acest sezon regular a avut loc la Drobeta Turnu Severin, în etapa a 9-a a Superligii, unde CS Universitatea Craiova a învins-o cu scorul de 4-3 pe...

Liga 1 - Etapa 7: CS Universitatea Craiova - FC Botoșani 1-0

FC Botoşani a fost foarte aproape de o remiză în meciul disputat la Drobeta-Turnu Severin cu CS Universitatea Craiova, în etapa a 7-a a Superligii. Oltenii au câştigat cu scorul de 1-0, golul...

Preliminariile Europa Conference League, play-off, manşa întâi: Universitatea Craiova - Hapoel Be'er Sheva 1-1

Universitatea Craiova a terminat la egalitate cu echipa israeliană Hapoel Be'er Sheva, 1-1 (0-0), joi seara, pe "stadionul" Municipal din Drobeta Turnu Severin, în...

Liga 1 - Etapa 5: CS Universitatea Craiova - CS Mioveni 1-0

CS Universitatea Craiova a câştigat cu scorul de 1-0 meciul disputat acasă la Drobeta Turnu Severin cu CS Mioveni, în etapa a 5-a a Superligii. Unicul gol al partidei a fost...



Top News

-Liga 1 - Etapa 23: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 23: Universitatea Cluj - Rapid Bucureşti 0-0

-Liga 1 - Etapa 22: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 22: Farul Constanţa - CFR Cluj 0-3

-Liga 1 - Etapa 22: Chindia Târgovişte - FC Argeș Piteşti 1-1

-Liga 1 - Etapa 22: FC Hermannstadt - Fotbal Club FCSB 0-1

-Liga 1 - Etapa 22: FC Universitatea Craiova - FC UTA Arad 1-1




Care este jucătorul tău preferat de la CS Universitatea Craiova? (sezonul 2022-2023)
Andrei Ivan
Valerică Găman
Elvir Koljić
Jovan Marković
Rivaldinho
Vladimir Screciu
Dan Nistor
Bogdan Vătăjelu
Ante Roguljić
Alexandru Mateiu
Nicușor Bancu
Alexandru Câmpanu
Ștefan Baiaram
Alexandru Crețu
Raúl Silva
Paul Papp
Sergiu Hanca
Mihai Căpățână
David Lazar
Giedrius Arlauskis
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Corban
România
25 ani

Andrei Lungu
România
34 ani

Antoine Conte
Franţa
29 ani

Antoine Conte
Franţa
29 ani

Aydın Yılmaz
Turcia
35 ani

Bogdan Mihăilă
România
40 ani

Cristian Pușkaș
România
30 ani

Dario Rugašević
Croaţia
32 ani

David Hay
Scoția
75 ani

Denys Boyko
Ucraina
35 ani

Dragoș Huiban
România
33 ani

Evgeny Lovchev
URSS
74 ani

Filippo Savi
Italia
36 ani

Gabriel Buta
România
21 ani

Gerardo Bruna
Argentina
32 ani

Gladstone Pereira
Brazilia
38 ani

Ismael López
Spania
33 ani

Ivan Klasnić
Croația
43 ani

Joaquín Peiró
Spania
87 ani

Laurens Vandenheede
Belgia
32 ani

Leonardo Ponzio
Argentina
41 ani

Lionn
Brazilia
34 ani

Marius Jianu
România
34 ani

Matej Mavrič
Slovenia
44 ani

Mihai Stancu
România
27 ani

Motohiro Yamaguchi
Japonia
54 ani

Mourad Satli
Algeria
33 ani

Octavian Drăgan
România
36 ani

Peter Løvenkrands
Danemarca
43 ani

Raul Costin
România
38 ani

Richard Filaret
România
32 ani

Robert Cristian
România
35 ani

Romário
Brazilia
57 ani

Rubén González
Spania
41 ani

Sabin Pâglișan
România
51 ani

Saša Balić
Muntenegru
33 ani

Selim Ben Djemia
Tunisia
34 ani

Sergei Borovsky
URSS (Belarus)
67 ani

Thomas Broich
Germania
42 ani

Wagner Lopes
Brazilia
54 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2022-2023


Liga 1 2022-2023
27.01.2023
Cronica
Universitatea Cluj Rapid București C
28.01.2023 FC UTA Arad CS Mioveni C
28.01.2023 Petrolul Ploiești Chindia Târgoviște C
28.01.2023 CS Universitatea Craiova FC Hermannstadt C
29.01.2023 FC Argeș Pitești FC Botoșani C
29.01.2023 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Universitatea Craiova C
29.01.2023 Fotbal Club FCSB
19:00
Farul Constanța Orange Sport 1 C
30.01.2023 FC Voluntari
20:00
CFR 1907 Cluj Orange Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 47
2. Farul Constanța 45
3. Rapid București 42
4. Fotbal Club FCSB 41
5. CS Universitatea Craiova 41
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 35
7. FC Hermannstadt 33
8. Petrolul Ploiești 30
9. FC Botoșani 27
10. FC Voluntari 26
11. Chindia Târgoviște 25
12. FC Universitatea Craiova 24
13. FC Argeș Pitești 24
14. Universitatea Cluj 23
15. FC UTA Arad 20
16. CS Mioveni 15
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017