Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Arhiva stiri

07.06.2023 - 08:00
7 iunie 2003, România - Bosnia 2-0
Pe 7 iunie 2003 echipa naţională a României ȋnvingea Bosnia, la Craiova, cu 2-0, golurile "tricolorilor" fiind marcate de Adrian Mutu, imediat după pauză, şi de Ionel Ganea,...


Top News

-7 iunie 2003, România - Bosnia 2-0

-Cine ridică trofeul la İstanbul? Cote și ponturi pariuri pentru finala UCL

-Manşa a doua a barajului pentru menţinere/promovare în Liga 1: FC UTA Arad - Gloria Buzău 5-1

-Manşa a doua a barajului pentru menţinere/promovare în Liga 1: FC Argeș Pitești - Dinamo București 4-2

-25 de ani de când Hagi a solicitat statui!

-2 iunie 1993, Cehia şi Slovacia - România 5-2

-Finala barajului pentru Europa Conference League: CFR Cluj - FC Universitatea Craiova 1-0 după prelungiri




Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

S-au nascut azi

Antonio Alzamendi
Uruguay
67 ani

Cafu
Brazilia
53 ani

Çetin Güngör
Turcia
33 ani

Dan Iurișniți
România
45 ani

Daniel Baston
România
50 ani

Dejan Lekić
Serbia
38 ani

Frane Vitaić
Croația
41 ani

Hideraldo Bellini
Brazilia
93 ani

Juan Antonio Pizzi
Argentina
55 ani

Kevin Hofland
Olanda
44 ani

László Sepsi
România
36 ani

Marcel Schăfer
Germania
39 ani

Marcin Baszczyński
Polonia
46 ani

Paulo Vítor
Brazilia
66 ani

Petruș Manta
România
45 ani

STEAUA BUCUREȘTI
România
76 ani

Ștefan Dobre
România
22 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2022-2023


Liga 1 2022-2023
10.03.2023
Cronica
FC Botoșani CS Mioveni C
10.03.2023
Cronica
CS Universitatea Craiova FC UTA Arad C
11.03.2023
Cronica
FC Argeș Pitești Petrolul Ploiești C
11.03.2023
Cronica
Farul Constanța Rapid București C
12.03.2023
Cronica
Fotbal Club FCSB Sepsi Sfântu Gheorghe C
12.03.2023
Cronica
FC Hermannstadt FC Universitatea Craiova C
13.03.2023
Cronica
Chindia Târgoviște FC Voluntari C
13.03.2023
Cronica
CFR 1907 Cluj Universitatea Cluj C


1. Farul Constanța 64
2. CFR 1907 Cluj 63
3. Fotbal Club FCSB 57
4. CS Universitatea Craiova 54
5. Rapid București 52
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 42
7. FC Universitatea Craiova 40
8. Petrolul Ploiești 36
9. Universitatea Cluj 34
10. FC Voluntari 34
11. FC Botoșani 32
12. Chindia Târgoviște 32
13. FC Hermannstadt 32
14. FC Argeș Pitești 27
15. FC UTA Arad 27
16. CS Mioveni 22
Clasament 2022-2023

Baraj


Liga 1 Baraj
03.06.2023
Cronica
FC Argeș Pitești Dinamo București C
04.06.2023
Cronica
FC UTA Arad Gloria Buzău C


1. FC UTA Arad 4
2. Dinamo București 3
3. FC Argeș Pitești 3
4. Gloria Buzău 1
Clasament Baraj

Play-off


Liga 1 Play-off
27.05.2023
Cronica
Fotbal Club FCSB Rapid București C
28.05.2023
Cronica
CFR 1907 Cluj Farul Constanța C
28.05.2023
Cronica
CS Universitatea Craiova Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. Farul Constanța 21
2. Fotbal Club FCSB 17
3. CS Universitatea Craiova 13
4. Rapid București 12
5. CFR 1907 Cluj 10
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 8
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
19.05.2023
Cronica
FC Hermannstadt Universitatea Cluj C
19.05.2023
Cronica
FC UTA Arad FC Universitatea Craiova C
19.05.2023
Cronica
FC Argeș Pitești Petrolul Ploiești C
19.05.2023
Cronica
Chindia Târgoviște FC Voluntari C
20.05.2023
Cronica
FC Botoșani CS Mioveni C


1. FC Voluntari 17
2. FC Universitatea Craiova 16
3. Universitatea Cluj 16
4. Petrolul Ploiești 16
5. FC Botoșani 15
6. FC Hermannstadt 15
7. FC UTA Arad 12
8. FC Argeș Pitești 10
9. Chindia Târgoviște 7
10. CS Mioveni 0
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017