Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 06.06.2013 - 23:58

CE Under 21: Olanda a invins Germania intr-un meci cu cinci goluri

Așa cum era de așteptat, partida dintre Olanda și Germania a fost cea mai spectaculoasă de până acum de la Campionatul European de tineret Under 21 din Israel. Pe stadionul din Petah Tikva, Olanda a învins cu scorul de 3-2 Germania, în Grupa B. Batavii au condus cu 2-0 la pauză, grație golurilor marcate de Adam Maher (min. 24) și Georginio Wijnaldum (min. 38).

După pauză, nemții au revenit și au marcat de două ori prin Sebastian Rudy (min. 47 pen.) și Lewis Holtby (min. 81). Intrat pe teren în minutul 82, Leroy Fer a marcat golul victoriei în minutul 90, când s-a înălțat mai sus decât toată lumea și a trimis mingea cu capul în plasă, la un corner.

Înaintea acestei partide, ambii antrenori anticipaseră un meci spectaculos cu multe goluri.

6 iunie 2013, ora 21:30 - Petach-Tikva (HaMoshava Stadium)

Olanda U-21 3-2 Germania U-21

Au marcat: Adam Maher 24, Georginio Wijnaldum 38, Leroy Fer 90 - Sebastian Rudy 47 (pen.), Lewis Holtby 81

Olanda: 1. Jeroen Zoet - 2. Ricardo van Rhijn, 3. Stefan de Vrij, 4. Bruno Martins Indi, 5. Daley Blind - 18. Marco van Ginkel, 8. Kevin Strootman, 10. Adam Maher (82, 17. Leroy Fer) - 15. Georginio Wijnaldum (68, 7. Florian Jozefzoon), 9. Luuk de Jong, 11. Ola John (82, 22. Memphis Depay).

Germania: 1. Bernd Leno - 16. Oliver Sorg, 13. Matthias Ginter, 3. Stefan Thesker, 2. Tony Jantschke - 18. Patrick Herrmann, 8. Sebastian Rode (80, 14. Sebastian Polter), 6. Sebastian Rudy, 10. Lewis Holtby, 11. Peniel Mlapa (41, 9. Kevin Volland) - 21. Pierre-Michel Lasogga (61, 19. Christian Clemens).

Cartonașe galbene: Zoet - Thesker, Lasogga.

Arbitru: Ivan Bebek (Slovacia).






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: under 21    european    olanda    germania    tineret   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

România - Elveția 1-1, în preliminariile Campionatului European Under-21

Nationala de tineret a României a terminat la egalitate cu echipa similară a Elveției, 1-1 (1-1), marți seara, la Ovidiu, într-un meci din Grupa a 8-a a preliminariilor...

Tricolorii U17 au jucat un amical cu CSA Steaua

Aflată în cantonament la Cheile Grădiștei, reprezentativa României formată din juniori născuți în anul 2001 a disputat duminică un joc de pregătire în fața CSA Steaua.   După aproape o săptămână...

Florin Bratu, noul selecționer al echipei Under 18 a României

Fostul internațional Florin Bratu este noul selecționer al echipei naționale U18 a României, formată din jucători născuți în anul 2000, a anunțat marți Federația...

Preliminariile CE Under 21 din 2019: Liechtenstein - România 0-2

Selecționata de tineret a României a învins formația Liechtensteinului cu scorul de 2-0 (1-0), marți seara, la Eschen, în meciul său de debut în Grupa a 8-a...

Armeanul Zaven Hovhannisyan va arbitra partida de tineret dintre Liechtenstein şi România

Arbitrul armean Zaven Hovhannisyan va conduce la centru partida dintre echipele naţionale de tineret ale Liechtensteinului şi României, din preliminariile Campionatului European din 2019,...

Echipa naţională de tineret a României s-a reunit pentru meciul cu Liechtenstein | George Puşcaş singurul absent

Atacantul George Puşcaş, care este implicat cu Benevento în finala barajului pentru promovarea în Serie A, este singurul jucător care a lipsit de la reunirea echipei naţionale...

Naţionala Under 18 a remizat cu Muntenegru, scor 0-0

Naţionala Under 18 a României a remizat, joi, scor 0-0, cu echipa similară a Muntenegrului, într-un meci amical disputat la Buftea. Tot joi, "tricolorii" Under...

Ionuţ Nedelcearu şi Vlad Olteanu, în lotul naţionalei de tineret pentru meciul cu Liechtenstein

Fundaşii Ionuţ Nedelcearu şi Vlad Olteanu au fost convocaţi de selecţionerul Daniel Isăilă în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru meciul cu reprezentativa...

Amical: România U21, învinsă cu 2-0 de Danemarca

Selecţionata Under 21 a României a fost învinsă, luni, la "Marbella Football Center", de reprezentativă similară a Danemarcei, scor 2-0. Meciul a avut caracter...

Amical: U21 România - U21 Rusia 1-5

Selecţionata Under 21 a României a fost învinsă, vineri, la Marbella Football Center, de reprezentativa similară a Rusiei, scor 5-1, într-un meci amical.  ...

Patru jucători de la lotul de tineret au comis abateri grave de la regulamentul de ordine interioară

Jucătorii dinamovişti Ionuţ Nedelcearu, Alin Dudea (foto), Patrick Petre şi Vlad Olteanu, ultimul împrumutat la Sepsi Sfântu Gheorghe, au comis abateri grave de la regulamentul...



Top News

-Europa League: Cosmin Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad

-Europa League - Grupa G: Hapoel Beer Sheva - FCSB 1-2

-Liga Campionilor - Victorii clare pentru PSG și Bayern München

-Real Madrid, ținută în șah de Tottenham (1-1), în Liga Campionilor

-Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018

-Etapa 14. Multe zerouri

-Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori




Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Costișor
România
37 ani

Alin Lițu
România
31 ani

Andrés Palop
Spania
44 ani

Cosmin Mărincean
România
40 ani

Craig Levein
Scoția
53 ani

Dacian Vizitiu
România
32 ani

Dan Gogoșoiu
România
27 ani

Deivid de Souza
Brazilia
38 ani

Doni
Brazilia
38 ani

Filip Jazvić
Croaţia
27 ani

Glenn Loovens
Olanda
34 ani

Guilherme
Brazilia
29 ani

Ianis Hagi
România
19 ani

Lev Yashin
URSS
88 ani

Luizinho
Brazilia
59 ani

Lukas Nottbeck
Germania
29 ani

Matteo Mandorlini
Italia
29 ani

Míchel Salgado
Spania
42 ani

Mircea Sandu
România
65 ani

Oleksandr Kucher
Ucraina
35 ani

Paul McStay
Scoția
53 ani

Pedrinho
Brazilia
60 ani

Ștefan Radu
România
31 ani

Welliton
Brazilia
31 ani

Winston Bogarde
Olanda
47 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2017-2018


Liga 1 2017-2018
20.10.2017 Gaz Metan Mediaș CSM Politehnica Iași C
20.10.2017 Concordia Chiajna CS Universitatea Craiova C
21.10.2017 Juventus București Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.10.2017 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
22.10.2017 Astra Giurgiu FC Voluntari C
22.10.2017 Steaua București
4 - 0
ACS Poli Timișoara Dolce Sport 1 C
23.10.2017 FC Botoșani
20:45
Dinamo București Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. CS Universitatea Craiova 32
3. Steaua București 29
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. FC Viitorul 23
7. Dinamo București 20
8. CSM Politehnica Iași 18
9. ACS Poli Timișoara 18
10. Concordia Chiajna 17
11. FC Voluntari 16
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 9
14. Juventus București 7
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
21.10.2017 Metaloglobus București Sportul Snagov C
21.10.2017 Academica Clinceni Chindia Târgoviște C
21.10.2017 CS Balotești ASA Târgu-Mureș C
21.10.2017 CS Afumați Ripensia Timișoara C
21.10.2017 Dunărea Călărași Luceafărul Oradea C
21.10.2017 Olimpia Satu-Mare Foresta Suceava C
21.10.2017 FC UTA Arad Știința Miroslava C
21.10.2017 Pandurii Târgu-Jiu ASU Poli Timişoara C
21.10.2017 CS Mioveni FC Argeș Pitești C
22.10.2017 FC Hermannstadt Dacia Unirea Brăila C


1. FC Hermannstadt 32
2. Dunărea Călărași 31
3. Chindia Târgoviște 27
4. ASA Târgu-Mureș 22
5. CS Mioveni 22
6. Academica Clinceni 22
7. ASU Poli Timişoara 20
8. CS Afumați 19
9. FC Argeș Pitești 18
10. Ripensia Timișoara 17
11. Sportul Snagov 16
12. Olimpia Satu-Mare 16
13. Dacia Unirea Brăila 15
14. Pandurii Târgu-Jiu 15
15. Metaloglobus București 15
16. FC UTA Arad 14
17. Știința Miroslava 11
18. CS Balotești 10
19. Foresta Suceava 8
20. Luceafărul Oradea 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5