Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Arhiva stiri

11.10.2019 - 08:01
Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Ucraina 3-0
România a învins ieri seară Ucraina, cu 3-0 și rămâne cu șanse la câștigarea grupei a 8-a din preliminariile campionatului european pentru echipe sub 21 de ani care se...



Top News

-Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: Irlanda de Nord - România 0-0

-Preliminariile CE 2020: Spania - România 5-0

-Remember: România - Grecia 1969

-Preliminariile Campionatului European 2020: România - Suedia 0-2

-Remember: România - Danemarca 1989

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Finlanda 4-1




Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

S-au nascut azi

Alf-Inge Håland
Norvegia
47 ani

Cristian Ciocoiu
România
44 ani

Cüneyt Çakır
Turcia
43 ani

David Sauget
Franța
40 ani

Eugen Nae
România
45 ani

Evans Wise
Trinidad Tobago
46 ani

Florea Văetuș
România
63 ani

Ionuț Angheluță
România
42 ani

Jean-Jacques Etamé
Camerun
53 ani

Jon Routledge
Anglia
30 ani

Kevin Gallacher
Scoția
53 ani

Nihat Kahveci
Turcia
40 ani

Olle Nordin
Suedia
70 ani

Ștefan Onisie
România
94 ani

Xabier Galán
Spania
30 ani

Zoran Milošević
Serbia
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.11.2019 CFR 1907 Cluj Chindia Târgoviște C
23.11.2019 CSM Politehnica Iaşi
18:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
23.11.2019 Fotbal Club FCSB
20:30
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C
24.11.2019 Academica Clinceni
13:30
Dinamo București Telekom Sport 1 C
24.11.2019 Gaz Metan Mediaş
16:30
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
24.11.2019 Universitatea Craiova
19:30
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
25.11.2019 FC Viitorul
20:30
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 34
2. FC Viitorul 29
3. Astra Giurgiu 28
4. Universitatea Craiova 28
5. Fotbal Club FCSB 27
6. Gaz Metan Mediaş 26
7. FC Botoșani 22
8. CSM Politehnica Iaşi 21
9. Dinamo București 21
10. Chindia Târgoviște 17
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 16
12. Academica Clinceni 14
13. FC Hermannstadt 14
14. FC Voluntari 7
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
15.11.2019 SSC Farul Constanţa
-
Daco-Getica București ANULAT C
16.11.2019 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
16.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu AFK Csíkszereda C
16.11.2019 Gloria Buzău Dunărea Călărași C
16.11.2019 Rapid București Pandurii Târgu-Jiu C
16.11.2019 ASU Poli Timişoara Sportul Snagov C
17.11.2019 Concordia Chiajna CS Mioveni C
17.11.2019 FC Argeș Pitești Petrolul Ploiești C
17.11.2019 Metaloglobus București UTA Arad C
17.11.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 32
2. CS Mioveni 31
3. Rapid București 31
4. Petrolul Ploiești 30
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 29
6. Metaloglobus București 27
7. FC Argeș Pitești 26
8. SSC Farul Constanţa 25
9. ASU Poli Timişoara 24
10. Gloria Buzău 23
11. Viitorul Târgu-Jiu 22
12. AFK Csíkszereda 22
13. Ripensia Timișoara 22
14. Universitatea Cluj 21
15. Concordia Chiajna 20
16. Dunărea Călărași 19
17. CSM Reșița 16
18. Sportul Snagov 8
19. Pandurii Târgu-Jiu 7
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
15.11.2019 CSM Bacău Foresta Suceava C
16.11.2019 Huşana Huşi Aerostar Bacău C
16.11.2019 Şomuz Fălticeni CSU Galați C
16.11.2019 Bucovina Rădăuți CSM Pașcani C
16.11.2019 Sporting Liești CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
16.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc FC Ozana Târgu-Neamţ C
16.11.2019 Oțelul Galați FC Botoşani II C
16.11.2019 Știința Miroslava CSM Foșcani C


1. Aerostar Bacău 36
2. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 29
3. Foresta Suceava 29
4. Bucovina Rădăuți 28
5. Oțelul Galați 26
6. CSM Foșcani 21
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 20
8. Știința Miroslava 20
9. FC Botoşani II 16
10. Şomuz Fălticeni 14
11. Huşana Huşi 13
12. KSE Târgu-Secuiesc 11
13. CSU Galați 10
14. Sporting Liești 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
15.11.2019 Înainte Modelu CS Tunari C
15.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Fotbal Club FCSB II C
16.11.2019 SC Popeşti Leordeni Poseidon Limanu 2 Mai C
16.11.2019 CS Făurei Mostiştea Ulmu C
16.11.2019 Unirea Slobozia Recolta Gheorghe Doja C
16.11.2019 CS Afumați Metalul Buzău C
16.11.2019 Agricola Borcea Viitorul Ianca C
16.11.2019 CSM Medgidia Dacia Unirea Brăila C


1. Unirea Slobozia 33
2. CS Afumați 30
3. Mostiştea Ulmu 30
4. CS Tunari 27
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 21
7. Metalul Buzău 20
8. Viitorul Ianca 19
9. CS Făurei 17
10. Agricola Borcea 14
11. CSM Medgidia 12
12. Poseidon Limanu 2 Mai 11
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
15.11.2019 FC Voluntari II Progresul Spartac București C
15.11.2019 CS Universitatea Craiova II Flacăra Moreni C
15.11.2019 CS Balotești CSM Slatina C
15.11.2019 Unirea Bascov Vediţa Coloneşti C
15.11.2019 Astra Giurgiu II CSM Alexandria C
16.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Blejoi C
16.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede FC Pucioasa C
16.11.2019 Tractorul Cetate FC Brașov C


1. Progresul Spartac București 28
2. CSM Slatina 28
3. CS Universitatea Craiova II 24
4. Unirea Bascov 22
5. CSM Alexandria 22
6. Olimpic Cetate Râşnov 21
7. Flacăra Moreni 21
8. Vediţa Coloneşti 20
9. CS Blejoi 16
10. FC Brașov 16
11. FC Voluntari II 15
12. Astra Giurgiu II 13
13. FC Pucioasa 12
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 8
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
15.11.2019 Șoimii Lipova ACS Poli Timișoara C
15.11.2019 Universitatea Craiova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
15.11.2019 Flacăra Horezu Comunal Dumbrăviţa C
15.11.2019 Cetate Deva Crișul Chișineu-Criș C
16.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti CS Național Sebiș C
16.11.2019 ACSO Filiaşi Viitorul Dăeşti C
16.11.2019 CS Hunedoara Progresul Pecica C
16.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 35
2. Progresul Pecica 25
3. Șoimii Lipova 22
4. Crișul Chișineu-Criș 22
5. Flacăra Horezu 20
6. Comunal Dumbrăviţa 19
7. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 19
8. Fortuna Becicherecu-Mic 19
9. Viitorul Dăeşti 19
10. CS Hunedoara 16
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 15
12. CS Național Sebiș 14
13. Cetate Deva 13
14. ACSO Filiaşi 12
15. ACS Poli Timișoara 8
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
15.11.2019 Arieșul Turda Unirea Dej C
15.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc SCM Zalău C
15.11.2019 Sănătatea Cluj Unirea Alba-Iulia C
16.11.2019 ACS Comuna Recea CFR 1907 Cluj II C
16.11.2019 Metalurgistul Cugir CS Sânmartin C
16.11.2019 Minaur Baia-Mare Avântul Reghin C
16.11.2019 Industria Galda de Jos Gloria Bistrița C
16.11.2019 Luceafărul Oradea Viitorul Şelimbăr C


1. ACS Comuna Recea 30
2. Luceafărul Oradea 26
3. Minaur Baia-Mare 24
4. Arieșul Turda 21
5. Metalurgistul Cugir 20
6. Sănătatea Cluj 19
7. CS Sânmartin 19
8. Viitorul Şelimbăr 19
9. Gloria Bistrița 18
10. Unirea Dej 17
11. CFR 1907 Cluj II 15
12. Avântul Reghin 13
13. Unirea Alba-Iulia 12
14. SCM Zalău 12
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017