Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 20.12.2022 - 23:59

Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori
Farul Constanţa a fost foarte aproape de o victorie în meciul jucat în deplasare cu FC Voluntari, în etapa a 21-a a Superligii de fotbal. Băieţii lui Gheorghe Hagi au deschis scorul în minutul 3 prin Tudor Băluţă, însă au fost egalaţi în minutul 87 prin skovacul Adam Nemec, care a transformat un penalty. A fost un rezultat echitabil, pentru că ilfovenii au ratat mai multe ocazii bune de gol, prin Vitalie Damaşcan (31, 67, 79), Cristian Costin (31), Patricio Matricardi (53), George Merloi (78) şi Adam Nemec (85).
 
⚽️ Vineri, 16 decembrie 2022
 
16.12.2022, Voluntari, Stadion: "Anghel Iordănescu", ora: 20:00
Au marcat: 0-1 Tudor Băluţă (3), 1-1 Adam Nemec (87 penalty)
 
⚽️ Sâmbătă, 17 decembrie 2022
 
17.12.2022, Sfântu Gheorghe, Stadion: "Sepsi Arena", ora: 15:00
Au marcat: 1-0 Nicolae Păun (30), 2-0 Alexandru Tudorie (51), 2-1 Mamadou Thiam (75 penalty)
 
17.12.2022, Craiova, Stadion: "Ion Oblemenco", ora: 20:30
Au marcat: 1-0 Alexandru Creţu (22), 2-0 Jovan Marković (29), 3-0 Bogdan Mitrea (65)
Cartonaş roşu: Nasser Chamed (44, Chindia Târgovişte)
# În minutul 33 Daniel Celea (Chindia Târgovişte) a ratat un penalty (a apărat Laurenţiu Popescu)
 
⚽️ Duminică, 18 decembrie 2022
 
18.12.2022, Piteşti, Stadion: "Nicolae Dobrin", ora: 12:00
Au marcat: 1-0 Alexandru Işfan (14), 2-0 Paul Garita (19), 2-1 Liviu Antal (58), 2-2 Guilherme Garutti (90+2)
Cartonaş roşu: Vlad Pop (90+4, CS Mioveni)
 
18.12.2022, Ploieşti, Stadion: "Ilie Oană", ora: 14:30
Au marcat: 1-0 Christian Irobiso (45+1), 1-1 Juan Francisco Bauza (63)
Cartonaş roşu: Jair Tavares Silva (87, Petrolul Ploieşti)
 
18.12.2022, Arad, Stadion: "Francisc von Neuman", ora: 20:30
Au marcat: 1-0 Philip Otele (40), 1-1Marko Dugandžić (90+7 penalty)
 
⚽️ Luni, 19 decembrie 2022
 
19.12.2022, Bucureşti, Stadion: "Arena Naţională", ora: 20:00
A marcat: 1-0 Florinel Coman (78)
Cartonaş roşu: Rijad Sadiku (81, FC Botoşani)
 
⚽️ Marţi, 20 decembrie 2022
 
20.12.2022, Cluj Napoca, Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu", ora: 20:00
A marcat: 0-1 Florin Bejan (90+5).
Cartonaş roşu: Denis Kolinger (90+3, CFR Cluj)
 
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Liga 1    Etapa 21    rezultate    marcatori    FC Voluntari    Farul Constanţa    Adam Nemec    Tudor Băluţă   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 24: Rezultate şi marcatori

Chindia Târgoviște şi FC Universitatea Craiova au câştigat meciurile disputate pe teren propriu cu FC UTA Arad, respectiv Universitatea Cluj, în etapa a 24-a a Superligii României de fotbal....

Liga 1 - Etapa 24: Rapid Bucureşti - FC Voluntari 4-1

FC Voluntari nu a rezistat în Giuleşti fără a primi gol de la Rapid decât 19 minute, într-un meci din etapa a 24-a a Superligii României. Lovitura de start a fost dată de fostul atacant...

Liga 1 - Etapa 24: FC Universitatea Craiova - Universitatea Cluj 5-0

FC Universitatea Craiova a surclasat-o, acasă, pe Universitatea Cluj cu scorul de 5-0, în etapa a 24-a a Superligii României. Golurile oltenilor au fost marcate de Aurelian Chiţu (12, 25),...

Liga 1 - Etapa 24: Chindia Târgoviște - FC UTA Arad 2-1

Chindia Târgoviște a obţinut o victorie muncită în partida susţinută acasă la Ploieşti cu FC UTA Arad, în etapa a 24-a a Superligii României. Dâmboviţenii au deschis scorul în minutul...

Locomotiva Rapid 100 a plecat la drum

Locomotiva Rapid 100 a fost prezentată astăzi în Gara de Nord din București. Evenimentul a fost organizat de Clubul Sportiv Rapid, aflat în coordonarea Ministerului Transporturilor și...

Funsho Bamgboye va juca la Rapid

Funsho Bamgboye este noul jucător al Rapidului, acesta fiind transferat de la formația din prima ligă maghiară FC MOL Fehérvár.   În vârstă de 24 de ani, împliniți pe 9 ianuarie,...

Liga 1 - Etapa 23: Rezultate şi marcatori

Universitatea Cluj şi Rapid Bucureşti au terminat la egalitate, scor 0-0, pe "Cluj Arena", în primul meci din etapa a 23-a a Superligii României. Pe un gazon impracticabil pe alocuri...

Liga 1 - Etapa 23: FC Voluntari - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 1-0, luni seara, în deplasare, în ultimul meci din etapa a 23-a a Superligii României. Diferenţa a fost...

Liga 1 - Etapa 23: Fotbal Club FCSB - Farul Constanţa 2-3

Fotbal Club FCSB a pierdut dramatic, cu scorul de 3-2, meciuul disputat cu Farul Constanţa, pe Arena Naţională din Bucureşti, în etapa a 23-a a Superligii României. Echipa antrenată de...

Liga 1 - Etapa 23: Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Universitatea Craiova întrerupt în minutul 26 din cauza scandărilor suporterilor

Meciul dintre Sepsi Sfântu Gheorghe şi FC Universitatea Craiova, din etapa a 23-a a Superligii de fotbal, a fost suspendat definitiv, duminică, în minutul 26, la scorul de 0-0, din cauza...

Liga 1 - Etapa 23: FC Argeș Piteşti - FC Botoșani 0-2

FC Argeș Piteşti a pierdut cu scorul de 2-0 partida susţinută în Trivale cu FC Botoşani, în etapa a 23-a a Superligii României. Ambele goluri ale moldovenilor au...



Top News

-Liga 1 - Etapa 24: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 24: Rapid Bucureşti - FC Voluntari 4-1

-Liga 1 - Etapa 24: FC Universitatea Craiova - Universitatea Cluj 5-0

-Liga 1 - Etapa 24: Chindia Târgoviște - FC UTA Arad 2-1

-Locomotiva Rapid 100 a plecat la drum

-Funsho Bamgboye va juca la Rapid

-Liga 1 - Etapa 23: Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Adolfo Valencia
Columbia
55 ani

Afshin Peyrovani
Iran
53 ani

Billy Wright
Anglia
99 ani

Bogdan Gavrilă
România
31 ani

Branko Ilić
Slovenia
40 ani

Craig Cathcart
Irlanda de Nord
34 ani

Cristian Pop
România
42 ani

Darío Flores
Uruguay
39 ani

Darren Bent
Anglia
39 ani

Diego Polenta
Uruguay
31 ani

DIÓSGYŐRI VTK
Ungaria
113 ani

Franco Razzotti
Argentina
38 ani

Gyula Lóránt
Ungaria
100 ani

Ilsur Samigullin
Rusia
32 ani

Ivan Bošnjak
Croația
44 ani

Javier Navarro
Spania
49 ani

Ludovic Delporte
Franța
43 ani

Luis García
Spania
42 ani

Marc Pedraza
Spania
36 ani

Marco Antônio
Brazila
72 ani

Michele Paolucci
Italia
37 ani

Olberdam
Brazilia
38 ani

Pablo Orbaiz
Spania
44 ani

Per Frandsen
Danemarca
53 ani

Ricardo La Volpe
Argentina
71 ani

Silviu Balaure
România
27 ani

Sofien Moussa
Tunisia
35 ani

Tim Sherwood
Anglia
54 ani

Viorel Hizo
România
76 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          


2022-2023


Liga 1 2022-2023
03.02.2023
Cronica
Chindia Târgoviște FC UTA Arad C
03.02.2023
Cronica
FC Universitatea Craiova Universitatea Cluj C
04.02.2023 FC Hermannstadt FC Argeș Pitești C
04.02.2023
Cronica
Rapid București FC Voluntari C
05.02.2023 CS Mioveni Sepsi Sfântu Gheorghe C
05.02.2023 CFR 1907 Cluj Fotbal Club FCSB C
06.02.2023 FC Botoșani
4 - 0
Petrolul Ploiești Orange Sport 1 C
06.02.2023 Farul Constanța
20:00
CS Universitatea Craiova Orange Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Farul Constanța 48
3. Rapid București 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. CS Universitatea Craiova 41
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 36
7. FC Hermannstadt 34
8. Petrolul Ploiești 30
9. Chindia Târgoviște 28
10. FC Universitatea Craiova 27
11. FC Botoșani 27
12. FC Voluntari 26
13. FC Argeș Pitești 25
14. Universitatea Cluj 23
15. FC UTA Arad 20
16. CS Mioveni 16
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017