Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Sondaje



Top News

-Gheorghe Hagi: Felicitări Astra, a meritat sa castige

-Liga 1 - Etapa 24: Rezultate si marcatori

-Cosmin Contra, prezentat oficial la Dinamo: E o provocare dificila, dar ne putem indeplini obiectivele

-Avancronica meciului Dinamo - FC Botosani

-Avancronica meciului ACS Poli Timisoara - CSM Politehnica Iasi

-Radu Petrescu va arbitra partida Astra Giurgiu - FC Viitorul

-Liga 1 - Etapa 24: FC Voluntari - Gaz Metan Medias 1-0




S-au nascut azi

Abel Gómez Moreno
Spania
35 ani

Alfredo Rojas
Argentina
80 ani

André Chorda
Franța
79 ani

Artur Boruc
Polonia
37 ani

Bogdan Ungurușan
România
34 ani

Ciprian Binder
România
41 ani

Ciro Immobile
Italia
27 ani

David Davis
Anglia
26 ani

Dušan Đokić
Serbia
37 ani

Fabrício
Brazilia
27 ani

George Văduva
România
27 ani

Ha Seok-Ju
Coreea de Sud
49 ani

Humberto Maschio
Argentina
84 ani

Ion Geolgău
România
56 ani

Ionuț Vână
România
22 ani

Jan Šimůnek
Cehia
30 ani

Jari Litmanen
Finlanda
46 ani

Jimmy Greaves
Anglia
77 ani

Joël Epalle
Camerun
39 ani

Karim Bagheri
Iran
43 ani

Krste Velkovski
Macedonia
29 ani

Maciej Murawski
Polonia
43 ani

Marcos Gullón
Spania
28 ani

Marius Albu
România
26 ani

Martin Bergvold
Danemarca
33 ani

Moham. Khakpour
Iran
48 ani

Moisés Hurtado
Spania
36 ani

Moussa N'Diaye
Senegal
38 ani

Neven Marković
Serbia
30 ani

Nicolás Spolli
Argentina
34 ani

Peter Osgood
Anglia
70 ani

Philip Neal
Anglia
66 ani

Rachid Bouaouzan
Olanda
33 ani

Rahman Rezaei
Iran
42 ani

Robert Gucher
Austria
26 ani

Siniša Mihajlović
Serbia
48 ani

Song Chong-Gug
Coreea de Sud
38 ani

Sorin Popescu
România
32 ani

Stelică Stemat
România
30 ani

Tony Hibbert
Anglia
36 ani

Wim van Hanegem
Olanda
73 ani

Yonese Hanine
Maroc
27 ani

Zdravko Lazarov
Bulgaria
41 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2016-2017


Liga 1 2016-2017
17.02.2017 CFR 1907 Cluj ASA Târgu-Mureș C
18.02.2017 FC Voluntari Gaz Metan Mediaş C
18.02.2017 CS Universitatea Craiova Steaua București C
19.02.2017 Pandurii Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
19.02.2017 Astra Giurgiu FC Viitorul C
20.02.2017 ACS Poli Timișoara
18:00
CSM Politehnica Iaşi Dolce Sport 1 C
20.02.2017 Dinamo București
20:30
FC Botoșani Dolce Sport 1 C


1. FC Viitorul 48
2. Steaua București 45
3. CS Universitatea Craiova 40
4. Gaz Metan Mediaş 38
5. CFR 1907 Cluj 37
6. Astra Giurgiu 35
7. Dinamo București 32
8. FC Botoșani 29
9. FC Voluntari 29
10. CSM Politehnica Iaşi 26
11. Concordia Chiajna 24
12. Pandurii Târgu-Jiu 19
13. ACS Poli Timișoara 10
14. ASA Târgu-Mureș 10
Clasament 2016-2017

Liga 2


Liga 2
09.12.2016 CS Afumați Luceafărul Oradea C
10.12.2016 ACS Berceni
-
Academica Clinceni   C
10.12.2016 Unirea Tărlungeni Dacia Unirea Brăila C
10.12.2016 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
-
Șoimii Pâncota   C
10.12.2016 CS Balotești Chindia Târgoviște C
10.12.2016 Dunărea Călărași Metalul Reșița C
10.12.2016 Olimpia Satu-Mare CS Mioveni C
10.12.2016 Juventus București FC Brașov C
10.12.2016 ASU Poli Timişoara CSM Râmnicu-Vâlcea C
11.12.2016 UTA Bătrâna Doamnă Foresta Suceava C


1. Juventus București 45
2. UTA Bătrâna Doamnă 39
3. FC Brașov 38
4. Olimpia Satu-Mare 37
5. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 35
6. CS Mioveni 34
7. Chindia Târgoviște 29
8. Luceafărul Oradea 26
9. Foresta Suceava 26
10. Dacia Unirea Brăila 26
11. CS Afumați 25
12. Dunărea Călărași 23
13. Academica Clinceni 21
14. CSM Râmnicu-Vâlcea 19
15. ASU Poli Timişoara 17
16. CS Balotești 13
17. Unirea Tărlungeni 11
18. Metalul Reșița 10
19. ACS Berceni 0
20. Șoimii Pâncota 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
02.12.2016 Olimpia Râmnicu-Sărat Sporting Liești C
02.12.2016 Aerostar Bacău Olimpic Cetate Râşnov C
02.12.2016 CSM Roman Avântul Valea Mărului C
02.12.2016 Atletico Vaslui AFC Odorheiu-Secuiesc C
02.12.2016 CSM Pașcani AFC Hărman C
03.12.2016 SC Bacău Metalosport Galaţi C
03.12.2016 Știința Miroslava AFK Csíkszereda C


1. AFK Csíkszereda 33
2. AFC Hărman 30
3. Atletico Vaslui 29
4. Știința Miroslava 28
5. CSM Roman 25
6. Olimpia Râmnicu-Sărat 23
7. Sporting Liești 23
8. Aerostar Bacău 22
9. Metalosport Galaţi 18
10. Avântul Valea Mărului 13
11. Olimpic Cetate Râşnov 12
12. CSM Pașcani 10
13. Sportul Chişcani 8
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 8
15. SC Bacău -14
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
25.11.2016 Metaloglobus București Astra Giurgiu II C
25.11.2016 Dinamo II București CSM Olteniţa C
25.11.2016 Înainte Modelu SC Popeşti Leordeni C
26.11.2016 CS Tunari FC Viitorul II C
26.11.2016 Petrolistul Boldești Arsenal Malu C
26.11.2016 Viitorul Domnești Unirea Slobozia C
26.11.2016 Delta Dobrogea Tulcea Axiopolis Sport Cernavodă C


1. Metaloglobus București 35
2. FC Viitorul II 23
3. Unirea Slobozia 23
4. SC Popeşti Leordeni 22
5. CS Tunari 22
6. Viitorul Domnești 19
7. Astra Giurgiu II 18
8. Delta Dobrogea Tulcea 17
9. Dinamo II București 16
10. Axiopolis Sport Cernavodă 16
11. Înainte Modelu 15
12. Petrolistul Boldești 13
13. CSM Olteniţa 12
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
02.12.2016 SCM Argeș Pitești 2012 FCM Alexandria C
02.12.2016 Concordia Chiajna II CS Podari C
02.12.2016 Atletic Bradu Sporting Roșiori-de-Vede C
02.12.2016 CS Mioveni II Flacăra Moreni C
02.12.2016 ACS Şirineasa FC Voluntari II C
03.12.2016 FC Aninoasa Steaua București II C
03.12.2016 ACS URBAN Titu ACSO Filiaşi C


1. SCM Argeș Pitești 2012 36
2. FC Voluntari II 23
3. Atletic Bradu 22
4. ACSO Filiaşi 21
5. Sporting Roșiori-de-Vede 21
6. FCM Alexandria 21
7. FC Aninoasa 19
8. CS Mioveni II 19
9. Flacăra Moreni 18
10. Steaua București II 18
11. Concordia Chiajna II 16
12. ACS Şirineasa 15
13. CS Podari 13
14. CS Universitatea Craiova II 12
15. ACS URBAN Titu 11
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
25.11.2016 Millenium Giarmata Performanţa Ighiu C
25.11.2016 CS Național Sebiș CSM Lugoj C
25.11.2016 Pandurii Târgu-Jiu II Ripensia Timișoara C
25.11.2016 ACS Poli Timişoara II CSM Şcolar Reşiţa C
25.11.2016 Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic Cetate Deva C
25.11.2016 Unirea 1924 Alba-Iulia Gloria Lunca Teuz Cermei C
26.11.2016 Industria Galda de Jos UTA Bătrâna Doamnă II C


1. CS Național Sebiș 27
2. CSM Şcolar Reşiţa 25
3. Ripensia Timișoara 23
4. Industria Galda de Jos 22
5. CSM Lugoj 22
6. Cetate Deva 22
7. ACS Poli Timişoara II 20
8. Performanţa Ighiu 18
9. Gloria Lunca Teuz Cermei 18
10. Pandurii Târgu-Jiu II 15
11. Millenium Giarmata 15
12. Unirea 1924 Alba-Iulia 12
13. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 10
14. UTA Bătrâna Doamnă II 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
02.12.2016 ASA Târgu-Mureş II FC Zalău C
02.12.2016 Sănătatea Cluj FC Hermannstadt C
02.12.2016 Unirea Jucu Recolta Dorolţ C
02.12.2016 CS Oşorhei Unirea Dej C
02.12.2016 Metalurgistul Cugir Viitorul Ulmeni C
03.12.2016 ASF Comuna Recea Gaz Metan Mediaș II C
03.12.2016 CS Iernut Avântul Reghin C


1. FC Hermannstadt 34
2. ASF Comuna Recea 30
3. FC Zalău 29
4. Sănătatea Cluj 27
5. Metalurgistul Cugir 26
6. Gaz Metan Mediaș II 24
7. Unirea Jucu 23
8. Viitorul Ulmeni 21
9. Unirea Dej 19
10. Avântul Reghin 19
11. CS Iernut 13
12. ASA Târgu-Mureş II 13
13. CS Oşorhei 8
14. FC Bistriţa 8
15. Recolta Dorolţ 4
Clasament C5