Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 28.06.2018 - 23:05

CM 2018: Panama - Tunisia 1-2

CM 2018: Panama - Tunisia 1-2
Selecţionata Tunisiei a învins reprezentativa statului Panama cu scorul de 2-1 (0-1), joi seara, pe Mordovia Arena din Saransk, în Grupa G a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia.
 
Tunisia a reuşit o victorie de palmares, prin golurile marcate de Fakhreddine Ben Youssef (51) şi Wahbi Khazri (66), după ce panamezii au deschis scorul prin autogolul lui Yassine Meriah (33).
 
Tunisia a pus astfel capăt unei serii de 13 partide fără victorie la Cupa Mondială, şapte egaluri şi şase eşecuri, datând din 1978.
 
Sliti a ratat prima ocazie a meciului (9), şutul său de la 22 de metri trecând peste poartă. Portarul panamez Jaime Penedo (Dinamo Bucureşti) s-a remarcat în min. 19, când a reuşit să reţină mingea trimisă periculos cu capul de Bedoui. Sliti (21) a luftat în marginea careului panamez, la o bună oportunitate de gol.
 
Panama a deschis scorul în min. 33, la un atac prelungit, şutul lui Jose Luis Rodriguez fiind deviat nefericit de fundaşul Yassine Meriah şi l-a păcălit pe portarul Aymen Mathlouthi.
 
"Vulturii din Cartagina" au avut o posesie net superioară, au atacat mai mult şi şi-au creat alte câteva ocazii mari de gol, dar lovitura de cap a lui Ben Youssef a trimis balonul puţin pe lângă poartă (39), Khazri a şutat vin voleu peste poartă din poziţie bună (41), iar apoi mingea expediată de decarul tunisian a fost respinsă salutar de Penedo (45+1).
 
Tunisia a început decisă repriza secundă şi a egalat în min. 51, când Fakhreddine Ben Youssef a reluat simplu centrarea lui Khazri. Acelaşi Ben Youssef a ratat două minute mai târziu singur cu Penedo. Portarul dinamovist a fost la post la şutul lui Khazri (62).
 
La poarta cealaltă, Mathlouthi l-a blocat pe Barcenas (63) cu o intervenţie kamikaze.
 
Khazri a reuşit să înscrie golul victoriei, în min. 66, fructificând simplu mingea trimisă de Haddadi în faţa porţii.
 
"Los Canaleros" au căutat egalarea până la finalul partidei, dar jocul lor haotic nu le-a adus prea multe, meciul încheindu-se pe un fond tensionat.
 
Fakhreddine Ben Youssef, care era desemnat ca portar de rezervă, în eventualitatea accidentării lui Aymen Mathlouthi (ceilalţi doi portari din lot erau indisponibili), a marcat golul cu numărul 2.500 al Cupei Mondiale.
 
Panamezul Gabriel Gomez a bifat selecţia cu numărul 145 în echipa naţională.
 
Panama - Tunisia 1-2 (1-0)
Au marcat: Yassine Meriah (autogol, 33), respectiv Fakhreddine Ben Youssef (51), Wahbi Khazri (66).
Saransk, Mordovia Arena: 37.168 spectatori
Cupa Mondială FIFA 2018, Grupa G

Au evoluat echipele:

Panama: 1. Jaime Penedo - 13. Adolfo Machado, 5. Roman Torres (căpitan; 18. Luis Tejada, 56), 4. Fidel Escobar, 17. Luis Ovalle - 8. Edgar Barcenas, 20. Anibal Godoy, 6. Gabriel Gomez, 19. Ricardo Avila (16. Abdiel Arroyo, 81), 21. Jose Luis Rodriguez - 9. Gabriel Torres (3. Harold Cummings, 46). Selecţioner: Hernan Dario Gomez.
Rezerve neutilizate: 12. Jose Calderon, 22. Alex Rodriguez - 15. Eric Davis, 14. Valentin Pimentel, 7. Blas Perez, 23. Felipe Baloy.

Tunisia: 16. Aymen Mathlouthi (căpitan) - 21. Hamdi Naguez, 6. Rami Bedoui, 4. Yassine Meriah, 5. Oussama Haddadi - 13. Ferjani Sassi (9. Anice Badri, 46), 17. Ellyes Skhiri, 20. Ghaylen Chaaleli - 8. Fakhreddine Ben Youssef, 10. Wahbi Khazri (18. Bassem Srarfi, 89), 23. Naim Sliti (15. Ahmed Khalil, 77). Selecţioner: Nabil Maaloul.
Rezerve neutilizate: 3. Yohan Ben Alouane, 14. Mohamed Ben Amor, 7. Saifeddine Khaoui, 12. Ali Maaloul, 19. Saber Khalifa.

Cartonaşe galbene: Sassi (44), Badri (71), Avila (78), Gomez (80), Chaaleli (90+3), Tejada (90+6).

Arbitru: Nawaf Shukralla (Bahrain); arbitri asistenţi: Yaser Tulefan (Bahrain), Taleb Al Marri (Qatar); arbitru de rezervă: Mehdi Abid Charef (Algeria); arbitru asistent de rezervă: Hiroshi Yamauchi (Japonia). Arbitru video: Tiago Martins (Portugalia); arbitri asistenţi video: Marvin Torrentera (Mexic), Abdulrahman Al Jassim (Qatar), Sandro Ricci (Brazilia).






Taguri: CM 2018    Panama    Tunisia    Yassine Meriah    Fakhreddine Ben Youssef    Wahbi Khazri   

» Preliminarii CM 2018 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

CM 2022: Qatarul, acuzat că a organizat "operaţiuni negre" pentru subminarea concurenţei

Qatarul, ţara gazdă a viitoarei Cupei Mondiale de fotbal, în 2022, ar fi coordonat o campanie secretă de propagandă bazată pe "operaţiuni negre", pentru a submina...

CM 2018: Cifrele turneului final din Rusia

Croatul Ivan Perisic este jucătorul care a alergat cel mai mult la Cupa Mondială de fotbal din Rusia, cu 72,5 km, un record de 12 autogoluri sau 135 de ani, vârsta combinată a...

CM 2018: Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Franţa - Croaţia la TVR 1

Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, Franţa - Croaţia (4-2), duminică, la TVR 1. Partida disputată pe 15 iulie, de la ora 18,00, pe Stadionul...

Luka Modrić, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale

Mijlocaşul croat Luka Modrić a fost desemat, duminică, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale, el fiind premiat după finala pierdută de Croaţia, scor 2-4, cu Franţa.   Kylian...

CM 2018 - finala: Franţa - Croaţia 4-2

Selecţionata Franţei a câştigat al doilea său titlu mondial, după ce a învins echipa Croaţiei cu scorul de 4-2 (2-1), duminică, pe Stadionul Lujniki din Moscova,...

CM 2018 - finala mică: Belgia - Anglia 2-0

Echipa Belgiei a încheiat pe locul 3 Cupa Mondială de fotbal 2018, după ce a învins cu 2-0 (1-0) Anglia în finala mică, disputată sâmbătă la Sankt...

CM 2018 - semifinala: Croatia - Anglia 2-1 după prelungiri

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în premieră în finala Cupei Mondiale de fotbal, miercuri seara, după ce a învins formaţia Angliei cu scorul de 2-1 (0-1, 1-1), la capătul prelungirilor,...

CM 2018 - semifinala: Franta - Belgia 1-0

Selecţionata Franţei s-a calificat în finala Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins reprezentativa Belgiei cu scorul de 1-0 (0-0), marţi seara, la Sankt...

CM 2018: TVR 1, lider de audienţă cu meciurile din sferturile turneului din Rusia

Cele patru partide din faza sferturilor de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia au plasat postul TVR 1 pe primul loc ca audienţă la toate categoriile de public: naţional, urban şi...

CM 20118 - sferturi: Rusia - Croaţia 2-2, 3-4p

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal 2018, după ce a învins echipa gazdă, Rusia, cu 4-3 la loviturile de departajare, scor 2-2 (1-1,...

CM 2018 - sferturi: Suedia - Anglia 0-2

Selecţionata Angliei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, sâmbătă, după ce a învins formaţia Suediei cu scorul de 2-0 (1-0), la...



Top News

-Victorii facile pentru Real Madrid şi Juventus, în Liga Campionilor; Manchester City, învinsă de Lyon

-Dinu Todoran: Este o presiune mare, ne dorim cu toţii victoria

-Şaisprezecimile Cupei României vor începe marţi, 25 septembrie, cu patru meciuri

-Clubul Dinamo, amendat cu 2.500 lei de Comisia de Disciplină a FRF

-Ponturi pariuri din UEFA Champions League

-Victorie dramatică pentru Liverpool în derby-ul cu PSG, din Liga Campionilor

-Dorinel Munteanu, prezentat ca antrenor al echipei Concordia Chiajna




S-au nascut azi

André Cruz
Brazilia
49 ani

Cristian Ansaldi
Argentina
32 ani

Daisuke Sato
Filipine
24 ani

David Stockdale
Anglia
33 ani

Erwin Koeman
Olanda
57 ani

Gert Verheyen
Belgia
48 ani

Godwin Okpara
Nigeria
46 ani

Henrik Larsson
Suedia
47 ani

İbrahim Kaș
Turcia
32 ani

Ion Zaharia
România
89 ani

Józef Młynarczyk
Polonia
65 ani

Lars Jacobsen
Danemarca
39 ani

Marian Alexandru
România
41 ani

MARÍTIMO FUNCHAL
Portugalia
108 ani

Marlos Moreno
Columbia
22 ani

Morten Jensen
Germania
31 ani

Pablo de Lucas
Spania
32 ani

Petre Sucitulescu
România
77 ani

Radiša Ilić
Serbia
41 ani

Richard Cresswell
Anglia
41 ani

Robert Koren
Slovenia
38 ani

Ronald Zubar
Franța
33 ani

Sean Davis
Anglia
39 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
14.09.2018 Concordia Chiajna Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2018 Dinamo București Astra Giurgiu C
15.09.2018 Dunărea Călărași FC Botoșani C
15.09.2018 Gaz Metan Mediaș CS Universitatea Craiova C
16.09.2018 FC Voluntari CSM Politehnica Iaşi C
16.09.2018 CFR 1907 Cluj Fotbal Club FCSB C
17.09.2018 FC Viitorul FC Hermannstadt C


1. Fotbal Club FCSB 15
2. Astra Giurgiu 14
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 14
4. Gaz Metan Mediaș 14
5. CFR 1907 Cluj 13
6. FC Viitorul 13
7. Dunărea Călărași 12
8. CS Universitatea Craiova 11
9. CSM Politehnica Iaşi 11
10. Dinamo București 10
11. FC Botoșani 8
12. FC Hermannstadt 7
13. Concordia Chiajna 7
14. FC Voluntari 2
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
15.09.2018 CS Mioveni ACS Energeticianul Petroșani C
15.09.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Chindia Târgoviște C
15.09.2018 SSC Farul Constanţa Metaloglobus București C
15.09.2018 Dacia Unirea Brăila Pandurii Târgu-Jiu C
15.09.2018 Ripensia Timișoara CS Balotești C
15.09.2018 UTA Arad Academica Clinceni C
16.09.2018 Aerostar Bacău Luceafărul Oradea C
16.09.2018 ACS Poli Timișoara FC Snagov C
16.09.2018 Petrolul Ploiești ASU Politehnica Timişoara C
17.09.2018 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C


1. Academica Clinceni 18
2. FC Snagov 17
3. Petrolul Ploiești 16
4. CS Mioveni 15
5. FC Argeș Pitești 15
6. Pandurii Târgu-Jiu 14
7. UTA Arad 13
8. Universitatea Cluj 12
9. Chindia Târgoviște 11
10. ACS Energeticianul Petroșani 10
11. ASC Daco-Getica Bucureşti 9
12. Ripensia Timișoara 8
13. ASU Politehnica Timişoara 7
14. Metaloglobus București 7
15. SSC Farul Constanţa 6
16. Luceafărul Oradea 5
17. Aerostar Bacău 4
18. ACS Poli Timișoara 4
19. Dacia Unirea Brăila 3
20. CS Balotești 2
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5