Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


FC Brașov 06.04.2012 - 11:29

Rares Enceanu s-a accidentat la un meci al nationalei Under 19 a Romaniei

Rares Enceanu s-a accidentat la un meci al nationalei Under 19 a Romaniei
Mijlocaşul echipei FC Braşov, Rareş Enceanu, s-a accidentat la un meci al naţionalei Under 19 a României şi va lipsi de pe teren cel puţin două săptămâni, informează site-ul oficial al grupării ardelene.

Enceanu a suferit o ruptură fibrilară la coapsa piciorului drept în meciul amical pe care naţionala Under 19 a României l-a câştigat, la Buftea, cu scorul de 4-1, în faţa reprezentativei similare a Ciprului şi în care fotbalistul braşovean a deschis scorul.

"Am simţit o durere la coapsă imediat după ce am reuşit să marchez primul gol al meciului cu Cipru. Am fost consultat de medicul echipei naţionale, Pompiliu Popescu, iar diagnosticul a fost ruptură fibrilară. Îmi pare extrem de rău, mai ales că eram într-o perioadă foarte bună atât la echipa de club cât şi la lotul naţional. Trebuie să trec peste acest moment greu şi să revin cât mai repede pe gazon", a declarat Enceanu.






Taguri: FC Brasov    Rares Enceanu    accidentat    Romania    Under 19    ruptura fibrilară la coapsa piciorului drept    Cipru   

» Istoric meciuri FC Brasov
Comenteaza

Ultimele stiri - FC Brașov

Stefan Grigorie: Atitudinea echipei FC Brasov va fi alta in meciul cu Astra fata de cea din Cupa Ligii

Mijlocaşul echipei FC Braşov, Ştefan Grigorie, a declarat, înaintea antrenamentului de joi, că este convins că meciul din campionat cu Astra Giurgiu va fi diferit de ceea ce s-a întâmplat în Cupa...

Cornel Talnar: Jucatorii au avut atitudine si ii felicit

Antrenorul echipei FC Braşov, Cornel Ţălnar, a declarat, după înfrângerea din meciul cu Petrolul Ploieşti, scor 0-1, că rezultatul este mincinos şi a precizat că formaţia sa merita să obţină un...

Constantin Zotta: Am contestat dreptul de joc al lui Pecanha

Preşedintele clubului FC Braşov, Constantin Zotta, a declarat, după înfrângerea din meciul cu Petrolul Ploieşti, scor 0-1, că a contestat dreptul de joc al portarului prahovenilor, Peterson...

Etapa 1: FC Brasov - Petrolul Ploiesti 0-1

Petrolul Ploieşti a învins în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia FC Braşov, într-un meci din prima etapă a sezonului 2014-2015 a Ligii 1. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Filipe...

Cornel Talnar: Ne e asteapta un joc foarte dificil cu Petrolul

Antrenorul FC Braşov, Cornel Ţălnar, a declarat că actuala ediţie a Ligii 1 va fi cea mai grea din ultimii zece ani dar că echipa lui va încerca să pornească cu dreptul, în faţa formaţiei Petrolul...

Catalin Munteanu: Petrolul e candidata la titlu, dar nu suntem dispusi sa cedam puncte

Mijlocaşul echipei FC Braşov, Cătălin Munteanu, a declarat, înaintea antrenamentului de dimineaţă, că speră ca braşovenii să înceapă cu dreptul campionatul chiar dacă în prima etapă vor întâlni una...

Jucatorii echipei FC Brasov au refuzat sa intre in cantonament din cauza restantelor financiare

Jucătorii echipei FC Braşov au refuzat, joi, să intre în cantonament pentru partida cu Astra Giurgiu, contând pentru optimile de finală ale Cupei Ligii, din cauza restanţelor salariale. Jucătorii...

Romeo Surdu a semnat un contract cu FC Milsami Orhei

Atacantul Romeo Surdu a semnat un contract cu FC Milsami Orhei, a anunţat gruparea moldoveană pe site-ul oficial. Romeo Surdu a jucat 117 meciuri în Liga 1, marcând 34 de goluri. El a evoluat în...

Zotta: Catalin Munteanu, Calin Cristea si Liviu Ganea sunt jucatori care pot face oricand diferenta

Directorul general al FC Braşov, Constantin Zotta, s-a declarat mulţumit de transferurile făcute în această pauză competiţională, precizând că jucători precum Cătălin Munteanu, Călin Cristea şi...

Amical: FC Brasov - ND Dravinja 5-1

Formaţia FC Braşov a învins, vineri, cu scorul de 5-1, echipa ND Dravinja, într-un meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Slovenia, informează site-ul oficial al grupării...

Amical: FC Brasov - Slavia Sofia 0-0

Formaţia FC Braşov a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul amical susţinut, miercuri, în compania echipei Slavia Sofia, în cadrul stagiului de pregătire din Slovenia, informează site-ul oficial...



Top News

-Velcovici vrea maximum de la meciul cu Steaua

-Amical: CSM Ramnicu-Valcea - Unirea Tarlungeni 0-2

-Amical: Manchester City - Liverpool 2-2 (3-5 după 11 m)

-Avancronica meciului Astra Giurgiu - Slovan Liberec

-Pandurii l-a imprumutat pe Ciucur la CSMS Iasi

-Avancronica meciului FC Aktobe - Steaua

-Dacian Varga: Mai am trei ani contract cu CS "U" Craiova




Care este jucătorul tău preferat de la FC Braşov? (sezonul 2013-2014)
Buga
Mateiu
Şt. Grigorie
Cr. Ionescu
Diogo Fonseca
Davide Dias
M. Constantin
Străuţ
Aganović
A. Cristea
Vagner
Székely
D.Mutu
Surdu
Bruno Madeira
Serginho
Diogo Santos
Ricardo Machado
Leko
Fl. Iacob
  » rezultate   » arhiva

Care antrenor din Liga 1 va fi primul demis?
Adrian Falub (ASA)
Ionel Gane (CSUC)
Marian Rada (Rapid)
Marius Lăcătuș (CSMS)
Cornel Ţălnar (Braşov)
Marius Şumudică (Concordia)
Cristian Dulca (Gaz)
Bogdan Stelea (Viitorul)
Mihai Teja ("U" Cluj)
Michael Weiß (Oţelul)
Marin Barbu (Ceahlăul)
Leontin Grozavu (Botoşani)
Petre Grigoraș (Pandurii)
Vasile Miriuţă (CFR)
Flavius Stoican (Dinamo)
Răzvan Lucescu (Petrolul)
Daniel Isăilă (Astra)
Constantin Gâlcă (Steaua)
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Antonio Conte
Italia
45 ani

Carlos Marchena
Spania
35 ani

Clemente Rodríguez
Argentina
33 ani

Diego De Ascentis
Italia
38 ani

Elian Beldeanu
România
36 ani

Felipe
Brazilia
30 ani

Ignacio Zoco
Spania
75 ani

José Santamaría
Spania
85 ani

Marek Sapara
Slovacia
32 ani

Marian Nicolau
România
38 ani

Marius Popa
România
35 ani

Michael Bradley
SUA
27 ani

Nikola Vujadinović
Serbia
28 ani

Patrick Nyema
Elveția
29 ani

Paulo Wanchope
Costa Rica
38 ani

Per Krøldrup
Danemarca
35 ani

Virgil Drăghia
România
24 ani

Wilmar Cabrera
Uruguay
55 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
FC Vaslui Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
Poli Timisoara
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Etapa 1
25.07.2014
Cronica
Concordia Chiajna
0 - 2
Astra Giurgiu C
25.07.2014
Cronica
CS Universitatea Craiova
1 - 1
Pandurii Târgu-Jiu C
26.07.2014
Cronica
ASA Târgu-Mureș
0 - 0
Universitatea Cluj C
26.07.2014
Cronica
Rapid București
1 - 3
Steaua București C
27.07.2014
Cronica
FC Botoșani
0 - 3
Gaz Metan Mediaș C
27.07.2014
Cronica
CFR 1907 Cluj
4 - 0
Ceahlăul Piatra-Neamț C
27.07.2014
Cronica
FC Brașov
0 - 1
Petrolul Ploiești C
28.07.2014
Cronica
CSMS Iași
0 - 0
FC Viitorul C
28.07.2014
Cronica
Dinamo București
4 - 0
Oțelul Galați C


1. CFR 1907 Cluj 3
2. Dinamo București 3
3. Gaz Metan Mediaș 3
4. Steaua București 3
5. Astra Giurgiu 3
6. Petrolul Ploiești 3
7. CS Universitatea Craiova 1
8. Pandurii Târgu-Jiu 1
9. FC Viitorul 1
10. CSMS Iași 1
11. ASA Târgu-Mureș 1
12. Universitatea Cluj 1
13. FC Brașov 0
14. Rapid București 0
15. Concordia Chiajna 0
16. FC Botoșani 0
17. Oțelul Galați 0
18. Ceahlăul Piatra-Neamț 0
Clasament Liga I

Etapa 26
12.04.2014 Sportul Studențesc București
-
Unirea Slobozia   C
12.04.2014 Dunărea Galați
2 - 0
Rapid București C
12.04.2014 ACS Berceni
2 - 0
Farul Constanța C
12.04.2014 Gloria Buzău
0 - 1
CSMS Iași C
12.04.2014 Unirea Tărlungeni
3 - 2
FC Clinceni C
12.04.2014 SC Bacău
2 - 1
CF Brăila C


1. CSMS Iași 49
2. Rapid București 41
3. Unirea Slobozia 41
4. FC Clinceni 37
5. ACS Berceni 36
6. SC Bacău 29
7. Unirea Tărlungeni 27
8. Gloria Buzău 25
9. CF Brăila 23
10. Rapid CFR Suceava 19
11. Farul Constanța 18
12. Dunărea Galați 17
13. Sportul Studențesc București 0
Clasament B1

Etapa 22
11.04.2014 Metalul Reșița
4 - 0
FCM UTA Arad C
12.04.2014 FC Olt Slatina
2 - 0
FC Bihor Oradea C
12.04.2014 Minerul Motru
0 - 0
CSM Râmnicu-Vâlcea C
12.04.2014 Olimpia Satu-Mare
0 - 1
Gloria Bistrița C
12.04.2014 ASA Târgu-Mureș
3 - 0
FC Universitatea Craiova C
12.04.2014 CS Universitatea Craiova
2 - 0
CS Mioveni C


1. CS Universitatea Craiova 49
2. Metalul Reșița 37
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 36
4. FC Olt Slatina 36
5. ASA Târgu-Mureș 34
6. Gloria Bistrița 34
7. Olimpia Satu-Mare 33
8. CS Mioveni 29
9. FC Bihor Oradea 26
10. FCM UTA Arad 21
11. FC Universitatea Craiova 17
12. Minerul Motru 13
Clasament B2

Play-Off B1


Etapa 10
07.06.2014 SC Bacău
1 - 1
FC Clinceni C
07.06.2014 Unirea Slobozia
1 - 1
Rapid București C
07.06.2014 CSMS Iași
3 - 1
ACS Berceni C


1. CSMS Iași 38
2. Rapid București 35
3. Unirea Slobozia 33
4. FC Clinceni 32
5. ACS Berceni 14
6. SC Bacău 13
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Etapa 10
04.06.2014 FC Olt Slatina
1 - 0
ASA Târgu-Mureș C
07.06.2014 Gloria Bistrița
2 - 3
Metalul Reșița C
07.06.2014 CS Universitatea Craiova
3 - 0
CSM Râmnicu-Vâlcea C


1. CS Universitatea Craiova 37
2. ASA Târgu-Mureș 34
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 30
4. Metalul Reșița 26
5. Gloria Bistrița 24
6. FC Olt Slatina 15
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Etapa 10
07.06.2014 Farul Constanța
1 - 2
CF Brăila C
07.06.2014 Rapid CFR Suceava
4 - 2
Unirea Tărlungeni C
07.06.2014 Gloria Buzău
2 - 1
Dunărea Galați C


1. CF Brăila 34
2. Gloria Buzău 32
3. Unirea Tărlungeni 31
4. Rapid CFR Suceava 29
5. Dunărea Galați 26
6. Farul Constanța 13
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Etapa 10
07.06.2014 FC Universitatea Craiova
-
FC Bihor Oradea   C
07.06.2014 CS Mioveni
-
FCM UTA Arad   C
07.06.2014 Olimpia Satu-Mare
4 - 1
Minerul Motru C


1. Olimpia Satu-Mare 42
2. CS Mioveni 31
3. FC Bihor Oradea 29
4. FCM UTA Arad 15
5. Minerul Motru 13
6. FC Universitatea Craiova 6
Clasament Play-Out B2

C1


Etapa 22
11.04.2014 FCM Bacău
-
Știința Miroslava   C
11.04.2014 Aerostar Bacău
1 - 2
Bucovina Pojorâta C
11.04.2014 Cetatea Târgu-Neamț
3 - 1
CSM Moinești C
11.04.2014 Sporting Suceava
0 - 1
FCM Dorohoi C
11.04.2014 Bucovina Rădăuți
1 - 1
Ceahlăul Piatra-Neamț II C
11.04.2014 Petrotub Roman
0 - 0
Kosarom Pașcani C


1. Kosarom Pașcani 36
2. FCM Dorohoi 36
3. Petrotub Roman 35
4. Știința Miroslava 35
5. Cetatea Târgu-Neamț 35
6. Bucovina Pojorâta 31
7. CSM Moinești 28
8. Ceahlăul Piatra-Neamț II 26
9. Sporting Suceava 16
10. Bucovina Rădăuți 15
11. Aerostar Bacău 14
12. FCM Bacău 0
Clasament C1

C2


Etapa 22
11.04.2014 CS Ștefănești
2 - 0
Oțelul Galați II C
11.04.2014 Conpet Cireșu
2 - 3
Dunărea Călărași C
11.04.2014 Progresul Cernica
0 - 3
Viitorul Axintele C
12.04.2014 Callatis Mangalia
3 - 1
Rapid Fetești C
12.04.2014 Gloria Popești Leordeni
2 - 2
CS Afumați C
12.04.2014 Sporting Liești
1 - 2
FC Voluntari C


1. FC Voluntari 55
2. CS Ștefănești 46
3. CS Afumați 44
4. Dunărea Călărași 39
5. Gloria Popești Leordeni 38
6. Viitorul Axintele 37
7. Oțelul Galați II 24
8. Callatis Mangalia 23
9. Progresul Cernica 20
10. Sporting Liești 20
11. Conpet Cireșu 16
12. Rapid Fetești 9
Clasament C2

C3


Etapa 22
11.04.2014 Metaloglobus București
2 - 1
Concordia Chiajna II C
12.04.2014 Juventus București
1 - 0
Dinamo II București C
12.04.2014 CS Tunari
4 - 1
Viitorul Domnești C
12.04.2014 CS Podari
0 - 1
Inter Clinceni C
12.04.2014 FC Balș 2007
0 - 3
CS Balotești C
12.04.2014 Viitorul Municipal Craiova
1 - 2
CS Vișina-Nouă C


1. Juventus București 47
2. CS Balotești 40
3. CS Vișina-Nouă 38
4. Inter Clinceni 34
5. Metaloglobus București 31
6. FC Balș 2007 31
7. Dinamo II București 30
8. CS Tunari 30
9. Viitorul Domnești 24
10. CS Podari 22
11. Concordia Chiajna II 22
12. Viitorul Municipal Craiova 21
Clasament C3

C4


Etapa 22
11.04.2014 FC Avrig
-
Minerul Jilț Mătăsari   C
11.04.2014 Milenium Giarmata
1 - 3
Pandurii Târgu-Jiu II C
11.04.2014 FC Hunedoara
5 - 0
AFCM Reșița 2012 C
11.04.2014 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
0 - 0
CS FC Caransebeș C
11.04.2014 Știința Turceni
1 - 1
CS Vulturii 2009 C
11.04.2014 Jiul Rovinari
0 - 1
Muncitorul Reșița C


1. CS FC Caransebeș 47
2. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 44
3. FC Hunedoara 42
4. Milenium Giarmata 36
5. Pandurii Târgu-Jiu II 31
6. CS Vulturii 2009 30
7. Jiul Rovinari 27
8. Știința Turceni 20
9. Muncitorul Reșița 18
10. AFCM Reșița 2012 17
11. Minerul Jilț Mătăsari 0
12. FC Avrig 0
Clasament C4

C5


Etapa 22
11.04.2014 Sănătatea Cluj
-
FC Universitar Baia-Mare   C
11.04.2014 Șoimii Pâncota
1 - 1
Arieșul Turda C
12.04.2014 Unirea Jucu
0 - 1
CS Osorhei C
12.04.2014 FC Municipal Baia-Mare
1 - 0
Unirea Dej C
12.04.2014 CS Ineu
0 - 1
CS Național Sebiș C
12.04.2014 FC Zalău
1 - 2
Metalurgistul Cugir C


1. Metalurgistul Cugir 45
2. CS Național Sebiș 40
3. Șoimii Pâncota 37
4. CS Osorhei 31
5. FC Municipal Baia-Mare 29
6. CS Ineu 28
7. FC Zalău 26
8. Sănătatea Cluj 25
9. Unirea Jucu 18
10. Arieșul Turda 15
11. Unirea Dej 10
12. FC Universitar Baia-Mare 0
Clasament C5

C6


Etapa 22
11.04.2014 ACS URBAN Titu
1 - 1
FC Zagon C
11.04.2014 Atletic Bradu
0 - 0
SCM Argeș Pitești 2012 C
11.04.2014 Civitas Făgăraș
0 - 3
FCM Târgoviște C
12.04.2014 FCM Câmpina
1 - 0
Avântul Reghin C
12.04.2014 FC Păpăuți
0 - 0
CONPET Ploiești C
12.04.2014 Chindia Târgoviște
2 - 1
Fortuna Poiana Câmpina C


1. Chindia Târgoviște 51
2. Fortuna Poiana Câmpina 48
3. SCM Argeș Pitești 2012 46
4. FC Zagon 39
5. FCM Câmpina 39
6. Atletic Bradu 38
7. CONPET Ploiești 24
8. Avântul Reghin 22
9. ACS URBAN Titu 20
10. FCM Târgoviște 19
11. FC Păpăuți 18
12. Civitas Făgăraș 2
Clasament C6

Play-Off C1


Etapa 10
06.06.2014 Bucovina Pojorâta
0 - 1
Știința Miroslava C
06.06.2014 FCM Dorohoi
3 - 2
Kosarom Pașcani C
06.06.2014 Petrotub Roman
1 - 3
Cetatea Târgu-Neamț C


1. FCM Dorohoi 40
2. Petrotub Roman 32
3. Știința Miroslava 26
4. Cetatea Târgu-Neamț 25
5. Kosarom Pașcani 24
6. Bucovina Pojorâta 17
Clasament Play-Off C1

Play-Off C2


Etapa 10
06.06.2014 Dunărea Călărași
2 - 2
CS Ștefănești C
06.06.2014 CS Afumați
0 - 1
Viitorul Axintele C
06.06.2014 FC Voluntari
4 - 1
Gloria Popești Leordeni C


1. FC Voluntari 45
2. Viitorul Axintele 31
3. CS Ștefănești 30
4. CS Afumați 28
5. Dunărea Călărași 15
6. Gloria Popești Leordeni 14
Clasament Play-Off C2

Play-Off C3


Etapa 10
06.06.2014 Juventus București
3 - 0
FC Balș 2007 C
06.06.2014 Metaloglobus București
4 - 1
CS Balotești C
06.06.2014 Inter Clinceni
3 - 0
CS Vișina-Nouă C


1. CS Balotești 33
2. Inter Clinceni 31
3. CS Vișina-Nouă 30
4. Juventus București 27
5. Metaloglobus București 27
6. FC Balș 2007 13
Clasament Play-Off C3

Play-Off C4


Etapa 10
06.06.2014 CS Vulturii 2009
2 - 0
Milenium Giarmata C
06.06.2014 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
3 - 2
FC Hunedoara C
06.06.2014 CS FC Caransebeș
3 - 2
Pandurii Târgu-Jiu II C


1. CS FC Caransebeș 40
2. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 39
3. FC Hunedoara 25
4. Pandurii Târgu-Jiu II 24
5. CS Vulturii 2009 20
6. Milenium Giarmata 20
Clasament Play-Off C4

Play-Off C5


Etapa 10
06.06.2014 FC Municipal Baia-Mare
3 - 2
Șoimii Pâncota C
06.06.2014 CS Național Sebiș
0 - 1
CS Ineu C
06.06.2014 Metalurgistul Cugir
3 - 3
CS Osorhei C


1. Șoimii Pâncota 40
2. CS Național Sebiș 32
3. Metalurgistul Cugir 31
4. CS Osorhei 21
5. CS Ineu 20
6. FC Municipal Baia-Mare 17
Clasament Play-Off C5

Play-Off C6


Etapa 10
06.06.2014 Chindia Târgoviște
3 - 0
FCM Câmpina C
06.06.2014 FC Zagon
0 - 1
Argeșul Pitești 2012 C
06.06.2014 Fortuna Poiana Câmpina
7 - 2
Atletic Bradu C


1. Chindia Târgoviște 44
2. Fortuna Poiana Câmpina 40
3. FC Zagon 19
4. Atletic Bradu 18
5. Argeșul Pitești 2012 9
6. FCM Câmpina 6
Clasament Play-Off C6

Play-Out C1


Etapa 10
06.06.2014 FCM Bacău
-
Sporting Suceava   C
06.06.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț II
5 - 1
Aerostar Bacău C
06.06.2014 CSM Moinești
1 - 0
Bucovina Rădăuți C


1. Aerostar Bacău 30
2. CSM Moinești 27
3. Ceahlăul Piatra-Neamț II 25
4. Bucovina Rădăuți 21
5. Sporting Suceava 13
6. FCM Bacău 0
Clasament Play-Out C1

Play-Out C2


Etapa 10
06.06.2014 Progresul Cernica
-
Oțelul Galați II   C
06.06.2014 Conpet Cireșu
5 - 4
Sporting Liești C
06.06.2014 Callatis Mangalia
4 - 0
Rapid Fetești C


1. Conpet Cireșu 31
2. Oțelul Galați II 28
3. Sporting Liești 25
4. Callatis Mangalia 25
5. Progresul Cernica 16
6. Rapid Fetești 14
Clasament Play-Out C2

Play-Out C3


Etapa 10
06.06.2014 Dinamo II București
2 - 3
CS Podari C
06.06.2014 Concordia Chiajna II
2 - 3
CS Tunari C
06.06.2014 Viitorul Municipal Craiova
3 - 0
Viitorul Domnești C


1. Dinamo II București 39
2. CS Tunari 33
3. CS Podari 30
4. Concordia Chiajna II 23
5. Viitorul Municipal Craiova 22
6. Viitorul Domnești 20
Clasament Play-Out C3

Play-Out C4


Etapa 10
06.06.2014 Minerul Jilț Mătăsari
-
Știința Turceni   C
06.06.2014 Muncitorul Reșița
-
FC Avrig   C
06.06.2014 Jiul Rovinari
0 - 0
AFCM Reșița 2012 C


1. Muncitorul Reșița 28
2. AFCM Reșița 2012 22
3. Jiul Rovinari 21
4. Știința Turceni 17
5. Minerul Jilț Mătăsari 0
6. FC Avrig 0
Clasament Play-Out C4

Play-Out C5


Etapa 10
06.06.2014 FC Universitar Baia-Mare
-
Unirea Jucu   C
06.06.2014 FC Zalău
1 - 6
Arieșul Turda C
06.06.2014 Sănătatea Cluj
2 - 1
Unirea Dej C


1. Arieșul Turda 28
2. Unirea Jucu 27
3. Sănătatea Cluj 26
4. FC Zalău 21
5. Unirea Dej 8
6. FC Universitar Baia-Mare 0
Clasament Play-Out C5

Play-Out C6


Etapa 10
06.06.2014 Civitas Făgăraș
-
Avântul Reghin   C
06.06.2014 FCM Târgoviște
1 - 0
FC Păpăuți C
06.06.2014 CONPET Ploiești
1 - 2
ACS URBAN Titu C


1. FCM Târgoviște 34
2. CONPET Ploiești 28
3. ACS URBAN Titu 27
4. FC Păpăuți 24
5. Avântul Reghin 21
6. Civitas Făgăraș 2
Clasament Play-Out C6