Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala Qatar 19.12.2022 - 01:00

CM 2022: Kylian Mbappe a câştigat Gheata de Aur

CM 2022: Kylian Mbappe a câştigat Gheata de Aur
Atacantul francez Kylian Mbappe a câştigat titlul de golgheter (Gheata de Aur) a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, cu opt goluri, după tripla reuşită duminică, în finala cu Argentina. În total, la turneul final din Qatar s-au marcat 172 de goluri.
 
Clasamentul golgheterilor:
 
► 8 goluri: Kylian Mbappe (Franţa)
 
► 7 goluri: Lionel Messi (Argentina)
 
► 4 goluri: Olivier Giroud (Franţa), Julian Alvarez (Argentina)
 
► 3 goluri: Enner Valencia (Ecuador), Cody Gakpo (Olanda), Marcus Rashford (Anglia), Alvaro Morata (Spania), Bukayo Saka (Anglia), Richarlison (Brazilia), Goncalo Ramos (Portugalia)
 
► 2 goluri: Mehdi Taremi (Iran), Ferran Torres (Spania), Andrej Kramaric (Croaţia), Bruno Fernandes (Portugalia), Guesung Cho (Coreea de Sud), Mohammed Kudus (Ghana), Salem Aldawsari (Arabia Saudită), Ritsu Doan (Japonia), Kai Havertz (Germania), Niclas Fuellkrug (Germania), Giorgian de Arrascaeta (Uruguay), Aleksandar Mitrovic (Serbia), Breel Embolo (Elveţia), Vincent Aboubakar (Camerun), Robert Lewandowski (Polonia), Rafael Leao (Portugalia), Neymar (Brazilia), Wout Weghorst (Olanda), Youssef En-Nesyri (Maroc), Harry Kane (Anglia)
 
► 1 gol: Jude Bellingham (Anglia), Raheem Sterling (Anglia), Jack Grealish (Anglia), Davy Klaassen (Olanda), Timothy Weah (SUA), Gareth Bale (Ţara Galilor), Saleh Alshehri (Arabia Saudită), Craig Goodwin (Australia), Adrien Rabiot (Franţa), Ilkay Gundogan (Germania), Takuma Asano (Japonia), Daniel Olmo (Spania), Marco Asensio (Spania), Gavi (Spania), Carlos Soler (Spania), Michy Batshuayi (Belgia), Cristiano Ronaldo (Portugalia), Joao Felix (Portugalia), Andre Ayew (Ghana), Osman Bukari (Ghana), Roozbeh Cheshmi (Iran), Ramin Rezaeian (Iran), Boulaye Dia (Senegal), Famara Diedhiou (Senegal), Cheikh Bamba Dieng (Senegal), Mohammed Muntari (Qatar), Mitchell Duke (Australia), Piotr Zielinski (Polonia), Andreas Christensen (Danemarca), Enzo Fernandez (Argentina), Keysher Fuller (Costa Rica), Romain Saiss (Maroc), Zakaria Aboukhlal (Maroc), Alphonso Davies (Canada), Marko Livaja (Croaţia), Lovro Majer (Croaţia), Jean-Charles Castelletto (Camerun), Eric Maxim Choupo-Moting (Camerun), Strahinja Pavlovic (Serbia), Sergej Milinkovic-Savic (Serbia), Casemiro (Brazilia), Frenkie De Jong (Olanda), Ismaila Sarr (Senegal), Mohammed Salisu (Senegal), Kalidou Koulibaly (Senegal), Moises Caicedo (Ecuador), Christian Pulisic (SUA), Philip Foden (Anglia), Mathew Leckie (Australia), Wahbi Khazri (Tunisia), Alexis Mac Allister (Argentina), Henry Martin (Mexic), Luis Chavez (Mexic), Hakim Ziyech (Maroc), Ao Tanaka (Japonia), Serge Gnabry (Germania), Yeltsin Tejeda (Costa Rica), Juan Vargas (Costa Rica), Ricardo Horta (Portugalia), Younggwon Kim (Coreea de Sud), Hee Chan Hwang (Coreea de Sud), Xherdan Shaqiri (Elveţia), Remo Freuler (Elveţia), Dusan Vlahovic (Serbia), Memphis Depay (Olanda), Daley Blind (Olanda), Denzel Dumfries (Olanda), Haji Wright (SUA), Jordan Henderson (Anglia), Daizen Maeda (Japonia), Ivan Perisic (Croaţia), Vinicius Junior (Brazilia), Lucas Paqueta (Brazilia), Seungho Paik (Coreea de Sud), Pepe (Portugalia), Raphael Guerreiro (Portugalia), Manuel Akanji (Elveţia), Bruno Petkovic (Croaţia), Nahuel Molina (Argentina), Aurelien Tchouameni (Franţa), Theo Hernandez (Franţa), Randal Kolo Muani (Franţa), Josko Gvardiol (Croaţia), Mislav Orsic (Croaţia), Achraf Dari (Maroc), Angel Di Maria (Argentina).
 
► Nayef Aguerd (Maroc) a marcat un autogol pentru Canada.
 
► Enzo Fernandez (Argentina) autogol pentru Australia.






Taguri: CM 2022    Kylian Mbappe    golgheter    Gheata de Aur    Franţa    Lionel Messi    Argentina    Olivier Giroud    Julian Alvarez   

Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala Qatar

CM 2022 - finala: Argentina - Franţa 3-3 după prelungiri, 4-2, la loviturile de departajare

Argentina a câştigat duminică seara Cupa Mondială din Qatar, după ce a învins Franţa în finală cu scorul de 4-2, după executarea loviturilor de la 11 metri. Scorul a fost egal, 3-3 (2-0,...

CM 2022 - finala mică: Croaţia - Maroc 2-1

Croaţia a câştigat medaliile de bronz la Cupa Mondială din Qatar, după ce a învins echipa Marocului cu scorul de 2-1, pe stadionul "Khalifa International" din Al Rayyan, în finala...

CM 2022 - semifinale: Franţa - Maroc 2-0

Revelaţia de la Campionatul Mondial de fotbal din Qatar, Maroc, nu a rezistat decât 4 minute fără a primi gol de la Franţa, în a doua semifinală a turneului. Campioana Mondială a câştigat...

CM 2022 - semifinale: Argentina - Croaţia 3-0

Argentina a câştigat fără probleme, cu scorul de 3-0, meciul disputat cu Croaţia în prima semifinală de la Campionatul Mondial de fotbal din Qatar. Golurile sud-americanilor au fost marcate...

CM 2022 - sferturi de finală: Anglia - Franţa 1-2

Franţa a învins-o cu scorul de 2-1 pe Anglia în ultimul sfert de finală şi s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal din Qatar. Golurile campioanei mondiale au fost marcate de...

CM 2022 - sferturi de finală: Maroc - Portugalia 1-0

Maroc a dat lovitura la Cupa Mondială din Qatar, unde a eliminat-o în sferturile de finală pe Portugalia, cu scorul de 1-0. Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 42 de Youssef...

CM 2022 - sferturi de finală: Olanda - Argentina 2-2, 3-4 la loviturile de departajare

Argentina a avut  2-0 pe tabela de marcaj în minutul 73, în meciul disputat cu Olanda pe stadionul "Lusail" din Al Daayen, însă s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de...

CM 2022 - sferturi de finală: Croaţia - Brazilia 1-1, 4-2, la loviturile de departajare

Croaţia a dat lovitura în sferturile de finală de la Cupa Mondială din Qatar, eliminând marea favorită Brazilia după prelungiri şi executarea loviturile de departajare. Neymar (105+1) a...

CM 2022: Clasamentul golgheterilor după optimile de finală

Numărul de goluri marcate în primele 17 zile ale Cupei Mondiale de fotbal din Qatar a ajuns la 147, iar francezul Kylian Mbappe este liderul clasamentului golgheterilor.  ...

CM 2022 - optimile de finală: Portugalia - Elveţia 6-1

Selecţionata Portugaliei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, după ce a surclasat echipa Elveţiei cu scorul de 6-1 (2-0), marţi seara, pe...

CM 2022 - optimile de finală: Maroc - Spania 0-0, după prelungiri; 3-0, la loviturile de departajare

Selecţionata Marocului s-a calificat în premieră în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, după ce a învins echipa Spaniei cu 3-0 la...



Top News

-Roberto Carlos, la 50 de ani - cele mai interesante repere din cariera fostului fotbalist

-Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 18: Politehnica Iași - Farul Constanța 2-3

-Liga 1 - Etapa 18: FC Voluntari - Petrolul Ploieşti 0-0

-Liga 2: FC Argeș - CS Dumbrăviţa 2-0

-30 noiembrie 1983, Cehoslovacia - România 1-1

-Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Adrian Voiculeț
România
38 ani

Alejandro Domínguez
Argentina
42 ani

Andrei Nițu
România
36 ani

Andrei Urai
România
48 ani

Carlo Ancelotti
Italia
64 ani

Cosmin Olăroiu
România
54 ani

David Platt
Anglia
57 ani

Denis Ciobotariu
România
25 ani

Dragan Gošić
Serbia
42 ani

Ewerthon
Brazilia
42 ani

Ferdinando Coppola
Italia
45 ani

George Sofroni
România
32 ani

Henryk Kasperczak
Polonia
77 ani

Jagoš Vuković
Serbia
35 ani

Jan Pahor
Slovenia
37 ani

José Serrizuela
Argentina
61 ani

Martin Tudor
România
47 ani

Matuzalém
Brazilia
43 ani

Pavel Badea
România
56 ani

Ronny Johnsen
Norvegia
54 ani

Salah Assad
Algeria
65 ani

Stuart McCall
Scoția
59 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2023-2024


Liga 1 2023-2024
01.12.2023
Cronica
FC Voluntari Petrolul Ploiești C
01.12.2023
Cronica
Politehnica Iaşi Farul Constanța C
02.12.2023 FC UTA Arad
14:00
FC Hermannstadt Digi Sport 1 C
02.12.2023 FC Botoșani
17:00
Rapid București Digi Sport 1 C
02.12.2023 Universitatea Craiova
20:00
CFR 1907 Cluj Digi Sport 1 C
03.12.2023 Universitatea Cluj
16:00
FCU 1948 Craiova Digi Sport 1 C
03.12.2023 Fotbal Club FCSB
21:00
Oțelul Galați Digi Sport 1 C
04.12.2023 Sepsi Sfântu Gheorghe
20:00
Dinamo București Digi Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 37
2. CFR 1907 Cluj 32
3. Rapid București 30
4. Universitatea Craiova 29
5. Petrolul Ploiești 26
6. FC Hermannstadt 25
7. Farul Constanța 25
8. Universitatea Cluj 23
9. FC Voluntari 21
10. Oțelul Galați 20
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
12. Politehnica Iaşi 19
13. FC UTA Arad 19
14. FCU 1948 Craiova 18
15. Dinamo București 10
16. FC Botoșani 8
Clasament 2023-2024

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017