Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Astra Giurgiu 12.04.2011 - 15:55

Gabriel Manu: Degeaba am batut Steaua, daca nu castigam si cu Sportul

Gabriel Manu: Degeaba am batut Steaua, daca nu castigam si cu Sportul
Cu un moral excelent după victoria obţinută duminică în faţa Stelei şi parcursul bun din această primăvară, Astra vrea să câştige şi mâine, când va primi vizita Sportului Studenţesc. În absenţa lui Tibor Selymes, prezent la un curs pentru obţinerea Licenţei PRO, conferinţa de presă premergătoare meciului cu "studenţii" a fost onorată de antrenorul secund Gabriel Manu, venit şi el, în toamnă, la Astra tocmai de la gruparea finanţată de Vasile Şiman.

Tânărul tehnician a prefaţat confruntarea de mâine spunând că "nu va fi deloc un meci uşor, ba, din contră. Le-am atras atenţia jucătorilor că Sportul are fotbalişti care vor veni să joace pentru ei, întrucât, chiar dacă echipa va retrograda la finalul sezonului, ei îşi doresc să prindă alte contracte şi să rămână în Liga I. Au nişte absenţe importante, Bălan, Ghinga şi, din câte ştim, Postolache urmând să fie suspendaţi, dar cred că au soluţii pentru înlocuirea acestora. În plus, la cum îi ştim noi pe băieţii de la Sportul, vor avea şi o ambiţie în plus să câştige împotriva noastră, ca foşti antrenori ai lor. Le-am explicat băieţilor că nu trebuie să ne culcăm pe o ureche şi să credem că, după ce am învins Steaua, va fi uşor cu ultima clasată. Avem în echipă câţiva jucători cu experienţă care ştiu ce înseamnă ca după un meci cu Steaua să întâlneşti o formaţie mai mică, dar va trebui să fim atenţi pentru a-i motiva cum trebuie şi pe cei mai tineri. Pentru că degeaba am bătut Steaua, dacă nu câştigăm şi cu Sportul".

Astra se confruntă doar cu două probleme de lot: una mai veche, Salif Nogo, care este accidentat încă din toamnă, şi alta mai recentă, disjuncţia suferită de Constantin Budescu la umărul drept necesitând o operaţie şi 4 luni de pauză.






Taguri: Tibor Selymes    Gabriel Manu    Astra    Sportul Studentesc Bucuresti   

» Astra Ploiesti - istoric rezultate
» Clasamentul Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Astra Giurgiu

Oleg Protasov: Vom incerca sa incheiem grupa cat mai sus

Antrenorul echipei Astra Giurgiu, Oleg Protasov, a declarat că formaţia giurgiuveană va încerca să încheie cât mai sus grupa F a Europa League, în care a înregistrat trei înfrângeri în trei...

Ioan Niculae: Jocul mi-a lasat un gust amar

Finanţatorul echipei Astra Giurgiu, Ioan Niculae, a declarat, după înfrângerea din meciul cu Celtic Glasgow, scor 1-2, că arbitrul a influenţat rezultatul şi a precizat că jocul i-a lăsat un gust...

Stefan Johansen: Astra este o echipa buna

Fotbalistul echipei Celtic Glasgow, Stefan Johansen, a declarat după meciul cu Astra Giurgiu, scor 2-1, că el şi colegii săi nu au avut cea mai bună prestaţie posibilă, dar sunt bucuroşi că au...

Ronny Deila: Sunt foarte bucuros ca am obtinut cele trei puncte

Tehnicianul echipei Celtic Glasgow, Ronny Deila, a declarat, după meciul cu Astra Giurgiu, scor 2-1, că a fost dezamăgitor atunci când formaţia din România a înscris în minutul 81, dar a precizat...

Ronny Deila: Astra ar fi pe primele locuri in campionatul Scotiei

Astra Giurgiu ar fi pe unul din primele locuri dacă ar juca în campionatul Scoției, a afirmat antrenorul lui Celtic, Ronny Deila, înaintea meciului de joi dintre cele două echipe, de la Glasgow,...

Ronny Deila: Am avut oameni care au urmarit Astra

Tehnicianul echipei Celtic Glasgow, Ronny Deila, a declarat că a avut oameni care au urmărit Astra Giurgiu la meciul din Liga 1 cu Gaz Metan Mediaş, astfel că gruparea sa va fi foarte bine...

Fatai si Yahaya nu au plecat cu lotul echipei Astra in Scotia din cauza unor probleme cu vizele

Jucătorii echipei Astra Giurgiu, Kehinde Fatai şi Seydou Yahaya, nu au făcut, marţi, deplasarea în Scoţia, alături de lotul formaţiei, pentru partida cu Celtic Glasgow, din etapa a treia a Grupei D...

Mikael Lustig: Celtic nu va avea meci usor cu Astra

Celtic nu va avea meci ușor cu Astra Giurgiu, a declarat fundașul Mikael Lustig înaintea jocului din Grupa D a Europa League la fotbal, ce va avea loc joi, la Glasgow, de la 22:05, ora României....

Kristinn Jakobsson va arbitra meciul Celtic Glasgow - Astra Giurgiu

Partida Celtic Glasgow - Astra Giurgiu, contând pentru etapa a treia a Grupei D a Europa League, va fi arbitrată de o brigadă din Islanda avându-l la centru pe Kristinn Jakobsson. Jakobsson va fi...

Callum McGregor: Ne propunem sa castigam meciurile cu Astra

Fotbalistul echipei Celtic Glasgow, Callum McGregor, a declarat că el şi colegii săi îşi propun să câştige cele două meciuri cu Astra Giurgiu din Europa League şi a precizat că simte că formaţia...

Victorie cu 5-0 pentru Celtic Glasgow in campionatul Scotiei, inaintea meciului de acasa cu Astra

Echipa Celtic Glasgow, adversara Astrei Giurgiu în grupa D a Europa League, a învins, în deplasare, cu scorul de 5-0, formaţia Ross County, într-un meci din campionatul Scoţiei. Golurile au fost...



Top News

-Avancronica meciului Ceahlaul - CSMS Iasi

-Evoluţia "stranierilor" în Europa League

-Rezultatele inregistrate joi seara in Europa League

-Aalborg a invins cu 3-0 pe Dinamo Kiev in grupa Stelei

-Avancronica meciului Otelul - Gaz Metan

-EL: Salzburg si Dinamo Zagreb se intalnesc in grupa Astrei

-Programul meciurilor din Europa League




Care este jucătorul tău preferat de la Astra Giurgiu? (sezonul 2014-2015)
Budescu
Fatai
Laban
Seto
Bukari
Oros
Găman
William
Yahaya
Cristescu
S. Lung jr
Júnior Morais
Joãozinho
Ben Youssef
Enache
A. Touré
Florescu
Grandin
Rus
Pliatsikas
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Abbe Ibrahim
Togo
28 ani

Abdoul Yoda
Coasta de Fildeș
26 ani

Almamy Doumbia
Camerun
31 ani

C-tin Moldoveanu
România
71 ani

Claudiu Pascariu
România
26 ani

Cristian Dulca
România
42 ani

Daniele Mannini
Italia
31 ani

Daniele Padelli
Italia
29 ani

Darron Gibson
Irlanda
27 ani

Deon Burton
Jamaica
38 ani

Dominique Herr
Elveția
49 ani

Elías Figueroa
Uruguay
68 ani

Gheorghe Mărginean
România
42 ani

Ionuț Plămadă
România
25 ani

Iván Ramis
Spania
30 ani

John Sivebæk
Danemarca
53 ani

Lionel Charbonnier
Franța
48 ani

Marco Faraoni
Italia
23 ani

Marius Constantin
România
30 ani

Marius Gotea
România
25 ani

Mickaël Tavares
Senegal
32 ani

Mihai Tararache
România
37 ani

Nathan Craig
Țara Galilor
23 ani

Oleg Salenko
Ucraina
45 ani

Rodolfo Bodipo
Spania
37 ani

Roger Espinoza
Honduras
28 ani

Russell Anderson
Scoția
36 ani

Shaun Wright-Phillips
Anglia
33 ani

Simão Ayres
Brazilia
26 ani

Stanislav Bohush
Ucraina
31 ani

Steve Hodge
Anglia
52 ani

Sulley Muniru
Ghana
22 ani

Sven De Rechter
Belgia
23 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
24.10.2014 Oțelul Galați Gaz Metan Mediaș C
24.10.2014 FC Brașov CS Universitatea Craiova C
25.10.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț
16:00
CSMS Iași Look Plus C
25.10.2014 Universitatea Cluj
18:30
FC Viitorul Look TV C
25.10.2014 FC Botoșani
21:00
Rapid București Look TV C
26.10.2014 Concordia Chiajna
15:30
CFR 1907 Cluj Look TV C
26.10.2014 Dinamo București
17:30
Pandurii Târgu-Jiu Look Plus C
26.10.2014 ASA Târgu-Mureș
20:00
Steaua București Look TV C
27.10.2014 Astra Giurgiu
21:00
Petrolul Ploiești Look TV C


1. Steaua București 28
2. CFR 1907 Cluj 25
3. Petrolul Ploiești 23
4. Astra Giurgiu 20
5. Dinamo București 19
6. ASA Târgu-Mureș 19
7. FC Botoșani 18
8. FC Brașov 16
9. CS Universitatea Craiova 16
10. Gaz Metan Mediaș 14
11. FC Viitorul 12
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 12
13. Universitatea Cluj 11
14. Pandurii Târgu-Jiu 11
15. Concordia Chiajna 10
16. Rapid București 9
17. Oțelul Galați 6
18. CSMS Iași 5
Clasament Liga I

Liga 2 B1
18.10.2014 ACS Berceni SC Bacău C
18.10.2014 Rapid CFR Suceava Academica Argeş C
18.10.2014 Unirea Slobozia FC Voluntari C
18.10.2014 CS Balotești Gloria Buzău C
18.10.2014 Săgeata Năvodari Farul Constanța C
18.10.2014 CF Brăila FCM Dorohoi C


1. FC Voluntari 21
2. Academica Argeş 20
3. Săgeata Năvodari 17
4. Rapid CFR Suceava 14
5. Gloria Buzău 13
6. CF Brăila 12
7. Unirea Slobozia 10
8. ACS Berceni 10
9. SC Bacău 8
10. Farul Constanța 8
11. FCM Dorohoi 7
12. CS Balotești 5
Clasament B1

Liga 2 B2
18.10.2014 ACS Poli Timișoara Olimpia Satu-Mare C
18.10.2014 FC Bihor Oradea FC Olt Slatina C
18.10.2014 Metalul Reșița Unirea Tărlungeni C
18.10.2014 CSM Râmnicu-Vâlcea CS FC Caransebeș C
18.10.2014 Șoimii Pâncota Fortuna Poiana Câmpina C


1. Metalul Reșița 20
2. ACS Poli Timișoara 18
3. CS Mioveni 14
4. CSM Râmnicu-Vâlcea 12
5. Fortuna Poiana Câmpina 12
6. Unirea Tărlungeni 11
7. FC Olt Slatina 8
8. Șoimii Pâncota 7
9. Olimpia Satu-Mare 7
10. CS FC Caransebeș 6
11. FC Bihor Oradea 4
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
24.10.2014 FC Zagon Bucovina Pojorâta C
24.10.2014 Aerostar Bacău Ceahlăul Piatra-Neamț II C
24.10.2014 Cetatea Târgu-Neamț CSM Pașcani C
25.10.2014 Știința Miroslava
15:00
FC Păpăuți   C
25.10.2014 Sporting Liești
15:00
Bucovina Rădăuți   C
25.10.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
15:00
Petrotub Roman   C


1. Știința Miroslava 21
2. Cetatea Târgu-Neamț 16
3. AFK Csíkszereda 16
4. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 16
5. Bucovina Pojorâta 15
6. Petrotub Roman 12
7. FC Zagon 10
8. Aerostar Bacău 8
9. Sporting Liești 7
10. CSM Pașcani 6
11. Bucovina Rădăuți 4
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 2
13. FC Păpăuți 1
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.10.2014 Callatis Mangalia Dunărea Călărași C
24.10.2014 Metaloglobus București Viitorul Axintele C
24.10.2014 Gloria Popești Leordeni Voinţa Snagov C
25.10.2014 Juventus București
15:00
Dinamo București II   C
25.10.2014 Metalosport Galaţi
15:00
Înainte Modelu   C
25.10.2014 Delta Tulcea
15:00
Viitorul Domnești   C
25.10.2014 Oțelul Galați II
15:00
CS Tunari   C


1. Dunărea Călărași 19
2. CS Tunari 18
3. Juventus București 17
4. Delta Tulcea 17
5. Viitorul Axintele 15
6. Metaloglobus București 14
7. Înainte Modelu 12
8. Dinamo București II 10
9. Callatis Mangalia 8
10. Gloria Popești Leordeni 8
11. Voinţa Snagov 7
12. Oțelul Galați II 6
13. Metalosport Galaţi 4
14. Viitorul Domnești 1
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.10.2014 Atletic Bradu SCM Argeș Pitești 2012 C
24.10.2014 FC Afumaţi Concordia Chiajna II C
24.10.2014 ACS URBAN Titu Astra Giurgiu II C
24.10.2014 Chindia Târgoviște CS Ștefănești C
25.10.2014 FCM Târgoviște
15:00
CS Vișina-Nouă   C
25.10.2014 CS Podari
15:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
25.10.2014 CN "Dinicu Golescu"
15:00
Inter Clinceni   C


1. FC Afumaţi 15
2. CS Ștefănești 15
3. ACS URBAN Titu 15
4. Concordia Chiajna II 14
5. CN "Dinicu Golescu" 13
6. SCM Argeș Pitești 2012 12
7. FCM Târgoviște 12
8. Chindia Târgoviște 11
9. Inter Clinceni 10
10. Sporting Roșiori-de-Vede 10
11. CS Vișina-Nouă 8
12. Astra Giurgiu II 6
13. Atletic Bradu 5
14. CS Podari 4
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.10.2014 Vulturii Lugoj ACSVM Craiova C
24.10.2014 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic ACSO Filiaşi C
24.10.2014 Minerul Motru UTA Bătrâna Doamnă C
25.10.2014 FC Hunedoara
15:00
CS Național Sebiș   C
25.10.2014 CS Ineu
15:00
Milenium Giarmata   C
25.10.2014 Știința Turceni
15:00
Minerul Mehedinți Valea-Copcii   C


1. CS Național Sebiș 18
2. Milenium Giarmata 16
3. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 15
4. UTA Bătrâna Doamnă 14
5. Pandurii Târgu-Jiu II 13
6. Vulturii Lugoj 13
7. ACSO Filiaşi 10
8. FC Hunedoara 9
9. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
10. Minerul Motru 5
11. ACSVM Craiova 3
12. Știința Turceni 3
13. CS Ineu 3
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.10.2014 FC Zalău Sănătatea Cluj C
24.10.2014 CS Oşorhei Unirea Dej C
24.10.2014 FCM Baia-Mare Gloria Bistrița C
24.10.2014 Arieșul Turda CSM Sighet C
25.10.2014 Metalurgistul Cugir
15:00
Avântul Reghin   C
25.10.2014 CS Iernut
15:00
CSC Sânmartin   C
25.10.2014 Unirea Jucu
15:00
Industria Galda de Jos   C


1. FCM Baia-Mare 19
2. CSC Sânmartin 16
3. Arieșul Turda 15
4. CSM Sighet 15
5. Metalurgistul Cugir 14
6. CS Oşorhei 13
7. Gloria Bistrița 13
8. FC Zalău 13
9. Avântul Reghin 9
10. CS Iernut 9
11. Unirea Jucu 7
12. Industria Galda de Jos 7
13. Unirea Dej 5
14. Sănătatea Cluj 1
Clasament C5