Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


FC Argeș Pitești 06.01.2024 - 09:05

FC Argeș revine la antrenamente pe 10 ianuarie

FC Argeș revine la antrenamente pe 10 ianuarie
Staff-ul tehnic al echipei FC Argeș a stabilit programul de pregătire din această iarnă. "Alb-violeții" se vor reuni miercuri, 10 ianuarie, la Pitești, urmând ca două zile mai târziu să efectueze vizita medicală la Policlinica Sportivă Chiajna.
 
După o săptămână de antrenamente pe plan local, FC Argeș va merge în cantonament la Curtea de Argeș. În cele opt zile pe care le vor petrece în orașul Basarabilor, piteștenii vor pune mare accent pe pregătirea fizică. În această perioadă precompetițională, echipa are programate și 7 amicale. Primele două jocuri de verificare din această iarnă vor fi împotriva unor formații de liga a treia, urmând ca în celelalte cinci să întâlnească adversari din eșalonul secund. Liga 2 se va relua pe 24 februarie, FC Argeș urmând să întâlnească pe FC Csikszereda, la Miercurea Ciuc. După 15 etape jucate din acest sezon competiţional, Argeșul ocupă locul 15, cu 18 puncte acumulate, cu cinci mai puțin decât Viitorul Pandurii Târgu Jiu, ocupanta locului 6, ultimul care asigură prezența în play-off.

 
Programul de pregătire al echipei FC Argeș:
10 ianuarie - Reunirea lotului
12 ianuarie - Vizita medicală
11-17 ianuarie - Antrenamente Pitești
18-25 ianuarie - Cantonament Curtea de Argeș
 
Programul meciurilor de verificare:
30 ianuarie - AFC Muscelul Câmpulung(Liga 3)
1 februarie - Flacăra Horezu(Liga 3)
3 februarie - Concordia Chiajna(Liga 2)
7 februarie - Metaloglobus București(Liga 2)
10 februarie - CSM Slatina(Liga 2)
13 februarie - CS Mioveni(Liga 2)
17 februarie - CSA Steaua(Liga 2)
 
#Locațiile și orele de disputare ale celor șapte meciuri amicale vor fi anunțate ulterior
 
Cătălin TUDOSE






Taguri: FC Argeș    Curtea de Argeș    FC Csikszereda    Liga 2    Viitorul Pandurii Târgu Jiu   

Comenteaza

Ultimele stiri - FC Argeș Pitești

FC Argeş, a patra victorie în amicale

FC Argeș și CS Mioveni s-au întâlnit marți, pe stadionul "Orășenesc", într-un meci amical, penultimul din această iarnă pentru ambele echipe. Piteștenii s-au impus la limită,...

FC Argeș, al treilea amical, a treia victorie

FC Argeș a obținut a treia victorie în meciurile de verificare din această perioadă precompetițională. Piteştenii au câștigat la limită, 1-0, amicalul de...

FC Argeș, victorie la limită în cel de-al doilea test de verificare

FC Argeș a obținut o victorie la limită, 3-2, în amicalul de joi, de la Valea Iașiului, cu Flacăra Horezu, formatie care evoluează în liga a treia. Golurile...

24 de jucători în cantonamentul de la Curtea de Argeș

După o săptămână de antrenamente pe plan local, FC Argeș a plecat în cantonament la Curtea de Argeș. Antrenorul Eugen Neagoe a deplasat în stagiul de pregătire...

25 de jucători la reunirea echipei FC Argeș

FC Argeș a început astăzi pregătirea pentru partea secundă a sezonului. Reunirea lotului echipei a avut loc la Sala Sporturilor Trivale, iar primul antrenament din acest an s-a...

FC Argeș s-a despărțit de Domagoj Babin și Josip Mihalic

FC Argeş și fotbalistul Domagoj Babin au ajuns la un acord pentru rezilierea contractului pe cale amiabilă. Mijlocașul croat în vârstă de 23 de ani a jucat 11 meciuri...

Liga 2: FC Argeș - CS Dumbrăviţa 2-0

După o serie de trei înfrângeri consecutive, FC Argeș dă semne de viață.   Piteștenii au luat o gură importantă de oxigen, după ce s-au impus la o...

24 octombrie 1979: Argeșul dă piept cu Nottingham, campioana Europei

Astăzi se împlinesc 44 de ani de la meciul Argeşului cu Nottingham Forest, disputat în Anglia, în turul doi al Cupei Campionilor Europeni. Englezii erau deținătorii trofeului și începeau o...

Antrenorul Eugen Neagoe și-a stabilit colaboratorii

Antrenorul Eugen Neagoe și-a stabilit colaboratorii cu care va lucra la FC Argeș. "Principalul" echipei va fi ajutat de antrenorul secund Fadi Haddad, antrenorul cu portarii...

Eugen Neagoe, noul antrenor al echipei FC Argeș!

FC Argeș l-a instalat luni pe Eugen Neagoe în funcția de antrenor principal al echipei. Tehnicianul în vârstă de 56 de ani a semnat un contract valabil până în vara lui 2025, înțelegere...

Începe demolarea vechiului stadion "Nicolae Dobrin"

Primăria Pitești a anunțat că în scurt timp va începe demolarea stadionului "Nicolae Dobrin". În maximum 6 luni de la primirea ordinului de începere a lucrărilor, firma care a...



Top News

-Liga 1 - Etapa 5 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 5 - play-off: Fotbal Club FCSB - Rapid Bucureşti 2-2

-Liga 1 - Etapa 5 - play-out: FCU 1948 Craiova - Dinamo Bucureşti 1-1

-Liga 1 - Etapa 5 - play-out: Politehnica Iaşi - FC Voluntari 3-1

-Remember: 20 aprilie 1994, România - Bolivia 3-0

-Liga 1 - Etapa 5 - play-off: Farul Constanţa - CFR Cluj 5-1

-Liga 1 - Etapa 5 - play-out: FC Hermannstadt - FC Botoşani 1-1




Care este jucătorul tău preferat de la FC Argeș Pitești? (sezonul 2022-2023)
Alexandru Ișfan
Paul Garita
Fábio Vianna
Cătălin Straton
Costinel Tofan
Andreias Calcan
Mike Cestor
David Meza
Julio Donisa
Tony Njiké
Martin Raynov
Bryan Alceus
Enzo Célestine
Antonio Jakoliš
Dorian Bertrand
Ionuț Șerban
Marius Constantin
Grigore Turda
Iasmin Latovlevici
Alin Dobrosavlevici
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Voiculeț
România
38 ani

Alejandro Domínguez
Argentina
42 ani

Andrei Nițu
România
36 ani

Andrei Urai
România
48 ani

Carlo Ancelotti
Italia
64 ani

Cosmin Olăroiu
România
54 ani

David Platt
Anglia
57 ani

Denis Ciobotariu
România
25 ani

Dragan Gošić
Serbia
42 ani

Ewerthon
Brazilia
42 ani

Ferdinando Coppola
Italia
45 ani

George Sofroni
România
32 ani

Henryk Kasperczak
Polonia
77 ani

Jagoš Vuković
Serbia
35 ani

Jan Pahor
Slovenia
37 ani

José Serrizuela
Argentina
61 ani

Martin Tudor
România
47 ani

Matuzalém
Brazilia
43 ani

Pavel Badea
România
56 ani

Ronny Johnsen
Norvegia
54 ani

Salah Assad
Algeria
65 ani

Stuart McCall
Scoția
59 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2023-2024


Liga 1 2023-2024
08.03.2024
Cronica
CFR 1907 Cluj FC Hermannstadt C
08.03.2024
Cronica
Dinamo București FC UTA Arad C
08.03.2024
Cronica
Petrolul Ploiești Sepsi Sfântu Gheorghe C
08.03.2024
Cronica
FC Voluntari Universitatea Cluj C
08.03.2024
Cronica
FC Botoșani Farul Constanța C
09.03.2024
Cronica
Rapid București Fotbal Club FCSB C
10.03.2024
Cronica
FCU 1948 Craiova Universitatea Craiova C
11.03.2024
Cronica
Oțelul Galați Politehnica Iaşi C


1. Fotbal Club FCSB 64
2. Rapid București 55
3. CFR 1907 Cluj 53
4. Universitatea Craiova 49
5. Farul Constanța 43
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 43
7. Universitatea Cluj 42
8. FC UTA Arad 40
9. FC Hermannstadt 40
10. Petrolul Ploiești 35
11. Oțelul Galați 34
12. Politehnica Iaşi 33
13. FCU 1948 Craiova 31
14. Dinamo București 29
15. FC Voluntari 28
16. FC Botoșani 21
Clasament 2023-2024

Play-off


Liga 1 Play-off
19.04.2024
Cronica
Farul Constanța CFR 1907 Cluj C
20.04.2024
Cronica
Fotbal Club FCSB Rapid București C
21.04.2024 Sepsi Sfântu Gheorghe Universitatea Craiova C


1. Fotbal Club FCSB 13
2. Farul Constanța 10
3. Universitatea Craiova 9
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 5
5. CFR 1907 Cluj 4
6. Rapid București 1
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
19.04.2024
Cronica
FC Hermannstadt FC Botoșani C
20.04.2024
Cronica
Politehnica Iași FC Voluntari C
20.04.2024
Cronica
FCU 1948 Craiova Dinamo București C
21.04.2024 Oțelul Galați Universitatea Cluj C
22.04.2024 Petrolul Ploiești
19:00
FC UTA Arad Digi Sport 1 C


1. Oțelul Galați 13
2. FC Hermannstadt 8
3. FC Voluntari 7
4. FC Botoșani 7
5. FC UTA Arad 7
6. Petrolul Ploiești 7
7. Universitatea Cluj 5
8. Dinamo București 5
9. Politehnica Iași 4
10. FCU 1948 Craiova 2
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017