Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CFR 1907 Cluj 05.05.2024 - 23:45

Liga 1 - Etapa 8 - play-off: CFR Cluj - Rapid București 3-2

Liga 1 - Etapa 8 - play-off: CFR Cluj - Rapid București 3-2
CFR Cluj a învins-o pe Rapid Bucureşti cu scorul de 3-2 (2-1), duminică seara, acasă, într-un meci din etapa a 8-a a play-off-ului Superligii României. Rapid a reuşit să deschidă scorul, prin kosovarul Ermal Krasniqi (16), dar CFR a punctat apoi de trei ori la rând la primul său meci în acest mandat al antrenorului Dan Petrescu. Daniel Bîrligea (20) a egalat din centrarea lui Philip Otele, iar apoi nigerianul a reuşit o dublă (30, 56). Rapid a redus ecartul prin golul sârbului Borisav Burmaz (60), dar a ratat şansa de a pleca din Gruia cu un punct, după ce kosovarul Albion Rrahmani a irosit un penalty (72), şutul său fiind apărat de portarul Răzvan Sava. Lovitura de pedeapsă a fost acordată de arbitrul Marian Barbu, după vizionarea reluărilor video, pentru un henţ comis de slovenul Matija Boben.
 
Gruparea din Gruia a bifat a treia sa victorie consecutivă şi ocupă locul secund în clasament. Giuleștenii sunt în continuare singurii fără victorie în play-off, fază în care au obţinut un singur punct. În meciurile directe din sezonul regular, Rapid s-a impus cu 3-1 acasă şi cu 1-0 în deplasare, iar CFR le-a câştigat pe cele două din play-off, cu 4-1 la Bucureşti şi 3-2 în Cluj Napoca. Clujenii sunt pe locul al 2-lea în play-off, cu 40 de puncte, în timp ce bucureştenii ocupă ultimul loc, al 6-lea, cu 29 de puncte.
 
05.05.2024, Cluj Napoca, Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu", ora: 21:30
Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş), Spectatori: 6.010
PLAY-OFF: CFR Cluj - Rapid București 3-2
Au marcat: 0-1 Ermal Krasniqi (16), 1-1 Daniel Bîrligea (20), 2-1 Philip Otele (30), 3-1 Philip Otele (56), 3-2 Borisav Burmaz (60).
# Albion Rrahmani a ratat un penalty în minutul 72 (a apărat Răzvan Sava)
 
CFR Cluj: R. Sava - Mogoş, Boben, Krešić (Ajeti 90), Camora (Abeid 77) - Muhar, Keita (Avounou 77), Tachtsidis - Deac (Cr. Manea 90), Bîrligea (P. Michael 87), Otele. Antrenor: Dan Petrescu.
 
Rapid: B. Ungureanu - Braun (Borza 57), Săpunaru, P. Iacob, Onea - Emmers (Oaidă 57), Käit, Papeau (Burmaz 57) - Krasniqi (Bamgboye 80), Rrahmani, Petrila (Cârjan 80). Antrenor: Bogdan Lobonţ.
 
Cartonaşe galbene: Tachtsidis (26), Keita (58), Bîrligea (82), Dan Petrescu (86) - Onea (73)






Taguri: Liga 1    Etapa 8    play-off    CFR Cluj    Rapid București    Daniel Bîrligea    Philip Otele    Ermal Krasniqi    Borisav Burmaz    Albion Rrahmani   

» CFR 1907 Cluj - istoric rezultate
» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - CFR 1907 Cluj

Liga 1 - Etapa 10 - play-off: CFR Cluj - Farul Constanța 5-1

CFR Cluj este noua vicecampioană a României după ce a surclasat-o pe Farul Constanţa cu scorul de 5-1 (4-0), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 10-a play-off-ului...

Liga 1 - Etapa 5 - play-off: Farul Constanţa - CFR Cluj 5-1

Farul Constanţa a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 5-1 (2-0), vineri seara, la Ovidiu, într-un meci din etapa a 5-a a fazei play-off a Superligii României.   Farul s-a impus prin golurile...

Liga 1 - Etapa 4 - play-off: CFR Cluj - Fotbal Club FCSB 0-1

Fotbal Club FCSB a învins-o în Gruia pe CFR Cluj cu scorul de 1-0 (1-0), duminică seara, într-un meci din etapa a 4-a a fazei play-off a Superligii...

Liga 1 - Etapa 1 - play-off: CFR Cluj - Universitatea Craiova 2-1

Universitatea Craiova a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 2-1 (1-0), sâmbătă seara, în deplasare, într-un meci din prima etapă a fazei play-off a Superligii României. Ştefan Baiaram (38)...

Liga 1 - Etapa 30: CFR Cluj - FC Hermannstadt 1-0

CFR Cluj a câştigat greu, 1-0 cu FC Hermannstadt, pe teren propriu, în etapa a 30-a a Superligii României, printr-un gol înscris de nigerianul Philip Otele (90+3), cu un şut la colţul lung....

Liga 1 - Etapa 27: CFR Cluj - Dinamo Bucureşti 4-0

CFR Cluj a învins-o cu scorul de 4-0 pe Dinamo Bucureşti, acasă în Gruia, în etapa a 27-a a Superligii României. După 0-0 la pauză, "feroviarii" au făcut o repriză secundă...

Liga 1 - Etapa 25: CFR Cluj - Rapid Bucureşti 0-1

CFR Cluja fost învinsă, sâmbătă seară, acasă în Gruia, cu scorul de 1-0, de echipa Rapid Bucureşti, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii...

Liga 1 - Etapa 23: CFR Cluj - FC Voluntari 4-1

Adrian Mutu a debutat cu dreptul ca antrenor ale echipei CFR Cluj, care a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 4-1 (1-1), luni seara, acasă în Gruia, în ultimul meci...

Un nou transfer la CFR Cluj, Kader Keïta

Kader Keïta s-a transferat de la clubul turc Sivasspor Kulübü la CFR Cluj. "Cluburile CFR 1907 Cluj și Sivasspor au ajuns la un acord privind transferul jucătorului Kader Keïta în...

Ioan Varga: Superliga nu a mai văzut un jucător precum El Kaddouri

CFR Cluj a făcut primul transfer din această pauză de iarnă, obţinând semnătura mijlocaşului ofensiv marocan Omar El Kaddouri. Născut în Belgia la Bruxelles, Omar El...

CFR Cluj a renunţat la ucraineanul Yevhen Konoplyanka

CFR Cluj a anunţat că a reziliat de comun acord contractul cu fostul internaţional ucrainean Yevhen Konoplyanka, care a venit în Gruia în vara anului trecut.  ...



Top News

-Baraj pentru menţinere/promovare în Superliga României: CS Mioveni - FC Botoşani 0-1

-Lotul preliminar al României pentru EURO 2024

-Finala Europa League: Atalanta Bergamo - Bayer 04 Leverkusen 3-0

-Pronosticuri la pariuri pentru trei meciuri cu trofeul pe masă: Europa League, Cupa Angliei și Cupa Germaniei

-Baraj pentru menţinere/promovare în Superliga României: Dinamo Bucureşti - FK Csíkszereda 2-0

-Liga 1 - Etapa 10 - play-off & baraje pentru Conference League: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 - play-off: Rapid București - FCSB 2-0




Care este jucătorul tău preferat de la CFR Cluj? (sezonul 2023-2024)
Mário Camora
Daniel Bîrligea
Panagiotis Tachtsidis
Rion Zejnullahu
Ciprian Deac
Cristian Manea
Durel Avounou
Anton Krešić
Philip Otele
Kader Keïta
Karlo Muhar
Filippo Falco
Petar Mamić
Robert Filip
Omar El Kaddouri
Alan Aussi
Arlind Ajeti
Vasile Mogoș
Matei Ilie
Răzvan Sava
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Voiculeț
România
38 ani

Alejandro Domínguez
Argentina
42 ani

Andrei Nițu
România
36 ani

Andrei Urai
România
48 ani

Carlo Ancelotti
Italia
64 ani

Cosmin Olăroiu
România
54 ani

David Platt
Anglia
57 ani

Denis Ciobotariu
România
25 ani

Dragan Gošić
Serbia
42 ani

Ewerthon
Brazilia
42 ani

Ferdinando Coppola
Italia
45 ani

George Sofroni
România
32 ani

Henryk Kasperczak
Polonia
77 ani

Jagoš Vuković
Serbia
35 ani

Jan Pahor
Slovenia
37 ani

José Serrizuela
Argentina
61 ani

Martin Tudor
România
47 ani

Matuzalém
Brazilia
43 ani

Pavel Badea
România
56 ani

Ronny Johnsen
Norvegia
54 ani

Salah Assad
Algeria
65 ani

Stuart McCall
Scoția
59 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2023-2024


Liga 1 2023-2024
08.03.2024
Cronica
CFR 1907 Cluj FC Hermannstadt C
08.03.2024
Cronica
Dinamo București FC UTA Arad C
08.03.2024
Cronica
Petrolul Ploiești Sepsi Sfântu Gheorghe C
08.03.2024
Cronica
FC Voluntari Universitatea Cluj C
08.03.2024
Cronica
FC Botoșani Farul Constanța C
09.03.2024
Cronica
Rapid București Fotbal Club FCSB C
10.03.2024
Cronica
FCU 1948 Craiova Universitatea Craiova C
11.03.2024
Cronica
Oțelul Galați Politehnica Iaşi C


1. Fotbal Club FCSB 64
2. Rapid București 55
3. CFR 1907 Cluj 53
4. Universitatea Craiova 49
5. Farul Constanța 43
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 43
7. Universitatea Cluj 42
8. FC UTA Arad 40
9. FC Hermannstadt 40
10. Petrolul Ploiești 35
11. Oțelul Galați 34
12. Politehnica Iaşi 33
13. FCU 1948 Craiova 31
14. Dinamo București 29
15. FC Voluntari 28
16. FC Botoșani 21
Clasament 2023-2024

Baraj


Liga 1 Baraj
24.05.2024
Cronica
CS Mioveni FC Botoșani C
27.05.2024 FK Csíkszereda
20:00
Dinamo București Digi Sport 1 C


1. Dinamo București 3
2. FC Botoșani 3
3. CS Mioveni 0
4. FK Csíkszereda 0
Clasament Baraj

Play-off


Liga 1 Play-off
18.05.2024
Cronica
CFR 1907 Cluj Farul Constanța C
18.05.2024
Cronica
Universitatea Craiova Sepsi Sfântu Gheorghe C
19.05.2024
Cronica
Rapid București Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 19
2. Universitatea Craiova 19
3. Fotbal Club FCSB 17
4. Farul Constanța 14
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 12
6. Rapid București 4
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
12.05.2024 FC Voluntari Universitatea Cluj C
12.05.2024 Dinamo București FC UTA Arad C
12.05.2024 FCU 1948 Craiova FC Hermannstadt C
12.05.2024 Politehnica Iași Petrolul Ploiești C
12.05.2024 Oțelul Galați FC Botoșani C


1. Oțelul Galați 19
2. FC UTA Arad 17
3. FC Hermannstadt 14
4. FC Botoșani 14
5. Universitatea Cluj 12
6. Petrolul Ploiești 11
7. FC Voluntari 10
8. Politehnica Iași 10
9. Dinamo București 10
10. FCU 1948 Craiova 6
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017