Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 11.06.2017 - 08:00

Preliminariile CM 2018: Muntenegru - Armenia 4-1

Preliminariile CM 2018: Muntenegru - Armenia 4-1
Reprezentativa Muntenegrului a învins selecţionata Armeniei, scor 4-1, sâmbătă, pe teren propriu, în grupa E de calificare la Cupa Mondială din 2018, din care face parte şi România.
 
Golurile au fost marcate de Beciraj (2), Jovetici (28, 4 şi 82) pentru Muntenegru, respectiv Korian în minutul (89) pentru Armenia
 
Muntenegru: Petkovici - Marusici, Marusici, Simici, Savici, Tomasevici (75 Klimenta) - Vukcevici (71 Scekic), Kosovici - Jankovici, Jovetici, Jovovici (84 Haksabanovici) - Beciraj. Selecţioner: Ljubisa Tumbakovici.
 
Armenia: Beglarian - Mkoian (46 Iedigarian), Voskanian, Andonian, Dagbasjan -  Mkhitarian, Grigorian - Hovhannisian, Pizzelli (73 Barseghian), Ozbiliz (59 Manucharian) - Korian. Selecţioner: Artur Petrosian.






Taguri: preliminariile CM 2018    Muntenegru    Armenia   

» Preliminarii CM 2018 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

CM 2022: Qatarul, acuzat că a organizat "operaţiuni negre" pentru subminarea concurenţei

Qatarul, ţara gazdă a viitoarei Cupei Mondiale de fotbal, în 2022, ar fi coordonat o campanie secretă de propagandă bazată pe "operaţiuni negre", pentru a submina...

CM 2018: Cifrele turneului final din Rusia

Croatul Ivan Perisic este jucătorul care a alergat cel mai mult la Cupa Mondială de fotbal din Rusia, cu 72,5 km, un record de 12 autogoluri sau 135 de ani, vârsta combinată a...

CM 2018: Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Franţa - Croaţia la TVR 1

Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, Franţa - Croaţia (4-2), duminică, la TVR 1. Partida disputată pe 15 iulie, de la ora 18,00, pe Stadionul...

Luka Modrić, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale

Mijlocaşul croat Luka Modrić a fost desemat, duminică, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale, el fiind premiat după finala pierdută de Croaţia, scor 2-4, cu Franţa.   Kylian...

CM 2018 - finala: Franţa - Croaţia 4-2

Selecţionata Franţei a câştigat al doilea său titlu mondial, după ce a învins echipa Croaţiei cu scorul de 4-2 (2-1), duminică, pe Stadionul Lujniki din Moscova,...

CM 2018 - finala mică: Belgia - Anglia 2-0

Echipa Belgiei a încheiat pe locul 3 Cupa Mondială de fotbal 2018, după ce a învins cu 2-0 (1-0) Anglia în finala mică, disputată sâmbătă la Sankt...

CM 2018 - semifinala: Croatia - Anglia 2-1 după prelungiri

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în premieră în finala Cupei Mondiale de fotbal, miercuri seara, după ce a învins formaţia Angliei cu scorul de 2-1 (0-1, 1-1), la capătul prelungirilor,...

CM 2018 - semifinala: Franta - Belgia 1-0

Selecţionata Franţei s-a calificat în finala Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins reprezentativa Belgiei cu scorul de 1-0 (0-0), marţi seara, la Sankt...

CM 2018: TVR 1, lider de audienţă cu meciurile din sferturile turneului din Rusia

Cele patru partide din faza sferturilor de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia au plasat postul TVR 1 pe primul loc ca audienţă la toate categoriile de public: naţional, urban şi...

CM 20118 - sferturi: Rusia - Croaţia 2-2, 3-4p

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal 2018, după ce a învins echipa gazdă, Rusia, cu 4-3 la loviturile de departajare, scor 2-2 (1-1,...

CM 2018 - sferturi: Suedia - Anglia 0-2

Selecţionata Angliei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, sâmbătă, după ce a învins formaţia Suediei cu scorul de 2-0 (1-0), la...




Top News

-Reprezentativa Under 21 a României joacă meciul decisiv pentru calificarea la CE

-Mircea Rednic: Dinamo va juca în play-off

-Mircea Rednic, noul antrenor al echipei Dinamo Bucureşti

-Mladen Krstajic: Am dominat, jucătorii s-au străduit

-Gabriel Tamaş: Eu am atacat mingea şi trebuia să primesc doar galben

-Ciprian Tătăruşanu: Trebuia să avem mai mult curaj

-Cristian Săpunaru: A fost un meci greu, am jucat cu favorita grupei




S-au nascut azi

Aleksandr Filimonov
Rusia
45 ani

Andreas Ivanschitz
Austria
35 ani

Andrew Cole
Anglia
47 ani

Boško Balaban
Croația
40 ani

Cédric Bardon
Franța
42 ani

Christian
Spania
33 ani

Cristian Oros
România
34 ani

Dacian Varga
România
34 ani

David Trezeguet
România
41 ani

Didier Deschamps
Franța
50 ani

Felipe Mattioni
Brazilia
30 ani

Filippo Carobbio
Italia
39 ani

Francesco Benussi
Italia
37 ani

George Zaharia
România
29 ani

Jorge Campos
Mexic
52 ani

Mesut Özil
Germania
30 ani

Niko Kovač
Croația
47 ani

Ömer Çatkıç
Turcia
44 ani

Paul Robinson
Anglia
39 ani

Perlat Musta
Albania
60 ani

Serge Akakpo
Togo
31 ani

Stanley Menzo
Olanda
55 ani

Stoycho Stoilov
Bulgaria
47 ani

Tică Dănilescu
România
70 ani

Vahid Halilhodžić
Bosnia
66 ani

Vítor Baía
Portugalia
49 ani

Walter López
Uruguay
33 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2018-2019


Liga 1 2018-2019
05.10.2018 CSM Politehnica Iaşi FC Viitorul C
06.10.2018 CS Universitatea Craiova FC Hermannstadt C
06.10.2018 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C
07.10.2018 Dunărea Călărași FC Voluntari C
07.10.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaș C
07.10.2018 Fotbal Club FCSB Concordia Chiajna C
08.10.2018 FC Botoșani Dinamo București C


1. Fotbal Club FCSB 21
2. CFR 1907 Cluj 20
3. Gaz Metan Mediaș 20
4. FC Viitorul 19
5. Astra Giurgiu 17
6. CS Universitatea Craiova 16
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 16
8. Dunărea Călărași 14
9. CSM Politehnica Iaşi 14
10. Concordia Chiajna 14
11. FC Botoșani 12
12. Dinamo București 11
13. FC Hermannstadt 8
14. FC Voluntari 5
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
13.10.2018 Luceafărul Oradea CS Balotești C
13.10.2018 Metaloglobus București Academica Clinceni C
13.10.2018 ACS Energeticianul Petroșani ACS Poli Timișoara C
13.10.2018 Aerostar Bacău SSC Farul Constanţa C
13.10.2018 FC Argeș Pitești ASC Daco-Getica Bucureşti C
13.10.2018 Pandurii Târgu-Jiu FC Snagov C
13.10.2018 Universitatea Cluj Dacia Unirea Brăila C
14.10.2018 Chindia Târgoviște UTA Arad C
14.10.2018 ASU Politehnica Timişoara
18:00
Ripensia Timișoara   C
17.10.2018 Petrolul Ploiești
19:30
CS Mioveni   C


1. Academica Clinceni 27
2. FC Snagov 27
3. Chindia Târgoviște 26
4. FC Argeș Pitești 25
5. Universitatea Cluj 23
6. Petrolul Ploiești 22
7. Pandurii Târgu-Jiu 21
8. ACS Energeticianul Petroșani 20
9. CS Mioveni 19
10. UTA Arad 19
11. ASU Politehnica Timişoara 17
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 15
13. Metaloglobus București 14
14. Luceafărul Oradea 12
15. SSC Farul Constanţa 10
16. Ripensia Timișoara 9
17. Aerostar Bacău 8
18. CS Balotești 8
19. ACS Poli Timișoara 5
20. Dacia Unirea Brăila 4
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017