Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


FC Brașov 26.07.2008 - 20:15

Liga 1 - Etapa 1: FC Brasov - Unirea Urziceni 1-0

Liga 1 - Etapa 1: FC Brasov - Unirea Urziceni 1-0
Formaţia FC Braşov, nou-promovată în primul eşalon, a debutat cu o victorie în ediţia 2008-2009 a Ligii I, câştigând, cu scorul de 1-0 (0-0) meciul disputat, sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei Unirea Urziceni, în prima etapă a campionatului.

FC Braşov - Unirea Urziceni 1 - 0 (0-0)
A marcat:
1-0 Cristian Oros (93)
Eliminat: Tiberiu Balan (90 - Unirea)

FC Braşov: Stelea - Rui Duarte, N. Constantin, Oros, C. Ionescu - M. Roman (Adrian Senin 75), Măldărăşanu, Ilyeş, C. Munteanu (F. Pereira 63) - Zaharia, Hadnagy (Sburlea 53). Antrenor: Răzvan Lucescu.

Unirea Urziceni: Daniel Tudor - Epaminonda Nicu, Galamaz, Mehmedovic, Brandan - Mara (Bordeanu 87), Pădureţu, Apostol, S. Frunză (T. Bălan 46) - Dănălache, Rusescu (Onofraş 78). Antrenor: Dan Petrescu.

Cartonaşe galbene:
Hadnagy 19 - Frunză 27, Apostol 63, T. Bălan 87, 90, Brandan 90
Cartonaş roşu: T. Bălan 90
Arbitri: Alexandru Tudor-Cristian Nica, Cornel Fecioru
Stadion: "Tineretului"; Spectatori: 7.000

Cum s-a marcat golul:

1-0, min. 90+4:
Cristian Oros a marcat cu capul, după un corner executat de pe partea dreaptă de Senin.

Dinu Gheorghe: "Sunt foarte mulţumit că am câştigat în prima etapă. Era important pentru noi să obţinem cele trei puncte. Am crezut în această victorie, din postura în care mă aflu eu sper până în ultima clipă, chiar dacă adversarul ne conduce cu 2-0. E clar că Urziceniul a venit să joace la 0-0, dar Răzvan Lucescu i-a ghicit bine şi a ştiut cum să-i surprindă. Mergem în Ghencea cu obiectivul de a juca un fotbal bun şi sperăm la victorie. Trebuie să ştim să fim o echipă de temut, iar adversarii care vin la Braşov să se bucure dacă reuşesc să ne ia un punct".






Taguri: Liga 1    Etapa 1    FC Brasov    Unirea Urziceni   

» Istoric meciuri FC Brasov
» Clasamentul Ligii 1
Comenteaza

Ultimele stiri - FC Brașov

Adrian Szabo: Rapid e o echipa cu jucatori tineri

Tehnicianul echipei FC Braşov, Adrian Szabo, a declarat vineri seară, după victoria din meciul cu Rapid, scor 1-0, că diferenţa a fost făcută de experienţa elevilor săi şi de relaţiile de joc, el...

Adrian Szabo: Nu ma deranjeaza zvonurile cu schimbarea antrenorului

Tehnicianul formaţiei FC Braşov, Adrian Szabo, a declarat, miercuri, că nu este deranjat de zvonurile din ultimele zile care îl dau pe Adrian Falub ca antrenor al echipei, pentru că ştie că el şi...

Adrian Szabo, reconfirmat ca antrenor al echipei FC Brasov

Antrenorul echipei de fotbal FC Brașov, Adrian Szabo, a fost reconfirmat, luni, de Constantin Zotta, directorul general al clubului, potrivit site-ului Ligii Profesioniste de Fotbal. Conducerea...

Etapa 10: FC Brasov - CSMS Iasi 2-0

FC Braşov a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia CSMS Iaşi, în primul meci al etapei a 10-a a Ligii 1, în urma căruia oaspeţii au rămas fără victorie în campionat în...

Sfaturi de la "Magiun" pentru FC Brasov

Mai sunt doar câteva zile până la meciul pe care FC Braşov îl va disputa la Piatra-Neamţ, cu Ceahlăul. Marin Barbu a pregătit Ceahlăul pe finalul sezonului trecut, iar în acest campionat, după doar...

Etapa 7: FC Brasov - Concordia Chiajna 4-1

FC Braşov a învins pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (2-0), formaţia Concordia Chiajna, în primul meci din etapa a 7-a a Ligii 1, în care mijlocaşul oaspeţilor Adrian Cristea a ratat o lovitură de...

Adrian Szabo: In prima repriza am jucat fara convingere

Tehnicianul echipei FC Braşov, Adrian Szabo, a declarat, după înfrângerea din meciul cu Dinamo, scor 1-2, că un egal l-ar fi bucurat, dar formaţia sa a jucat fără convingere, astfel că nu putea să...

Adrian Szabo: Eu nu stiu sa antrenez pentru 0-0

Antrenorul formaţiei FC Braşov, Adrian Szabo, a declarat, într-o conferinţă de presă, că echipa lui va merge la Bucureşti să atace în meciul cu Dinamo, precizând că nu ştie să antreneze pentru a...

Etapa 5: FC Brasov - ASA Targu-Mures 2-1

FC Braşov a obţinut prima victorie în actuala ediţie a Ligii 1, după ce s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), în meciul cu ASA Târgu-Mureş, primul din etapa a 5-a. Pentru FC Braşov au...

Catalin Tara: Ma bucur foarte tare ca am reusit sa revin in tara

Atacanţii Cătălin Ţâră şi Alexandru Grigoraş au semnat înţelegeri pe doi ani cu echipa FC Braşov şi au prezentaţi oficial într-o conferinţă de presă. Proaspăt întors din Olanda, de la Den Haag,...

Adrian Szabo: Jucam acasa si vom lua cele trei puncte

Antrenorul echipei FC Braşov, Adrian Szabo a declarat, într-o conferinţă de presă, că este convins că formaţia sa poate obţine trei puncte din meciul cu ASA Târgu-Mureş, chiar dacă adversarii nu...



Top News

-Contra merge dupa puncte in Tara Bascilor

-Cu castile pe teren

-Inter - Napoli 2-2, o remiza care nu ajuta pe nimeni

-Spania: Primera Division - Etapa 8

-Liga 1 - Etapa 11: Rezultate si marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 8

-Italia: Serie A - Etapa 7




Care este jucătorul tău preferat de la FC Brașov? (sezonul 2014-2015)
Buga
Fl. Iacob
Șt. Grigorie
Constantinescu
L. Ganea
Enceanu
C. Munteanu
Străuț
Aganović
C. Cristea
Vagner
Barna
D. Mutu
Ciocâlteu
Bruno Madeira
Serginho
Diogo Santos
Ricardo Machado
Leko
Ţâră
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Kovacs
România
40 ani

Andy Dawson
Anglia
36 ani

Cătălin Carp
Moldova
21 ani

CEAHLĂUL PIATRA-NEAMȚ
România
95 ani

Costin Caraman
România
43 ani

Cristian Sosa
Uruguay
29 ani

Darko Maletić
Bosnia
34 ani

Dennis Diekmeier
Germania
25 ani

Dmitri Alenichev
Rusia
42 ani

Florent Pongolle
Franța
30 ani

Francisco Rodríguez
Mexic
33 ani

Friaça
Brazilia
90 ani

GALATASARAY
Turcia
109 ani

Helman Mkhalele
Africa de Sud
45 ani

Ion Suru
România
87 ani

Michel Vorm
Olanda
31 ani

Nélson Pereira
Portugalia
39 ani

Nicola Legrottaglie
Italia
38 ani

Nikos Tsiantakis
Grecia
51 ani

Romeo Benetti
Italia
69 ani

Sander Boschker
Olanda
44 ani

Sorin Strătilă
România
28 ani

Stan Valckx
Olanda
51 ani

Vladimir Gluščević
Muntenegru
35 ani

Wallace da Silva
Brazilia
25 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
17.10.2014
Cronica
CSMS Iași FC Botoșani C
17.10.2014
Cronica
Rapid București FC Brașov C
18.10.2014
Cronica
FC Viitorul Oțelul Galați C
18.10.2014
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu ASA Târgu-Mureș C
18.10.2014
Cronica
CFR 1907 Cluj Dinamo București C
19.10.2014
Cronica
CS Universitatea Craiova Concordia Chiajna C
19.10.2014
Cronica
Gaz Metan Mediaș Astra Giurgiu C
19.10.2014
Cronica
Steaua București Universitatea Cluj C
20.10.2014 Petrolul Ploiești
21:00
Ceahlăul Piatra-Neamț Look TV C


1. Steaua București 28
2. CFR 1907 Cluj 25
3. Petrolul Ploiești 20
4. Astra Giurgiu 20
5. Dinamo București 19
6. ASA Târgu-Mureș 19
7. FC Botoșani 18
8. FC Brașov 16
9. Gaz Metan Mediaș 13
10. CS Universitatea Craiova 13
11. FC Viitorul 12
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 12
13. Universitatea Cluj 11
14. Pandurii Târgu-Jiu 11
15. Concordia Chiajna 10
16. Rapid București 9
17. CSMS Iași 5
18. Oțelul Galați 5
Clasament Liga I

Liga 2 B1
18.10.2014 ACS Berceni SC Bacău C
18.10.2014 Rapid CFR Suceava Academica Argeş C
18.10.2014 Unirea Slobozia FC Voluntari C
18.10.2014 CS Balotești Gloria Buzău C
18.10.2014 Săgeata Năvodari Farul Constanța C
18.10.2014 CF Brăila FCM Dorohoi C


1. FC Voluntari 21
2. Academica Argeş 20
3. Săgeata Năvodari 17
4. Rapid CFR Suceava 14
5. Gloria Buzău 13
6. CF Brăila 12
7. Unirea Slobozia 10
8. ACS Berceni 10
9. SC Bacău 8
10. Farul Constanța 8
11. FCM Dorohoi 7
12. CS Balotești 5
Clasament B1

Liga 2 B2
18.10.2014 ACS Poli Timișoara Olimpia Satu-Mare C
18.10.2014 FC Bihor Oradea FC Olt Slatina C
18.10.2014 Metalul Reșița Unirea Tărlungeni C
18.10.2014 CSM Râmnicu-Vâlcea CS FC Caransebeș C
18.10.2014 Șoimii Pâncota Fortuna Poiana Câmpina C


1. Metalul Reșița 20
2. ACS Poli Timișoara 18
3. CS Mioveni 14
4. CSM Râmnicu-Vâlcea 12
5. Fortuna Poiana Câmpina 12
6. Unirea Tărlungeni 11
7. FC Olt Slatina 8
8. Șoimii Pâncota 7
9. Olimpia Satu-Mare 7
10. CS FC Caransebeș 6
11. FC Bihor Oradea 4
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
17.10.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț II Cetatea Târgu-Neamț C
17.10.2014 CSM Pașcani Sepsi OSK Sfântu Gheorghe C
18.10.2014 FC Păpăuți Sporting Liești C
18.10.2014 Bucovina Rădăuți FC Zagon C
18.10.2014 Bucovina Pojorâta Aerostar Bacău C
18.10.2014 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C


1. Știința Miroslava 21
2. Cetatea Târgu-Neamț 16
3. AFK Csíkszereda 16
4. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 16
5. Bucovina Pojorâta 15
6. Petrotub Roman 12
7. FC Zagon 10
8. Aerostar Bacău 8
9. Sporting Liești 7
10. CSM Pașcani 6
11. Bucovina Rădăuți 4
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 2
13. FC Păpăuți 1
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
17.10.2014 Dunărea Călărași Metaloglobus București C
17.10.2014 Dinamo București II Gloria Popești Leordeni C
17.10.2014 Înainte Modelu Delta Tulcea C
17.10.2014 CS Tunari Callatis Mangalia C
18.10.2014 Viitorul Axintele Juventus București C
18.10.2014 Voinţa Snagov Metalosport Galaţi C
18.10.2014 Viitorul Domnești Oțelul Galați II C


1. Dunărea Călărași 19
2. CS Tunari 18
3. Juventus București 17
4. Delta Tulcea 17
5. Viitorul Axintele 15
6. Metaloglobus București 14
7. Înainte Modelu 12
8. Dinamo București II 10
9. Callatis Mangalia 8
10. Gloria Popești Leordeni 8
11. Voinţa Snagov 7
12. Oțelul Galați II 6
13. Metalosport Galaţi 4
14. Viitorul Domnești 1
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
17.10.2014 SCM Argeș Pitești 2012 FC Afumaţi C
17.10.2014 Concordia Chiajna II ACS URBAN Titu C
17.10.2014 Astra Giurgiu II CS Podari C
17.10.2014 Inter Clinceni FCM Târgoviște C
18.10.2014 CS Vișina-Nouă Atletic Bradu C
18.10.2014 Sporting Roșiori-de-Vede Chindia Târgoviște C
18.10.2014 CS Ștefănești CN "Dinicu Golescu" C


1. FC Afumaţi 15
2. CS Ștefănești 15
3. ACS URBAN Titu 15
4. Concordia Chiajna II 14
5. CN "Dinicu Golescu" 13
6. SCM Argeș Pitești 2012 12
7. FCM Târgoviște 12
8. Chindia Târgoviște 11
9. Inter Clinceni 10
10. Sporting Roșiori-de-Vede 10
11. CS Vișina-Nouă 8
12. Astra Giurgiu II 6
13. Atletic Bradu 5
14. CS Podari 4
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
17.10.2014 Pandurii Târgu-Jiu II FC Hunedoara C
17.10.2014 Milenium Giarmata Știința Turceni C
17.10.2014 Minerul Mehedinți Valea-Copcii Minerul Motru C
18.10.2014 CS Național Sebiș AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
18.10.2014 ACSO Filiaşi CS Ineu C
18.10.2014 UTA Bătrâna Doamnă Vulturii Lugoj C


1. CS Național Sebiș 18
2. Milenium Giarmata 16
3. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 15
4. UTA Bătrâna Doamnă 14
5. Pandurii Târgu-Jiu II 13
6. Vulturii Lugoj 13
7. ACSO Filiaşi 10
8. FC Hunedoara 9
9. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
10. Minerul Motru 5
11. ACSVM Craiova 3
12. Știința Turceni 3
13. CS Ineu 3
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
17.10.2014 Sănătatea Cluj Metalurgistul Cugir C
17.10.2014 Unirea Dej FCM Baia-Mare C
18.10.2014 Avântul Reghin CS Oşorhei C
18.10.2014 Gloria Bistrița CS Iernut C
18.10.2014 CSC Sânmartin Arieșul Turda C
18.10.2014 CSM Sighet Unirea Jucu C
18.10.2014 Industria Galda de Jos FC Zalău C


1. FCM Baia-Mare 19
2. CSC Sânmartin 16
3. Arieșul Turda 15
4. CSM Sighet 15
5. Metalurgistul Cugir 14
6. CS Oşorhei 13
7. Gloria Bistrița 13
8. FC Zalău 13
9. Avântul Reghin 9
10. CS Iernut 9
11. Unirea Jucu 7
12. Industria Galda de Jos 7
13. Unirea Dej 5
14. Sănătatea Cluj 1
Clasament C5